Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  Novus Ordo Seclorum Maska e Exxon
  Antarsuar
  27-12-2011
  Vendndodhja
  Kra.Vin.
  Postime
  158

  Smile AK: T bashkohen kampionatet e futbollit Shqipri-Kosov

  TIRANE-Aleanca Kuq e Zi ka prezantuar sot nismn nj komb, nj kampionat, ndrsa i ka br krkes zyrtare dy federatave t sportit, FSHF dhe FKF pr bashkimin e kampionateve t futbollit.

  N nj prononcim pr mediat, AK-ja thekson se Kosova vijon t neglizhohet nga aktivitetet ndrkombtare ndrsa talentet shqiptare t futbollit t Kosovs po humbasin n bot.

  Sipas saj duhet t rritet bashkpunimi mes dy federatave si dhe t hapen negociatat me FIFA-n dhe UEFA-n pr standardizimin e kategorive sportive.
  Gjithashtu AK-ja ka krkuar t zhvillohet takime dhe konsulta ndrkombtare pr t unifikuar aktivitetet sportive.

  Sipas AK, nj komb duhet t ket nj histori, nj gjuh,, nj kultur dhe nj t ardhme.

  (d.b/BalkanWeb)
  ...nuk ka komunist me te keq se komunisti antikomunist!!!

 2. #2
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Kush do e beje kampionatin e Kombit, Duka ?!?
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 3. #3
  Novus Ordo Seclorum Maska e Exxon
  Antarsuar
  27-12-2011
  Vendndodhja
  Kra.Vin.
  Postime
  158
  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  Kush do e beje kampionatin e Kombit, Duka ?!?
  Ja prit ta pys!
  ...nuk ka komunist me te keq se komunisti antikomunist!!!

 4. #4
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,019
  Mendoj qe nje kampionat i perbashket do te jet shum e mir per te 2ja palet, do ti rris tifozerit e klubeve, do te kemi mundsi me pa talente me shum etj etj. Shpresoj te ndodhi kjo sa me shpejt.
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 5. #5
  Novus Ordo Seclorum Maska e Exxon
  Antarsuar
  27-12-2011
  Vendndodhja
  Kra.Vin.
  Postime
  158

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga presHeva-Lee Lexo Postimin
  Mendoj qe nje kampionat i perbashket do te jet shum e mir per te 2ja palet, do ti rris tifozerit e klubeve, do te kemi mundsi me pa talente me shum etj etj. Shpresoj te ndodhi kjo sa me shpejt.
  bukur do te ishte nqs do te mund te realizohej.
  ...nuk ka komunist me te keq se komunisti antikomunist!!!

 6. #6
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga Exxon Lexo Postimin
  Ja prit ta pys!


  Ho mer jahu, er te tha ???
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 7. #7
  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  Kush do e beje kampionatin e Kombit, Duka ?!?
  E para -) Pasuria Duka do dyfishohej "nese do ta lejonin" nje bashkim skuadrash.

  E dyta -) Financa e Saliut me cfar merret qe na i le kete Mbretin Duka te bej alleshverishe duke shitur dhe blere ndeshje ?

  E treta -) Sa here do fleje gjume dhe do shohi ndonje enderr ky Spahiu , duhet te jete patjeter nje lajm per shtypin dhe forumin tone ? Me eshte bere si Albini qe se ve kush ujin ne zjarr se cfar thote
  Revolution 1848

 8. #8
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga EuroStar1 Lexo Postimin
  E para -) Pasuria Duka do dyfishohej "nese do ta lejonin" nje bashkim skuadrash.

  E dyta -) Financa e Saliut me cfar merret qe na i le kete Mbretin Duka te bej alleshverishe duke shitur dhe blere ndeshje ?

  E treta -) Sa here do fleje gjume dhe do shohi ndonje enderr ky Spahiu , duhet te jete patjeter nje lajm per shtypin dhe forumin tone ? Me eshte bere si Albini qe se ve kush ujin ne zjarr se cfar thote


  1. ES, behet fjale per bashkim kampionati. Skuadrat jane po ato qe jane edhe sot ne Shqiperi e Kosove.


  2. Sala s'ka GdF Problemin e ndeshjeve e ka ndjek disa here prokuroria, por Duka del gjithmone i paster. Pastaj Sala ben tifozllik per Francen dhe sport te preferuar ka hipizmin.


  3. Edhe une dyshoj se mund te jete e njejta gje qe thua ti.
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 9. #9
  Novus Ordo Seclorum Maska e Exxon
  Antarsuar
  27-12-2011
  Vendndodhja
  Kra.Vin.
  Postime
  158

  Smile

  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  Ho mer jahu, er te tha ???
  nuk bohet thot, nuk do baroni pranej! Po ndryshove menje na thuj se tu e mendu eshte!
  ...nuk ka komunist me te keq se komunisti antikomunist!!!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Bes-s
  Antarsuar
  04-02-2010
  Postime
  193
  Citim Postuar m par nga Exxon Lexo Postimin
  TIRANE-Aleanca Kuq e Zi ka prezantuar sot nismn nj komb, nj kampionat, ndrsa i ka br krkes zyrtare dy federatave t sportit, FSHF dhe FKF pr bashkimin e kampionateve t futbollit.

  N nj prononcim pr mediat, AK-ja thekson se Kosova vijon t neglizhohet nga aktivitetet ndrkombtare ndrsa talentet shqiptare t futbollit t Kosovs po humbasin n bot.

  Sipas saj duhet t rritet bashkpunimi mes dy federatave si dhe t hapen negociatat me FIFA-n dhe UEFA-n pr standardizimin e kategorive sportive.
  Gjithashtu AK-ja ka krkuar t zhvillohet takime dhe konsulta ndrkombtare pr t unifikuar aktivitetet sportive.

  Sipas AK, nj komb duhet t ket nj histori, nj gjuh,, nj kultur dhe nj t ardhme.

  (d.b/BalkanWeb)

  Kjo do te ishte nje mrekulli per fudbollin mbare-shqiptar.
  Nje ide fantastike nga AK sepse me bashkimin e kampionateve, konkurenca do te shperthente dhe do te kishim nje rivalitet shume me te theksuar mes ekipeve e mes lojtareve te dalluar.
  Kjo do te ndikonte edhe ne uljen e dhunes mbi referat sepse publiku kur nuk eshte i kenaqur nga loja e lojtareve ne fushe, gjejne arsyet per te shprehur frustrimet ndaj referave te pafajshem.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,711
  do ishte fitimprurese dhe per futbollin si sport po dhe per kombin,,,

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  kjo do ishte mosnjohje e Kosoves si shtet me vete
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,711
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  kjo do ishte mosnjohje e Kosoves si shtet me vete
  ore shoku si ka mundesi qe ja fut keshtu kodra mbas bregut,,

  kombetareja apo federata mund te quhej
  federata e bashkuar kosove shqiperi,,,
  Ndryshuar pr her t fundit nga landi45 : 06-01-2012 m 15:10

 14. #14
  S'ka asnje te keqe te kete nje kampionat te perbashket A do te realizohet ne praktike esht ceshtje tjeter Britania e madhe ka kater ekipe qe luajne ne kampionate boterore dhe kur behet Olimpiada perfaqesohet si Britani e Madhe nje shtet i vetem Pse te mos e bejme edhe ne dicka te tille

 15. #15
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Une do behet tifoz me prizrenin.
  Kane ekip ata apo jo?

  Ps: e zgjodha si ''ekip'' se me pelqen emri i qytetit , thats all.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  Mire de mire, ama kur do plasin grushtat ne fushe, ska pastaj jo e paten fajin Kosovaret, o po jo ata te Shqiperise.

  Behuni burra lol
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 07-01-2012 m 00:40
  #VamosArgentina

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •