Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime

  Unhappy Psikiatria: Industria e Vdekjes

  Nje emision shume i nevojshem per te kuptuar sado pak se ne cfare epoke te erret ndodhet mjeksia moderne e studimit dhe trajtimit te mendjes. Po postoj vetem pjesen e pare te videos. Pjeset e tjera mund ti gjeni ne Youtube. Shikim te kendshem:

  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime
  Problemi i psikiatris dhe psikoanalizės ėshtė se kjo shkencė pėrpiqet tė pėrkufizoi normalen.

  Cfarė ėshtė normale pėr njerzimin , nuk ėshtė leht tė definohet.

  Mendoi se qėshtė qėndron mu kėu, tek definicioni i normales , dhe pėrpjekja e shkencė sė psikiatris qė ti bėjė njerzit normal.

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUKFALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 3. #3
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  Problemi i psikiatris dhe psikoanalizės ėshtė se kjo shkencė pėrpiqet tė pėrkufizoi normalen.

  Cfarė ėshtė normale pėr njerzimin , nuk ėshtė leht tė definohet.

  Mendoi se qėshtė qėndron mu kėu, tek definicioni i normales
  , dhe pėrpjekja e shkencė sė psikiatris qė ti bėjė njerzit normal.

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Shume dakort per pjesen me te zeza. Vetem se nuk mund te quhet shkence dicka qe nuk ka baza solide. Po te shikosh videon me kujdes eshte bere nje ekperiment (midis shume eksperimenteve te tjera) ku nje person ka bere si i semure dhe ka shkuar ne 4-5 zyra psikologesh apo psikiatresh. Te 5 kane dhene diagnoza te ndryshme dhe trajtim medicinal te ndryshem. Ketu eshte nje rrumpalle e liget ne emer te parase. Keto qe quhen sot Psikologji dhe Psikiatri nuk jane thjesht inefektive, keto jane te rrezikshme per shoqerine qe synojne kontrollin dhe manipulimin e saj.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime
  teper interesante kjo vidieo , faleminderit qe e sollet. vetem se ka nje ndryshim te math midsis psikologjise dhe psikiatrise, psikologjia mundohet te kuptoje dhe shpegoje mendjen njerzore ndersa psikiatria mundohet ta modeloje dhe kontrolloje ate, problemet lindin nga kjo e fundit mendoje.
  failure is not an option!

 5. #5
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
  teper interesante kjo vidieo , faleminderit qe e sollet. vetem se ka nje ndryshim te math midsis psikologjise dhe psikiatrise, psikologjia mundohet te kuptoje dhe shpegoje mendjen njerzore ndersa psikiatria mundohet ta modeloje dhe kontrolloje ate, problemet lindin nga kjo e fundit mendoje.
  Psikologjia eshte si bije e Psikiatrise. Edhe ne Psikologji modelimi i mendjes eshte pjese kryesore e saj. Seancat e shumta te psikoanalizes kane kete gje per qellim, pra modifikimin e menyres se te menduarit dhe te sjellurit te individit. Ne pikepamjen time Psikologjia eshte vetem nje paradhome per te vajtur ne Psikiatri.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Psikologjia eshte si bije e Psikiatrise. Edhe ne Psikologji modelimi i mendjes eshte pjese kryesore e saj. Seancat e shumta te psikoanalizes kane kete gje per qellim, pra modifikimin e menyres se te menduarit dhe te sjellurit te individit. Ne pikepamjen time Psikologjia eshte vetem nje paradhome per te vajtur ne Psikiatri.
  patjeter jam plotesisht dakort qe psikatria lindi prej Psikologjise por ndersa Psikologjia i le disa hapsira individit ne zgjedhjet e tij Psikiatria eshte dhome e erret ku individi s eshte azgje me shume vecse nje kavje eksperimentale qe abuzohet ne caqet me cnjerzore. sidoqofte njeriu duhet te perpiqet te ja besoj vetveten vetem vetes se tij, fatkeqesisht jetojme ne nje bote ku cdo "sherbim" ne shumicen e rasteve na imponohet dhe jo pa qellim. Psikiatria nuk eshte e vetmja industri qe fabrikon te keqen per arsye perfitimi, e keqja jone eshte kudo qe nga ajri qe ne thithim ushqimet, shendetsia e vaksinimet e deri tek gjerat e tjera te luksit qe i mbartim ne jetet tona si medalje te arritjeve njerzore.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DEA27 : 30-01-2012 mė 15:55
  failure is not an option!

 7. #7
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime nė 10 postime
  Pėshėndetje brooklyn...

  Mendoj se si rrjedhojė e asaj se si pėrkufizohet "normal" jan dhėnė 5 lloje tė ndryshme diagnozash , sepse secili nga ata qė e kan trajtuar e kan pėrkufizuar se cfarė ėshtė normal pėr ta.

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 8. #8
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime

  Pėr: Psikiatria: Industria e Vdekjes

  Nje liber teper i vlefshem per te hapur syte e njerezve rreth industrise se zeze te Psikologjise. Eshte nje best-seller dhe autor i tij eshte nje ish-doktoreshe ne fushen e Psikologjise

  http://www.amazon.com/Manufacturing-...pr_product_top

  Permbledhje rreth librit. Ju lutem tek permbledhja me poshte evitoni pjeset qe kane te bejne me fene dhe perqendrohuni me teper tek pjesa e analizes se lemit te psikologjise pasi eshte pjese e rendesishme.

  http://www.wayoflife.org/index_files...78bd8-267.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga brooklyn2007 : 09-05-2013 mė 17:05
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •