Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 83
  1. #21
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    sja vle me shku me aq pare ne Shqiperi. Vetem ticket, pale cdo prishesh atje. Futja Bahamas me mire. Dhe kenaqesh. lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2012
    Vendndodhja
    Texas
    Postime
    57
    O mire e ke ti o Pink por kur ke none e babe qe te presin ske cfare ben to shkosh se sben. Si thote ajo kenga e Bujar Qamilit Mos harroni none a babe.

  3. #23
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Bena74 Lexo Postimin
    O mire e ke ti o Pink por kur ke none e babe qe te presin ske cfare ben to shkosh se sben. Si thote ajo kenga e Bujar Qamilit Mos harroni none a babe.
    Keshtu me thone edhe mua: perseri po shkon ne Tirane? Sa te kemi prinderit gjalle do shkojme,sado te paguajme. I miss my family,can't wait to see THEM.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Nje rruge e dy pune Pink. Takon familjen, ben dhe pushime. Nuk kane leke te gjithe dhe per Bahamas dhe per Shqiperi.
    Feelings change - memories don't.

  5. #25
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nje rruge e dy pune Pink. Takon familjen, ben dhe pushime. Nuk kane leke te gjithe dhe per Bahamas dhe per Shqiperi.
    Po cfare pushimesh te besh ne Shqiperi e dashur. Une kur shkoj as rrobat e banjos nuk I marr.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  6. #26
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    lol, se desha me thene dicka, po kam hall se do ofendohen ca ketu. E lere spo e them fare, per hir te muhabetit qe kena. Ishte per kete te vajturen ne Shqiperi btw. .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2012
    Vendndodhja
    Texas
    Postime
    57
    Pse e ulni aq poshte shqiperin, jugu eshte i mrekullueshem . Se mos ka Amerika vende me te bukura se shqiperia???
    Une kur kam shkuar ne Florida per here te pare me eshte dukur si Durresi. Pavaresisht se tani jemi mesuar ne.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Po cfare pushimesh te besh ne Shqiperi e dashur. Une kur shkoj as rrobat e banjos nuk I marr.
    Pse jo?! Sa here kam qelluar ne vere, kam bere plazh. Kam ikur dhe me familjen time. Pavaresisht veshtiresive te jetes atje, kam kujtime shume te bukura. Atje ku s'ta pret mendja mund ta kalosh me bukur.
    Feelings change - memories don't.

  9. #29
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Thuje mi thuje,se je msu me ofendu ti.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    se di por besoj se mund te gjesh po te kerkosh dite per dite per bileta te lira...dhe un dua te shkoj kete vit, por ja te shikojm po do gjejm nje bilet qe nuk eshte way too expensive
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2012
    Vendndodhja
    Texas
    Postime
    57
    Se besoj se do te gjesh ndonje lire per kete vit , eshte bere keq nafta po ngrihet perdite dhe po u ngriten cmimet e naftes cdogje do te ngrihet.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212
    lere lere mos e pyet te shtrenjta biletat

  13. #33
    mbi 1K? cfare po blini ju, nje pjese te aeroplanit?
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  14. #34
    E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
    Anėtarėsuar
    30-07-2005
    Vendndodhja
    me ariun polar
    Postime
    2,219
    Citim Postuar mė parė nga Bena74 Lexo Postimin
    Pse e ulni aq poshte shqiperin, jugu eshte i mrekullueshem . Se mos ka Amerika vende me te bukura se shqiperia???
    Une kur kam shkuar ne Florida per here te pare me eshte dukur si Durresi. Pavaresisht se tani jemi mesuar ne.
    Ah moj Bena, Shqiperia na e mori shpirtin, edhe se na merr malli per njerezit,por edhe se ekonomikisht na demton fuqishem. per te shkuar duhet se sa te jene prinderit gjalle, ua kemi detyrim, po sa per "a ka vende me te te bukura Amerika se Shqiperia??? " amaaaan moj vajze ka sa te duash. po pse t'u duk Florida si Durresi ty? kish jashtqitje ne uje? apo s'kishte banja ku te shkonin plazhistat??? shsshhhhh se le nam. Une per vete shkoj cdo 4 ose 5 vjet ne Alb. isha para 3 vjetesh dhe shkova per plazhe ne Borsh. Plazhi eshte fantastik, po kushtet jane te pa imagjinueshme. Hardhuckat neper mure te llojeve te ndryshme , qe te beje koleksion fitoje ndonje cmim... lere pastaj qe uje te ngrohte sa ikte dielli s'kishte,, edhe per te thare floket, as mos ta mendoje se tharsja e digjte sa hap e mbyll syte siguresen .... e c'tu them me... megjithse une nuk dua kurre ta ul vendin tim (ne shqiptaret e kemi kete cilesi) por nuk mund te krahasoj nje dyjavsh te pushuar ne Bahamas... OMG , relax total.....
    What goes around---comes around

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    Citim Postuar mė parė nga Bena74 Lexo Postimin
    I kam compare sa me sthuhet me poshte 1460 sbehet fjala. Do ta provoj edhe kete gocompare njehere. FLM


    NUK E DI KU JETON TI POR PROVOJE NJEHERE ME BRITISH AIRWAYS

    nga londra ne shqiperi kushton rreth $450 vajtje -ardhje ,nuk e di sa mund te kushtoje nga US-LONDER por di qe mbesa dhe nipi erdhen para 2 vjtesh per vit te ri(biletat i kane prere dy jave para se te niseshin)dhe paguan nga $700 secili
    philadelfia-chicago-londer

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    mbi 1K? cfare po blini ju, nje pjese te aeroplanit?
    Aq vete ne vere. Nga 1200 e lart. Pastaj varet kur e pret dhe me ke kompani. Po ta presesh qe tani per vere eshte me lire. Imagjino ne qe udhetojme familjarisht. Te vret goxha.
    Feelings change - memories don't.

  17. #37
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
    Ah moj Bena, Shqiperia na e mori shpirtin, edhe se na merr malli per njerezit,por edhe se ekonomikisht na demton fuqishem. per te shkuar duhet se sa te jene prinderit gjalle, ua kemi detyrim, po sa per "a ka vende me te te bukura Amerika se Shqiperia??? " amaaaan moj vajze ka sa te duash. po pse t'u duk Florida si Durresi ty? kish jashtqitje ne uje? apo s'kishte banja ku te shkonin plazhistat??? shsshhhhh se le nam. Une per vete shkoj cdo 4 ose 5 vjet ne Alb. isha para 3 vjetesh dhe shkova per plazhe ne Borsh. Plazhi eshte fantastik, po kushtet jane te pa imagjinueshme. Hardhuckat neper mure te llojeve te ndryshme , qe te beje koleksion fitoje ndonje cmim... lere pastaj qe uje te ngrohte sa ikte dielli s'kishte,, edhe per te thare floket, as mos ta mendoje se tharsja e digjte sa hap e mbyll syte siguresen .... e c'tu them me... megjithse une nuk dua kurre ta ul vendin tim (ne shqiptaret e kemi kete cilesi) por nuk mund te krahasoj nje dyjavsh te pushuar ne Bahamas... OMG , relax total.....
    Parajse te tille aq prane Florides ( 1 ore me avion), me ate cmim, nuk gjen dot.
    Bukuri natyrore ka plot Shqiperia, por me te tjerat ...eshte 500 vjet prapa US. Ndryshimet ne Shqiperi do te fillojne atehere kur dy milione banoret atje, do mesojne te thone dhe te thone me zemer, dy fjale: 'me fal' dhe 'faleminderit' nga 700 here ne dite.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  18. #38
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anėtarėsuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    Sa me para qe ta presesh bileten aq me shume mundesi ke te gjesh te lire..

    Websitet me te perdorura jane:

    www.expedia.com

    www.edreams.com

  19. #39
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Hudhini nji sy edhe


    www.kayak.com
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  20. #40
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Si duket kete vite paskemi pune ne shqiperi Po na vijkan gurbetqare Oh Yeeeeeh.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •