Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 152
 1. #41
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  hahahhahhah

  Mbaje veten Simfoni
  Rriji larg dheut te zi
  Besua eshte djale flori
  Me trumpeta e me bori
  Po te pret ne Qaf te Thanes
  Moj e bukura SYMPHONY
  N Qaf t thans nuk e di n do vij
  q iu bft sadetja atij
  po pres me dit, muajt u bn vit
  syt m`u qorruan s`po m`bjn m drit.
  Thinjat morn t`prpjetn, kokn m mbuluan
  pritjet e gjata n ankth, zemrn m helmuan
  jetoj me shpres, shpres t pashuar
  se do t vij dhe dita pr ta takuar
  por nse e sheh doctor thuaji m`qafsh o burr
  simfony u tret, thuaji, sht br` eshtr e lkur
  t gjitha q t`i shkrova jan` prtej t vrtets
  t betohem doctor, n kokn e sadetes.

  (lol)


  Love has no limits

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime
  SinFoni@, kompliment per keto vargje.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 3. #43
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Jan vargje malli o hot. (lol)

  T falemnderit.
  Love has no limits

 4. #44
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  N Qaf t thans nuk e di n do vij
  q iu bft sadetja atij
  po pres me dit, muajt u bn vit
  syt m`u qorruan s`po m`bjn m drit.
  Thinjat morn t`prpjetn, kokn m mbuluan
  pritjet e gjata n ankth, zemrn m helmuan
  jetoj me shpres, shpres t pashuar
  se do t vij dhe dita pr ta takuar
  por nse e sheh doctor thuaji m`qafsh o burr
  simfony u tret, thuaji, sht br` eshtr e lkur
  t gjitha q t`i shkrova jan` prtej t vrtets
  t betohem doctor, n kokn e sadetes.

  (lol)  Ndjej nje ankth e nje merzi
  per te bukuren Simfoni
  Besua i ka ment ne koke
  qe e le te bjere pertoke
  kete vashe, kete yll
  qe se gjen ne asnje pyll
  kete zog me kenge behari
  qe spushon kurre se qari
  qe u tret edhe u shua
  Beso per puthjet e tua
  po ti cohu o Beso djali
  a te merr a ste merr malli
  Simfonia po te pret
  ka mbushur me lote - nje Det
  Nisu Beso me mos prit
  nisu beje naten dit
  drejt e per tek simfonija
  se u tret per ty mavrija
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 5. #45
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Ndjej nje ankth e nje merzi
  per te bukuren Simfoni
  Besua i ka ment ne koke
  qe e le te bjere pertoke
  kete vashe, kete yll
  qe se gjen ne asnje pyll
  kete zog me kenge behari
  qe spushon kurre se qari
  qe u tret edhe u shua
  Beso per puthjet e tua
  po ti cohu o Beso djali
  a te merr a ste merr malli
  Simfonia po te pret
  ka mbushur me lote - nje Det
  Nisu Beso me mos prit
  nisu beje naten dit
  drejt e per tek simfonija
  se u tret per ty mavrija
  haha... t lumt.

  Ika njher... ma kini kujdes Beson kur t vij se mos e lshojn kmbt kur ta shikoj gjith kt vrshim malli ktu... (lol)
  Love has no limits

 6. #46
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  haha... t lumt.

  Ika njher... ma kini kujdes Beson kur t vij se mos e lshojn kmbt kur ta shikoj gjith kt vrshim malli ktu... (lol)

  Symphony moj cupe,
  me ndihmove shume
  llokumet ne kupe
  t'i dergova une

  Kete mall per Beson
  qe te paska zene
  do kerkoj permeson
  ndihme per te dhene

  E pash tatepjete
  kur zbriste nxituar,
  mendjen ja degjova
  e kish turbulluar.


  Kish nje vale ne gjoks
  qe e mbante gjalle
  thone se trute me kos
  ja kishin bere dhalle


  Duan qe ta ndajne
  nga nje cupe qe donte
  por vala ne gjoks
  pash se gurgullonte....
  What goes around---comes around

 7. #47
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Symphony moj cupe,
  me ndihmove shume
  llokumet ne kupe
  t'i dergova une

  Kete mall per Beson
  qe te paska zene
  do kerkoj permeson
  ndihme per te dhene

  E pash tatepjete
  kur zbriste nxituar,
  mendjen ja degjova
  e kish turbulluar.


  Kish nje vale ne gjoks
  qe e mbante gjalle
  thone se trute me kos
  ja kishin bere dhalle


  Duan qe ta ndajne
  nga nje cupe qe donte
  por vala ne gjoks
  pash se gurgullonte....
  Oh sa vajz`e sjellshme, me zemr t madhe
  me shpirtin e bukur, shtathedhur si sorkadhe
  rrofsh ti pr llokumet, me arra a lajthi
  nderin me nder, ta shprblesh ti di.

  Po `thua kshtu, o pr beso djalin
  mos ka 'vrar kokn' e ka marr malin? (:P)
  Love has no limits

 8. #48
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  Oh sa vajz`e sjellshme, me zemr t madhe
  me shpirtin e bukur, shtathedhur si sorkadhe
  rrofsh ti pr llokumet, me arra a lajthi
  nderin me nder, ta shprblesh ti di.

  Po `thua kshtu, o pr beso djalin
  mos ka 'vrar kokn' e ka marr malin? (:P)

  Malin ta kish marre
  them me siguri,
  do ta kisha pare,
  do ta dije ti..
  What goes around---comes around

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  Malin ta kish marre
  them me siguri,
  do ta kisha pare,
  do ta dije ti..

  Malin Beso djali
  S`ka se si ta marre
  Se eshte mjaft i rrende
  Per nje djal beqar.

  Beso ben stervitje
  Qe te kete fuqi
  Te te marre ne krahe
  Ty moj SIMPHONY .
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 10. #50
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin

  Malin Beso djali
  S`ka se si ta marre
  Se eshte mjaft i rrende
  Per nje djal beqar.

  Beso ben stervitje
  Qe te kete fuqi
  Te te marre ne krahe
  Ty moj SIMPHONY .

  C'stervitje mavria ,
  s'them se eshte ajo nga i vjen fuqia,


  Simphony degjoi,
  dhe mall e ndjenje djalin e pushtoi..


  Nuk e di as vete
  se nga iu krijuan krahe edhe flete


  Nje gje ka kutpuar
  sot e thote pa frike, "-eshte i dashuruar"!!
  What goes around---comes around

 11. #51
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  C'stervitje mavria ,
  s'them se eshte ajo nga i vjen fuqia,


  Simphony degjoi,
  dhe mall e ndjenje djalin e pushtoi..


  Nuk e di as vete
  se nga iu krijuan krahe edhe flete


  Nje gje ka kutpuar
  sot e thote pa frike, "-eshte i dashuruar"!!
  Dashuri e Besos, porsi zjarr cakmaku,
  Ndez mijera cigare dhe s`e ha meraku,
  Se nje vashe e bukur tretet si qiri,
  Tret rinine e saj,
  ................ e bukura SIMPHONY
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 12. #52
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Dashuri e Besos, porsi zjarr cakmaku,
  Ndez mijera cigare dhe s`e ha meraku,
  Se nje vashe e bukur tretet si qiri,
  Tret rinine e saj,
  ................ e bukura SIMPHONY


  Po s'e ha meraku,, mortja le ta haje
  mos ju ndezte cakmaku dhe sikur te qaje
  se si cupa jone kenge e melodi
  kurre s'ka per te gjetur, ta qaje me oi...
  What goes around---comes around

 13. #53
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Lreni, o lreni, le t`bj `t doj
  nuk mrzitem fare, s`do t`i flas me goj
  kjo pun qenka kshtu more t uruar
  si ajo thnja e zakonshme, e popullarizuar :P
  femra sht si hija, t ik kur ti e ndjek
  dhe kur i largohesh ajo pas t vjen.
  Kshtu ndodhi edhe me ne.. oi... oi...
  edhe kjo 'lidhje' tanim prfundoi. ;-(


  Love has no limits

 14. #54
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime n 118 postime
  zemer, symphony, mos qaj me oi,
  se asnje ne bote, nuk vlen aq sa ti! )
  What goes around---comes around

 15. #55
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  zemer, symphony, mos qaj me oi,
  se asnje ne bote, nuk vlen aq sa ti! )
  Cohu Beso djali, se na turperove
  A nuk i degjon pulat tek kendojn?
  Ne c`vrime je futur, qe nuk me degjove?
  Simfonia iku, vrap mos t`na shpetoj
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Amani mor, kshtu s'ka lezet
  do gj ta bjm me projekt!
  Un pr vete kam turp
  s'jam si Besua q i bie trup!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Amani mor, kshtu s'ka lezet
  do gj ta bjm me projekt!
  Un pr vete kam turp
  s'jam si Besua q i bie trup!
  'gjen prpara e fut n kosh
  ndaj si mbetet strajca bosh!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Zoti Beso, nuk ke turp?
  m hiqesh dhe goxha burr,
  vajzat e komshiut Pirro,
  s'duhen prqafuar kurr.
  Pa avash, ti Station
  Treni niset dhe ndalon
  Beson e kemi me namuz
  Ku s’shkon fjala – me topuz
  Nga ajo q kam dgjuar
  Me Sadeten sht divorcuar:
  - Pr dhjet vjet - tha, u b e vjetr
  Ndaj, po krkon komshie tjetr!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 04-02-2012 m 18:43
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Si vall' nuk i paskam pare
  Qenkam vertet per tu share
  Do tju flas shum' sinqerisht
  Sigurisht paraprakisht
  Moj Sorkadhe e Kelcyres
  O e bukura e natyres
  Meraku me ha pse te me haj' mortja
  Po nese do ti, le te dal' e jotja
  Sepse une kurre nuku mbaj inat
  Cakmaku me ndez dite edhe nat'
  Sa per Sinfonine aman mos me ngisni
  Dy llafe per mua shkoni e i flisni
  Malli me ka marre sa gati po vdes
  Ndaj edhe po shkruaj tani ne mengjes
  Prita qe te gdhihej gjumi s'po me zinte
  Zen' e Sinfonis' prisja te me vinte
  Ndac si peshperime ndac si melodi
  Sinfoni c'me bere po qaj me oi
  Ku moj me je tretur shtat' vjet pa te pare
  Doktor 43-shi mos moj na ka ndare
  Te ka ber' per vete s'pyeti per mua
  Qe e hengert mortja se vec un' te dua
  Apo mos projekti ka bere ca projekte
  Te te thot' nje llaf te te ket'per vete
  Dhe tani moj Sinfoni
  Po me vdes me ata sy
  Ata sy buzet e tua
  Nuk i shoh ne tjeter grua
  Ndaj dhe pres te te takoj
  Ate sy te ta shikoj
  Ato buz' t'i pikturoj
  Zerin tend si melodi
  Ta bej qindra sinfoni
  Gjithe bota t'i degjoje
  Te mbeten pa mend pa goje
  Kam dhe shum' per te te shkruar
  Njezet vjet t'kam enderruar
  Sinqerisht s'kam fare faj
  Por per ty fajin e mbaj
  Ndajme dil moj ne takim
  Hiqma kete enderrim
  Bema pra realitet
  Ndryshe dije se me vret
  Sinqerisht moj jam gjunah
  Sinqerisht me le pa krah
  S'fluturoj dot per tek ti
  Ja c'me bere Sinfoni
  Dil tani edhe me shkruaj
  Mos me ler' keshtu te vuaj

 20. #60
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  kush eshte ulur maje guri
  e them per Zoti ska ksi burri
  llafe shkurte per merak
  djal i ri me emrin PLAK.

  e sinqert vajz puntore
  shko ne shkoll me nji fletore
  e nji mac kinezt ja kan vjedh
  dhe e pregatiten ne hell.

  e kerkoj gjith jeten shqiptarine
  shpesh e ngatrron shtepin
  ne shpi te fqiut futet gabim pereseri e perseri
  se mendet i ka ne bagti e bujsi.

  Drenicaku llafe pak..
  se semarin vesh shum ahmak
  e per Tosin kure bie llafi
  Ganismetit i ngrihet gjaki.

  per doktor behet forumi
  e mer vesh krejt katuni
  kure i heshtet piks tkufirit
  e behet me mar malin, kure i thurin lavd hash polarit.

  Alem djali po duket me rrall
  Projekti e baci Agim per mall
  si me i zan smeti ne rruge
  kti dimri ne Vlor si ne Puke.

  Jarigasi pa dal n|mejdan
  me esht duk talion
  pushka e ti si top po ban
  bjeshk me bjeshk po gjemon.

  Usa Djali nji komandar per vllazri e nder shqiptar
  se harron ken per selam
  as ne mbremje as ne mjes
  edhe une prej forumi veten shpesh e qes.

  e perze veten te mos kthehem kurre
  po i kom do me kultur
  me mer malli me i pa
  edhe nanen dove selama me ju ba.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •