Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  KuMaNoVa Maska e strong_07
  Anėtarėsuar
  06-01-2007
  Vendndodhja
  Ku sjeton ty
  Postime
  2,169
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  17 janar skadon ultimatumi i Fazli Veliut

  17 janari ka qen afati qe ju ka dhen Fazli Veliu te gjith krereve te Republikes se Maqedonis duke fillu nga krietari i shtetit kriminstri krietari i kuvendit dhe pozites shqiptare ne pushtet per zgjidhje e statusit te ish ushtareve te UCK-se dhe familjareve te Deshmeroeve dhe invalideve te luftes 2001 ..
  por ki ultimatum si duket paska qen vetem nje hajgare e Fazli Veliu me ish ushtaret e UCK-se
  Nje gje thuaje:ZOT me ruaj prej MIQEVE se prej ARMIQEVE ruhem vet!!!!!!

 2. #2
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga strong_07 Lexo Postimin
  17 janari ka qen afati qe ju ka dhen Fazli Veliu te gjith krereve te Republikes se Maqedonis duke fillu nga krietari i shtetit kriminstri krietari i kuvendit dhe pozites shqiptare ne pushtet per zgjidhje e statusit te ish ushtareve te UCK-se dhe familjareve te Deshmeroeve dhe invalideve te luftes 2001 ..
  por ki ultimatum si duket paska qen vetem nje hajgare e Fazli Veliu me ish ushtaret e UCK-se

  Palli mushka ne dere te hanit.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 3. #3
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga strong_07 Lexo Postimin
  17 janari ka qen afati qe ju ka dhen Fazli Veliu te gjith krereve te Republikes se Maqedonis duke fillu nga krietari i shtetit kriminstri krietari i kuvendit dhe pozites shqiptare ne pushtet per zgjidhje e statusit te ish ushtareve te UCK-se dhe familjareve te Deshmeroeve dhe invalideve te luftes 2001 ..
  por ki ultimatum si duket paska qen vetem nje hajgare e Fazli Veliu me ish ushtaret e UCK-se
  Ushtaret e sinqerte te UCK, jane vete fajtore , sepse i hengren gurabijat e LPK , tradhetareve me te medhenje shqipetare ne historine shqipetare . Dr. Ibrahim Rugova ishte nje diplomat politik i cili ne asnje menyre nuk donte te fliste me keta te LPK levizje famekeqe qe elabortatete e sllaveve ata i kane vendosur ne politiken shqipetare .

  Anetaret e kesaj levizje LPK, ne mergim asnjeri prej tyre nuk ka punaure te mbaje familjen e tyre , pore ata gjithemone jane sillur neper klubet dhe shoqatat shqipetare ne mergim si zagare ,sepse ate e kane pasur pune mision qe i kane porositur shkijet ,(zagarte e ambasadave jugosllave ) bile bile ne disa raste ata atedhetare qe nuk jane sjellur nen direktivat e tyre i kane likfiduare , ne emre te UDB jugosllave , qe e verteta eshte se ata i kane vra vete mbas shpine shume shqipetare . Ibrahim Kelmendi ,del sote dhe flete per vrasjen e vellezeve Gervalla . Kjo coftine I.K.dhe shume te tjere qe zagare kriminel misionare shkijesh sllave ne mergim vetem eshte sjelllur si zagare shpiune i ambasadave dhe sherbimeve sllave ne evrope , per ndryshe keta shpiuna nuk kane qene te afte ti ushqejne edhe familjet dhe femijet etyre .

  Aktualishte nje e vertete eshte per popullin shqipetare : Me ne rrezik se aktual qe eshte populli shqipetare nuk ka qene ne asnje kohe qe e njehe historia , sepse fara e kuqe staliniste eshte futur mbrenda ne udheheqesine shqipetare .

  Sllavet serbet dhe maqedonet jane te sigurte dhe nuk ndalen kunder popullit shqipetare ,sepse e dine qe ne perkrahje sekrete i kane udheheqesite qe jane duke i udhehequr shqipetaret.


  Fazli Veliu nuk ka dallim nga kriminelet e tjere ,eshte i njejti , pore klika komunizte staliniste e LPK, ka taktike ,dhe del Fazli Veliu kurse per ti ndihmuare popullit . Eshte nje krime qe e bene edhe ky fare shqipefolesi, sepse LPK , per intereat e shkijeve ndahen ne dy pjese ,bjere njera nga Qeveria ,eshte pjesa tjeter per ti permbushur deshirat elaboratet misionin e shkijeve sllave .

  Me rendesi eshte qe kjo organizate LPK -famekeqe per shqipetaret ,do te torturoje edhe per shume kohe popullin tone .

  Para dy dekadava kjo organizate LPK- famekeqe , ne mergim vetem i ka kordinuare levizjet elaboratetet e shkijeve ,kurse sote per fate te keqe jane ne vendet kyqe udheheqesite e shqipetareve .

  Poshte tradhetaret ! Vdekje stalinisteve qe koken e kane pasur ka Beogradi ,kurse prapanicen me rusine .

  Vdekje tradhetareve
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 20-03-2012 mė 12:23

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  429
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  .
  Fazli Veliu nuk ka dallim nga kriminelet e tjere ,eshte i njejti , pore klika komunizte staliniste e LPK, ka taktike ,dhe del Fazli Veliu kurse per ti ndihmuare popullit . Eshte nje krime qe e bene edhe ky fare shqipefolesi, sepse LPK , per intereat e shkijeve ndahen ne dy pjese ,bjere njera nga Qeveria ,eshte pjesa tjeter per ti permbushur deshirat elaboratet misionin e shkijeve sllave .
  Eshte mire te dalloni dhe krahasoni gjerat, LPH-ja ishte levizje mbare kombetare, ku koka e celulave te para ishte Jusuf Grvalla, Nuhi Berisha, Rexhep Mala, Kadri Zeka, Metush Krasniqi, ... por nuk na takon te themi se ishin stalinist ose komunist, me pas neve sot mbeshtesim fort integrimet ne BE, po ne te njejten BE e cila ne kongresin e berlinit dhe konferansen e ambasadoreve ne Londer pergjysmoi tokat shqipetare, ... jeta vazhdon, veprimtaret e dalluar i pershendesim kurse ata si ibrahim kelmendi i denojme.
  urtėsia

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  429
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Qellimi i pjesetareve te Levizjes Popullore te Kosoves sot u arit, qellim i tyre ishte Kosova Republike, shtet i mvetesuar ne vete.
  Sot ne arkivin e Beogradit egzistojne egzemplare nga dorshkrimet dhe letrat kembyese mes Bajram Currit dhe Vladimir Ilic Lenin, sipas teje duhet te themi se edhe Bajram Curri ka qene bolshevik??? ka ana tjeter kemi mareveshjen e Mbretit Zog me Ēerēillin per formimin e Ballit Kombetar me ne krye Mit'hat Farsherin djalin e Abdylit per ta inkuadruar garden mbreterore ne lufte kunder fashizmit dhe pas luftes dyte boterore Shqiperia te shpallet shtet me rend shoqeror monarhi parlamentare, kemi Ismail Qemalin qe mvetesimin e Shqiperise 100 vite me pare e beri nen patronat te portes se larte Osmane dhe ...
  urtėsia

 6. #6
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga urtesia Lexo Postimin
  .

  Eshte mire te dalloni dhe krahasoni gjerat, LPH-ja ishte levizje mbare kombetare, ku koka e celulave te para ishte Jusuf Grvalla, Nuhi Berisha, Rexhep Mala, Kadri Zeka, Metush Krasniqi, ... por nuk na takon te themi se ishin stalinist ose komunist, me pas neve sot mbeshtesim fort integrimet ne BE, po ne te njejten BE e cila ne kongresin e berlinit dhe konferansen e ambasadoreve ne Londer pergjysmoi tokat shqipetare, ... jeta vazhdon, veprimtaret e dalluar i pershendesim kurse ata si ibrahim kelmendi i denojme.
  Historia shqipetare duhet te lexohet pa nacionalizem .

  KeNgetaret tane u shkoi jeta duke kenduare OJ EVROPE E SHTRIGE E VJETER. Nuk eshte evropa fajtore per gjithe tokat etnike shqipetare . Me largimin e Perandorise Osmane nga ballkani sllavet ne bshkepunim me rusine behen fuqi boterore dhe ballkanike . Evropa eshte treguare shtrige ,sepse ka mbrojtur prapanicen e vete ,dhe skane pasur kohe te merren me tokat shqipetare . Me problemin e tokave shqipetare eshte dashur te merren shqipetaret. Njekohesishte ne vitin 1912 , amerika nuk ishte fuqi boterore ne ate kohe .qe ti ndihmoje evropes ,sikur qe ndodhe sote .

  Kjo levizje LPK.ndoshta ka qene mbarekombetare deri sa i likfiduane vellezerit Gervalla dhe Kadri Zeken. Politika evropiane ishte ne halle me luften e ftofte me rusine NE VITET 1980 ,shqipetaret dilnin ne protesta me flamur me ylle dhe kendonin per stalinizem ne mes te qendrave evropiane .

 7. #7
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga urtesia Lexo Postimin
  Qellimi i pjesetareve te Levizjes Popullore te Kosoves sot u arit, qellim i tyre ishte Kosova Republike, shtet i mvetesuar ne vete.
  Sot ne arkivin e Beogradit egzistojne egzemplare nga dorshkrimet dhe letrat kembyese mes Bajram Currit dhe Vladimir Ilic Lenin, sipas teje duhet te themi se edhe Bajram Curri ka qene bolshevik??? ka ana tjeter kemi mareveshjen e Mbretit Zog me Ēerēillin per formimin e Ballit Kombetar me ne krye Mit'hat Farsherin djalin e Abdylit per ta inkuadruar garden mbreterore ne lufte kunder fashizmit dhe pas luftes dyte boterore Shqiperia te shpallet shtet me rend shoqeror monarhi parlamentare, kemi Ismail Qemalin qe mvetesimin e Shqiperise 100 vite me pare e beri nen patronat te portes se larte Osmane dhe ...

  Bajram Curri , Xheme Gostivari , dhe shume te tjere ndoshta kane qene trima , pore pa diplomaci, naten kane luftuare kurse diten kane fjetur . Nuk fitohet vendi me lufte kacakesh c'do njeri koke ne vete .
  Shaban Pollusha dhe Fadil Hoxha ,ne luften e dyte boterore ja kthyene pushken njeri tjetrit , sepse s'kishin diplomaci,dhe strategji bashkim , kurse ne anen tjeter ata partizan shqipetare qe kishin mbetur ne territorin e ish Jugosllavise i likfidoi shkau mbas shpine si qe ka ndodhur ne masakrat e Tivarit , kurse Fadil Hoxha e Shaban polluzha me grupet etyre luftonin kunder njeri tjetrit , bile bile vete gjermanet kane shkruare per njje lufte te ashpert kunder njeri tjetrit .

  Nuik ka pasur partizan qe ka luftuare kunder gjermanit ,sepse Hitleri ishte fuqi e madhe dhe s'kishte mundesi te luftoje partizan kunder Hitlerit, pore me kapitullimin e Gjermanise filluane komunistat te dallin nga zgafellat e tyre .
  Ku ka pasur force frontal qe munde ti dale perpara Hitlerit ,.
  LPK , nuk e beri Kosoven Republike ,ose shtete te pavarun , kjo simbas teje do te ishte gabim me i madhe historike. Kosoven e internacionalizoje politika e Dr, Rugoves ,sepse po ti kishte ndegjuare Rugova stalinistet e LPK, qe kishin koken ne Beograde dhe prapanicen ne Moskve , ata do ta kishin filluare luften ne Kosove qe ne vitin 1990, sepse misioni i tyre ishte te bejne shtypje ndaj Rugoves , qe lufta ne fillim te fillon ne Kosove , dhe ta paguajne shqipetaret gjithe ato gabime qe i kane be vete sllavet . LPK si organizate ka qene e levizshme me shume sepse derektivat e tyre i kane marre nga Beogradi, bile bile disa prej tyre kane kryere kurse politike ne Ambasadat jugosllave ne mergim. Po ti hape dosjet shkau sllave e shohim se kushe kane qen LPK , mbas vrasjes se Kadri Zekes dhe vellezerve Gervalla . Agjente zagare staliniste ne mision te shkaut sllave .


  Historia e rrejshme te zhduken .

  Ahmet Zogu ,ishte aleate me i aferte i Pashiqit , dhe kjo aleance e beri qe Fan Nolin ta largojne nga Qeveria shqipetare dhe te largohet emigroje ne amerike . Perandoria Osmane eshte shkateruare ne vitet 1912 , dhe une mendoje se Ismail Qemali nuk ka pasur problem te madhe me Osmanlijte sa ka pasur problem me sllavet dhe evropianet per pavaresine e Shqiperise

  Mos u merre me pallavra . Isa Beletini ka hy me dy alltia ne Konferencen e Londres. Rilindasit tane problemin dhe veshtiresite me te medha i kane pasuri me tradhetaret shqipetare ,si kur sote qe populli dhe intelegjenca e mirefillte shqipetare problemet me te medha i kane me tradhetaret shqipefolesa .

  Nipat e Esat Pashes dhe Ahmet Zogut s'kane ndryshuare aspak ,edhe pse eshte viti 2012 ,e vazhdojne traditen e tradhetise ndaj kombit .

 8. #8
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga urtesia Lexo Postimin
  .

  Eshte mire te dalloni dhe krahasoni gjerat, LPH-ja ishte levizje mbare kombetare, ku koka e celulave te para ishte Jusuf Grvalla, Nuhi Berisha, Rexhep Mala, Kadri Zeka, Metush Krasniqi, ... por nuk na takon te themi se ishin stalinist ose komunist, me pas neve sot mbeshtesim fort integrimet ne BE, po ne te njejten BE e cila ne kongresin e berlinit dhe konferansen e ambasadoreve ne Londer pergjysmoi tokat shqipetare, ... jeta vazhdon, veprimtaret e dalluar i pershendesim kurse ata si ibrahim kelmendi i denojme.
  Nuk duhet ta njollosim emrin e Kadri ,bardhosh dhe Jusuf Gervalles me keta pisa staliniste , sepse Jusuf Gervalla Kadri Zeka dhe Bardhosh Gervalla ndoshta jan ete likfiduare nga dora e stalinisteve te LPK.

  Per c'fare integrimesh evropiane beni ju fjale ??

  Me keta njeres ne shqipetaret vetem se do te keni izolime totale ,sepse evropa i jehe shume mire aktivitetin etyre LPK. Ne shume qendra evropiane kure ishte lufta e ftofte ndermjet amerikes evroes dhe rusise keto fare stalinista pretostonin kurse per te drejatat e shqipetareve me ide staliniste ne mes te evropes.

  Ajo qe ishte edhe me e keqaja se mbas shkaterimit te murrit te Berlinit ,ende keto stalinista benin protesta dhe demostrata per Republiken e Kosoves, me flamuje komuniste sepse derektivat i kishin nga Beogradi dhe Moskva .

  Fare e keqe ,Fare e kuqe ,edhe sote e kesaj dite ka arritur qe te udheheqe popullin tone duke ja vra njeresit me te afte Presidentit Rugova .

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •