Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3

Tema: Lista

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  39
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Lista

  Le te nxjerim ne nje liste te gjithe anti shqiptaret te cilet nuk e duan shqiperine dhe rjedhimisht duan greqine , turqine , italine serbine , malin e zi e te tjere , pra re gjthe pro turket , pro greket e pro serbet e forumit qe me idealet dhe temat dhe bindjet e tyre jane kunder nje shqiperie te bashkuar , kunder nje shqiperi te suksesshme me mireqenie dhe begati ne te gjithe fushat e shoqerise , ne ekonomi , politike , diplomaci , unitet kombetar kulture dhe paqe .


  ne kete forum keta shqip foles mbijne si kerpudhat pas shiut dhe mbeshtesin fort bindjet e tyre te cilat bazohen mbi nje histori te gabur , duke bere nje ngaterese dhe percarje te unitetit kombetar dhe tolerances fetare qe populli yne e ka trasheguar nga virtytet fisnike dhe paqedashese nga te paret tane .

  keta njerez jane plot helm dhe te bazuar ne interesa te tyre flasin per te tjera identitet kombetare dhe bazohen ne bindjet e tyre fetare duke u perpjekur te prishin unitetin kombetar dhe jane pengese serioze per nje te ardhme te mire per atdheun tone ;

  fatkeqesisht nuk i shohim vetem ne kete forum po, ishohim kudo , ne qeveri , ne institucione kulturore dhe sportive , ne shoqeri , neper gazeta dhe radio , neper tv , dalin dhe hedhin idete e tyre per percarje me analiza te detajuara dhe mire planifikuara .

  mund te shtojme edhe simpatizante te partive politike si pd -ista apo ps - ista te cilet edhe keta me injorancen e tyre dhe mbeshtetjen e tyre ekstreme te partive politike i kane shkaktuar me shume percarje dhe fatkeqesi ketij populli sesa te mira .

  pra tregoni te gjithe keta shqip foles dhe i demaskoni duke i injouar dhe kritikuar per qendrimin e tere te mbrapshte , kur behet fjale per te ardhmen e kombit .

  nese ata ndihen greke , turke apo serbe , lete shkojne andej .

  pra me ndihmoni ti shohim nje nga nje keta forumiste;

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  maratonomak

  Kjo sjell konflikte dhe ofendime nepermjet njeri tjetrit mendoj une
  Ne qoftese dikush mund te shkruaj ndonje gje jo te mire per Shqiperine e shkruan sepse ashtu e arsyeton ate lloj problemi qe mund te diskutoje(psh pislliqet qe behen nga politikanet,vrasjet,e shum te tjera) por kjo sdo te thote qe Ai/Ajo ndihen Greke Jugosllav e ku ta di une
  Jemi Shqiptar qe te gjith ketu,dhe sa duam vendin tone smund te duam vendet e tjera
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Forumi shqiptar nuk eshte hapur per te ngritur fleterrufe e lista miqsh e armiqsh si ne kohen e komunizmit, por eshte hapur per te levruar lirine e fjales se gjithe shqiptareve. Ben mire te njihesh me misionin e forumit dhe ta respektosh ate. Nese deshiron te marresh pjese ne kete forum, duhet te mesosh te respektosh mendimin e te gjithe anetareve te forumit, edhe pse mund te jete mendim ndryshe nga ai i juaji.

  Nese nuk je i pergatitur qe te lexosh e diskutosh me shqiptare qe mendojne ndryshe nga ty, forumi shqiptar nuk eshte per ty.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •