Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime

  Si mund te ndalosh reklamat ne kete forum?

  Se di po i ndodhet anetarve te tjere, por mua pothuajse ka nganjehere qe ore minute shkon tek nje faqe tjeter, si pshm hap nje teme dhe nga forumishqiptar.com shkon tek nje faqe me Jackie Chan cartoon, apo dicka tjeter...dhe as qe kam klikuar anywhere, si mund ti ndalojm keto, se eshte shume e iritueshme
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 2. #2
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  nuk ndalohen dot ... jane burim paraje

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Bllokoji Rexh. Futi te lista e faqeve te bllokuara. njera eshte crackle.com tjetra brosive.com

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  ok i'll try that
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  si bohet dixhije pash zotin se jan tu me lujt menc
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Shko te Internet Options-security-restricted sites.
  Click te sites dhe bej add keta te dy.

 7. #7
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Mua me ndodh shume shpesh ketu ne pune sepse eshte pc kurse me mac at home nuk kam pas probleme. Por ketu ne pune te cmend edhe jam e sigurt qe 1 here mora virus ketu ne forum that's what the IT guy said lol
  I LOVE GOD

  j&g

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Firefox..................

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  Mua me ndodh shume shpesh ketu ne pune sepse eshte pc kurse me mac at home nuk kam pas probleme. Por ketu ne pune te cmend edhe jam e sigurt qe 1 here mora virus ketu ne forum that's what the IT guy said lol
  Juli i got a mac too, dhe ne fillim sme behej por kohet e fundit it did...tani per cudi sa hapa kete teme nuk po me dalin po kan bere dicka moderatoret/supermoderatoret... thank you
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Une dje e kisha te pamundur te futesha nga pc ne forum per shkak te atyre dy faqeve.Sa hapja forumin direkt ndehynin ne sec. Me dalin dhe kur hyj nga Iphone por jo aq shpesh.
  Feelings change - memories don't.

 11. #11
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  Juli i got a mac too, dhe ne fillim sme behej por kohet e fundit it did...tani per cudi sa hapa kete teme nuk po me dalin po kan bere dicka moderatoret/supermoderatoret... thank you
  edhe me mac??? une nuk para futem ne forum nga shtepia por kur jam fut skam pas probleme. do zoti e kane rregulluar i will hate it for my mac to get a virus.
  I LOVE GOD

  j&g

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  i have protection on mine, prandaj me duke weird qe dilnin keto website
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Shko te Internet Options-security-restricted sites.
  Click te sites dhe bej add keta te dy.
  Lol, i shtova dhe prape dilnin. Sec bera dicka tjeter pastaj, gjeja e fundit qe bera ishte disable ato third-party browser extensions.. dhe shpetova. Nuk e di konkretisht cfare i beri te mos dilnin me. Kjo mbase? Ndonje ide nese eshte me mire ta kthej enable perseri?
  Feelings change - memories don't.

 14. #14
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime
  Une mendoja se ishin "pjese integrale" e forumit, kur na dolen se qenkershin ilegale...po si keshtu, lejohet kjo ne legjislacionin digital..., pse nuk protestohet...., sepse prish imazhin e forumit pastaj,...
  Duaje te afermin tend si veten

 15. #15
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vetė se di.... :)
  Postime
  821
  Faleminderit
  17
  5 falenderime nė 5 postime
  1. Nėse nė kohėn e fundit keni bėrė instalim tė ndonjė programi, atėherė hiqeni atė program dhe ri-instaloni, ku gjatė kėtij procesi jeni tė vėmendshėm se me kėtė program a mos iu instalohet edhe ndonjė program/toolbar tjetėr.
  2. Ndaloni pop-up windows.
  3. Fshini cockies dhe zgjedhė mundėsin e mospranimit tė tyre por vetėm tė asaj faqeje ku ju jeni apo doni tė kyēeni me njė fjalė filloni sesion privat (Private Browsing).
  Kėto janė disa nga mundėsit e ndalimit tė hapjes sė faqeve tė padėshiruara.
  Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Varet nga Shletuesi qe keni.
  Ne Internet Explorer, Kliko 'Tools' nga menuja qe hapet zgjidh 'Pop-Up Blocker', ne menun e 'Pop-Up Blocker' klikoni mbi 'Turn On Pop-Up Blocker'.

  Ne Mozilla, Kliok Tools -> Options-> Web features-> 'tick'/sheno duke klikuar me mouse mbi 'Block Pop-Up Windows'.

  Po patet ndonje shfletues tjeter me thoni qe t'ju tregoj si te ndaloni pop-ups

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Qe te mos perserit te njejtat fjale, mund te lexoni pergjigjen time ne lidhje me kete problem ne lidhjen me poshte:

  http://www.forumishqiptar.com/showpo...&postcount=133

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •