Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do të kualifikohet në gjysmëfinale?

Votues
14. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Real Madrid

    2 14.29%
  • FC Barcelona

    12 85.71%
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 153
  1. #41
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Messi ishte lojtari me i dobet i barces ne ndeshje.

    Lojtari me i mire padyshim ishte busquet,sanchez dhe komplet mbrojtja e barces.
    xavi, iniesta,messi dhe fabregaz sishin ne forme kushedi se cfare .
    E mgjth barca fitoi lehte e bindshem.

    Imagjinoje sa kot lujti reali. lol

  2. #42
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Mbreme nuk e kam shijuar aspak ndeshjen sepse ishte nje Real katastrofe,diletant dhe konfuz.Nuk mund ta imagjinoj nje Real te kape topin dhe ta degdise neper anesore.Mourinjo i ka kthyer lojtaret ne ushtare lufte sepse eshte e vetmja menyre "sipas tije" qe te ndale lojen e mire te barcelones.

    Real Madridit po ia ul vlerat dhe shkelqimin ai trainer.

  3. #43
    Barca e papare ndonje here ...vertet eshte ekip i madhe ,dhe eshte per gjdo ekip eshte i forte here per here,,po reali vertet eshte katastrofe duke filluar nga trajenri e deri tek mbrojetsi pep i cili e pan te gjithe se qka beri dhe si,,nje ashtu kontrau,karvalio e tjer,,, tmerr per ta

    barca eshte kanceri i realit her per her urime barca ,mesii si gjithe here njeriu vendimtar i ndeshjes e pat se qfare topi i dha abidalit fantastike .........po mire ka pshtuar rali ku ka mundur ti marr se paku edhe kater gola po fati ishte ne anen e realit

  4. #44
    Superioriteti i Barçës në shifra.

    - Barça kishte 72 % mbajtje të topit kundrejt rivalit të tyre më të madh.

    - Në total,Barça bëri 744 pasime krahasuar me 234 pasime të Madridit.

    - Miqtë kishin 10 gjuajtje,krahasuar me 5 gjuajtjet e vëndasve.

    - Lojtarët e Mourinho's kryen 20 faulle,ndërkohë që lojtarët e Guardiolës kryen vetëm 12. Madridi kishte gjithashtu më shumë kartona të verdhë, 4 kundrejt 3.

    - Madridi bëri vetëm një korne,ndërsa Barça tetë.

    - Puyol shënoi nga një goditje këndi në Bernabeu,një veprim shumë i ngjashëm me golin e tij të shënuar në fitoren e lavdishme 6-2 në një njëjtin stadium në 2009.

    - Korneri gjithashtu u egzekutua nga Xavi,i cili është vetëm një ndeshje më pak për nga numri rekord i paraqitjeve në El Classico,rekord ky i cili mbahet nga legjendari Joan Segarra.

    - Abidal shënoi golin e tij të dytë zyrtar për fanelën Katalanase. Tjetri ishte në sezonin e shkuar në San Mames,dhe gjithashtu ai u shënua në kupë.

    - Leo Messi bëri paraqitjen e tij të 300-të për Barçën dhe mundi ta festonte duke orkestruar golin e dytë me një pasim madhështor.

    - Kjo fitore do të thotë që secila skuadër nga 86 të tilla, ndërkohë që janë 45 barazime.

    - Madridi ka mundur të shënojë i pari në katër takimet e fundit me Barcelonën në Bernabeu,por nuk ka mundur të fitojë asnjë prej ndeshjeve. Ata kanë barazuar në një,dhe kanë humbur tre.

    - Tetëmbëdhjetë lojtarë të ndryshëm të Barçës kanë shënuar këtë sezon.



    http://www.fcbarcelona.com/football/...ity-in-numbers

    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #45
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    BlooD_VenoM ajo fotoja e jotja nuk tregon edhe shume ,ja me mire....ta mbysim Messin Carvalo ngrit duart,gjoja nuk bera gje !!!
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  6. #46
    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    BlooD_VenoM ajo fotoja e jotja nuk tregon edhe shume ,ja me mire....ta mbysim Messin Carvalo ngrit duart,gjoja nuk bera gje !!!
    Kujton Carvalho se po luan me të verbër
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  7. #47
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Se mos është vetëm Pepe dhe Carvalho që lozin "pisët", gjithë Reali me n'krye Merdinjon atë lojë bojn.

    U dha nai dënim për atë psikopatin Pepe?
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  8. #48
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    3 kartona te kuq mbreme eshte kan dashur te ipen : 1 per skizofrenin Pepe , 2 per Carvalon dhe 3 per Xabi Alonson.

    Po keta referat e hamamit me gjith qef dojn me bo kampion realin.

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Kujton Carvalho se po luan me të verbër
    Si mund te postoi kete mini video apo thuaja sido ne fcb? Jam me celularin iphone4,din dikush?

    Per lojen e pate cfar tha Rooney pas ndeshjes ne profilin e tij?"Pepe cfar idioti je ti" seka keq! I shkatroi Barca bardhoshkat
    Jetë e rëndë.......!!!

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Per hire te korrektesise duhesh te shkruash edhe Guardiola style.Simulimet e lojtareve te Barces jane te neveritshme.Pse i anashkalon ?
    Ndersa kur nje Milanist permend Murinho atehere ajo vie nga bota e erret e komplekseve...e ato veshtire sherohen

    Pepe ne te vertet eshte nje far "budallai",por as lojtaret e Barcelones nuk jane lule.Dani Alves,Buskets,Pedro,Villa jane ideal i korrektesise ne loje , ndersa per malokin Valdes as qe duhet te harxhohen fjale....
    Ca kompleksi per nji trainer qe ka tan boten ne ekip e lun me Pepe mesfushor...
    Vetem ju e mbani per hero.

    Barcelona lun futboll, ka ndonji simulim po jo sistematike si faulat e Realit. Reali ka pas gjithmone tjeter filozofi, po qysh se ka shku ky antifutbolli juj asht qelb

  11. #51
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Imagjinoni Real Madritin ne kohen e Zizu, te mbaje Zizu ne stol per ti lene vendin Mahmadu Diarra.

    Kjo gje ndodhi mbreme. Lassana Diarra dhe Pepe zune vendin e Kaka dhe Ozil. Mos prisni me shume nga nje trajnier medioker qe drejton nje tufe mediokresh ne fushen e lojes. Une personalisht shpresoj zhdukjen e njeriut anti-futboll nga bota e futbollit.

    E kam thene dhe me perpara, Mourinho po e kthen Realin nga nje ekip legjendar te cilit i trembeshin gjithe bota, ne nje ekip te degjeneruar te cilin e tallin te gjithe.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639

    Ju lutem!

    Une me disa miq, jemi vu ne dilem rreth rezultatit te ndeshjes futbollistike ndermjet Realit dhe Barces qe u zhvilluar mrebma ne kuader te kupes se mbretit.. nese real madrid fiton ne kampnou me rezultat 1:0 edhe pse nje gje e tille veshtire pritet te ndodhe por, thjesht jemi kureshtar me dit se cfar ndodhe me teje, presim qe te na shpejgoi ndokush . Resepekte Roni
    Ndryshuar për herë të fundit nga roni_s : 19-01-2012 më 14:19

  13. #53
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Kualifikohet Barcelona me atë rezultat, se ka bo 2 gola në fushë kundërshtare.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  14. #54
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Barcolonen duhet me perjashtu nga te gjitha ndeshjet qe mbahen. Keta nuk e meritojn te luajn futboll jo per diqka po pernime spo kan konkurence e kur ski konkurence mu sme doket interesant ma.


    Ndryshuar për herë të fundit nga Lexuesi_ : 19-01-2012 më 14:35

  15. #55
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar më parë nga roni_s Lexo Postimin
    Une me disa miq, jemi vu ne dilem rreth rezultatit te ndeshjes futbollistike ndermjet Realit dhe Barces qe u zhvilluar mrebma ne kuader te kupes se mbretit.. nese real madrid fiton ne kampnou me rezultat 1:0 edhe pse nje gje e tille veshtire pritet te ndodhe por, thjesht jemi kureshtar me dit se cfar ndodhe me teje, presim qe te na shpejgoi ndokush . Resepekte Roni
    Neqoftese Real madrid fiton 1:0 ne ndeshjen e kthimit,rezultati i pergjithshem barazohet 2:2.Kualifikohet Barcelona per shkak se ka shenuar me shume gola si mysafir.
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  16. #56
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531

    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  17. #57
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Mos prisni me shume nga nje trajnier medioker qe drejton nje tufe mediokresh ne fushen e lojes.
    MaDaBeR e teprove ! Real madrid edhe sot eshte ekip i madh me nje trejner te madh.Shume me i madh se Guardiola.
    Lojtaret e Realit krye ne vete i bejne ato gjeste nga frustrimet dhe nervoza...momentalisht Real madrid dhe Barcelona jane ekipet me te mira ne bote....
    Si klub Real Madrid ne historin e futbollit eshte klubi 1. ne bote...edhe zyrtarisht !
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  18. #58
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Madheshtore
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  19. #59
    ***VIP***
    Anëtarësuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Une jam Interist qe do te thote Antibarcelonist

    Eshte e qarte qe per kete Barcelone te Guardioles nuk vlejne as teorite statistikore,permbys gjithcka.Ju lumte !
    Thjesht eshte e papare kjo qe i ben Barcelona Realit !!!
    Eshte qesharake qe ne fushen tende te kesh posedimin e topit 27 % ,nuk e di c`te them, dhashte zoti qe mos ti bie Barcelona Interit ne ligen e kampioneve...per kete gjenerate te Barcelones do te flitet gjate....ndoshta ekipi me i mire i te gjitha kohrave....pardon, me i miri i te gjitha kohrave

    Moratti Yne qe je Milano,
    U shenjteroft emri yt,
    ardhshin lojtare te mire gjate merkatos,
    si ne sulm dhe ne mbrojtje.

    Golat tone te perditshme,
    na i sill edhe sot,
    dhe fati na i falte golat,
    ashtu si jau falin albitrat Milanit,
    dhe ska gje po na fute ne short me Realin
    por vetem shpetona nga Barcelona.

    Amin
    Moderator, e di vet ti...

  20. #60
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    MaDaBeR e teprove ! Real madrid edhe sot eshte ekip i madh me nje trejner te madh.Shume me i madh se Guardiola.!

    Ku e ka madhështinë ai mër amon, ka 1 ekip me yje dhe meqë ti msoj futbollin , i mson si të vrasin Messin ose Xavin apo Iniestën. Me lojtarët që ka Reali s'po them të rrafi Barcelonën por t'paktën të luaj futboll, jo si dje që kishin si synim të gjithë me vra Messin. Reali i ka lojtarët, mund të luaj si e barabartë me Barcelonën, pse jo dhe me e rraf por ska trajner. Cdo ndeshje po i poshtëron më shumë Barcelona si ekip, jan bo si clown cirku me në krye atë plerën Mourinho. Edhe Betisi që është ekip që lufton për me nejt në La Liga, i hap më shumë probleme Barcelonës, kurse Barcelona Realin e rref si me qen ekip i kategorisë 4 spanjolle.
    Ndryshuar për herë të fundit nga [PaRTiZoNi] : 19-01-2012 më 15:12
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •