Close

Rezultati i Sondazhit: Sa vite keni jashte atdheut?

Votues
56. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • 1-3 vjet

    3 5.36%
  • 4-6 vjet

    5 8.93%
  • 7-9 vjet

    4 7.14%
  • 10-12 vjet

    11 19.64%
  • 14-16 vjet

    10 17.86%
  • 17-19 vjet

    2 3.57%
  • me shume se 19 vjet

    21 37.50%
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 62
  1. #-19
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anėtarėsuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322

    Sa vjet keni jashte atdheut?!

    Sepse ne ditet tona pjesa me e madhe e popullates ka ikur nga vendlindja...doja te dije se sa vjet keni te ikur?

    Tani pyetja qe lind eshte...a keni ndermend te ktheheni me ne Shqiperi/ Kosove per te jetuar atje? Kush ju pret me ne atdhe? Familje...miq?

    Une per vete kam 6 vjet ikur....e ne Shqiperi me pret familja...

  2. #-18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Plote 11 vjet e pak muaj te kalur.
    Me planet aktuale them se mund te rri larg edhe per nje 2-vjecar tjeter e do te rikthehem edhe natyrisht kam familjen edhe pak miq qe presin.

  3. #-17
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338
    Une kam 11 vjet , nuk besoj qe do kthehem nje dite, jeta ime dhe femijeve eshte ketej .
    Ne Shipo kam prindet, far e fis por per jetese ketej

  4. #-16
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Cool

    pak fare, vetem dy dekada

  5. #-15
    i/e regjistruar Maska e Hanny
    Anėtarėsuar
    28-10-2010
    Vendndodhja
    qitu..
    Postime
    349
    Ma shum se 19 vjet...dhe jo, nuk muna me jetu as ktu e as n'Kosove pergjithmon...m'duhet me bo lart-posht vazhdimisht pernryshe merzitem teper...
    MOS MA TESH, QAQ DI ME T'THON

  6. #-14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    14 vjet ne amerike, dhe kam qen 2 vjet e gjysem ne greqi, so gjithesej 16 vjet e gjysem jasht shqiperis
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #-13
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    ke harruar opsionin 13 vjet

  8. #-12
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Dhet vjet e gjys. Me shpres mu kthy ni dit
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  9. #-11
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    14 vjet .....

  10. #-10
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Thorolld ON
    Postime
    224
    njezet e kusur vjet. (22)

  11. #-9
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    gati 11 vjet po bej....kthimit si dihet deshire kam por mvaret a me vijne femijet??
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  12. #-8
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Heeee Patriota heeeee..... Une as qe mendoj me e braktis najhere.

  13. #-7
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    patriote jemi te gjith por cfare ti bejme kushteve ekonomike dhe gjithashtu e ardhmja e femijeve esht me e sigurt ketu se atje te ze plumi qorr sa te dalesh per dere
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  14. #-6
    Citim Postuar mė parė nga lisa12 Lexo Postimin
    patriote jemi te gjith por cfare ti bejme kushteve ekonomike dhe gjithashtu e ardhmja e femijeve esht me e sigurt ketu se atje te ze plumi qorr sa te dalesh per dere
    pėrshėndetje lisa. ia vlen tė sakrifikosh pėr fėmijėt. besoj shumica kėshtu e kemi filluar jetėn kurbetcare duke menduar pėr ardhmėrinėe fėmijėve, por pak mė vonė dhe sot bėj sakrificė edhe pėr veten. kėtu ka mirėqenie; njeriu trajtohet tamam si njeri... unė e kam hapur njė temė mė peØrppara njė temė pėr kėtė gjė: E duam atdheun, por jo pėr tė jetuar nė tė.Pse?
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  15. #-5
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    Citim Postuar mė parė nga projekti21_dk Lexo Postimin
    pėrshėndetje lisa. ia vlen tė sakrifikosh pėr fėmijėt. besoj shumica kėshtu e kemi filluar jetėn kurbetcare duke menduar pėr ardhmėrinėe fėmijėve, por pak mė vonė dhe sot bėj sakrificė edhe pėr veten. kėtu ka mirėqenie; njeriu trajtohet tamam si njeri... unė e kam hapur njė temė mė peØrppara njė temė pėr kėtė gjė: E duam atdheun, por jo pėr tė jetuar nė tė.Pse?


    projekti21 une me burrin jemi mesuar me jeten atje dhe nuk na ben pershtypje.........dhe si me thene balta esht me e embel se mjalta ne shqpieri....... por femijeve tane i duket mjalti me i embel ketu ku jetojme,zemren dhe ato e kane atje me takuar gjysherit dhe kusheriret biles kane filluar te mbledhin leket e tyre ti ruajne qe kur te vemi atje tia dhurojne kusherireve,dhe une po vdes te pij kafem me motrat dhe kunaten qe i kam afer shtepise
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  16. #-4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Shqiperia eshte me termend per tu trembur.
    Ne qe kemi emigruar, kemi shkuar ne nje vend te huaj pa i ditur traditat, gjuhen, zakonet, etj edhe prape shume nga ne kane qene ne gjendje te krijojne nje jetese te denjeshme per veten e tyre dhe per familjet, une kete e konsideroj dicka me vlere, te jesh ne gjendje te adoptohesh, mesosh, integrohesh.

    Me ben gjithnje te mendoj, kur jemi ne gjendje te hecim para ne nje vend te huaj, duke u ndeshur me iferioritetin, perbuzjen si i huaj, pse na tremb kaq shume vendi yne!?

    E vertete qe te githe jane te korruptuar ne Shqiperi, e vertete qe eshte nje xhungel, e vertete qe te rralle jane qe i respektojne ligjet, e vertete qe eshte shume vend primitiv me c'ka kemi pare e mesuar jashte atyre viseve por mendoj nqs ne qe mesuam e pam dicka me shume e qe i perkasim atij vendi nuk marrim as mundimin per te bere nje ndrryshim kush do e bej kete pune, politikanet!?

    Per mendimin tim, ndrryshimi fillon nga vete individi dhe shpresoj qe nje dite (mbase pas shume shekujsh ) do t'ia dalim mbane.

  17. #-3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Si duket une jam ajo qe ka me se paku kohe jashte atdheut. Ndoshta ky eshte edhe fakti qe nuk ndjehem aspak ama hic fare mire ketu. Deshira ime eshte te kthehem pas kater vitesh, vajza do ndiqte klasen e pare atje. Po kjo eshte deshire vetem e imja, per burrin kjo eshte mision i pamundur. Dikur kam mendu qe me njeriun qe du jetoj edhe ne Afrike, dhe ende po i permbahem ketij qendrimit. Po jetoj me te ketu por jo e lumtur. Ju do te thoni pse rri atehere. Sepse ne Kosove pa te do te jem edhe me keq.

    Po mbase me kohe do te tjetersohem edhe une si ju. Edhepse kjo qe sapo thashe me tmerron me shume se cdo kercenim tjeter per te ardhmen time.
    AUTOCHTHONOUS

  18. #-2
    Heavy Metall Maska e trestenik
    Anėtarėsuar
    18-10-2010
    Postime
    353
    qe 20 vjet jam ne gjermani
    High Voltage , Power Supply

  19. #-1
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga lisa12 Lexo Postimin
    gati 11 vjet po bej....kthimit si dihet deshire kam por mvaret a me vijne femijet??
    mua me vijne femijet, po nuk vij une, apo shkoj. e kunderta jote. lol

    se kuptoj, si e shofin si opsion disa ketu jetesen ne shqiperi (kthim) pas fjala vjen 16 vjet jashte? . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  20. #0
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    disa vjet........

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •