Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime

  Ankese per sjellje absurde!

  Me falni per titullin e temes , por eshte e paarsyeshme dhe jo-demokratike qe te fshihen temat dhe pastaj te hidhen ne koshin e forumit , vetem e vetem pse ato paraqesin nje mendim ndryshe dhe nuk u shkon per shtat islamikeve shqiptare , edhe pse pata argumentuar qarte te gjithe shkrimin tim tek tema qe e pata hapur fillimisht tek "Toleranca fetare' dhe qe me vone m'u transferua tek "Komuniteti mysliman" me titullin:
  "Hadithi dhe korrupsioni i fese se madhe Islame", kjo teme me te padrejte dhe me stilin e ekstremizmit Islamik u fshi ,
  Duhet te sqarojme myslimanet qe mendimi i kundert nuk do te thote medoemos fshirja e postimeve dhe tu kujtojme qe jetojme ne shqiperine ne zemer te europes ne vitin 2012 dhe jo ne Afganistan ,

  Kerkoj qe te shqyrtohet ceshtja ime qe nuk eshte hera e pare qe ndodh e njejta gje ,
  pershendetje!
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 2. #2
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  36
  59 falenderime nė 56 postime
  Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
  Me falni per titullin e temes , por eshte e paarsyeshme dhe jo-demokratike qe te fshihen temat dhe pastaj te hidhen ne koshin e forumit , vetem e vetem pse ato paraqesin nje mendim ndryshe dhe nuk u shkon per shtat islamikeve shqiptare , edhe pse pata argumentuar qarte te gjithe shkrimin tim tek tema qe e pata hapur fillimisht tek "Toleranca fetare' dhe qe me vone m'u transferua tek "Komuniteti mysliman" me titullin:
  "Hadithi dhe korrupsioni i fese se madhe Islame", kjo teme me te padrejte dhe me stilin e ekstremizmit Islamik u fshi ,
  Duhet te sqarojme myslimanet qe mendimi i kundert nuk do te thote medoemos fshirja e postimeve dhe tu kujtojme qe jetojme ne shqiperine ne zemer te europes ne vitin 2012 dhe jo ne Afganistan ,

  Kerkoj qe te shqyrtohet ceshtja ime qe nuk eshte hera e pare qe ndodh e njejta gje ,
  pershendetje!
  Edhe mua me kan ra ti shoj keto veprime ndaj teje dhe ndaj atyre antarve qe mendojne si ju, realisht duhet te gjendet nje mundesi per ju ne kete rast. Secilen her shoh shkrime tė juaja qe barten nga nje nenforum tek tjetri dhe pastaj ato perfundojnė ne koshin e forumit, sigurisht keto veprime behen nga moderatoret e nenforumeve. Unė nuk kam per qellim ti akuzoj ata sepse sigurisht ata veprojne ne baze te rregullave te forumit, por, mendoj se SMOD do ta shikoj mundesine qe shkrimet e juaja te kene hapesire te toleranca fetare.

  respekt
  toni77
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 3. #3
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Me falni qe nderhy ketu, mirpo do i thoja disa fjal ne kete qeshtje kundrejt banit qe nuk ka lidhje as siperfaqesore me islamin, veq nese ka ndonje islam personal ne vete vete, mirpo me islamin parimor as ne menyre indirekte nuk kapet.

  E lexoja nje dite kete temen e banit dhe te them te drejten me shum i takonte nenforumit zooagnosticist se sa komunitetit musliman. Keshtu qe nuk me vjen qudi nese moderatoret e KM e paskan fshi ate teme sepse ishte me se e drejte.

  Ca lyp nje teme e till ne KM kur anetaret e tij nuk e lejojne?
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 4. #4
  i nenshtruar Maska e bani
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Postime
  2,764
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Me falni qe nderhy ketu, mirpo do i thoja disa fjal ne kete qeshtje kundrejt banit qe nuk ka lidhje as siperfaqesore me islamin, veq nese ka ndonje islam personal ne vete vete, mirpo me islamin parimor as ne menyre indirekte nuk kapet.

  E lexoja nje dite kete temen e banit dhe te them te drejten me shum i takonte nenforumit zooagnosticist se sa komunitetit musliman. Keshtu qe nuk me vjen qudi nese moderatoret e KM e paskan fshi ate teme sepse ishte me se e drejte.

  Ca lyp nje teme e till ne KM kur anetaret e tij nuk e lejojne?
  ne rradhe te pare tema u hap tek toleranca fetare , por me vone dikush e transferoi tek KM,
  pastaj ceshtjen se a ndjek Islamin parimor apo jo mund t'a diskutojme , por me pare me lini te flas...
  psh!
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 5. #5
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Bani me te drejte ju debaton, dhe ju nuk pranoni te debatoni sepse ziheni ngushte.

  Une kam kohe qe ndjek postimet e banit, me te vertete nje pjese shume e mire e tyre jane brockulla te tipit te numrit 19 por ama asnjehere ai nuk ka fyer njeri, nuk ka poshtruar tjetrin sic bejne ca "Teologe 800 eurosh".

  E lexoja nje dite kete temen e banit dhe te them te drejten me shum i takonte nenforumit zooagnosticist se sa komunitetit musliman. Keshtu qe nuk me vjen qudi nese moderatoret e KM e paskan fshi ate teme sepse ishte me se e drejte.
  @Fisniku-taleban
  E shikon se ste rrin "bycka" rehat dhe fyen nje grup tjeter? Dhe sigurisht, ndaj jush qe fyeni lart e poshte pa piken e turpit kartonat e verdhe nuk do i kursej asnjehere, as edhe ne kete nenforum.
  Mos cuditesh se perse e more kartonin por ama vetem po te tregoj se sa mosperfilles dhe te paedukate jeni, ti dhe grumbulli jot, ku c'do i dyti postim fillon me "Kokebosh" dhe "Majmun".
  Per kete gje do kerkoj dhe shterngim masash specifikisht ndaj disa personave qe per fatin tone te keq i perkasin komunitetit te respektuar mysliman.
  Turp si s'keni.
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 6. #6
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
  Me falni per titullin e temes , por eshte e paarsyeshme dhe jo-demokratike qe te fshihen temat dhe pastaj te hidhen ne koshin e forumit , vetem e vetem pse ato paraqesin nje mendim ndryshe dhe nuk u shkon per shtat islamikeve shqiptare , edhe pse pata argumentuar qarte te gjithe shkrimin tim tek tema qe e pata hapur fillimisht tek "Toleranca fetare' dhe qe me vone m'u transferua tek "Komuniteti mysliman" me titullin:
  "Hadithi dhe korrupsioni i fese se madhe Islame", kjo teme me te padrejte dhe me stilin e ekstremizmit Islamik u fshi ,
  Duhet te sqarojme myslimanet qe mendimi i kundert nuk do te thote medoemos fshirja e postimeve dhe tu kujtojme qe jetojme ne shqiperine ne zemer te europes ne vitin 2012 dhe jo ne Afganistan ,

  Kerkoj qe te shqyrtohet ceshtja ime qe nuk eshte hera e pare qe ndodh e njejta gje ,
  pershendetje!
  Anetari Bani eshte me i diskriminuari ne kete pjese te forumit dhe sinqerisht me vie keq qe nje forumist i kulturuar trajtohet ne ate menyre.Hedhja ne kosh e temave te hapura eshte edhe fyerje personale ndaj hapesit te temes.Cdo teme e hapur eshte thirrje per debat dhe shkembim mendimesh.
  Moslejimi qe te zhvillohen temat qe hap Bani ne komunitetin Musliman (edhe pse deklarohet besimtare Musliman) eshte turp dhe tregon nivel tolerance dhe mosdinjitet intelektual te moderatoreve te atij nenforumi.Motoja e tyre eshte "Te fortifikohemi mbrenda,nuk duam askend tjeter qe mendon ndryshe" !!!

  Pershendetje dhe cdo te mire Bani !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 08-01-2012 mė 03:00
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Ne forumin musliman shkruajne vetem besimtaret muslimane qe i perkasin atij besimi. Nese ti nuk je musliman apo nuk beson si muslimanet e tjere, nuk ke perse shkruan ne ate forum. Nuk ke perse shkruan as tek forumi i tolerances fetare pasi temat e tua nuk kane lidhje me ate forum. Temat ti mund ti hapesh vetem tek forumi agnostik dhe ateist, ku shkruajne te gjithe ata qe nuk jane besimtare tradicionaliste apo jane ateiste.

  Ndiqe kete rregull ne menyre qe temat te mos perfundojne ne kosh. Ashtu si ti ke te drejte te shprehesh ate qe beson ne forumin tend, ashtu edhe ai muslimani ka te drejte te shprehi ate qe beson ne forumin e tij musliman, pa i nderhyre dikush tjeter qe nuk i perket atij besimi apo nuk beson si ai.

  Keto jane rregullat e forumit, prandaj ben mire ti respektosh.
  Albo

 8. #8
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Ne forumin musliman shkruajne vetem besimtaret muslimane qe i perkasin atij besimi. Nese ti nuk je musliman apo nuk beson si muslimanet e tjere, nuk ke perse shkruan ne ate forum. Nuk ke perse shkruan as tek forumi i tolerances fetare pasi temat e tua nuk kane lidhje me ate forum. Temat ti mund ti hapesh vetem tek forumi agnostik dhe ateist, ku shkruajne te gjithe ata qe nuk jane besimtare tradicionaliste apo jane ateiste.

  Ndiqe kete rregull ne menyre qe temat te mos perfundojne ne kosh. Ashtu si ti ke te drejte te shprehesh ate qe beson ne forumin tend, ashtu edhe ai muslimani ka te drejte te shprehi ate qe beson ne forumin e tij musliman, pa i nderhyre dikush tjeter qe nuk i perket atij besimi apo nuk beson si ai.

  Keto jane rregullat e forumit, prandaj ben mire ti respektosh.
  Albo
  O Albo, po pse ca u be nenforumi Atheist/Agnositik, selia e OKB'se? :P

  Une personalisht jam kunder qe Besimtare Deviante qe jane fetare po ne menyren e tyre, te shkruajne dhe hapin tema me budalliqe fetare ne forumin e Freethinkers. Bani, Master2006 apo dhe te tjere jo tradicionale duam apo sduam neve jane po aq fetare sa gjith te tjeret perfshi ketu dhe ty. Bani dhe te gjith te tjeret qe i perkasin grupit "Submiters" apo te tjere qe debatojne/kundershtojne fete tradicionale te kene zerin e tyre ne forumet perkatese, sepse FETE DUHET TE MESOHEN ME DEBAT.

  Ti, zgjidh e bej vete ... ky eshte dhe ka qene gjithmon sugjerimi im!

  Adeus
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 16-01-2012 mė 17:18
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Scion, forumi qe ti moderon eshte hapur jo per nje grup te caktuar besimtaresh apo jo-besimtaresh, por per te gjithe ata qe nuk besojne fare ne Zot ose nuk besojne e praktikojne nje nga kater/pese besimet historike tradiocionale ne Shqiperi. E kemi bere kete gje qe te mos leme njeri ne forum pa hapesire per te praktikuar e shprehur ate qe mendon e beson.

  Bani e kushdo mund te hapin tema ne ate forum, dhe ti is moderator i tij duhet te lejosh vetem temat e postimet e hapura nga anetare qe nuk jane besimtare te nje besimi te caktuar. Bani e ata qe mendojne si bani jane te lire te shkruajne ne ate forum, por jo besimtaret e krishtere orthodhokse, katolike, muslimane apo bektashi. Postimet e tyre ti mund ti fshish ashtu sic fshihen edhe postimet e banit ne forumin musliman.

  Ideja eshte e thjeshte: forumet fetare nuk jane hapur "per debat" pasi njerezit qe besojne ne te njejtin besim nuk kane se cfare debatojne, por vetem te mesojne me shume mbi besimin e tyre. Debatet lejohen vetem ne forumin e tolerances fetare qe eshte hapur per te monitoruar fenomenet shoqerore me karakter fetar ne shoqerine shqiptare. Keto jane probleme shoqerore qe nuk shqetesojne vetem nje komunitet te caktuar, por gjithe shoqerine.

  Albo

 10. #10
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Scion , habitem me llogjiken e dobet qe ke ne keto subjekte.
  Edhe nuk te ve faj , sepse sdo tja dish shume rreth tyre.

  Ama tifozlleku nuk te lejohet per hir te inercise arrogante qe na shtron ketu.

  Sipas teje , deshmitaret e jehovajit edhe me qindra sekte te tille ku duhet ta kene vendin tek nenforumet kristiane?

  Ky eshte forumi shqiptar , e si i tille mundohet te mbart nen vete traditat e kulturat e popullit shqiptar, prandaj ne nenforumet me esence islamike jane perfshire dy te tilla .....beftashizmi dhe myslimanizmi , kjo e fundit nenkuptohet ai tradicional sunni , sepse te tille gjenden ne shqiperi , zakonisht zonat e shqiperise se mesme.

  Brenda mundesive , nuk mund te akomudojme te gjitha sektet kristiane e islamike heretike , sepse atehere do e kthenim kete forum ne forum fetar e kjo sdo permbushte qellimin e krijimit se ketij forumi fillimisht.

  Keshtuqe , heres tjeter , eshte me mira per gjerat qe ste kushtojne rendesi ne jeten tende mos te arbitrosh ne menyre te panevojshme.

 11. #11
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Scion , habitem me llogjiken e dobet qe ke ne keto subjekte.
  Edhe nuk te ve faj , sepse sdo tja dish shume rreth tyre.

  Ama tifozlleku nuk te lejohet per hir te inercise arrogante qe na shtron ketu.

  Sipas teje , deshmitaret e jehovajit edhe me qindra sekte te tille ku duhet ta kene vendin tek nenforumet kristiane?

  Ky eshte forumi shqiptar , e si i tille mundohet te mbart nen vete traditat e kulturat e popullit shqiptar, prandaj ne nenforumet me esence islamike jane perfshire dy te tilla .....beftashizmi dhe myslimanizmi , kjo e fundit nenkuptohet ai tradicional sunni , sepse te tille gjenden ne shqiperi , zakonisht zonat e shqiperise se mesme.

  Brenda mundesive , nuk mund te akomudojme te gjitha sektet kristiane e islamike heretike , sepse atehere do e kthenim kete forum ne forum fetar e kjo sdo permbushte qellimin e krijimit se ketij forumi fillimisht.

  Keshtuqe , heres tjeter , eshte me mira per gjerat qe ste kushtojne rendesi ne jeten tende mos te arbitrosh ne menyre te panevojshme.
  Perpara se te me besh imbecill, lexoje mire ate c'kam shkruar, ne te kundert i bie qe pe veten ne pasqyre dhe kujtove se eshte Scion.

  Ti ngaterron "kekun me byrekun" sic thone kendej, askush ketu nuk tha per akomodim por per debat. Nese ty apo kujtedo tjetri nuk i pelqen debati athere kjo eshte ceshtje botekuptimi, e sigurisht une nuk marr persiper te nderroj botekuptimet e fetareve sepse bie ndesh me parimet personale.

  Se ku do i akomodoni ju brockullat fetare mua s'me hy ne pune fare. Mund krijoni nje kosh plehrash dhe hidhni aty te gjith fetare, sektare, sufiste, jehova apo c'te doni juve. Forumi ateist nuk eshte RECYCLE bin per fetare te deshtuar, sepse eshte jasht c'do koncepti te atij nenforumi. Devijantet Fetare jane produkte te feve tuaja, dhe si te tilla i mbajtshi me shendet. Tek forumi ATHEIST temat qe therrasin, prokllamojne, propagandojne grupe fetare sekte te reja apo te vjetra qofshin, jane jashte rregullores se forumit. Forumi ateist eshte i hapur per debat, mendime, refleksione apo dhe tema te aspektit shoqeror qe kane te bejne me "freethinking" per kedo; POR i mbyllur hermetikisht ndaj propagandes fetare (Hiq rastet kur shifet e nevojshme per ceshtje sqarimesh). Kete e ke te shkruar te zeze mbi te bardhe.

  Kaq mundesh te kuptosh ti, apo jo ...

  BB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 17-01-2012 mė 06:11
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 12. #12
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Scion tifozi , une sikur te keshillova mos te te besh rolin e tifozit , apo nuk mundesh dot?
  Ketu nuk po behet fjale qe te debatohet rreth nenforumeve se cili eshte me presticioz e cili seshte i tille.
  Nuk isha une i cili sugjeroi qe sektet fetare jashte tradicionales te shkruajne tek forumi ateist, as qe me intereson ajo gje.
  Pikerisht sepse sme intereson shume ai nenforum , nuk iki e te fus hundet tek ai , ndersa ti me sa duket e paske te veshtire tu rrish larg shume debateve fetare.
  Pale , pale , edhe po na e sugjeron dicka te tille , me stilin ''demokraci tek besimet ne te cilat une qendroj jashte loje'' . U la la , sic thote francezi .

  E kam hedh si ide krijimin e nje nenforumi per sekte te tilla , por tani qe e rikujtoj kete gje , them se eshte vertet e panevojshme.
  Debatet fetare jane humbje kohe. Asnje gje nuk perfiton prej tyre , sepse secila pale do mbroje me fanatizem besimet e tyre , keshtuqe edhe ky sugjerimi yt s'vlen aspak.

  Albo e tha mire.
  Nenforumet fetare jane ngrit qe te mesohet dicka rreth tyre , sepse ndaj debatimeve thjesht sherre e ofendime do krijosh , asgje tjeter.

 13. #13
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Scion tifozi , une sikur te keshillova mos te te besh rolin e tifozit , apo nuk mundesh dot?
  Fillove me etiketat ti?
  Hera e fundit qe kontrollova, nuk kam te punesuar ndonje keshilltar apo keshilletare. Provo tjeterkend. Keshtu, mos u sill si patroni i gjith forumit duke dhene keshilla lart e poshte pa nevoje.
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •