Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6

Tema: Liri mendimi

 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime

  Liri mendimi

  Ja postimi i njerit prej trimoshave te forumit:

  She maqedonsit sa te eger qe jane !!! E paskan bo zap serbin !!!

  Ne nuk bojm dot zap nji bhythe Janullatosi qe ka 20 vjet qe hedh vickla ...
  po ju drejtohem haptazi moderatoreve te forumit:

  kam 2 kerkesa:

  1. te perjashtohet perfundimisht nga ky forum anetari "blue-baron"

  2. nese nuk ma plotesoni kete kerkese, ...i kerkoj forumit te me largoje mua prej tij, menjehere qe sot....

  faleminderit
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Ilia, nuk mund te perjashtohet nje antar sepse mendon ndryshe nga nje tjeter. Forumi shqiptar nuk eshte ndertuar ne baza fetare dhe as ne preferenca fetare. Cdokush eshte i lire te shprehi mendimin e tij per aq kohe sa ai mendim behet ne menyre civile, pa banalitete dhe ofendime. As une skam simpati fare per Janullatosin, madje nuk e duroj dot (megjithese i perkas fese ortodokse) por mos valle po kerkoj perjashtimin tend pse ti e ke idhull?

  Nuk duhet te vesh kushte te tilla, ose ai ose une. Mesa di, je ne nje moshe qe ste falen kapricio te tilla. Mund te veprosh sipas deshires, nuk te largon kush dhe as te mban kush me zor ne forum. Por mos kerkoni kurre absurditete te tilla. Asnje antar sdo perjashtohet pse ste pelqen ty apo ndonje tjetri. E perseris, per aq kohe sa antaret shprehen brenda rregullave te forumit, ata do vazhdojne te jene pjese e ketij forumi.

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  ilia, ke te drejte qe ankohesh per faktin qe dikush po ofendon me nje gjuhe rrugaci kreun e komunitetit tend fetar. Gjuhe e tille nuk tolerohet ne forumin shqiptar drejtuar jo vetem kreut te komunitetit tend por kreret te gjithe komuniteteve fetare apo figurave publike. Ne raste te tilla, anetari paralajmerohet dhe po e perseriti perjashtohet nga forumi. Keto jane masat qe marrin moderatoret ne forum.

  Ilia, nuk mund te perjashtohet nje antar sepse mendon ndryshe nga nje tjeter. Forumi shqiptar nuk eshte ndertuar ne baza fetare dhe as ne preferenca fetare. Cdokush eshte i lire te shprehi mendimin e tij per aq kohe sa ai mendim behet ne menyre civile, pa banalitete dhe ofendime. As une skam simpati fare per Janullatosin, madje nuk e duroj dot (megjithese i perkas fese ortodokse) por mos valle po kerkoj perjashtimin tend pse ti e ke idhull?
  Cdokush eshte i lire te shprehi mendimin e tij, por askush nuk eshte i lire ne forumin shqiptar qe te ofendoje kreret e komuniteteve fetare shqiptare me nje fjalor rrugaci. Mund te mos jesh dakord me qendrimet qe mban nje figure publike dhe mund ti shprehesh keto kundershti ne forum lirshem, por nuk ke te drejte te ofendosh kreun e komunitetit fetar qe perfaqeson nje komunitet te tere. Nje sharrje ndaj kreut te komunitetit, eshte nje sharrje ndaj gjithe komunitetit, dhe ilia ka plot te drejte me lart te indinjohet.

  Forumi shqiptar, ndryshe nga te gjitha mediat e tjera shqiptare, respekton lirine e besimit te shqiptareve. Dhe kjo nuk nenkupton vetem lirine per te shprehur mbi besimin e tyre ne forum, por edhe respektin ndaj institucioneve fetare ne vend.

  Albo

 4. #4
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Albo kur tolerojme ata qe shajne Figurat Kombetare si Skenderbeu apo Nene Tereza, kreu i nje komuniteti fetar nuk eshte me siper se keto. Ofendimi i nje figure mbare kombetare fyen nje popull te tere.

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Albo kur tolerojme ata qe shajne Figurat Kombetare si Skenderbeu apo Nene Tereza, kreu i nje komuniteti fetar nuk eshte me siper se keto.
  Edhe nje tjeter gje qe nuk e ke mesuar edhe pse kohe si moderator ne kete forum. Ne nuk tolerojme sharrjet ndaj figurave tona kombetare, ne tolerojme mendimin ndryshe te anetareve tane. Ka anetare qe nuk kane respekt per Gjergj Kastriotin apo Kryepeshkopin Janullatos, dhe mund te shprehin lirshem ne forum ne temen perkatese qe nuk kam respekt pasi 1. 2. 3. Por ajo qe ne nuk tolerojme eshte kur dikush del e shkruan "Skenderbeu eshte qafir e qen bir qeni" apo kreu i komunitetit orthodhoks eshte "grek i felliqur".

  Nuk mund te perjashtosh nje anetar vetem se mendon ndryshe nga ty, por mund te perjashtosh nje anetar kur ne menyre te perseritur ai perdorr nje fjalor rruge dhe ofendon figura kombetare e publike. Nuk ka vend ne forumin shqiptar per rrugace, i fluturojme me shkelma nga forumi e te vejne te diskutojne me ata qe pelqejne gjuhen e tyre.

  Albo

 6. #6
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Albo jo vetem qe e kam mesuar ate gje qe thua po ti por ja kam percuar si mesim dhe te tjereve. Ne kete pike gjithmone kemi patur mosvarrveshje bashke sepse pikerisht antare te tille qe shanin e ofendonin jane perjashtuar prej meje dhe ti nuk ishte dakort. Sidoqofte nuk pajtohem me menyren jo korrekte te te shprehurit ndaj nje figure si kombetare ashtu dhe fetare.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •