Close
Faqja 2 prej 54 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 1077
 1. #21
  Kuze denies match fixing with Albanian NT

  Albania's ex-coaxh, Croatian Josip Kuze, has denied match fixing allegations. During investigations in Greece his name came up, claiming the 59 year old took part in betting related maneuvers during two friendlies, a 3-2 win against Montenegro and a 4-0 loss to Argentina.

  Kuze, who currently is in charge at Tianjin Teda in the Chinese Super League said he's ready to face the accusations.

  "I'm ready to come to Albania and also Greece to confront these allegations. I do not bet."

  "I can not pay the Albanian players. I can not convince Montenegro to let us win a friendly match" he said regarding the 3-2 win against Montenegro on August 10th, 2011.

  He also defended his tactics against Argentina on July 20th 2011 where Albania lost 4-0.

  "Losing to Argentina 4-0 is not a tragedy. We had a mainly "B" side with a lot of young players. Argentina had just beat World Champions Spain two months ago. I was actually happy with the way we played, since other have even lost 8-0 to the Argentinians."

 2. #22
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Frederik Veseli mund t luante pr Shqiprin

  N nj moment kur kombtarja e Shqipris po vuan mungesn e lojtarve cilsor, shum talente me origjin shqiptare, sidomos nga Kosova, po shklqejn me skuadrat europiane. Por, pr fat t keq, ata nuk jan kontaktuar n koh, os nuk kan pranuar t mbrojn ngjyrat kuqezi. Pas Alban Bunjakut, 18-vjecarit q pret t hedh hapin e madh n karrier tek Arsenali, nj tjetr djalosh me origjin nga Kosova sht gati te shprthej n Premier Lig.

  Ai quhet Frederik Veseli, sht vetm 19-vjec, por ka rn n sy te trajnerit Sr Aleks Ferguson, q e mori nga Mancester Siti pr tek Junajtid. 19-vjecari i lindur n nj fshat t Prizrenit, kampion bot me Zvicrn U-17 n vitin 2009, tregon se nuk sht kontaktuar kurr nga Federata Shqiptare e Futbollit, ndaj ka qen i detyruar t luaj pr Zvicrn. Ai pranon se shpesh qytetar t ndryshm shqiptar i kan krkuar t luaj pr Shqiprin, por asnjher kjo gj nuk i sht krkuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Frederiku zbulon se po t isht kontakuar m hert, sot mund t mbante veshur bluzn e kombtares shqiptare.

  Talentin kosovar e pret nj karrier e shklqyer n “Old Trafort”. Ai thot se Sr Aleks Ferguson e mendon si pasues t serbit Nemanja Vidic, madje ishte vet tekniku i famshm skocez q ngulmoi pr ta marr te Junajtid.

  Ndoshta Federata Shqiptare e Futbollit e ka “humbur” prfundimisht Veselin, sic ka ndodhur n t kaluarn edhe me talente t tjera. Gjithsesi, rasti i tij duhet t shrbej si autokritik pr zyrn e talenteve, pr t’i bindur n kohn e duhur t rinjt shqiptar q t mbrojn fanelln kuqezi.

  SuperSport
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Lordlover
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Mnster Germany
  Postime
  168
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Frederik Veseli mund t luante pr Shqiprin

  N nj moment kur kombtarja e Shqipris po vuan mungesn e lojtarve cilsor, shum talente me origjin shqiptare, sidomos nga Kosova, po shklqejn me skuadrat europiane. Por, pr fat t keq, ata nuk jan kontaktuar n koh, os nuk kan pranuar t mbrojn ngjyrat kuqezi. Pas Alban Bunjakut, 18-vjecarit q pret t hedh hapin e madh n karrier tek Arsenali, nj tjetr djalosh me origjin nga Kosova sht gati te shprthej n Premier Lig.

  Ai quhet Frederik Veseli, sht vetm 19-vjec, por ka rn n sy te trajnerit Sr Aleks Ferguson, q e mori nga Mancester Siti pr tek Junajtid. 19-vjecari i lindur n nj fshat t Prizrenit, kampion bot me Zvicrn U-17 n vitin 2009, tregon se nuk sht kontaktuar kurr nga Federata Shqiptare e Futbollit, ndaj ka qen i detyruar t luaj pr Zvicrn. Ai pranon se shpesh qytetar t ndryshm shqiptar i kan krkuar t luaj pr Shqiprin, por asnjher kjo gj nuk i sht krkuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Frederiku zbulon se po t isht kontakuar m hert, sot mund t mbante veshur bluzn e kombtares shqiptare.

  Talentin kosovar e pret nj karrier e shklqyer n Old Trafort. Ai thot se Sr Aleks Ferguson e mendon si pasues t serbit Nemanja Vidic, madje ishte vet tekniku i famshm skocez q ngulmoi pr ta marr te Junajtid.

  Ndoshta Federata Shqiptare e Futbollit e ka humbur prfundimisht Veselin, sic ka ndodhur n t kaluarn edhe me talente t tjera. Gjithsesi, rasti i tij duhet t shrbej si autokritik pr zyrn e talenteve, pr ti bindur n kohn e duhur t rinjt shqiptar q t mbrojn fanelln kuqezi.

  SuperSport
  M duket se kam lexuar diku qe ky talent nuk sht kontaktuar fare nga federata shqiptare e futbollit.

 4. #24
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Ronaldo, Runi dhe… Ujkani, n “9-shen m t mir t bots”

  Samir Ujkani sht prfshir n listn e 9 lojtarve m t mir t javs n t gjitha kampionat e bots. Ka qen “Goal.com”, ajo q e ka cilsuar shqiptarin heroin e Novars n fitoren ndaj Interit, ndrsa prkrah t tij jan edhe lojtar si Kristiano Ronaldo apo Uejn Runi.

  Samir Ujkani - Portieri shqiptar ishte heroi i Novars n fitoren surprizuese kundr Interit. Prve golit t shnuar nga Karaolo, ai ishte lojtari q pengoi me t gjitha mnyrat q zikaltrit t mos shnonin dot, duke br disa pritje mbreslnse.
  Kenedi Mvene - Portieri i Kombtares s Zambias ishte edhe heroi i finales s Kups s Afriks. Ai priti penalltin deizive, e cila i dha triumfin prball Bregut t Fildisht.

  Emanuel Adebajor - Sulmuesi i Totenhemit zhvilloi nj paraqitje mbreslnse kundr Njukasllit. Ai dha asiste n katr golat e par t ekipit, ndrsa e shnoi vet t pestin.

  Shahril Ishak - Shnoi 3 gola n dy ndeshjet e fundit (brenda javs) t skuadrs s tij Lions 12, duke ndihmuar ekipin q t renditet n vendin e katrt n kampionatin e Malajzis.

  Raul Garsia - Mesfushori i Osasuns dha nj asist dhe shnoi nj gol n fitoren 3-2 kundr Barcelons, e cila ndikoi thelbsisht edhe n fatin e kampionatit spanjoll.

  Xhon Guideti - Sulmuesi i Fejenordit shnoi tripletn e tret radhazi n kampionat, duke br q ekipi i tij t rikthehet n garn pr titull kampion.

  Shinji Kagaua - Japonezi i Dortmundit ishte lojtari q i dha tri pik t arta skuadrs kundr Kaizerslauternit, kur shnoi golin e vetm t ndeshjes. Me at gol, Borusia vazhdon t ruaj kryesimin.

  Kristiano Ronaldo - Shnoi tri gola kundr Levantes, duke e uar n +10 pik diferencn e Realit me Barcelonn. Kjo ishte tripleta e tij e gjasht n kampionat.

  Uejn Runi - Ylli i Manester Junajtid gjunjzoi Liverpulin me dopietn e tij, n nj ndeshje spektakolare dhe tepr t tensionuar.

  Panorama Sport
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 5. #25
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Citim Postuar m par nga Lordlover Lexo Postimin
  M duket se kam lexuar diku qe ky talent nuk sht kontaktuar fare nga federata shqiptare e futbollit.
  As ky, as Granit Xhaka as Xherdan Shaqiri nuk jane kontaktuar fare e as nuk eshte bere as perpjekja me minimale qe keto talente te afrohen prane kombetares.

  Federata Shqiptare e futbollit eshte shume e paafte persa i takon zbulimit, afrimit dhe menaxhimit te talenteve Shqiptare qe luajne neper kampionatet evropiane. Mos te them qe ne shume raste kerkohet ryshfet lojtareve ne kembim te bluzes se kombetares. Eshte pothuajse e sigurt qe ryshfeti ka qene stili i punes se ish-trajnjerit U21, Artan Bushati.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 6. #26
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Rrfehet De Biazi: Ja zgjedhjet e mia, nga Teli te Berisha

  Teli sht ln jasht pr t provuar Osmanin me Veliun, Salihi mbetet pjes e padiskutueshme e Kombtares, edhe pse u “spostua” n Amerik, ndrsa Berisha sht n mdyshje. Kjo sht ajo q pohon vet trajneri i Kombtares shqiptare, Xhani de Biazi, n nj intervist ekskluzive pr “Panorama Sport”. Ai u hap dyert t huajve t talentuar q duan t luajn me Shqiprin, duke thn se gjithka do t bhet me ritmet e duhura dhe me maturi.

  Mister, far po bni aktualisht?

  Jam n udhtim me familjen.

  Keni ln jasht lists Telin, ndrkoh q mbrojtsit i kemi me pikatore…

  Shikoni, kur e thoni n kt mnyr, duket sikur e kam prjashtuar ose e kam ndshkuar. Ju lutem, dua t kuptoni q ai sht nj pjes shum e rndsishme e skuadrs, por ama duhet t provojm edhe disa lojtar t tjer q t kemi alternativa t mjaftueshme gjat edicionit t ardhshm q do t jet nj sfid e bukur, por edhe e vshtir. Telin vendosa t mos e grumbulloj n kt ndeshje pr shtje teknike. Dua t provoj disa lojtar t tjer si Osmani, Veliu, apo edhe ndonj futbollist tjetr. Por ju siguroj se Telin e njoh shum mir dhe sht n planet e mia.

  Nga e njihni kaq mir?

  E njoh, sepse e kam par n mbi 20 videokaseta ku ai ka luajtur me prfaqsuesen dhe me skuadra t ndryshme, ndaj m duket sikur e njoh prej nj jete, ju siguroj pr kt.

  A sht e vrtet q po projektoni t ndrtoni nj skuadr pa nj qendrsulmues t mirfillt?

  Ju siguroj se po prpiqem t ndrtoj nj skuadr q t dij t shnoj n ato raste q do t ket. Skema nuk besoj se ju intereson edhe aq shum.

  Pra, sht e vrtet q po projektoni nj Shqipri me modulin 4-3-3, ku mungon nj “pyk”?

  Nuk mund t’ju prgjigjem pr kt. Nuk m duket me vend q t’ju jap detaje mbi shtje teknike.

  E dini q Sadiku ka shnuar gol sot?

  Po, sapo m njoftoi nj nga asistentt e mi. Madje gol me pesh, sepse i ka dhn barazimin skuadrs, pra i ka dhn nj pik dhe ka evituar humbjen.

  A do t jet Sadiku n Kombtare?

  Po, besoj se po, por lista nuk sht ende prfundimtare. N fund t fundit kjo sht nj miqsore dhe duhet t provojm disa t rinj, apo jo…?

  Salihi jua ka prishur disi planet, duke qen se tani do t luaj n nj vend t largt si Amerika?

  Jo, absolutisht jo. Salihi mbetet nj sulmues i Kombtares shqiptare, t cilin un e vlersoj shum. Sigurisht, do t jet disi m e lodhshme pr t, por mendoj se kjo nuk do t prbj ndonj penges.

  Po, Besart Berishn e keni dgjuar si emr?

  Po, po, e di q po ecn mjaft mir n Australi.

  N fakt, ka shnuar 15 gola dhe sht shqiptari q ka shnuar m tepr kt sezon…

  E di, e di. Madje edhe dje (t shtunn) ka shnuar nj tjetr dopiet. Gjithsesi, dua t jem i ndershm dhe t them se jam akoma n dilem pr Berishn, sepse m par duhet t marr informacion t bollshm pr nivelin e kampionatit australian. Pra, nuk sht dhe aq shtja e largsis, sesa niveli i futbollit n kt vend. Gjithsesi, t jeni t bindur se e kam gjithnj n konsiderat, pasi edhe mua m interesojn lojtart q jan n form dhe do t bjn diferencn.

  A sht e vrtet se ju intereson nj brazilian q luan n Greqi (Leonardo i AEK-ut)?

  (Heziton)… Hm…OK, le t themi se pr momentin nuk m intereson. M vjen keq, por kam arsye t’ju jap nj prgjigje t till. Megjithat, kjo nuk do t thot se n t ardhmen dyert do t jen t mbyllura pr lojtar t tjer t huaj q duan t luajn me Shqiprin. Por dua t saktsoj dika: n fillim do t shohim t gjitha mundsit dhe do t “krehim” t gjitha kampionatet ku luajn futbollist shqiptar, pr t’u siguruar se i kemi par t gjith dhe m pas do t’i vlersojm. Pasi t ket ndodhur kjo, ather mund t hapen dyert edhe pr ndonj t huaj t talentuar q dshiron t luaj pr Shqiprin dhe q ka mundsi reale ta bj kt. Por, deri ather, le t’i bjm gjrat mir dhe me pjekuri.

  Cili sht vlersimi juaj pr lojtart shqiptar dhe pr Shqiprin deri n kt moment?

  Shikoni, dua q t m jepni pak koh, sepse e shoh q jeni disi t paduruar. Kjo ndodh kudo …, t kuptohemi. Megjithat, un jua pata thn disa her edhe kur isha aty (n Shqipri) se do duhet t m jepni pak koh q t prshtatem n mnyr optimale. Miqsorja me Gjeorgjin do t jet nj test pr t gjith, por ama jo matsi apo barometri pr t dhn vlersime t sakta pr lojtart apo pr mua.

  Keni thn n median italiane se Botrori 2014 sht nj ndrr juaja…

  sht edhe nj ndrr juaja, apo jo? OK, t gjith kemi ndrra, por ama m par duhet q t jemi praktik, t punojm shum dhe t prpiqemi t marrim maksimumin. M pas t shohim. Un di vetm t them se do t punoj shum fort.
  A jeni i knaqur nga bashkpuntort n Shqipri?
  Po, shum i knaqur. Jan gjithnj t gatshm q t asistojn e t ndihmojn n do aspekt. Madje, vullneti dhe grinta e tyre m ka befasuar. Mendoj se kjo sht klima optimale pr t ndrtuar dika t mir dhe pr t br nj pun t mir.

  Miqsorja, m 29 shkurt

  Shqipria do t zhvilloj nj ndeshje miqsore kundr Gjeorgjis n Tbilisi m 29 shkurt. Kjo do t jet edhe sfida e par e De Biazit n krye t kuqezinjve. Grumbullimi i prfaqsueses do t nis m 26 shkurt dhe do t zhvillohet n tokn gjeorgjiane. N ditn e ndeshjes pritet q temperaturat n Tbilisi t jen disa grad nn zero. N kt takim pritet t mungojn Cana dhe Curri q jan t dmtuar.

  Panorama Sport
  Ndryshuar pr her t fundit nga MaDaBeR : 20-02-2012 m 10:02
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 7. #27
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Besart Berisha i thot “jo” Kombtares

  Po shklqen n Australi, ku ka shnuar 15 gola n 21 ndeshje, por Besart Berisha nuk mendon se sht momenti i duhur pr t’iu prgjigjur ftess s mundshme pr rikthimin n Kombtare. Arsyeja nuk ka t bj me ndonj hatrbetje, por me largsin e madhe mes Shqipris dhe Australis. 26 vjecari n nj intyervist pr t prditshmen kosovare “Sport” thot se udhtimi 27 orsh nuk sht n favor t tij, as t kombtares kuqezi. Edhe nse do t ket nj ftes nga Shqipria, ai mendon se duhet ta refuzoj. Pr Berishn sht e pamundur q t jap maksimumin pr fanelln e kombtares duke udhtuar gati 55 or udhtim vajtje-ardhje, afrsisht dy dit e gjysm. Nse do ta pranonte ftesn, ai mendon se do t ulej efikasiteti e tij edhe n skuadrn australiane Brisbane Roar.

  N fakt, italiani Xhani De Biazi nuk e ka planifikuar pr miqsoren me Gjeorgjin m 29 shkurt n Tbilisi, por edhe nse nj dit do t mendoj q Berisha sht i vlefshm, tashm duhet ta bind pr t’i thn po ftess.

  23 gushti i 2007-s, sht dita e mallkuar pr Berishn si pjes e kuqezinjve. N ndeshjen miqsore Shqipri-Malt 3-0 ai psoi nj dmtim t rnd, por u rikthye pas disa muajsh. Kuzhe e la jasht lists pr miqsoren me Estonin m 14 nntor t 2009, e qysh nga ajo koh askush nuk e ftoi n kombtare.

  Sulmuesi me origjin nga Kosova nuk e mendoi gjat rinovimin e kontrats edhe pr dy vite t tjera me Brisbane, madje e hodhi menjher t zezn mbi t bardh. Ai tha se e ardhmja e tij, pavarsisht ofertave q ka pasur n Europ, lidhet me Brisbane, skuadr me t ciln do t tentoj t fitoj Kupn e Kampionve t Azis, sikurse sht Champions Leaguae n Europ.

  SuperSport
  Ndryshuar pr her t fundit nga MaDaBeR : 20-02-2012 m 10:58
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165
  Per sulmus te tipit berisha nuk vun shqiperia. Ne vujm per momentin per nji trekuartist si skela qe t'japi pasin e fundit dhe nje shkaterrus si Lala. Pa per sulmusa si berisha kemi Bogun ,Salihin , Canin ,Sadikun ..etj etj. Berisha e kishte shansin e vet ne kombetare dhe zhgenjeu ,lojtar individual egoist qe s'punoi kurre per grupin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Endri_ : 20-02-2012 m 11:33
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 9. #29
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  De Biazi zbulon 19 kuqezinjt pr miqsoren me Gjeorgjin

  Trajneri De Biazi ka publikuar t premten listn e lojtarve q do t ket n dispozicion pr ndeshjen e tij t par zyrtare n krye t kuqezinjve. Debutim t cilin do ta bj n Tbilisi, n nj miqsore ndaj Gjeorgjis, m 29 shkurt. N fakt, disa prej emrave t rinj, q jan prfshir n kombtaren “made in De Biazi”, jan zbuluar nga mediat ditt e fundit, qoft sulmuesi i Polonia Varshavs, Edgar ani, po ashtu edhe sulmuesi i Lokarnos n Zvicr, Armando Sadiku, por paksa surpriz duket lnia jasht lists pr kt miqsore e Erjon Bogdanit (Hamdi Salihi, q nisi kt fillimjav aventurn e tij amerikane te DC United sht nj tem e shtjelluar dhe e sqaruar tashm nga italiani). Futbollisti q luan n Seria A, me Sienn, pa probleme dmtimi, apo gjra t tjera t ktij lloji, nuk figuro0n n listn e publikuar. Ndoshta trajneri italian i kuqezinjve nuk ka nevoj pr m shum njohuri rreth “Er Bomber”, ndaj ka preferuar t mos e ftoj pr ballafaqimin e 29 shkurtit me Gjeorgjin, duke i dhn mundsin vetes, ashtu sikurse edhe e ka deklaruar, t provoj element t rinj n repartin ofensiv. Aty ku do ta bjn “sefte” dy lojtar, Edgar ani, q do t ket ndeshjen e par n karrier me fanelln kuqezi, dhe Armando Sadiku, i cili ka veshur deri m tani fanellnn e ekipit ton Shpresa, por n epokn e De Biazit duket se do t jet nj pik referuese pr sulmin e kombtares. Nuk ka vend n listn e italianit pr Edmond Kapllanin, gjithashtu, sa i prket repartit t sulmit, ndrsa do t jet Elis Bakaj, pavarsisht problemeve q po e shoqrojn te Dinamo e Bukureshttit, aty ku nuk po gjen hapsira aktivizimi. Krahas dy debutuesve n kombtaren e par, anit dhe Sadikut, n sulmin kuqezi pr kt miqsore do t jet edhe kosovari i Vorskla Poltavs, Ahmed Januzi.
  Sa i prket repartit t mesfushs, emrat jan po t njjtt, me prjashtim t Hair Zeqirit, vlonjatit q luan n Turqi, n radht e Rizesporit. Sipas burimeve pran stafit teknik t kombtares, lojtari n fjal shihet si nj kandidat potencial pr t zvendsuar ish-fantazistin kuqezi, Ervin Skela. Do t jet forma e tij sportive, paraqitja n miqsoren me gjeorgjiant, ajo q do t prcaktoj m tej fatin e Zeqirit n kombtaren e De Biazit. Shansi po i jepet, ndaj mbetet t shihet se sa do ta justifikoj ish-futbollisti i Flamurtarit vetveten, pr t br vend n formacionin kuqezi. Emrat e tjer, q kompeltojn kt repart pr miqsoren e fundshkurtit jan t njohurit Odise Roshi, Ervin Bulku, Ansi Agolli, Jahmir Hyka, Gilman Lika, Emiljano Vila dhe Gjergji Muzaka.
  Porta vijon t ket zgjhedhje t par Samir Ujkanin, q luan n Seria A, me Novarn, ndrsa shoqrues i kosovarit sht Orges Shehi. Ky i fundit, pavarsisht viteve q ka mbi supe, ka arritur t sfidoj Isli Hidin, q nuk figuron fare n listn e De Biazit. Forma optimale sportive e portierit durrsak t Sknderbeut ka qen e qndrushme, ndaj kjo mjafton pr t’i besuar atij edhe kuadratin e kombtares. S bashku me Samir Ujkanin.
  N mbrojtje ka nj prurje t re pr kt miqsore. Bhet fjal pr Tefik Osmanin, korarin e Teuts, i cili s bashku me Franc Veliun, duket se do t prbjn duetin “made in kampionati shqiptar” t qendrs s prapavijs kuqezi, n Tbilisi. Pr ta par n veprim kt dyshe sht “sakrifikuar” Admir Teli, i paftuar pr kt miqsore, por q nuk vihet n diskutim pr sfidat e pastajme, sipas vet De Biazit, q ka shpjeguar m hert lnien jasht miqsores s radhs t mbrojtsit shkodran. N munges t Cans dhe Currit, q t dy t dmtuar, trajneri De Biazi do t eksperimentoj me dy element t Superiores n kt ndeshje. Kraht e mbrojtjes kan “pronart” e prhershm edhe n kt miqsore, sipas lists s lojtarve, me Dallkun n t djatht dhe Vangjelin n t majt. Po ashtu, pjes e ktij reparti sht edhe Andi Lila, q nga paraardhsi i De Biazit, kroati Kuzhe, aktivizohej her pas here edhe n mesfush, si lojtar “xhol” q sht kavajasi.

  N mnyr telegrafike dhe t plot, ja edhe lista e lojtarve t ftuar nga trajneri De Biazi pr miqsoren me Gjeorgjin, q kuqezinjt tan do ta luajn n Tbilisi, m 29 shkurt, n orn 15:00

  1.Samir Ujkani (Novara Calcio)
  2.Orges Shehi (Skenderbeu)
  3.Tefik Osmani (KF Teuta)
  4.Armend Dallku (Vorskla Poltava)
  5.Franc Veliu (FK Flamurtari)
  6.Andi Lila (PAS Jannina)
  7.Kristi Vangjeli (Chernomorets Odesa)
  8.Ervin Bulku (AZAL Baku)
  9.Gilman Lika (KF Tirana)
  10.Odise Roshi (FC Koln)
  11.Jahmir Hyka (Luzern)
  12.Emiljano Vila (PAS Jannina)
  13.Gjergj Muzaka (FK Skenderbeu)
  14.Ansi Agolli (Qaraback)
  15.Hair Zeqiri (Rizespor)
  16.Ahmed Januzi (Vorskla Poltava)
  17.Elis Bakaj (Dinamo Bukuresht)
  18.Armando Sadiku (Locarno)
  19.Edgar ani (Polonia Varshava)


  Panorama Sport
  Ndryshuar pr her t fundit nga MaDaBeR : 24-02-2012 m 12:05
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 10. #30
  Te shofim ca do bej dhe ky

 11. #31
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,530
  E di q s'ka t'bj me kombtaren ton, po ngelm tu furnizu kombtaret e tjera me lojtar shqiptar. Xherdan Shaqiri dhe Blerim Xhemaili do ishin 2 pika kye n kombtaren ton.

  Kombetarja Zviceriane grumbullon 5 lojtare shqipetare per miqesoren kunder Argjentines:

  1- Xherdan Shaqiri
  2- Granit Xhaka
  3- Valon Behrami
  4- Admir Mehmeti
  5- Blerim Xhemaili

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,950
  Citim Postuar m par nga shigjeta Lexo Postimin
  Kush sht trajneri i ri i Kombtares shqiptare!

  Vetm pak or pasi Federata Shqiptare e Futbollit konfirmoi zyrtarisht se Gianni De Biasi do t jet drejtuesi i ri teknik i kombtares shqiptare, vjen konfirmimi edhe n sajtin zyrtar t de Biasit.

  Ai shkruan se pas takimit t suksesshm t mbajtur n Milano ditve t fundit me drejtuesit e Federats Shqiptare t Futbollit shqiptar, me pranin e kreut Armando Duka, Gianni De Biasi ka pranuar postin e trajnerit t Kombtares Shqiptare pr periudhn e kualifikueseve pr Kampionatin Botror, Brazil 2014.

  Ndrkaq n njoftimin e Federats Shqiptare t Futbollit, thuhet se Gianni De Biasi eshte zyrtarizuar sot si trajneri i Kombtares se Shqiperise.

  Kuqezinjte do te drejtohen nga tekniku i njohur italian gjate gjithe edicionit Eliminator te Boterorit Brazil 2014.

  Kontrata e De Biasit do t zgjas deri m 2013, ndrsa nuk jan dhn detaje lidhur me shumn financiare q do t prfitoj trajneri i ri.

  De Biasi pritet q n fillim t javs t mbrrij n Shqipri pr tu prezantuar me tifozrin shqiptare.

  Pasaporta

  EMRI: Giovanni

  MBIEMRI: De Biasi

  Datlindja: 16-06-1956

  Profesioni: Trajner

  Karriera si futbollist

  Vitet Skuadra Seria Paraqitje Gola
  1974/75 Treviso D 25 5
  1975/76 Inter A - -
  1976/77 Inter A - -
  Tet.1976 Reggiana C1 24 -
  1977/78 Pescara A 24 -
  1978/79 Brescia B 33 3
  1979/80 Brescia B 37 4
  1980/81 Brescia A 28 2
  1981/82 Brescia B 33 2
  1982/83 Brescia B 30 2
  1983/84 Palermo B 37 5
  1984/85 Palermo B 32 1
  1985/86 Palermo B 36 1
  1986/87 Vicenza B 19 -
  1987/88 Treviso C2 21 2
  1988/89 Treviso C2 30 1
  1989/90 Bassano D - -

  Karriera si trajner
  V
  itet Skuadra Seria
  1992/93 Pro Vasto C2
  1993/94 Carpi C1
  1994/95 Carpi C1
  1995/96 Carpi C1
  1996/97 Cosenza B
  1997/98 Spal C2
  1998/99 Spal C1
  Nn.1999 Modena C1
  2000/01 Modena C1
  2001/02 Modena B
  2002/03 Modena A
  2003/04 Brescia A
  2004/05 Brescia A
  2005/06 Torino B
  2006/07 Torino A
  Tet.2007 Levante A
  Apr.2008 Torino A
  2008/09 Torino A
  Dhje.2009 Udinese A

  Panorama
  Shikoni pak rezultatet nga 1999 e ka mar Modenen ne C edhe per 4 vjet e ka nxjerr
  Ne A
  Une jam dakort qe nuk ka te bej tranjeri por lojtaret por mendoj se me kte tranjer do te eci kombtarja .

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2011
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  5

  Carolina Challenge Cup

  DC United vs Columbus Crew Saturday, March 3 at 5:00 pm for the LIVE stream.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 14. #34
  De Biasi e nis me humbje, Ujkani me i miri

  Trajneri i ri Gianni De Biasi e ka nisur me humbje aventuren e tij ne stolin e kombetares shqiptare. Humbja me shume mund ti faturohet gjyqtarit qe ka dhene dy penallti shume te dyshimta, por edhe ka lejuar golin e dyte te gjeorgjianeve qe ka ardhur pas nje pozicioni jashte loje.

  Gjithesesi, pertej rezultatit mund te thuhet se nuk ka qene nje paraqitje shume shpresedhenese. Pervec minutave te para ku shqiptaret kalojne ne avantazh, shumica e ndeshjes ka foluar vetem per vendasit qe kane sulmuar vazhdimisht. Skuadra shqiptare eshte mebshtetur kryesisht te kundersulmi dhe nuk ka krijuar shume raste tetjera shenimi.

  Goli vjen menjehere pas tre minutash. Eshte debutuesi Edgar Cani qe vjedh ne top ne sulm dhe futet ne zone ku gjuan nga nje pozicion i priret duke kaluar Shqiperine ne avantazh. Nje debut i mrekullueshem i sulmuesit te Polonia Varshava.

  Gjeorgjianet hidhen menjehere ne sulm pas golit dhe krijojne dy raste shenimi, por gjuajtjet e tyre kalojne shume prane shtylles. Ka shpesh hapesira ne mesin e mbrojtjes shqiptare ku Dallku dhe Veliu duket qe nuk bashkepunojne shume mire me njeri tjetrin. Por edhe Agolli ka shpesh probleme ne krah.

  Ne minuten e 23-te vjen nje tjeter rast i mire per vendasit. Pas krosimit nga krahu i djathte, Tvalishvili ul topin ne zone, rrotullohet dhe godet nga nje distance e njejte me penalltine. Per fatin tone te mire, mbi traverse.

  Kater minuta me pas vjen penalltia e pare ne favor te Gjeorgjise. Eshte Franc Veliu qe nderhyn ndaj nje lojtari gjeorgjian, por shume pak per te dhene nje penallti. Gjithesesi gjyqtari nuk ndryshon mendje, por eshte Ujkani qe ben mrekulline. Ai pret penalltine, por edhe nje gjuajtje te dyte nga disa metra, duke shpetuar keshtu porten shqiptare.

  Ne minuten e 34-t shqiptaret arrijne te ndertojne nje kundersulm te rrezikshem. Roshi nga krahu i djathte kroson ne qender per Canin, i cili i shpejte i shkeputet mbulimit te mbrojtesve. Megjithate, portieri i vendasve, Revishvili, eshte nje fragment sekondi me i shpejte.

  Pjesa e pare mbyllet me avantazhin e Shqiperise, por eshte Gjeorgjia qe ka krijuar me shume raste. Pjesa e dyte fillon vrullshem per venasit dhe ata gjejne menjehere golin e barazimit. Agolli nuk pastron zonen sic duhet dhe perfitojne kundershtaret. Mbrojtja e kapur ne befasi vonon te kthehet, pasim ne qender te zones per Kobakhidze, qe leshon nje goditje te fuqishme, te pakapshme per Ujkanin.

  Gjeorgjia ka nje tjeter rast te mire nje minute me pas per te kaluar ne avantazh.

  Ne minuten e 55-te vjen zevendesimi i pare per kombetaren tone. Eshte hair Zeqiri, mesfushorit i Rizesporit qe ben debutimin ne Kombetare duke zene vendin e Jahmir Hykes.

  Vazhdon superioriteti i gjeorgjianeve ne pjesen e dyte, madje ka shume diference ne nivel tani. Ne minuten e 56-te eshte nje goditje me koke brenda zones, por ne duart e Ujkanit. Ne minuten e 60-te Kvakhadze tenton nga brenda zone por goditja e tij perfundon mbi traverse. Ne minuten e 65-te rrezikon Kankava me koke, por pertej shtylles se djathte te Ujkanit.

  Ne minuten e 76-te largohet nga loja Bulku dhe ne vendin e tij futet Elis Bakaj. Shiriti i kapitenit i kalon Dallkut.

  Rasti i pare i rrezikshem per Shqiperine ne kete pjese vjen ne minuten e 79-te. Goditje e mrekullueshme e Viles nga 30 metra, qe detyron portierin ne nje grushtim te bukur.

  Ne minuten e 82-te vjen nje tjeter debutim. Eshte Armando Sadiku qe futet ne fushe ne vend te Edgar Canit qe ne pjesen e dyte ka qene pothuajse i padukshem.

  Nje minute me pas vjen nje tjeter rast shenimi per Gjeorgjine pasi Bakaj humb nje top ne mesfushe. Shqiptaret kane veshtiresi ne mesfushe dhe shkaktojne faulla te shumta.

  Tjeter penallti per Gjeorgjine. Kete here eshte nje skandal nga gjyqtari moldav, teresisht inekzistente. Megjithate Ujkani eshte perseri i mrekullueshem dhe pret edhe kete penallti. Topi kthehet, gjuajne gjeorgjianet, por e ndal traversa. Kthehet perseri, gjuajtje tjeter, por perplaset ne trupin e nje sulmuesi gjeoprgjian, qe eshte ne pozicion jashte loje. Tjeter gjuajtje dhe kesaj rradhe perfundon ne rrjete.

  Nje gol qe duhe anulluar, por qe eshte i rregullt per gjyqtarin. Protesojne shqiptaret, por pa vlere. Gjerogjia kalon ne avantazh 2-1. Madje vjen dhe nje karton i kuq per Dallkun.

  De Biasi i jep disa minuta loje edhe Orges Shehit qe ze vendin e Ujkanit, padyshim me i miri ne kete ndeshje, duke pritur dy penallti. Futet edhe Gilman Lika ne vend te Gjergji Muzakes si dhe Tefik Osmani per Franc Veliun.

  Ne minutat shtese Bakaj tenton me nje godtije denimi qe e fiton vete, por pa rezultat. Gjerogjia fiton 2-1 dhe De Biasi e nis mehumbje.

  Por ajo qe eshte me e rendesishme, eshte fakti se loja nuk jep shume shpresa. Lojtaret e rinj jane mire fizikisht, por nuk arrijne te kontrollojne lojen. Nota pozitive per Ujkani dhe Edgar Canin qe shenoi nje gol te bukur, gjithashtu edhe per Roshin, por shume pak ne krahasim me dominimin e Gjeorgjise.

  Gjithesesi ka pasur edhe disa debutime dhe lojtaret kane luajtur shume pak bashke. De Biasit i duhet akoma pune per te ndertuar nje skuader kompetitive, por nuk duhen harruar edhe mundesat e shumta ne kete takim. (FutbolliShqiptar.net)

  Gjeorgji Shqipri 2-1

  Shnues: Kobakhidze 48′, Amisulashvili 87′ / ani 3′

  Gjeorgjia: Revishvili, Khizanishvili, Amisulashvili, Kashia, Grigalava (Kvirkvelia 46′), Targamadze, Ananidze (Kenia 75′), Daushvili (Gelashvili 46′), Kobakhidze, Kankava, Dvalishvili (Martsvaladze 57′). Trajner: T.Ketsbaia

  SHQIPERIA: Ujkani (Shehi 89′), Lila, Dallku, Veliu (Osmani 89′), Agolli, Bulku (Bakaj 76′), Roshi, Vila, Hyka (Zeqiri 55′), Muzaka (Lika 89′), ani (Sadiku 82′). Trajner:Xh. De Biazi

  Karton t verdh: Kvirkvelia / Bulku, Lila, Vila
  Karton i Kuq : Dallku

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165
  2-1 u rrafem sot.

  T'pakten kjo hyn ke ato te rrafme me dinjitet. Pjesen e pare lujten mire ,biles duke e myll dhe ne avantazh 0-1. Pjesen e dyte pastaj u ndje i cik lodhja fizike plus arbitrat e neshjes ishin per turp. Dhane 2 penallti t'paqena fare ,1 ne pjesen e pare dhe 1 nga fundi.

  Gazeta panorama sport fliste para 2 ditesh qe arbitrin moldav e paska rraf i futbollist ne ligen moldave per vdekje. Edhe sot sa fishkelleu penalltine e pare mu kujtu dajaku gazetes qe e paska pas hak . Por kur fishkelleu te dyten isha gati ti futem nga televizori .lol. Na e hoqi petllen.

  Si perfundim n'pergjithesi paraqitje mire. Cuna te rinj por qe lujten me shpirt.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 16. #36
  Nuk bem loje fare. Goli erdhi kot se mori top Cani aty para dhe e futi mren. Po vetem nja 2 sulme gjith lojen bem. Na mbyti Gjeorgjia sikur ishte Brazili

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Antarsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,950
  Fryme e re humbem per faj te arbitrimit.

  Kur sulmonte skuadra dhe kur krosonte shifje shume fanella te kuqe jo si dikur kur 1 apo 2 mezi i shihje.

  Stjerner er dom som lyser i Mrke

 18. #38
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Nuk bem loje fare. Goli erdhi kot se mori top Cani aty para dhe e futi mren. Po vetem nja 2 sulme gjith lojen bem. Na mbyti Gjeorgjia sikur ishte Brazili
  qyfyre je ti kaiher.me iphon e pe neshjen ti?

  cuna te ri bojn dhe gafa.lujten bukur si ekip modest qe ishin.

 19. #39
  Humbja ishte per faj te arbitrit, po prap me loj ishim skandal. 2 sulme bem gjith ndeshjen. Goli erdhi kot, rast tjeter nuk kishim apo jo? Apo ishte ajo gjujtja nga mesi fushes, kush e beri ate qe desh shkoi ne cep. kurse ata sulme pa pushim. Pjesen e dyte iher nuk u afrum njer te porta

  Po ta quajm Shqiperine modeste dhe Gjeorgjine superskuader. Atere po, bem ndeshje fantastike dhe arritem te mbanim rezultat dinjitoz
  Ndryshuar pr her t fundit nga Qyfyre : 29-02-2012 m 14:20

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Humbja ishte per faj te arbitrit, po prap me loj ishim skandal. 2 sulme bem gjith ndeshjen. Goli erdhi kot, rast tjeter nuk kishim apo jo? Apo ishte ajo gjujtja nga mesi fushes, kush e beri ate qe desh shkoi ne cep. kurse ata sulme pa pushim. Pjesen e dyte iher nuk u afrum njer te porta

  Po ta quajm Shqiperine modeste dhe Gjeorgjine superskuader. Atere po, bem ndeshje fantastike dhe arritem te mbanim rezultat dinjitoz
  Hajt mos u merzit se me loj te bukur e me qurravitje do perfundojm ne ven te parafunit dhe ket here lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

Faqja 2 prej 54 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •