Close

Rezultati i Sondazhit: Fitues i NBA ne sezonin 2011-2012 do te jete?

Votues
22. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Boston Celtics

  2 9.09%
 • New York Knicks

  1 4.55%
 • Chicago Bulls

  4 18.18%
 • Miami Heat

  5 22.73%
 • Orlando Magic

  0 0%
 • San Antonio Spurs

  2 9.09%
 • Oklahoma City

  2 9.09%
 • L.A.Clippers

  0 0%
 • L.A.Lakers

  6 27.27%
 • Dallas Mavericks

  0 0%
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 96
 1. #-19
  i/e regjistruar Maska e Bes-s
  Antarsuar
  04-02-2010
  Postime
  193

  NBA, Miami Heat shpallet kampion pr sezonin 2011/12

  Cili mendoni se do te jete fitues ne sezonin e ri?

 2. #-18
  votova chicago
  me tifozllek, se miami asht ma i forte

 3. #-17
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  miami eshte favorite por shpresoj qe lebron te mbetet me gisht ne goje edhe kete vit...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #-16
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Votova per New York Knicks
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 5. #-15
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Antarsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  1. Miami
  2. Chicago
  3. Los Angeles


  Thunderstruck!!!!
  ...............

  - MVP -
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga EXODUS : 12-02-2012 m 23:26

 6. #-14
  Po i bj nj update ksaj tems se ka ngelur mbrapa .
  Playoffs kan filluar.
  Rezultatet deri tani :
  San Antonio Spurs 2 - 0 Utah Jazz
  Oklahoma City Thunder 3 - 0 Dallas Mavericks
  Los Angeles Lakers 2 - 1 Denver Nuggets
  Memphis Grizzlies 1 - 1 Los Angeles Clippers
  Philadelphia 76ers 2 - 1 Chicago Bulls
  Miami Heat 3 - 0 New York Nicks
  Indiana Pacers 2 - 1 Orlando Magic
  Boston Celtics 2 - 1 Atlanta Hawks

  Sot jan katr ndeshjet e radhs:
  San Antonio Spurs @ Utah Jazz
  Oklahoma City Thunders @ Dallas Mavericks
  Memphis Grizzlies @ Los Angeles Clippers
  Indiana Pacers @ Orlando Magic

  ----

  N garn pr MVP ,Phantom kryeson listn,ME MERIT !
  N kto finale,sht i frikshm.

  http://www.nba.com/mvp-ladder/2011-12/index.html

  1 -- LeBron James
  2 -- Kevin Durant
  3 -- Kobe Bryant
  4 -- Chris Paul
  5 Tony Parker
  6 Kevin Love
  7 Rajon Rondo
  8 Russell Westbrook
  9 Dwyane Wade
  10 NR Dwight Howard

  ----

  Pr mendimin tim sivjet e fiton Miami ose Spurs.

  GO SPURS !
  Gregg Popovich,trajneri i Spursave mori mimin: Coach of the Year.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BlooD_VenoM : 05-05-2012 m 08:56
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #-13
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  prisja shume nga chicago, por pas demtimit te d-rose dhe noah, nuk kane me shprese...
  d-rose minimumi 6 muaj stop.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #-12
  Rose ishte n gar fuqishm pr mvp...po edhe po t ishte available mendoj se Phantom s do ta lshonte
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 9. #-11
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  edhe une ashtu mendoj. miami mbetet favorit kryesore per titull.
  por mos te harrojme qe i tille ishte edhe vjet dhe e dime te gjithe si perfundoi.
  uroj te perfundoje ne te njejten menyre edhe kete vit. haha.

  lebron eshte bere nder lojtaret me antipatik qe kur vendosi te transferohet tek heat...
  nuk do jete kurre i kalibrit te mj, magic, lerry bird apo edhe kobe (ne 2 titujt e fundit), qe kane marre ekipin ne kurriz dhe kane fituar unazat.

  jordan e ka pas sqaruar shume bukur. ja cfare ka thene ne lidhje me transferimin e lebron tek miami.
  There's no way, with hindsight, I would've ever called up Larry [Bird], called up Magic [Johnson] and said, 'Hey, look, let's get together and play on one team.
  In all honesty, I was trying to beat those guys.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 10. #-10
  Ecuria e ndeshjeve t mbrmshme:

  San Antonio Spurs 3 - 0 Utah Jazz
  Oklahoma City Thunder 4 (ekipi i par q kalon n raunin tjetr)- 0 Dallas Mavericks
  Los Angeles Clippers 2 - 1 Memphis Grizzzlies
  Indiana Pacers 3 - 1 Orlando Magic

  Ndeshjet q do luhen sonte:
  Los Angeles Lakers @ Denver Nuggets
  Atlanta Hawks @ Boston Celtics
  Gjithashtu,aktualisht po luhet
  Miami Heat @ New York Knicks.
  T mbaruara:
  Philadelphia 76ers 3 - 1 Chicago Bulls

  Go SPURS !!!

  edhe une ashtu mendoj. miami mbetet favorit kryesore per titull.
  por mos te harrojme qe i tille ishte edhe vjet dhe e dime te gjithe si perfundoi.
  uroj te perfundoje ne te njejten menyre edhe kete vit. haha.
  Sivjet e mer Spurs ose Heat. Edhe Oklahoma sht mir po nuk besoj se Durant do mbaj shum kt rendiment...nuk kam besim.

  lebron eshte bere nder lojtaret me antipatik qe kur vendosi te transferohet tek heat...
  nuk do jete kurre i kalibrit te mj, magic, lerry bird apo edhe kobe (ne 2 titujt e fundit), qe kane marre ekipin ne kurriz dhe kane fituar unazat.
  Problemi i James dhe Heat sht se te Heat ishin dy koka...Bosch dhe Wade(ky i fundit e mori i vetm Miami dhe mundi Dallasin),dhe James atje sht si veshka n mes t dhjamit...por megjithat,ai sht i jashtzakonshm.E ka br si standart 28 pik + tani.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BlooD_VenoM : 06-05-2012 m 18:22
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 11. #-9
  Miami Heat 3 - 1 New York Knicks  http://www.nba.com/playoffs/2012/series/

  Dry ndeshjet e mbetura pr tu luajtur sonte jan:

  Los Angeles Lakers @ Denver Nuggets
  Atlanta Hawks @ Boston Celtics
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #-8
  Update i ecuris s ndeshjeve:

  Los Angeles Lakers 3 - 1 Denver Nuggets
  Boston Celtics 3 - 1 Atlanta Hawks
  Miami Heat 3 - 1 New York Knicks
  Philadelphia 76ers 3 - 1 Chicago Bulls
  San Antonio Spurs 3 - 0 Utah Jazz
  Indiana Pacers 3 - 1 Orlando Magic
  Los Angeles Clippers 2 - 1 Memphies Grizzlies
  Oklahoma City Thunder 4 - 0 Dallas Mavericks

  Ndeshjet q do t luhen sonte jan:

  San Antonio Spurs @ Utah Jazz
  Memphis Grizzlies @ Los Angeles Clippers

  GO SPURS !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #-7
  San Antonio 4 - 0 Utah Jazz
  Los Angeles Clippers 3 - 1 Memphis Grizzlies
  Oklahoma City Thunder 4 - 0 Dallas Mavericks
  Indiana Pacers 3 - 1 Orlando agic
  Philadelphia 76ers 3 - 1 Chicago Bulls
  Miami Heat 3 - 1 New York Knics
  Boston Celtics 3 - 1 Atlanta Hawks
  Los Angeles Lakers 3 - 1 Denver Nuggets

  San Antonio Spurs dhe Oklahoma City Thunder jan gjysm finalistt e par t kompeticionit.

  Ndeshjet pr sonte jan:
  Denver Nuggets @ Los Angeles Lakers
  Philadelphia 76ers @ Chicago Bulls
  Orlando Magic @ Indiana Pacers
  Boston Celtics @ Atlanta Hawks

  Skema pas update t mbrmshm:  Momentet m t bukura t ndeshjeve t mbrmshme:

  http://www.nba.com/video/channels/to...0507_top5.nba/

  http://www.youtube.com/watch?v=GPygN4RKhjQ
  GO SPURS !!!
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #-6
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,065
  Po i humbin te gjitha ndeshjet po prape tifoze me Chicago Bulls jam e vetem per ato votoj... Eh nostalgjia e viteve te arta, shpresojme ta shohim prape Chicagon ne majat e NBA-se.
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 15. #-5
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  San Antonio 4 - 0 Utah Jazz
  Los Angeles Clippers 3 - 1 Memphis Grizzlies
  Oklahoma City Thunder 4 - 0 Dallas Mavericks
  Indiana Pacers 3 - 1 Orlando agic
  Philadelphia 76ers 3 - 1 Chicago Bulls
  Miami Heat 3 - 1 New York Knics
  Boston Celtics 3 - 1 Atlanta Hawks
  Los Angeles Lakers 3 - 1 Denver Nuggets

  San Antonio Spurs dhe Oklahoma City Thunder jan gjysm finalistt e par t kompeticionit.

  Ndeshjet pr sonte jan:
  Denver Nuggets @ Los Angeles Lakers
  Philadelphia 76ers @ Chicago Bulls
  Orlando Magic @ Indiana Pacers
  Boston Celtics @ Atlanta Hawks
  blood venom
  a thuhet per noah? a ka shanse me u rekuperu a jo?

 16. #-4
  Citim Postuar m par nga puroshkodran Lexo Postimin
  blood venom
  a thuhet per noah? a ka shanse me u rekuperu a jo?
  Po ar t thuhet o puro,sonte sht e sigurt me ar kam lexuar q nuk luan...shpresa e vetme sht q Chicago t fitoj sot dhe t kryqzojn gishtat q ai t rikuperohet n koh pr lojn e 6.Po kam frik se sonte nuk fitojn dot.Rose dhe Noah ishin shtyllat e ekipit,Noah ka luajtur 66 nga 68 ndeshje te Chicago,rendiment i frikshm.Mundsia e vetme sht kjo,t fitojn sot dhe t shpresojn pr rikthim n ndeshjen e gjasht.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #-3
  Puro,te nba thot q mund t luaj sonte(ka pak mundsi).

  http://www.nba.com/2012/news/05/08/b...s=iref:nbahpt2

  Thibodeau had said Monday that Noah was "most likely out" for Game 5 but changed his stance slightly at the morning shootaround on Tuesday, saying, "Maybe he gets better from now until tonight."
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 18. #-2
  Fitun mram edhe pa Noah
  Edhe Gibson u vra po nuk ishte demtim i rande shyqyr
  Ters ky vit

 19. #-1
  E vshtir fare fitorja e mbrmshme.Nejse,bravo pr kurajon Bullsave.T shpresojn q ti kthehet Noah n t gjashtn,megjithse un jam shum skeptik pr shpresat e Bulls.

  Rezultatet pas ndeshjeve t mbrmshme:

  Los Angeles Lakers 3 - 2 Denver Nuggets
  Philadelphia 76ers 3 - 2 Chicago Bulls
  Miami Heat 3 - 1 New York Knicks
  Boston Celtics 3 - 2 Atlanta Hawks
  Los Angeles Clippers 3 - 1 Memphis Grizzlies
  Indiana Pacers 4 - 1 Orlando Magic

  Indiana Pacers sht gjysm finalistja e tret pas Oklahoma City Thunder dhe San Antonio Spurs

  Skema e prgjithshme:  Dy ndeshjet q do zhvillohen sonte jan:

  Los Angeles Clippers @ Memphis Grizzlies
  New York Knicks @ Miami Heat
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #0
  Un parashikoj kt ecuri:
  Spurs - Clippers --> Spurs
  Lakers vs Oklahoma --> Lakers
  76ers vs Celtics --> Celtics
  Pacers vs Heat --> Heat

  Spurs vs Lakers --> Spurs
  Celtics vs Heat --> Heat

  SPURS vs Heat ... Fitojn SPURS (PA TIFOZLLIK)

  Si thua puro ?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •