Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Faqja e Forumit nuk po tregon sakt numrin e leximeve t temave

  Numri i leximeve tregon kualitetin e tems


  Kto 3-4 ditt e fundit kam vrejtur se te temat e postuara numrimi i postimeve n tem dhe leximi i tyre nuk prkon me realitetin. Kshtu ta zm nse nj tem do t ket 3 postime, numri i leximeve do t jet 4, d.m.th. nj m shum.

  N shikim t par duket si asgj, por kjo statistik sht e domosdoshme, sepse t sinjalizon se cilat tema ”po shiten” m shum, d.m.th. tregon shijen e lexuesit. Un them se kualiteti i tems nuk varet nga numri i postimeve, por nga numri i leximeve. Ta zm nuk quhet e suksesshme nj tem nga prshndetjet apo nga lojra t ndryshme, ku numri i postimeve me numrin e leximeve sht gati i barabart, ta zm 875 postime dhe 3650 lexime, po i bie dikund 4 lexime pr postim.

  Tem q zgjon interesim te lexuesi, apo thn ndryshe tem e suksesshme quhet ajo q ka numrin e leximeve n krahasim me postimet mbi 10, e sidomos 20 e prpjet!


  Ja ta zm, tema Aforizmat e Agim Metbals, ka 504 postime dhe 21,508 lexime. I bie rreth 43 lexime pr postim. Konsideroj se sht tem shum e sukseshme e q ka zgjuar interesim te lexuesit.


  Vall t jet ky nj difekt n faqe?
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 02-01-2012 m 06:50
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Dakord me kt q keni shkruar, i nderuar projekti21_dk. Kjo shtje sht ngritur n mesin e stafit dhe administratori sht njoftuar me koh. Shpresojm t rregullohet sa m shpejt!

  Prshndetje!

  Dar_di
  (Safi i Forumit)
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Dar_di Lexo Postimin
  Dakord me kt q keni shkruar, i nderuar projekti21_dk. Kjo shtje sht ngritur n mesin e stafit dhe administratori sht njoftuar me koh. Shpresojm t rregullohet sa m shpejt!

  Prshndetje!

  Dar_di
  (Safi i Forumit)
  T faleminderit Dar_di.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #4
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Numri i leximeve tregon kualitetin e tems


  Kto 3-4 ditt e fundit kam vrejtur se te temat e postuara numrimi i postimeve n tem dhe leximi i tyre nuk prkon me realitetin. Kshtu ta zm nse nj tem do t ket 3 postime, numri i leximeve do t jet 4, d.m.th. nj m shum.
  Prshndetje Projekti.

  Kjo q ju thoni nuk ka 3-4 dit por u b nj koh e gjat tashm.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Prshndetje Projekti.

  Kjo q ju thoni nuk ka 3-4 dit por u b nj koh e gjat tashm.
  Prshndetje Station. Faqja faktikish ka koh q ka pengesa, por m prpara kan qn t nj natyre tjetr, ndsa kjo e numrimit t leximeve sht qe 3-4 dit, apo ndoshta un e kam par me vones. ( prap po them se nuk ka qen m prpara, pasi un vrtet e shikoj lexueshmrin e nj teme, dhe ky difekti tash q ka dal po m pengon)
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #6
  Klea Maska e kleadoni
  Antarsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Teorikisht nr i leximeve tregon se sa here tema eshte lexuar, dmth, shume anetar thjesht hyne e lexojne por nuk postojne asnje koment. Ndaj, nuk kuptoj pse eshte problem qe nr i leximeve eshte me i madh se ai i postimeve... keshtu duhet te jete!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  Teorikisht nr i leximeve tregon se sa here tema eshte lexuar, dmth, shume anetar thjesht hyne e lexojne por nuk postojne asnje koment. Ndaj, nuk kuptoj pse eshte problem qe nr i leximeve eshte me i madh se ai i postimeve... keshtu duhet te jete!
  Prshndetje kleadon,
  pikrisht edhe hapja e tems ka kt qllim q t dihet sa po lexohet nj tem, sepse numri i leximeve tregon cilsin e tems.

  ta zm ka tem q kur postohet arrin deri n 30 klikime ( lexime ) dhe me aq prfundon cilsia e saj, por ka tema q edhe kur mbyllen rritet numri i klikimeve - leximeve, sepse cilsia i trheq lexuesit pr ta lexuar edhe si t mbyllur.

  nse ju nxjerr pun kjo pr ta korrigjuar kt difekt, mund edhe ta lini kshtu.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pse dhe ktu u mbushkan kutite .lol
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 9. #9
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  pikrisht edhe hapja e tems ka kt qllim q t dihet sa po lexohet nj tem, sepse numri i leximeve tregon cilsin e tems.
  Cilesia e nje teme varet nga postimet dhe cilesin e postimeve , nuk ka te beje shume sesa veta e kane klick-uar.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 10. #10
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Cilesia e nje teme varet nga postimet dhe cilesin e postimeve , nuk ka te beje shume sesa veta e kane klick-uar.
  Dhe kush e vrteton cilsin?? Brari??

 11. #11
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Dhe kush e vrteton cilsin?? Brari??
  C'fare lidhje ka me Brain o station , pash zotin.
  Amon mos filloni me politik sa na moret mend :-)

  Prap e them , cilesia e nje teme nuk ka te bej shume me numrin e antareve qe e klickojne . Ndonjeher e sheh per kuriozitet jo se te duket cilesor lol
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Cilesia e nje teme varet nga postimet dhe cilesin e postimeve , nuk ka te beje shume sesa veta e kane klick-uar.
  As une se mora vesh kte hapjen e temes.

  Ka tema qe kane 40 postime dhe 1000 lexime. Ka dhe tema qe kane 20 postime 60 lexime . Varet titulli me shume ,psh nqf se flitet per erosin ,per puthje ose perqafime anetaresh leximet kalojne cdo parashikim .lol
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 13. #13
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  C'fare lidhje ka me Brain o station , pash zotin.
  Amon mos filloni me politik sa na moret mend :-)

  Prap e them , cilesia e nje teme nuk ka te bej shume me numrin e antareve qe e klickojne . Ndonjeher e sheh per kuriozitet jo se te duket cilesor lol
  Emrin Brari nuk ta vura pr t treguar politikn porse pr mua sht etaloni i "pyks". (nuk e di a m kupton tani)
  Cilsia dhe vlersimi "cilsore" sht subjektiv dhe nj tregues (jo domosdoshmrisht) ngelet klikimi n tem.

 14. #14
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga Endri_ Lexo Postimin
  As une se mora vesh kte hapjen e temes.

  Ka tema qe kane 40 postime dhe 1000 lexime. Ka dhe tema qe kane 20 postime 60 lexime . Varet titulli me shume ,psh nqf se flitet per erosin ,per puthje ose perqafime anetaresh leximet kalojne cdo parashikim .lol

  Ose dy , tre kater ect ect antare duke share me c'fare t'iu vije per mbar dhe tema behet hit lol

  Fundi fundit c'fare kane vipat qe dalin ne tv me shume
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 15. #15
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Emrin Brari nuk ta vura pr t treguar politikn porse pr mua sht etaloni i "pyks". (nuk e di a m kupton tani)
  Cilsia dhe vlersimi "cilsore" sht subjektiv dhe nj tregues (jo domosdoshmrisht) ngelet klikimi n tem.
  Station te mora vesh ku doje me dale :-)
  Ndoshta i shohim gjerat ne nje kendveshtrim te ndryshem, cilesore per mua ngel nje teme qe e lexoje me shume kenaqesi , pavarsisht numrit te shikuesve.
  Postime antaresh, tema te hapura qe i lexon dhe i rilexon me kenaqesi .


  Prandaj ne cdo teme eshte opsioni i vlersimit ( yjet) !
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 16. #16
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  haaaaaa

  forum i korruptuar dhe kur behet ankete del rzultati tralaaa zura nje gale,,,,

  korrupsion dhe ketu

 17. #17
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Izadora Lexo Postimin
  Station te mora vesh ku doje me dale :-)
  Ndoshta i shohim gjerat ne nje kendveshtrim te ndryshem, cilesore per mua ngel nje teme qe e lexoje me shume kenaqesi , pavarsisht numrit te shikuesve.
  Postime antaresh, tema te hapura qe i lexon dhe i rilexon me kenaqesi .


  Prandaj ne cdo teme eshte opsioni i vlersimit ( yjet) !
  Dakort Iza por nj gj q m plqen mua nj tjetri i duket e shpifur dhe anasjelltas.
  Prandaj t thash q Nr. i klikimeve sht nj tregues m i mir duam apo nuk duam.

 18. #18
  dua ate qe me do Maska e ELDORADO
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  atje ku jam rrit qysh i vogel se u lodha tu bredh
  Postime
  818
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  sa e trashni o burr dheut, eshte mese e drejte qe as postime dhe as klikimet nuk e vleresojne nje teme duhet gjetur nje metode me e sakte ose me mire qe i perafrohet me te saktes, sepse mund te postoj sa te dua une ose mund te klikoj sa te dua prap mmmm smerret vesh gjo, sepse une lexoj here pas here gjera te ndryshme here per nevoja here per kuriozitet dhe ne pergjithesi atje ku lexoj me pelqejne edhe atje ku postoj prap me pelqejne por kjo zdo te thote te gjesh cilesine e nje teme , pra duhet gjet nje menyre me e drejte per interes te anetaresise jo per gje.


  ps: une per vete as i shikoj fare kto gjera por u bera kurioz dhe hajd thashe po e lexoj dhe masanaj dhashe dhe nje mendim ...
  Ndryshuar pr her t fundit nga ELDORADO : 02-01-2012 m 16:03 Arsyeja: per i germe
  DHE NJE DITE TE GJITHE DO TAKOHEMI ATJE.....

 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime
  Sa here qe ti klikon mbi nje teme, ajo numerohet si lexim, pra rritet numri i leximeve me nje. Numri i leximeve dhe numri i posimeve jane te ndryshme, dhe nuk korrespondojne.

  Persa i perket anes teknike, numrat e leximeve nuk rifreskohen ne faqe automatikisht, sa klikon ti mbi temen ne fjale, por ruhen e rifreskohen me vonese. Mund te rifreskohen pas disa minutash qe ti ke klikuar. Keshtu qe nuk mund te presesh qe sa klikon te ndryshoje numri i leximeve.

  Cilesia e nje teme eshte dicka subjektive, ku secili vlereson ate qe lexon ne menyren e vete.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •