Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 145 prej 145
 1. #141
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,750
  Faleminderit
  68
  191 falenderime n 177 postime

  Pr: Ndihm, familja Dushi n Tiran

  Postoje thirrjen per ndihme publike ne gazete,Headline(kryeartikull),ne front page (faqen e pare),
  dhe aty posto nje fotografi tenden te bukur dhe kerkesen per te gjetur mamane
  dhe do kesh sukses ne dy dite maksimumi.
  Postoje te gazeta me e lexuar ne Shqiper,qe blehet me shume.
  Do te kushtoje pak ajo kerkese(do paguash gazeten per kerkesen ne faqen e pare te gazetes) por ja vlen.
  Edhe mamane do e gjesh keshtu, edhe fame do besh.
  Opsion tjeter eshte te shtypesh kerkesen per ndihme dhe info per mamane ne copa letrash madhesi sa nje leter fletoreje
  dhe shtyp nja 2 mije cope dhe futu ne stadium futbolli dhe u jep nga nje trakt cdo tifozi aty.
  Pastaj futu ne ndonje salle ndeshjeje basketbolli dhe lesho nja 300 cope trakte.
  Pastaj futu ne ndonje salle te madhe koncertesh dhe shpernda nja 200 cope trakte.
  Ne fund futu ne ndonje tren ne orar pik ku ka shume shume udhetare dhe shpernda 400 cope trakte.
  Mendohet qe mamaja jeton diku ne Tirane(qytet) apo jo?.
  Nqs sdel asnje informacion atehere mamaja jote do jete martuar me ndonje fshatar dhe jeton ne ndonje fshat te humbur
  ne brime te mizes.
  Ose mamaja nuk jeton me....sorry
  Ose mamaja ka ikur jashte ne emigracion,pasi ajo ka nje djale/vajze,mbese nip qe e mban ate ne itali/Gjermani etj
  So ti i bie legenit kot ne Tirane pasi ajo nuk jeton ne Tirane por emigracion.
  Te dera e jashtme e cdo banke ne Tirane ngjit nje trakt me fotografi info per mamane emrin e saj dhe
  nr tend te tel/emailin per tu kontaktuar.Duhet te flasesh me manaxheret e bankave qe te te lejojne te ngjitesh nje flete te dera e bankes ku hyjne klientet.
  Gjithashtu posto trakt te pikat ku behen pagesat e faturave te elektrikut/ujit/televizorit etj.
  Kjo rrit shancet qe mamaja jote te shohe, lexoje traktin dhe interesohet vete te te takoje.
  Gjthashtu ngjit nje trakt ne deren e jashtme te cdo farmacie ne Tirane.
  Pensionistet jane me probleme shendeti dhe eshte e sigurte qe ajo do shkoje te bleje ilace ne farmaci dhe shohe traktin te dera.
  Ose nqs ke te njohur beji track te databazat e farmacive dhe shiko a eshte emri i mamase tende aty.
  Nqs gjendet emri i mamase atehere prej andej gjendet emri i doktoreshes qe ka leshuar recete per mamane,nga doktoresha merr vesh se ku jeton mamaja dhe kur pritet te vije per vizite te doktoresha dhe e takon mamane diten qe ajo ka apointment(takim) per vizite te doktoresha.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 12-07-2013 m 18:55
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #142
  i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
  Antarsuar
  06-01-2012
  Mosha
  26
  Postime
  140
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Ndihm, familja Dushi n Tiran

  Faleminderit per te gjitha, me lejo te te theksoj dicka te rendesishme ama, une kerkoj GJYSHEN & GJYSHIN, e jo 'MAMANE'.

 3. #143
  i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
  Antarsuar
  06-01-2012
  Mosha
  26
  Postime
  140
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Ndihm, familja Dushi n Tiran

  Historia eshte vete e nderlikuar...
  Sikur ta dije ti sa database-s kam kontrulluar, ne qytete te ndryshme, biseda me persona te ndryshem. As me pagese nuk arrij te kem akses ne rregjistrin kombetar, sepse te dhenat i kam te copezuara, e me duhet ti kombinoj vete... e shume e shume te tjera...
  Do te ishte me e thjeshte te dilja ne publik hapur, ne nje emision, ne nje gazete si thua ti... por eshte vete situata, qe ka me teper probabilitet te ndodhin trazira, e une (ne) nuk duam te krijojme probleme tek te tjeret, por ti njohim.
  Prandaj dhe une i le te dhenat e copezuara, as nuk vendos foto etj.
  Gjithsesi une te falenderoj shume. Une jam betuar qe do ti gjej, dhe do ti gjej (shpresoj), qofte edhe duke e bere publike pa me interesuar asgje.

 4. #144
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-01-2013
  Postime
  108
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Ndihm, familja Dushi n Tiran

  Une do te keshilloja te kontrolloje rregjistrin kombetar te zgjedhesve. Eshte online dhe mjaftojne dy te dhena per te shfaqur rezultatet ...


  Pa fat !!!

 5. #145
  i/e regjistruar Maska e ilirjana jana
  Antarsuar
  06-01-2012
  Mosha
  26
  Postime
  140
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Ndihm, familja Dushi n Tiran

  E kam provuar, po nuk me del gje, se ai mbiemer qe kam une me shume mundesi eshte mbiemer vajzerie, e dhena tjeter qe mund te plotesohet eshte atesia, po as ate se kam fatkeqesisht, e aty duhen dy te dhena detyrimisht. Te falenderoj shume.

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •