Close

Rezultati i Sondazhit: Sa vite keni jashte atdheut?

Votues
56. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • 1-3 vjet

    3 5.36%
  • 4-6 vjet

    5 8.93%
  • 7-9 vjet

    4 7.14%
  • 10-12 vjet

    11 19.64%
  • 14-16 vjet

    10 17.86%
  • 17-19 vjet

    2 3.57%
  • me shume se 19 vjet

    21 37.50%
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 62
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Helikranon
    Anėtarėsuar
    14-11-2010
    Postime
    359
    18 vjet,por edhe neqoftese kthehem,perseri emigrant do te jem ne atdheun tim.Te pakten keshtu mendoj dhe e ndjej.

  2. #42
    Une jam larguar nga Shqiperia ne vitin 2006.Gjat ktyre viteve kam ardhur shpesh ne Shqiperie

    dhe gjithashtu kam livizur ne shtete te ndryshme.Momentalisht jam ne Shqiperie por dhe per nje

    muaj serish do largohem..
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    per 2 muaj bej 20 vjet

    nuk me intereson me sa kame i larguar por jame ne dilem dhe sa do rri i larguar

    megjithate shpresoj te vdes aty ku linda,shpresoj

  4. #44
    ME... <3
    Anėtarėsuar
    06-03-2012
    Vendndodhja
    PG
    Postime
    51
    un ver8 jam patriote por ndryshe nga ju
    un ne fakt jam e ardhur ne shqiperi. familjen e kam prej ketu por vete jam nga usa dhe gjithmon do jem ne shpirt e ne zmr. mezi pres te kthehem edhe pse edhe ketu ver8 nuk esht keq:

    Prape po shikoj qiellin, si ne prozen e kaluar, por kete here rete nuk po luajne. Perkundruazi, po zihen, por jo me njeri-tjetrin…me Kohen…Po zihen me kohen qe te me ktheje gjithe castet e bukura, te kaluara. Madje, edhe ato te keqijat nese vijne bashke me te lumturat. . Sa here kthehem prapa ne kohe si tani, nje buzeqeshje fillon me shfaqet ne fytyre, por menjehere venitet kur kujtohem per te tashmen. Keshtu me ndodh gjithnje. Cdohere duhet t’i perseris vetes: “ Jam ketu ku jam dhe asgje s’mund ta ndryshoje kete.”Nuk di cilin prej tyre te perkrah. Rete apo Kohen. Kohen e urrej. M’i mori gjithe ato te qeshura e momentet e gezuara. Por…kohen e dua. Cdo here ndodh dicka e keqe, koha kalon dhe e largon ate. Ndoshta kam pak si shume ndjenja e mendime per dicka qe s’ekziston… Koha…Te qendruarit ketu siper, rreth 20 metra mbi token e qendrueshme, me turbullon dhe kthjellon njeherazi. Kudo kthej koken, menjehere vijne kujtime nga me te ndryshme…Kam mese nje ore ketu siper. Kush do ta mendonte se per kaq kohe mund te rizgjoheshin kaq shume kujtime?! Ne kete lagje te vogel kam kaluar aq shume caste te medha. Dhe te mendosh se vetem rreth cerekun e jetes e kam jetuar ketu. Pjesa tjeter andej…Ne fakt, edhe pse dua jashtezakonisht shume te kthehem ne vendlindjen time (USA…), e ndjej se do te me marre edhe me shume malli per kete lagje te vocerr, te strukur ne nje ane te universit te pafundem (po aq te pafundem sa kujtimet e mia)…

  5. #45
    ME... <3
    Anėtarėsuar
    06-03-2012
    Vendndodhja
    PG
    Postime
    51
    un ver8 jam patriote por ndryshe nga ju
    un ne fakt jam e ardhur ne shqiperi. familjen e kam prej ketu por vete jam nga usa dhe gjithmon do jem ne shpirt e ne zmr. mezi pres te kthehem edhe pse edhe ketu ver8 nuk esht keq:

    Prape po shikoj qiellin, si ne prozen e kaluar, por kete here rete nuk po luajne. Perkundruazi, po zihen, por jo me njeri-tjetrin…me Kohen…Po zihen me kohen qe te me ktheje gjithe castet e bukura, te kaluara. Madje, edhe ato te keqijat nese vijne bashke me te lumturat. . Sa here kthehem prapa ne kohe si tani, nje buzeqeshje fillon me shfaqet ne fytyre, por menjehere venitet kur kujtohem per te tashmen. Keshtu me ndodh gjithnje. Cdohere duhet t’i perseris vetes: “ Jam ketu ku jam dhe asgje s’mund ta ndryshoje kete.”Nuk di cilin prej tyre te perkrah. Rete apo Kohen. Kohen e urrej. M’i mori gjithe ato te qeshura e momentet e gezuara. Por…kohen e dua. Cdo here ndodh dicka e keqe, koha kalon dhe e largon ate. Ndoshta kam pak si shume ndjenja e mendime per dicka qe s’ekziston… Koha…Te qendruarit ketu siper, rreth 20 metra mbi token e qendrueshme, me turbullon dhe kthjellon njeherazi. Kudo kthej koken, menjehere vijne kujtime nga me te ndryshme…Kam mese nje ore ketu siper. Kush do ta mendonte se per kaq kohe mund te rizgjoheshin kaq shume kujtime?! Ne kete lagje te vogel kam kaluar aq shume caste te medha. Dhe te mendosh se vetem rreth cerekun e jetes e kam jetuar ketu. Pjesa tjeter andej…Ne fakt, edhe pse dua jashtezakonisht shume te kthehem ne vendlindjen time (USA…), e ndjej se do te me marre edhe me shume malli per kete lagje te vocerr, te strukur ne nje ane te universit te pafundem (po aq te pafundem sa kujtimet e mia)…

  6. #46
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar mė parė nga Deni_Boy Lexo Postimin
    Sepse ne ditet tona pjesa me e madhe e popullates ka ikur nga vendlindja...doja te dije se sa vjet keni te ikur?

    Tani pyetja qe lind eshte...a keni ndermend te ktheheni me ne Shqiperi/ Kosove per te jetuar atje? Kush ju pret me ne atdhe? Familje...miq?

    Une per vete kam 6 vjet ikur....e ne Shqiperi me pret familja...
    Plote 21 Vjet ne May
    te kethehem ne, Shqiperi Sbesoj pasi u rita ketej u martova ketej tani baba jam vet
    dua te miren e femive qe ti mos mungoj asgje edhe kjo per mendim tim eshte Usa

    Familje ne shqiperi skam
    Partizoni

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Sa ti numeroj,se nuk po me kujtohet per momentin
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  8. #48
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
    Sa ti numeroj,se nuk po me kujtohet per momentin
    hajt i numrojm bashke.

    123456789....

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    7-9

    Vjet i kam bo

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    hajt i numrojm bashke.

    123456789....
    C'ma ke kte,numrin e telefonit?
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    E ka passin e nickut ne chat Drago

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
    E ka passin e nickut ne chat Drago
    She she pelivani,s'me ka tregu qe meret dhe me chatin

    Po nicknamen si e ka?
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
    She she pelivani,s'me ka tregu qe meret dhe me chatin

    Po nicknamen si e ka?
    HahahahahHahahhahaha

    Cibox ose Albaguard lol

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  14. #54
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Tipiku Lexo Postimin
    HahahahahHahahhahaha

    Cibox ose Albaguard lol
    hahaha.me jepni nje kreher te krihem

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    hahaha.me jepni nje kreher te krihem
    Mos bo kshu o trim se nje dite do na bihet lesht e kokes te gjithve

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  16. #56
    Happy Maska e milanistja_el
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    3 muaj por me duken si 30 vjet
    Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  17. #57
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anėtarėsuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933
    Jam tek maksimalja e me shume

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e PoQari
    Anėtarėsuar
    14-11-2010
    Postime
    34
    25 vjet .he mos kofshin.......

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-04-2012
    Vendndodhja
    Mbi qiellin e shtate.
    Postime
    57
    I lindur jashte, por me zemer ne atdhe.

  20. #60
    14-16 vite

    e mbaj mend si sot kur ika n'belgjik me not

    prap nuk i bie pishman qe ika u largova nga vendelindja si i ri,vuatjet malli ky vend ku jetoje tani,me mesuan shume gjera,me ben me te fort per jeten...

    sot i kam mundesit te shkoj e te rrije me jave,nga 3 her ne vite,ne shqiptarine time,dhe them qe nuk u be qameti qe u vendosem ktej...por e keqa eshte qe disa deshen te meren me pislleqe e po kalben burgjeve,disa po asimilohen e po mbesin as mish e as peshk pa identitet,etj etj pasoja

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •