Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1

  Donald Trump, pritet t investoj n Shqipri dhe Kosov

  Tramp, pritet t investoj n Shqipri dhe Kosov  Me dat 21 dhe 22 shtator n Ballkan do t qndrojn prfaqsues t Holding Kompani Siva Partners me seli n Nju Jork, e cila operon n tregun e financave dhe patundshmrive.

  Kjo kompani aktualisht po investon n rajon, n banka/financa, sigurime, energji, miniera etj. Sipas informacioneve jo zyrtare, kjo kompani fillimisht do t investoj n Shqipri bashk me Donald Tramp n nj objekt madhshtor pr turizmin, i cili do ket vlern e rreth 2 miliard dollarve.

  Kjo kompani nga data 15 deri 21 do jet n Shqipri ku takohen edhe me kryeministrin Sali Berisha, m pas do t shkoj n Kosov, Maqedoni e Mali t Zi. N Kosov Siva Global do t investoj mbi 3 miliard dollar n fusha t ndryshme, si: banka/financa, sigurime, energji, miniera etj.

  Lajmin e ka br t ditur, njri nga partnert e Siva Global, Blerim Grainca, q sipas tij ata vijn me iniciativ t tij. Gjat qndrimit n Kosov, prfaqsues t ksaj siprmarrje gjigante do t mbajn edhe konferenc pr gazetar.

  bota sot

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  mafia shqiptare e betonit e ka shke.r.d.h... bregdetin.. pra berisha ska cte ofroj me..

  kryethesari i shqiperise..pllazha e durresit..nga ur e dajlanit deri ne golem.. eshte bangladeshizuar..

  vetem blloku ka mbet si ka qen..
  vetem ate diti ta ruaj berisha..

  kusurin e lejoj ta perdhunoje kapobandat e mafies..

 3. #3
  Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
  Antarsuar
  09-09-2007
  Postime
  3,698
  Holding Kompani Siva Partners ka me hap nga ni grop te madhe ne Tirane, Podgorice, Shkup e Prishtine per me ngrit hotela me 15 yja e kazino ma te medha se Atallantik Siti ... ka me ia kalua ajdin sejdis ...

 4. #4
  C'lidhje ka Donald Trump me kete kompani?
  Me nje shikim te shpejte ne websitin e kesaj kompanie, shikon qe jane pothuajse te gjithe shqiptare e emri i Trump s'permendet gjekundi.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-11-2006
  Postime
  1

  Donald Trump Investon ne Shqiperi

  Citim Postuar m par nga Duaje Siveten Lexo Postimin
  Holding Kompani Siva Partners ka me hap nga ni grop te madhe ne Tirane, Podgorice, Shkup e Prishtine per me ngrit hotela me 15 yja e kazino ma te medha se Atallantik Siti ... ka me ia kalua ajdin sejdis ...
  Pse mo shqipe i paragjykon njerezit dhe investimet? Po sikur te behet investimi cfare do besh ti? Kujdes kur le mesazhe kaq te uleta...

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  ....lum si ne e lumi a marrte se po na e shesin vendin pak nga pak e ne lumturohemi sikur c'po behet.
  Thirini mendjes o popull, nuk ju duan te tjeret me shume se c'doni veten !

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Antarsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Tramp, pritet t investoj n Shqipri dhe Kosov  Me dat 21 dhe 22 shtator n Ballkan do t qndrojn prfaqsues t Holding Kompani Siva Partners me seli n Nju Jork, e cila operon n tregun e financave dhe patundshmrive.

  Kjo kompani aktualisht po investon n rajon, n banka/financa, sigurime, energji, miniera etj. Sipas informacioneve jo zyrtare, kjo kompani fillimisht do t investoj n Shqipri bashk me Donald Tramp n nj objekt madhshtor pr turizmin, i cili do ket vlern e rreth 2 miliard dollarve.

  Kjo kompani nga data 15 deri 21 do jet n Shqipri ku takohen edhe me kryeministrin Sali Berisha, m pas do t shkoj n Kosov, Maqedoni e Mali t Zi. N Kosov Siva Global do t investoj mbi 3 miliard dollar n fusha t ndryshme, si: banka/financa, sigurime, energji, miniera etj.

  Lajmin e ka br t ditur, njri nga partnert e Siva Global, Blerim Grainca, q sipas tij ata vijn me iniciativ t tij. Gjat qndrimit n Kosov, prfaqsues t ksaj siprmarrje gjigante do t mbajn edhe konferenc pr gazetar.

  bota sot

  Shpresoje te mos hyje ne Kosove Shpresojme qe kosova te ndjek rrugen e deritashme qe shumica e Biznesve strategjike te qendrojne ne duarte dhe pronesi te Kosovarve e jo si shqiperia ku shumica e Bizneseve strategjike jane ne pronesi te Vllehve Grekve dhe jo Shqiptarve .

 8. #8
  2 miliard dollar investime pr “The Millennium Casino & Resort”


  21-01-2012 / Gazeta 55


  Kryeministri Berisha pret n takim prfaqsues t Grupit amerikan “SIVA Partners”

  Kryeministri Berisha priti n nj takim prfaqsues t Grupit amerikan SIVA Partners, t kryesuar nga z. Simon Elyakim, President i ktij Grupi, t cilt i prezantuan nj projekt t madh n fushn e turizmit dhe argtimit, t quajtur The Millennium Casino & Resort. Ky sht nj grup i ri amerikan investimesh q synon gjetjen e vendeve t prshtatshme pr realizimin e projekteve t tyre t mdha. Presidenti i Grupit SIVA Partners z. Elyakim, i prezantoi Kryeministrit Projektin e madh prej rreth 2 miliard dollar n fushn e turizmit dhe argtimit, t quajtur “The Millennium Casino & Resort”, q konsiston n ndrtimin e nj resorti turistik me vila dhe hotele, fusha tenisi, golfi dhe Casino. Ky projekt, tha ai, sht rezultat i klims trheqse t biznesit n Shqipri, i gjeografis s saj dhe klims shum trheqse pr turistt. Ai synon krijimin e nj qendre t madhe turistike n Ballkan. Gjithashtu, z Elyakim i prezantoi Kryeministrit Berisha portofolin e interesave t Grupit pr investime n Shqipri n fushat e infrastrukturs, n rrug, hekurudha, ku prfshihet edhe hekurudha Shqipri – Kosov, si dhe vepra t tjera si tunele, porte, n fushn e hidrokarbureve, prfshir edhe privatizimin e Albpetrol, etj. Interesi i Grupit prmblidhte edhe ndrtimin e Tram-it t Tirans. Ai i tha Kryeministrit se pas nj sr studimesh n rajon, Grupi kishte przgjedhur Shqiprin si vendin m t prshtatshm pr investimet e tyre. Kryeministri Berisha i falnderoi prfaqsuesit e Grupit pr punn paraprake t br dhe pr przgjedhjen e vendit t tij si kryesor pr investime me projekte t mdha. Ai i njohu ata me potencialet konkrete investuese t Shqipris n shum fusha, si n at t infrastrukturs; rrug, porte, etj, n fushn e energjis s rinovueshme; hidrocentrale, impiante ere etj, n hekurudha, etj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 21-01-2012 m 08:46

 9. #9
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Antarsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  DYDRINAS Beso se ska kurgjo prej ketyre tipave keta jane nje grupe "mashtrusish" te cilet kane themeluar nje kompani me 500 dollare dhe kane bere disa projekte kopje duke i vjedhur neper Internet dhe tash keto foto te ketyre projkteve shkojne e ju paraqesin disa Biznesmenve dhe Investitorve te medhenje duke u munduar qe ti bindin ate qe te Investojne ne Idete e tyre mashtruse por po habitem se si ka ren Berisha ne gracken e tyre.

  Ja disa foto nga web-Sajti i kesaj Kompanije ku shifen disa tipa te kesaj kompanjie duke ja paraqitur Behgjet Pacollit disa projekte te tyre thua se Pacolli nuk dine se ku duhet te Investoje .


  Ja ketu po te njetit me Sali Berishen  http://www.sivapartners.com/en/gallery

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •