Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 73
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-09-2008
    Postime
    93
    o citrussssssss gjithe keto keshilla dhe prap nuk u bere derman
    po me fene a e ke pare muhabetin, po te jesh i besimit te krishtere futju besimit se mbase do te te ndihmoje , nqs je i besimit musluman harroje cte thashe se ke per te perfunduar kamikaz

  2. #42
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Nuk ke asnje arsye. E verteta eshte se ti shpresoje e ne nje fare menyre prisje te vdisje duke e pare vdekjen si shpetim. Por shpetimi nuk erdhi. Tani cdo mengjes, zgjohesh dhe urren veten qe je zgjuar. Do te doje te flije gjumin e perjetshem apo jo?

    Me ler te te them dicka ndryshe nga keshillat fallco qe ke per te marre ketu, apo eksperiencat e dhimbshme te atyre te cileve problemin me te madh ne jete kane patur thyerjen e nje thoi. Me ler te behem zeri i vrazhde i se vertetes qe askush nuk ta thote, e as ti nuk ja pranon vetes.

    Ti je praktikisht nje zero. Njerezit zgjohen ne mengjes e vijojne jetet e tyre, duke punuar, qeshur, gezuar, jetuar e dashuruar, pa e ditur se ti ekziston. Nese nje mengjes ti nuk do te ishe me fare, askujt jashte nuk do t'i behej vone dhe askush nuk do ta vinte re mungesen tende. Me shume mundesi ata qe te njohin, do te mendonin "shpetuam nga ky". Koha qe cove dem nuk do kthehet me kurre dhe as mos ushqe iluzione te kota. TI NUK KE ASNJE ARSYE PER TE QENE OPTIMIST! As edhe nje ne bote.

    Ne fund te fundit, edhe fakti qe ke ardhur ne nje forum te shtrosh nje pyetje si kjo, e di per cfare flet?
    Flet per nje njeri te squllet qe kerkon vemendje ne nje vend te tille. Gjeje pak? Lexoji me rradhe postimet edhe shiko se si te kane treguar ose sa te zote jane ata, ose sa i dobet je ti. Ne kete pike ka dy zgjedhje:

    1. E lehta... Vrit veten! Mos harxho kohe ne kete forum, por gjej nje menyre ne internet e cila nuk shkakton dhembje dhe eshte efikase.
    Nese ke ndermend ta besh, sigurohu ta besh sakte, perndryshe ka rrezik te mbetesh i gjymtuar edhe atehere nuk do kesh mundesi ta provosh as per here te dyte.

    2. E veshtira.... Vazhdo te jetosh! Ketu ka nje hile te vogel. Ti je ne fund te nje pusi 1000 metra te thelle e lart ka vetem pak drite... vetem pak shprese. Ne fund te fundit ti perton te marresh mundimin te ngjitesh, sepse me shume mundesi do rrezohesh prape poshte. Ndoshta ke edhe te drejte.
    Pooooor... mos harro se kur ke prekur fundin, nuk ke ku shkon me poshte. Prandaj ne kete pike, cdo gje qe ben mund te jete vetem per perpjete.
    Mos degjo asnje ze te brendshem a te jashtem qe te thote "e kote". Rinis gjithcka ngadale nga fillimi, nuk ka rendesi se si e se ku. Mos harro qe je gjithmone ne fund te pusit. Me poshte... nuk ka.

    Pasi te lexosh kete postim, vendos qe eshte koha qe te ndalesh se qurravituri e kerkuari vemendje ne forume te mbushura me kafshe te pandjeshme si une.
    Mbylle faqen, dhe guxo te kapesh timonin e anijes se jetes qe e ke lene te lire me shprese te perplasesh ne ndonje shkemb. Merr kontrollin.
    Ose behu trim edhe na kurse te gjitheve ca oksigjen!
    E lexova dhe e rilexova kete postim...c'do paragraf me binte kokes si cekan..
    Preferoj t'i jap fund jetes si duka i Klarences,i mbytur ne nje fuci me malvuazi(vere te embel) dhe nese me keni dashur ndopak ju ftoj te mbushni nga nje gote ne ate fuci dhe te ngrini nje dolli per clirimin e shpirtit tim...

  3. #43
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Mos tanku... mendo per sorkadhen :P

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anėtarėsuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
    E lexova dhe e rilexova kete postim...c'do paragraf me binte kokes si cekan..
    Preferoj t'i jap fund jetes si duka i Klarences,i mbytur ne nje fuci me malvuazi(vere te embel) dhe nese me keni dashur ndopak ju ftoj te mbushni nga nje gote ne ate fuci dhe te ngrini nje dolli per clirimin e shpirtit tim...
    Shi ky
    po ti cpate ylli,leni ato jane ne bote me vete ata mos u ngatero fare ti ,kalo anej nga Sofra tjeter ti se po te pret Arkia
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-05-2011
    Postime
    78
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Mos tanku... mendo per sorkadhen :P
    Me falni Force Intruder, por po te ishit aq i rendesishem sa doni te leni pershtypjen ketu, nuk besoj se do ishit ne gjendje te ktheni pergjigje te gjata ore e cast!

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citruse drejt me ta than na cave rakin derr derr
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  7. #47
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citrusse fol me mua,se kam edhe durim edhe zemer te te lexoj.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Citrusse fol me mua,se kam edhe durim edhe zemer te te lexoj.
    Aiii far ofendimi na boni korazoni lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  9. #49
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Sic e kam ceke edhe me heret, une kam kaluar nje periudhe shume te erret ne jete qe zgjati shume vite. Tani kam filluar ta marr veten, por secilen here qe zgjiohem ne mengjes e kam te ngulitur ne mendje se sa mbrapa botes jam, ndihem sikur ta kem thyer kurrizin por tani i kam vene plastike ketij kurrizi. Kam pershtypjen se asnjehere nuk do te jem shuume i lumtur, shume i kenaqur duke mos ia falur vetes se sa i dobet u tregova ne ate periudhe te erret dhe u dorezova duke menduar se u shkaterrova, kur kam mundur te ngritesha qe atehere. Optimizmi qe kam eshte shume artificial dhe kurrsesi te pajtohem me kohen e humbu.
    He, pra si thoni? Per cfare arsye duhet te jem une optimist ne jete pas kaq vitesh erresire?
    Fakti qe e kalove ate periudh erresire , nuk te ben te ndihesh i lumtur, te ndjesh optimizem , te ndjehesh i forte ?
    Shume njerez nuk ja kane arritur te dalin nga erresira dhe per kete duhet te ndihesh krenar per veten .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #50
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    Aiii far ofendimi na boni korazoni lol
    Rri urte! Sa eshte temperatura sot tek ju?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Ftoft korazone 45 sot me luhatje lol

    i think we should move to florida lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  12. #52
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    Ftoft korazone 45 sot me luhatje lol

    i think we should move to florida lol
    Mbetem duke bere 100 metersha me vrap, nga makina ne shtepi, nga shtepia ne makine. Une per vete ja kam marre ne kthese ben johnsonit. Po ti si je me carl lewis? Lol
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #53
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Hajde ketu te une Derjans. 13 eshte sot. Sa I bie me ate temp e Tirones? - what ? Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Mbetem duke bere 100 metersha me vrap, nga makina ne shtepi, nga shtepia ne makine. Une per vete ja kam marre ne kthese ben johnsonit. Po ti si je me carl lewis? Lol
    Lol un nuk vrapoj dot se me ka kap ni grip ma mur shpertin lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Hajde ketu te une Derjans. 13 eshte sot. Sa I bie me ate temp e Tirones? - what ? Lol
    PINK at 13 degrees vec po te me thush se ke lan burrin vi lol

    temperatura ne tiron? What? Lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anėtarėsuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    Duhet tė jesh optimis sepse vete e the nė fillim: KE KALUAR njė periudhė tė errėt.
    D.m.th. pasi ke arritur tė mbijetosh atėherė, pse jo tani?

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Shume ftohte dhe ketu. Nje nga ditet me te ftohta gjer tani. Ketej nga une po e kalojne te gjithe stomach flu. Vetem mua sme ka zene tek puna ime, lol, se mos e marr mesysh veten... Po andej nga ju? Sa per temen mu shterruan keshillat, sorry...
    Feelings change - memories don't.

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    Ftoft korazone 45 sot me luhatje lol

    i think we should move to florida lol
    lol, ftohte thote ky! Une po gezohem se neser do rritet temp, do vere 40.ehh!
    Feelings change - memories don't.

  19. #59
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Ju ftoj ne Singapore , sot eshte 31 grade .
    Sa per temen pa na treguar si e ke hallin nuk te japim keshilla ))).
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  20. #60
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga citrusse Lexo Postimin
    Sic e kam ceke edhe me heret, une kam kaluar nje periudhe shume te erret ne jete qe zgjati shume vite. Tani kam filluar ta marr veten, por secilen here qe zgjiohem ne mengjes e kam te ngulitur ne mendje se sa mbrapa botes jam, ndihem sikur ta kem thyer kurrizin por tani i kam vene plastike ketij kurrizi. Kam pershtypjen se asnjehere nuk do te jem shuume i lumtur, shume i kenaqur duke mos ia falur vetes se sa i dobet u tregova ne ate periudhe te erret dhe u dorezova duke menduar se u shkaterrova, kur kam mundur te ngritesha qe atehere. Optimizmi qe kam eshte shume artificial dhe kurrsesi te pajtohem me kohen e humbu.
    He, pra si thoni? Per cfare arsye duhet te jem une optimist ne jete pas kaq vitesh erresire?
    Une s'jam psikologe, por disa gjera i kam nga pervoja se kam shoke e miq qe ne nje fare menyre jane perballur me situata te veshtira depresive. Depresioni eshte semundja e rende dhe do shume durim nga ana e atyre qe te rrethojne. Se flet, nuk ben keq. Le te tallin menderen e te zgerdhihen disa. Nuk ke c'u ben, se te ka zene halli.
    Ti thua, se per cfare arsye duhet te jem optimist.
    Ne momentin qe e ke shkruar, s'ke patur asnje arsye, sigurisht. Por jeta eshte e gjate e do kesh edhe ti momente te bukura sic kemi ose kemi patur te gjithe, dhe nje dite do te zbehen kujtimet e diteve te erreta qe ke kaluar. Ishalla te jep zoti force ti kapercesh momentet e veshtira o cun, a goc, se s'e di c'je.
    Sinqerisht, me vjen keq per situaten ne te cilen ndodhesh.
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •