Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 152
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Ah doktor doktor doktor
  Ktej sa ka rn' dbor'
  Dbor' e przjer' me shi
  Shum' e lagur pr udi
  N nuk di pak gjermanisht
  Do t t tregojm' me gisht
  Dhe do themi...e shikoni
  Nuk di fare gjuh' gjermoni (tirons mer jahu)

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Ah doktor doktor doktor
  Ktej sa ka rn' dbor'
  Dbor' e przjer' me shi
  Shum' e lagur pr udi
  N nuk di pak gjermanisht
  Do t t tregojm' me gisht
  Dhe do themi...e shikoni
  Nuk di fare gjuh' gjermoni (tirons mer jahu)
  Beso ik me ler rehat
  se jam shtrire gjere e gjat
  ngrohte ketu me ben oxhaku
  dhe sme ha fare meraku
  ne bjen bore apo shi
  jam per qefin tim tani
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Beso ik me ler rehat
  se jam shtrire gjere e gjat
  ngrohte ketu me ben oxhaku
  dhe sme ha fare meraku
  ne bjen bore apo shi
  jam per qefin tim tani
  Mir' mor' djal' nuk e ke keq
  Po kt' koh kush ta ndreq
  Po kush ta shroj doktor
  O vigan liberator
  Ti q pran' oxhakut rri
  Trim i madh pr Shqipri....ihihihihihihihi...

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Mir' mor' djal' nuk e ke keq
  Po kt' koh kush ta ndreq
  Po kush ta shroj doktor
  O vigan liberator
  Ti q pran' oxhakut rri
  Trim i madh pr Shqipri....ihihihihihihihi...
  beso aman se me shkrin;
  Kur lufton per Shqiperin,
  pervec tasit me ashure
  mbaj ne dore dhe nje kobure
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Nuk do flas hi pr koburet
  Se na mbushen k'to poturet
  Do t t'them ve natnemir
  Mos u o ashtu rri shtrir
  Se e di q ke respekt
  Ndaj nuk flet n dialekt
  Gjum' t mbl t uroj
  Dbora sa po pushoj...ehehehehehehe...

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Nuk do flas hi pr koburet
  Se na mbushen k'to poturet
  Do t t'them ve natnemir
  Mos u o ashtu rri shtrir
  Se e di q ke respekt
  Ndaj nuk flet n dialekt
  Gjum' t mbl t uroj
  Dbora sa po pushoj...ehehehehehehe...
  Naten e mire o trim debore
  qe je bere si akullore
  ik me vrap tek krevati
  se 10 po shkon sahati
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 7. #27
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Eh qe s`di pak gjermanisht
  Mezi shkruj dhe forumisht
  Vargjet mezi qe i nxjer
  stern = ne forumisht: sheqer ?
  stern - n forumisht: sheqeri
  harmonizuar si ylberi
  yll pesrremsh flakruese
  margaritare tejet tunduese.  Ti a po thinjesh more doctor
  q nga larg nuhas arom profesor
  profesor, msues apo edukator
  je i zellshm puntor. (lol)
  Love has no limits

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  stern - n forumisht: sheqeri
  harmonizuar si ylberi
  yll pesrremsh flakruese
  margaritare tejet tunduese.  Ti a po thinjesh more doctor
  q nga larg nuhas arom profesor
  profesor, msues apo edukator
  je i zellshm puntor. (lol)
  thinja ende s`me kan dale
  e rrudha nuk kam ne balle
  por dicka ti e ke gjet
  profesor n`universitet
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 9. #29
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Nuk do flas hi pr koburet
  Se na mbushen k'to poturet
  Do t t'them ve natnemir
  Mos u o ashtu rri shtrir
  Se e di q ke respekt
  Ndaj nuk flet n dialekt
  Gjum' t mbl t uroj
  Dbora sa po pushoj...ehehehehehehe...
  Beso trimi nga karrigia na u ua
  t fle n shtrat e thrret grua
  'lepe-peqe' s`ia bn dot prap
  nga qefi apo nga frika mjeri ai i ngrat.

  (haha...)
  Love has no limits

 10. #30
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  thinja ende s`me kan dale
  e rrudha nuk kam ne balle
  por dicka ti e ke gjet
  profesor n`universitet
  "Profesor n`Universitet"
  thot doctori me shum lezet
  ballin lart si djaloshar
  paska frik nga rrudhat n ball :d
  Thon se thinjat dalin nga menuria
  rrudhat n ball nga pjekuria
  ndaj mos ki frik more doctor
  doja t them; i dashuri profesor
  rrudhat dhe thinjat at pun kan
  derisa shpirti dhe zemra prgjithmon` t rinj jan.
  Love has no limits

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  "Profesor n`Universitet"
  thot doctori me shum lezet
  ballin lart si djaloshar
  paska frik nga rrudhat n ball :d
  Thon se thinjat dalin nga menuria
  rrudhat n ball nga pjekuria
  ndaj mos ki frik more doctor
  doja t them; i dashuri profesor
  rrudhat dhe thinjat at pun kan
  derisa shpirti dhe zemra prgjithmon` t rinj jan.
  nga thinjat nuk kam siklet
  mi shkul gruja me pincet
  sapo dalin fap i heq
  ma ka bere koken si qelq
  ndersa rrudhat vijne me mosh
  jam ende mjaft i shendosh
  dhe kam frike te bej dieten
  se mos marr te tatepieten
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Antarsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime n 30 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  Beso trimi nga karrigia na u ua
  t fle n shtrat e thrret grua
  'lepe-peqe' s`ia bn dot prap
  nga qefi apo nga frika mjeri ai i ngrat.

  (haha...)
  Moj e bukura Symphony
  Moj po mir' e ke dhe ti
  Gruaja kur me therret
  Eshte moj ne qef te vet
  Un' i ngrati shkoj me vrap
  Se e di qe do me kap
  Ndac me hir a me pahir
  Sinqerisht moj me vjen mir'
  Por po flisja vec per klimen
  Tash vazhdoje vet ti rimen

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e medaur
  Antarsuar
  21-06-2006
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Goje me goje u percoll lajmi
  se komploti u zbulua
  e zbuloi gojeembli
  Brari i ndritur trim dragua

  me Javan aristotelin
  e Batist pellaz azganin
  na shpetuan memedheun
  na e ndritene vatanin

  Eshte javani intelektual
  djali i mire e shume i zgjuar
  dhe kur ti e di nje gje
  ai prap sle pa ta shpjeguar

  Batisti me rrenje pellazge
  djale i dhene mbas lashtesise
  ta shpjegon dhe neandertalin
  ne cforme i therriste dhise

  brari yne talente shume
  kjo s eshte per tu mohuar
  por ate me kryesorin ka
  komplote per te zbuluar

  I zbuloi keq i mbertheu
  nga Enveri e Mehmeti
  Edi ,Ruci,Nano,Meta
  te gjitha hilet ja gjeti

  rri e rri zbulo komplote
  Sala,Tosi Rama Meta
  ate te gjithe miliardere
  Brari rri e mban stafeta

  kjo treshe e papare
  i le pas tre musketieret
  jane te larte te paarritshem
  jo medioker si te ndjeret

  privilegj i madh eshte
  ti lexosh neper forume
  te mesosh historine
  me te ardhme me te shkume

  Po deshe adamin ta dishe
  cllaf te pare tha i mjeri
  merr e perpara nxirr Batistin
  masken bibles tja cjerri

  Se nuk foli jo cifutshe
  te gjithe na kane mashtruar
  ish pellazgo -ilirishte
  vlerat na i kane mohuar

  Se adami ish pellazg
  isht ilir e ish shqiptar
  kush kete nuk e kupton
  eshte o idiot o katunar

  por mbi te gjithe qendronte
  mendje dritur penemprehti
  Javani i lartesuar -koke e larte nga intelekti
  nuk denjonte te degjonte
  se te gjitha ai i dinte

  Dhe ti rri e kruan koken
  se te tre jane anormale
  rri e rri e flasin mrroklla
  pastaj thone ti je budalle
  SHQIPERIA MBI TE GJITHA

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Dok
  Kur t fryjn me lvdata
  Shiko mir
  Para e mbrapa
  Shiko globin,
  Kujto korbin
  Kujto dhelprn
  Edhe djathin
  Pastaj mate mir hapin
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga stern Lexo Postimin
  Dok
  Kur t fryjn me lvdata
  Shiko mir
  Para e mbrapa
  Shiko globin,
  Kujto korbin
  Kujto dhelprn
  Edhe djathin
  Pastaj mate mir hapin
  Kur te ben miku korb
  Kur ta bejne shtepine Glob
  Doemos qe sdo hash djath
  Do rrish si dele ne vath
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  medaur o medaur..
  paske thurur nje ushkur..
  plot me vargje poezi..
  per mu brarin or zotni..

  ne nji vend ja ke qellu..
  kur milionat ke numru..
  per shtetar politikanat..
  qe kan mush qypa sahanat..
  kurse brari.. xhepa cpu..
  po valla.. asht bash qashtu..

  po smerzitem un or cun..
  pse i kam xhepat e cpum..
  rendsi ka qe.. cka kam than..
  bash qashtu ka dal n'mejdan..


  ..

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Brari

  Pa na thuaj c'veshtron or burre,
  shtepia behet gure-gure.
  Mblidhe mendjen,beje oke,
  rakija s'pihet me gote.

  E do muhabeti e do zokoni,
  dollin e fillon i zoti
  Hajde Brari Kapedani,
  jemi bij te ketij vatani.

  O ju burra e gra me ndigjoni,
  hani-pini e kendoni.
  Dite e mbare ,Dite e mire,
  me shampanje ta ngrem dolline !
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Hmmmm..... u shtuan poeteshat
  Brarit i mblidhen qefleshat
  Por i ziu s`ka takat
  Eshte i lodhur dite e nat.
  Tu mbushi mendjen cilimive
  Per traplliqet e partive
  Rri i gjori ne forum
  Sa i mbyllen syte per gjum
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 19. #39
  Gjurm n Pentagram ♪... Maska e symphony
  Antarsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  N luginn e dashuris.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime n 44 postime
  Citim Postuar m par nga Besoja Lexo Postimin
  Moj e bukura Symphony
  Moj po mir' e ke dhe ti
  Gruaja kur me therret
  Eshte moj ne qef te vet
  Un' i ngrati shkoj me vrap
  Se e di qe do me kap
  Ndac me hir a me pahir
  Sinqerisht moj me vjen mir'
  Por po flisja vec per klimen
  Tash vazhdoje vet ti rimen
  Ku rri strukur nga ke humb`
  o pllumb more pllumb
  ova lajmtar` pr t`krkuar
  pa ty dita e mjeruar
  a ke ngrn a ke pir
  mos t`ka lidh sadetja me zinxhir?
  u thava, u treta pa t par
  s`t`kam pa q vjet n janar
  n qaf`than jam tuj t`prit
  po nuk erdhe kto dit
  do t`i pres venat me thik


  (lol)
  Love has no limits

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga symphony Lexo Postimin
  Ku rri strukur nga ke humb`
  o pllumb more pllumb
  ova lajmtar` pr t`krkuar
  pa ty dita e mjeruar
  a ke ngrn a ke pir
  mos t`ka lidh sadetja me zinxhir?
  u thava, u treta pa t par
  s`t`kam pa q vjet n janar
  n qaf`than jam tuj t`prit
  po nuk erdhe kto dit
  do t`i pres venat me thik


  (lol)
  hahahhahhah

  Mbaje veten Simfoni
  Rriji larg dheut te zi
  Besua eshte djale flori
  Me trumpeta e me bori
  Po te pret ne Qaf te Thanes
  Moj e bukura SYMPHONY
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •