Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2011
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Question Dua te kontaktoj me studente shqiptar ne Gjermani per informacion

  pershendetje! dua te kontaktoj me studentet shqiptare ne Gjermani sepse dua te aplikoj ne universitetet gjermane por kam disa pyetje. Ju lutem cdo student shqiptar qe ka mundsi te me ndihmoje ,te me shkruaje! faleminderit

 2. #2
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga Renis122 Lexo Postimin
  pershendetje! dua te kontaktoj me studentet shqiptare ne Gjermani sepse dua te aplikoj ne universitetet gjermane por kam disa pyetje. Ju lutem cdo student shqiptar qe ka mundsi te me ndihmoje ,te me shkruaje! faleminderit
  eshte nji faqe e studenteve por nuk me kujtohet per momentin.

  ka dhe forumi antare studente por sic duket hyjn nga darka.

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  eshte nji faqe e studenteve por nuk me kujtohet per momentin.

  ka dhe forumi antare studente por sic duket hyjn nga darka.
  Kur ke filluar pune ne zyren e informacionit

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2011
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dua te studioj ne Gjermani sepse jam ne vitin e fundit ne gjimnaz dhe doja pak info ne lidhje me dokumentat e aplikimit :/

 5. #5
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Shih kėtu:

  http://www.tirana.diplo.de/contentbl...tional_alb.pdf

  E ke marrė pranimin nga universiteti? Po e pate marrė, pjesa e mbetur ėshtė burokraci shqiptare.
  Elegance is an attitude.

 6. #6
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Sė pari duhet tė zgjedhėsh semestrin e aplikimit: veror apo dimėror. Pėr kėtė aplikim tė nevojitet kopje e dėftesės sė pjekurisė, e noterizuar, pėrkthyer dhe legalizuar nga Drejtoria Arsimore e rrethit pėrkatės si dhe dy formulare ku ti zgjedh degėn e dėshiruar. Por kujdes, pėr aplikimet pėr Gjermani ekziston njė mėnyrė ndryshe nga shtetet e tjera, pasi vula e Drejtorisė i bashkangjitet kopjes sė dėftesės me njė fletė A4. Dokumentet i nisen me postė uni assist nė Berlin (http://www.uni-assist.de/) qė verifikon rregullsinė e tyre dhe ia kalon pėr shqyrtim universitetit qė ti ke zgjedhur. Pas pėrgjigjes pozitive nga universiteti, ku nė pjesėn dėrrmuese, 99.9% ėshtė pozitive, kalon nė pjesėn e dytė tė aplikimit qė e gjen dhe nė pdf-nė e mėsipėrme. Do tė shtoja pėr pjesėn e dytė, qė ēertifikata e lindjes nuk duhet mė nėse aplikon pėr studime dhe nė vend tė saj nevojiten kopje tė kartės sė identitetit. Gjithashtu pėr dėftesėn e pjekurisė do tė tė duhen dhe dy legalizime tė tjera, tek Ministria e Arsimit dhe ajo e Jashtme.

  Paē fat!
  relata refero

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2011
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Uriel shum faleminderit per infon ,por problemi im eshte qe dua te aplikoj per simestrin e dimrit tek ky universitet http://www.hs-furtwangen.de/fachbere...ish/index.html por un nuk e marr dot diplomen deri ne fund te korrikut,por aplikimet mbarojne ne 15 prill. Ky eshte problemi im kryesor,ndersa gjuha nuk eshte problem sepse programi esht anglisht dhe provimin e TOEFl do e jap ne 13 janar ku besoj se do e kap limitin prej 80 pikesh. ne fakt nuk jam i sigurt nese ky universitet eshte pjese e uni-assist.

 8. #8
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Kur ke filluar pune ne zyren e informacionit
  mos e nenvleftso plakun asnjihere.

  di shume e flas pak.

  ps.pac fat djalo dhe suksese.

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  mos e nenvleftso plakun asnjihere.

  di shume e flas pak.
  Sa modest qe je !

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e qendros
  Anėtarėsuar
  28-11-2010
  Vendndodhja
  Pejė
  Mosha
  26
  Postime
  84
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Dua te kontaktoj me studente shqiptar ne Gjermani per informacion

  Pershendetje te gjithve
  Jam student nga Kosova,perkatsisht nga Peja..
  Me ka ardh nje mundsi qe te studioj ne Gjermani nga nje i aferm i imi qe po garanton per mua per banim dhe te gjitha shpenzimet tjera..
  Jam student ne vit te 2 bachelor ketu ne Prishtine dhe jam i interesuar te dij se qfar duhet te ndjek qe te vazhdoj studimet bachelor atje,dmth te transferohem ne ndonje universitet ne Gjermani..
  shpresoj qe te me ndihmoni hap pas hapi,sepse po kerkoj cdokund dike qe me jep informata te hollsishme,po nuk po gjej..
  Ju pershendes te gjithve shpresoj te me ndihmoni,ose se paku ku te orientohem...
  Shiko punimet e mia nė Facebook
  facebook.com/Qendrim.3DWork

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e qendros
  Anėtarėsuar
  28-11-2010
  Vendndodhja
  Pejė
  Mosha
  26
  Postime
  84
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Dua te kontaktoj me studente shqiptar ne Gjermani per informacion

  Pershendetje te gjithve
  Jam student nga Kosova,perkatsisht nga Peja..
  Me ka ardh nje mundsi qe te studioj ne Gjermani nga nje i aferm i imi qe po garanton per mua per banim dhe te gjitha shpenzimet tjera..
  Jam student ne vit te 2 bachelor ketu ne Prishtine dhe jam i interesuar te dij se qfar duhet te ndjek qe te vazhdoj studimet bachelor atje,dmth te transferohem ne ndonje universitet ne Gjermani..
  shpresoj qe te me ndihmoni hap pas hapi,sepse po kerkoj cdokund dike qe me jep informata te hollsishme,po nuk po gjej..
  Ju pershendes te gjithve shpresoj te me ndihmoni,ose se paku ku te orientohem...
  Shiko punimet e mia nė Facebook
  facebook.com/Qendrim.3DWork

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-06-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Dua te kontaktoj me studente shqiptar ne Gjermani per informacion

  Pershendetje Uriel Doja te pyesja se ku mund ti marim keto dy formularet qe zgjedhim degen Faleminderit !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •