Close
Faqja 1 prej 54 1231151 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 1077
 1. #1
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime

  Kombėtarja Shqiptare

  De Biassi deri nė 2014-n nė krye tė Kombėtares Shqiptare tė Futbollit


  http://www.balkanweb.com/foto/49392.jpg TIRANE- Kreu i FSHF-sė Armando Duka ka firmosur emrin e Giani De Biassit si trajner tė ri tė Kombėtares Shqiptare. De Biassi do ta drejtojė Kombėtaren tonė deri nė 2014-ėn gjatė kualifikimit pėr nė botėrorin 2014.

  Kontrata mes Dukės dhe De Biassit ėshtė firmosur sot – thonė burime tė FSHF-sė, ndėrkohė qė ende nuk bėhet tė ditura detajet pėr pagesėn e trajnerit tė ri.

  De Biassi ka qenė ish-trajner i skuadrave italiane si Modenas, Breshias, Torinos dhe Udinezes. Kjo ėshtė hera e parė qė De Biassi, zgjidhet trajner i njė ekipi kombėtar.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  I uroj suksese trajnerit te ri.

  Uroj mos jete si dossena se zakonisht italianet shquhen per tradhti
  Por gjithsesi kombetares tone nje trajner italian i ben pune. Pervec baricit taktikisht trajneret e tjere kane qene dobet dhe per kte me nje trajner italian jam i sigurte qe ndeshje si ajo ne bosnje nuk do humbasim per c'eshtje taktike.

  Tjeter skam c'them. Personalisht me duket zgjedhje e mire ,dhe i uroj fat.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 3. #3
  ***VIP***
  Anėtarėsuar
  26-08-2008
  Postime
  804
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime
  Nderro trajner sa te duash. Nuk i shenon trajneri golat; por lojtaret. Qe shqiperia te bej hapa perpara ne kompeticionet europiane duhet te pastrohet kombetarja nga lojtaret e vjeter. Duhet te futen te gjithe lojtare te rinj me ambicie dhe seriozitet.
  Moderator, e di vet ti...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sa mire do ishte sikur ky te ishte magjistar!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 5. #5
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Kush ėshtė trajneri i ri i Kombėtares shqiptare!

  Vetėm pak orė pasi Federata Shqiptare e Futbollit konfirmoi zyrtarisht se Gianni De Biasi do tė jetė drejtuesi i ri teknik i kombėtares shqiptare, vjen konfirmimi edhe nė sajtin zyrtar tė de Biasit.

  Ai shkruan se pas takimit tė suksesshėm tė mbajtur nė Milano ditėve tė fundit me drejtuesit e Federatės Shqiptare tė Futbollit shqiptar, me praninė e kreut Armando Duka, Gianni De Biasi ka pranuar postin e trajnerit tė Kombėtares Shqiptare pėr periudhėn e kualifikueseve pėr Kampionatin Botėror, Brazil 2014.

  Ndėrkaq nė njoftimin e Federatės Shqiptare tė Futbollit, thuhet se Gianni De Biasi eshte zyrtarizuar sot si trajneri i Kombėtares se Shqiperise.

  Kuqezinjte do te drejtohen nga tekniku i njohur italian gjate gjithe edicionit Eliminator te Boterorit Brazil 2014.

  Kontrata e De Biasit do tė zgjasė deri mė 2013, ndėrsa nuk janė dhėnė detaje lidhur me shumėn financiare qė do tė pėrfitojė trajneri i ri.

  De Biasi pritet qė nė fillim tė javės tė mbėrrijė nė Shqipėri pėr tu prezantuar me tifozėrinė shqiptare.

  Pasaporta

  EMRI: Giovanni

  MBIEMRI: De Biasi

  Datėlindja: 16-06-1956

  Profesioni: Trajner

  Karriera si futbollist

  Vitet Skuadra Seria Paraqitje Gola
  1974/75 Treviso D 25 5
  1975/76 Inter A - -
  1976/77 Inter A - -
  Tet.1976 Reggiana C1 24 -
  1977/78 Pescara A 24 -
  1978/79 Brescia B 33 3
  1979/80 Brescia B 37 4
  1980/81 Brescia A 28 2
  1981/82 Brescia B 33 2
  1982/83 Brescia B 30 2
  1983/84 Palermo B 37 5
  1984/85 Palermo B 32 1
  1985/86 Palermo B 36 1
  1986/87 Vicenza B 19 -
  1987/88 Treviso C2 21 2
  1988/89 Treviso C2 30 1
  1989/90 Bassano D - -

  Karriera si trajner
  V
  itet Skuadra Seria
  1992/93 Pro Vasto C2
  1993/94 Carpi C1
  1994/95 Carpi C1
  1995/96 Carpi C1
  1996/97 Cosenza B
  1997/98 Spal C2
  1998/99 Spal C1
  Nėn.1999 Modena C1
  2000/01 Modena C1
  2001/02 Modena B
  2002/03 Modena A
  2003/04 Brescia A
  2004/05 Brescia A
  2005/06 Torino B
  2006/07 Torino A
  Tet.2007 Levante A
  Apr.2008 Torino A
  2008/09 Torino A
  Dhje.2009 Udinese A

  Panorama
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Dossena ishte la lidhje fare, ky me ndryshe.

  Urime trajnerit te ri per nje pune sa me te mire e sa me shume rezultate te mria.

 7. #7
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Se problem trajneresh ka Shqiperia... Federata duhet te mbledhi shqiptaret qe luajne per kombetaret e tjera, se me keto lojatre qe kemi, sikur edhe Mourinho e Guardiola te vijne, s'ka c'bojne.
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 8. #8
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime
  Urime atere per trajnerin e ri te kombetares.


  Ishalla po na con ne Brazil 2014 fatlumi,meqe dhe grupin


  e kemi me te leht qe na ka ren ndonjehere.


  Suksese De Biassi!
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  sa kot dhe ne kur e dime se cfare ekipi kemi perse kerkojme nga tranjeri ,megjithese kemi nje grup qe duket i lehte por me shume se vendin e 2'te nga fundi nuk ngjitemi me lart

  ishalla jame gabim dhe te me plaset ne fytyre ky pesimizem

  federata duhet qe mos i harxhoje leket duke paguar nje tranjer te huaj me mijra euro por duhet qe te harxhoje me shume euro per pergatitjen e futbollit nga grup moshat dhe mos shpresojme se cfare futbollistash do dolin nga vendet e tjera dhe fillojme e bejem patriotizmi kur nuk pranojne te luajne per shqiperin

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Urime atere per trajnerin e ri te kombetares.


  Ishalla po na con ne Brazil 2014 fatlumi,meqe dhe grupin


  e kemi me te leht qe na ka ren ndonjehere.


  Suksese De Biassi!

  Shoku kualifikimi do strategji ,investime ne infrastrukture dhe perkushtim nga te gjithe. Sikur sot ta fillojme nga kto vetem mbas 10 vjetesh mund te pretendojme.

  Sa per 2014 te dalim te tretet nga fundi do quhej sukses se per kualifikim as qe e coj neper mend.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 11. #11
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  31
  Postime
  3,861
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Shoku kualifikimi do strategji ,investime ne infrastrukture dhe perkushtim nga te gjithe. Sikur sot ta fillojme nga kto vetem mbas 10 vjetesh mund te pretendojme.

  Sa per 2014 te dalim te tretet nga fundi do quhej sukses se per kualifikim as qe e coj neper mend.
  Ke te drejte per ato cka thua,por duke par ne nje far menyre ecurine e ekipit


  kohet e fundit lojatoret tan jan me te pjekur me profesjonist dhe me shum talente


  te rinj po vijne.Pastaj 12 pike une mendoj se i kemi te sigurta ne grup,duke mar


  parasysh ekipet e dobta si Islanda Dhe Qipro.Mendoj se ky esht shanci i arte per


  kombetaren ton qe duhet shfrytezuar medoemos ne cdo lloj menyre..
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  12 pika te plota?

  Ti kishe luksemburgun dhe mezi i mori ne 2 ndeshje direkte 3 pike me golavarash 2-2

  E ke rraf qipron 6-1 por mos harro qe ka qene vetem nje miqsore. Futbolli qipriot eshte ne rritje ,ekipe si Apoel ,Anorthosis ,Omonia vertet mund t'kene plot te huaj ne skuader ,por ne cdo ekip te tyre luajne nga 2-3 qipriot qe do t'thote kane lojtar qe kane arrit ne 1/16 e champions league.

  Lojtaret tane ne kte moment qe po flasim pervec ujkanit ,dallkut dhe vangjelit ..pjesa tjeter jane gjithe rezerva ne klubet ku luajne.

  Kshu qe nqf se vazhdojme kshu ,une knaqem te rraf qipron ne tr bashke me Islanden dhe ndonje barazim qorr ne islande e qipro dhe per mu do ishte sukses.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 13. #13
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Lojtaret tane ne kte moment qe po flasim pervec ujkanit ,dallkut dhe vangjelit ..pjesa tjeter jane gjithe rezerva ne klubet ku luajne.
  Varet edhe ne cilin Klub luan plako. Lorik Cana p.sh luan me Lazion, nje nder skuadrat me te forta te serise A, 2 pike nga e para, dhe po luan ne nje kampionat te ri, duhet te ambientohet. Ne europe luan gjithmone ai titullar, edhe ndeshjen e ardhshme ndoshta do luaj serish titullar kunder skuadres qe eshte ne vendin e pare. Te tjeret luajne ne skuadra shume me te dobeta, normale qe luajne titullar.
  Po te njejtet lojtar qe ke permend ti, tek Lazio s'do gjenin vend as ne tribune.
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Boy Lexo Postimin
  Varet edhe ne cilin Klub luan plako. Lorik Cana p.sh luan me Lazion, nje nder skuadrat me te forta te serise A, 2 pike nga e para, dhe po luan ne nje kampionat te ri, duhet te ambientohet. Ne europe luan gjithmone ai titullar, edhe ndeshjen e ardhshme ndoshta do luaj serish titullar kunder skuadres qe eshte ne vendin e pare. Te tjeret luajne ne skuadra shume me te dobeta, normale qe luajne titullar.
  Po te njejtet lojtar qe ke permend ti, tek Lazio s'do gjenin vend as ne tribune.
  Nje lojtar cilsor luan ne cdo ekip. Tek lacio ke nje te panjohur si Senad Lulic (boshnjak) qe u ble nga young boys te zvicres dhe ka zene vend titullar pothuajse ne cdo ndeshje. Cana luan gjithmone ne evrope sepse lacio ska qene kurre e interesuar per kte kompeticion dhe duke qene se ka nje organike te madhe ne ekip u jep minuta dhe blerjeve te reja si Cana.
  Loriku po mbush 4 muaj tek lacio dhe akoma vuan konkurencen e ledesmes ,brokit dhe meturzalem. Me pak fjale lojarin me te mire te kombetares shqiptare e kemi rezerve ne nje klub mesatar evropian sepse ne krahasim me lacion e dikurshme te eriksonit eshte shume larg. Eshte e kote te gjejme justifikime per gjithcka ,por te pranojme realitetin ashtu sic eshte.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 15. #15
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Nje lojtar cilsor luan ne cdo ekip. Tek lacio ke nje te panjohur si Senad Lulic (boshnjak) qe u ble nga young boys te zvicres dhe ka zene vend titullar pothuajse ne cdo ndeshje. Cana luan gjithmone ne evrope sepse lacio ska qene kurre e interesuar per kte kompeticion dhe duke qene se ka nje organike te madhe ne ekip u jep minuta dhe blerjeve te reja si Cana.
  Loriku po mbush 4 muaj tek lacio dhe akoma vuan konkurencen e ledesmes ,brokit dhe meturzalem. Me pak fjale lojarin me te mire te kombetares shqiptare e kemi rezerve ne nje klub mesatar evropian sepse ne krahasim me lacion e dikurshme te eriksonit eshte shume larg. Eshte e kote te gjejme justifikime per gjithcka ,por te pranojme realitetin ashtu sic eshte.
  Diskutimi po behej ndermjet lojtareve qe perbejne kombetaren dhe thuhesh qe disa bejne titullar, ndersa te tjeret qendrojne ne stol. Une thash qe Cana eshte me i miri nga te gjithe lojtaret shqiptar, ashtu sic edhe eshte i vetmi qe luan ne nje klub te madh, ku eshte normale te gjesh veshtiresi per te luajtur titullar, sepse ke shume konkurence.


  Sa per Lazion, te siguroj qe i intereson shume Europa League. Une e ndjek cdo dite, sepse jam tifoz i saj. Kur flet per Brocchin, nuk po flet per Lalen, po flet per nje lojtar qe ka fituar dy Champions League me Milanin. Ledesma eshte lojtar shume i mire, saqe e kerkon ta bleje edhe interi, madje vjet ka luajtur edhe ne kombetaren italiane.
  Lulic erdhi per te bere mbrojtesin e krahut te majt, pra zevendesin e Radu-t, mirepo ndodhi qe Lazio iu vrane njekohesisht 3 mesfushore dhe trajneri Reja e futi si mesfushor sulmi ne krahun e majt, pasi eshte edhe i shpejte. Ishte i vetmi qe mund te luante ne ate rrol, pra eshte i adaptuar. Cana mund te luaj vetem si mesfushor i qendres, shkatrrues. Tani po ambjentohet me shume dhe arriti edhe te shenonte gol. Sdq, Lazio edhe sot e kesaj dite ka akoma 3 mesfushoret e demtuar jasht, prandaj edhe Lulic gjen akoma vend.
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ti m'duket po e perdor lacion si justifikim per canen. Ska lidhje fare. Nje lojtar cilsor 8 vjet me i vogel se broki duhet t'ishte alternative e pare ne mesfushe. T'pakten para brokit. Por po ndodh ajo qe thashe me siper qe pothujse trecereku i lojtarve te kombetares po ngrohin stolat. Qe do t'thote skemi cilesi qe lidhej me nje postim me siper ku flitej per kualifikimin e kombetares ne 2014.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 17. #17
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  O Plako, e kupton apo jo qe Cana edhe Brocchi luajne dy rrole te ndryshem?
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Dossena ishte la lidhje fare, ky me ndryshe.

  Urime trajnerit te ri per nje pune sa me te mire e sa me shume rezultate te mria.


  Xhuzepe Dosena,mbasi iku pati thene nuk jam "magjistar"nuk mund te pretendoni te beje "mrekulli"me kete kombetare!
  Me te drejte e ka thene,derisa ne kombetare luajne lojtar te pa angazhuar ne asnje klub,dhe ne moshe te thyer,lojtar qe per kombetaren nuk japin maksimumin atehere do jemi si gjithmone ne vazon ku jemi!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Boy Lexo Postimin
  O Plako, e kupton apo jo qe Cana edhe Brocchi luajne dy rrole te ndryshem?
  Po tashi trequartist nuk eshte .lol

  DM eshte, shkatrrus si cana. Dikur tek fiorentina kalonte dhe si mesfushor krahu ,por roli tij eshte mesfushor shkatrrus. nejse.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 20. #20
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  38
  Postime
  3,018
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 8 postime
  sinqerisht ky si trainer per ekip kombetar sma mbush mendjen por i uroj fat sepse do ti duhet shume me nje skuader si e jona !
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

Faqja 1 prej 54 1231151 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •