Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 152 prej 152
 1. #141
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Symphony moj goje mjalte,
  Dola xhiro gjere e gjate,
  Nje si ti shoqe kerkova,
  U lodha e u merova,
  Kurrkush vajze s'tu afronte,
  Te mundohej sa te donte,
  Per vellane moj te dua,
  Je dakort, he si thua?
  Simphonine kush e gjen
  Te ma hipi ne nje tren
  E ta nisi drejt tek une
  Se ashtu e kam nje pune
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 2. #142
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Symphony moj goje mjalte,
  Dola xhiro gjere e gjate,
  Nje si ti shoqe kerkova,
  U lodha e u merova,
  Kurrkush vajze s'tu afronte,
  Te mundohej sa te donte,
  Per vellane moj te dua,
  Je dakort, he si thua?
  Eshte e fejuar

 3. Anetart m posht kan falenderuar thirsty pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 4. #143
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  Citim Postuar m par nga thirsty Lexo Postimin
  Eshte e fejuar
  oops !! zireni se s'thashe gje!
  What goes around---comes around

 5. #144
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  brar o zedhenes zyrtar

  qe mendon per cdo qytetar dhe katundar

  Kur dikush shpreh nje problem

  Shpejt e shpejt ti pergjigje kthen

  Duke shfryre se fajin e kan populistet

  Duke then se na mbyten komunistet

  Nuk le kend pa akuzuar

  Vec Saliu te jet i gezuar

 6. #145
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime n 45 postime
  Dhe ti euro qe po flet
  dije mire se brari vret
  po ja ngacmove bac saliun
  njesoj sikur i shan mediun

  Se qe ta dish ti
  eshte ne hall dhe ky i zi
  ka semundje patologjike
  eshte shume problematike

  Ka dashuri platonike
  per nje shkalle politike
  qe i duket se e kupton
  edhe bukur e reciton

  Ka kaq vite qe mundohet
  lodhet shume e robetohet
  tja shofi hajrin bac berishes
  tja haje zemren si te bishes
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. Anetart m posht kan falenderuar [Perla] pr postimin:

  2043 (27-11-2014)

 8. #146
  i/e regjistruar Maska e Elonesaa
  Antarsuar
  10-09-2012
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  27
  Postime
  1,466
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime
  Kam pak miq ktu ne forum
  Po ata qe kam i dua shume
  Jan krejt tmir e shume te sjellshem
  luajm bashk flasim e qeshim
  Sikur Nete e Derjansi
  qe gjithmon bashk,
  forumit i qasemi
  edhe Toni e Tetovarja
  gjithmone bashk bejm gara :P
  sikur Lexusi edhe Usa
  njerz te menqur
  e shume me shume fjal te urta

  Me Respekt Elonesa
  A lady should be able to make a man smile with her clothes on...

 9. #147
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2013
  Vendndodhja
  LIND DHE RRIT:Q,SHKODER
  Postime
  504
  Faleminderit
  40
  9 falenderime n 9 postime

  Pr: Poezi kushtuar antarve t Forumit Shqiptar

  Po marr pjes dhe un nr bejta
  po i shkruaj pak fjal pr ju .
  Qofshi shndosh e uzgjat jeta
  shkrueni vjerrsha pa pushu .
  2
  me humor e me biseda
  duke qesh e duke shkru ,
  kalon ambl si mjalt jeta
  gjithnji vjen tu u amblcu .
  3
  t'gjith pjesmarrsve ju uroj
  do e nesrme qoft e frutshme.
  T'gjithve ju,ju rrespektoj : Eardhshmja u ardht e gzushme .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Bahri. : 03-12-2013 m 19:52

 10. #148
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime n 34 postime

  Pr: Poezi kushtuar antarve t Forumit Shqiptar

  Nuk po di nga t'ja filloj
  s'po di dy fjale qe ti bashkoj
  du te gjithe ti pershendes
  e veshtir qenka per bese

  Ne forum si pelegrin
  as nuk shkon as nuk rrin
  puna ime aspak e lehte
  vec poezine e kisha mete

  Kur poezite une i lexova
  nga talenti u hutova
  me tundoi dhe e provova
  por e pash falimentova.

  Para se me e llafe me e tepru
  du me thene se m'keni pshtu
  dy fjale te bukra para gjumi
  i gjeta besa te ky forumi.
  La verita' ti rendera' libero!

 11. #149
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Poezi kushtuar antarve t Forumit Shqiptar

  Ich liebe
  Ich liebe
  Hajt
  por jo ne Kuvajt
  ku dolen cakenjte
  e zinj
  Luanet
  lemenjte
  dogjen
  dhe minj!

 12. #150
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Poezi kushtuar antarve t Forumit Shqiptar

  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  'po m thua bac Agim
  S'jam kundra puthje prqafim
  Por po thoshja pak m par
  Vajzat e Pirros mos ngelen me barr.
  Nga puthjet ne faqe e perqafimet o zoteri
  askush nuk ka bere femi
  mos u hiq si i marre
  sepse pastaj do te te bejme perralle
  Destroyer of falsehood :)

 13. #151
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime

  Pr: Poezi kushtuar antarve t Forumit Shqiptar

  Plot nj vit paska kaluar
  Sinqerisht q do studiuar
  Po ku jeni dhe si jeni
  Npr rreshta qef nuk keni?
  I thon' plot nj vit kaluar
  Q nj rresht nuk paski shkruar
  Un' do pres edhe tre muaj
  Pastaj do filloj t shkruaj
  Por n se hyni dhe ju
  Q nesr do jem ktu
  Ejani dhe t rimojme
  Aman edhe t ngacmojme
  Porse pa u keqkuptuar
  Edhe pa u zemruar
  Kaq pr sonte kam mendimin
  Po e mbyll edhe fjalimin

 14. #152
  i/e regjistruar Maska e graziano
  Antarsuar
  21-01-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Poezi kushtuar antarve t Forumit Shqiptar

  Ju lexoj e me pelqeni
  Se fjalet n vend i veni
  Duket qe keni deshire
  Si ti shtroni sa me mire
  Sme ngelet tju falenderoj
  Eshte e pelqyeshme kur ju lexoj

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •