Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 125
  1. #1
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207

    21-vjetori i PD, Berisha ndërpret fjalimin për arsye shëndetësore

    Kryeministri Sali Berisha është detyruar të ndërpresë fjalimin e tij në ceremoninë e 21-vjetorit të krijimit të Partisë Demokratike, pasi ka shfaqur dobësi fizike. Kryeministri është ndjerë keq dhe është larguar nga podiumi i ndihmuar nga shoqëruesit e tij, për shkak të një luhatjeje tensioni. Ai ka qendruar pak momente prapa skenës dhe më pas ka lënë Pallatin e Kongreseve i shoqëruar nga skorta e tij. Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, njëkohësisht nënkryetare e PD, ka deklaruar se gjendja e të fiktit e kryeministrit ka ardhur si pasojë e një gjendjeje virale që nuk ka vend për shqetësim. Para se të ndërpriste fjalimin, kreu i qeverisë ka folur për krijimin e Partisë Demokratike, duke e cilësuar atë si ngjarjen më madhore në vitin 1990.

    “Festojmë sot krijimin e partisë së parë pluraliste në Shqipëri. Në vitin 1990 studentët e Tiranës, të udhëhequr nga tribuni Azem Hajdari, do të mblidheshin me një kurajë të pashoq dhe do të gjunjëzonin në rrugë dhe kudo diktaturën komuniste më të egër në Evropë dhe do të themelonin Partinë Demokratike”, deklaroi ai. Por viti ’90, sipas kryeministrit, nuk është vetëm viti i themelimit të PD, por edhe i lirive dhe të drejtave të njeriut, që sot garantohen me Kushtetutë.

    “Por viti 90 është edhe ditëlindja e lirive, kështu që sot ne nuk festojmë thjesht datën e themelimit të një partie, por ne kemi ditëlindjen e dytë, atë të lirive, ndërsa kombi ynë feston ngjarjen më të madhe në historinë e tij që nga 28 nëntori i 1992”, pohoi Berisha. “Ne sot festojmë vitin e mrekullisë së lirive tona, të garantuara në Kushtetutë, si një vend që ka me dhjetra parti parlamentare e jashtëparlamentare”, u shpreh ai.

    Kryetari i padiskutueshëm i PD theksoi se, sot Shqipëria është një vend i fjalës së lirë, votës së lirë, tolerancës fetare, i respektimit të plotë të të drejtave të minoriteteve, si dhe një shtet ku funksionojnë shteti ligjor e rendi kushtetues. Më tej kreu i ekzekutivit përmendi një sërë arritjesh të shënuara nga kabineti i djathtë, që sipas tij e kanë futur Shqipërinë në rrugën e integrimit evropian.

    “Shqipëria është vendi me të ardhura të mesme më të larta, është vendi me vdekjen foshnjore më të ulët, është vendi ku turizmi në vitet e fundit është 10-fishuar”, tha Berisha. “Ne qëndrojmë të vendosur, që me reforma të thella të shohim Shqipërinë një vend të zhvilluar e të begatë. Arritjet në fushën e integrimit në vitet e fundit janë meritë e qeverisë së djathtë të Partisë Demokratike”, shtoi ai.

    T-CH
    relata refero

  2. #2
    Epo ia marre mendt nga genjeshtrat qe ka thene

    Te me falin simpatizantet e tij, por mua me behet qejfi.... meqe ai vete kurre nuk do pranonte te linte nje diskutim per gjys, ia beri te mundur Zoti

    La vita non si spiega, si VIVE!

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    E kan helmue socijalistat me naj helm te sillur nga greku

  4. #4
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Shpresoj qe te behet me mire mos te na le ne gjyst te rruges tani.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking

    Citim Postuar më parë nga Uriel Lexo Postimin
    Kryeministri Sali Berisha është detyruar të ndërpresë fjalimin e tij në ceremoninë e 21-vjetorit të krijimit të Partisë Demokratike, pasi ka shfaqur dobësi fizike. Kryeministri është ndjerë keq dhe është larguar nga podiumi i ndihmuar nga shoqëruesit e tij, për shkak të një luhatjeje tensioni. Ai ka qendruar pak momente prapa skenës dhe më pas ka lënë Pallatin e Kongreseve i shoqëruar nga skorta e tij. Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, njëkohësisht nënkryetare e PD, ka deklaruar se gjendja e të fiktit e kryeministrit ka ardhur si pasojë e një gjendjeje virale që nuk ka vend për shqetësim. Para se të ndërpriste fjalimin, kreu i qeverisë ka folur për krijimin e Partisë Demokratike, duke e cilësuar atë si ngjarjen më madhore në vitin 1990.



    T-CH
    ..........

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anëtarësuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Nuk cofi?
    Apo akoma asgje e re?
    Duhet te plotesoje numrin 3,mbas Naltmadhenise,dhe "TE URTIT" Godo.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e il_padrino
    Anëtarësuar
    30-04-2005
    Vendndodhja
    holland
    Postime
    166
    Citim Postuar më parë nga Alti Elezi Lexo Postimin
    Nuk cofi?
    Apo akoma asgje e re?
    Duhet te plotesoje numrin 3,mbas Naltmadhenise,dhe "TE URTIT" Godo.
    i treti i verteti... te roje partia ne rradhe te pare
    Jetoj me rastesin sepse asgje nuk eshte e rastesishme

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Gjynaf i shkreti... u lodh mo i gjori shko ketu e shko atje...gjendje emocionale dhe pa zarar!

  9. #9
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Epo ia marre mendt nga genjeshtrat qe ka thene

    Te me falin simpatizantet e tij, por mua me behet qejfi.... meqe ai vete kurre nuk do pranonte te linte nje diskutim per gjys, ia beri te mundur Zoti
    Per shendetin nuk duhet folur keq, sado urrejtje te kesh per te. Mund te thuash cdo gje si politikan per ate qe ka bere , por jo per shendetin e keq dhe ta mallkosh. Vetem njerez me shpirt te deformuar e bejne kete.

    Nese ju gezoheni kaq shume per shendetin e nje njeriu ,cfar do thoni nese ai eshte behet me mire dhe vazhdon te jetoje me gjate sa c'ua pret mendja , dhe se nje dite mund te ndodhe qe ju vete te ndiheni keq nga shendeti ne nje moment ?

    Nese jeni kaq te zote rrezoni ate me vote, mos prisni natyren ta beje kete.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Noellag : 12-12-2011 më 16:32
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  10. #10
    edhe sikur te mos rroje me asnje minut,a'i vulen si hero e legjend,e ka vendose perjetesisht ne cdo zemer shqipetari...armiqt i marrshin te ligat!

  11. #11
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    gjynof berisha. po ato simptoma qe ka ai vijn ka zemra. vallaj i fort osht me gjith ato gjona qe ka mur mbi vete. ai duhet te delegoje pergjegjsi se do muri vetem m'qaf. s'osht e leht politika. shikjoni si osht bo hilary clinton sikur me qen 100 vjec.
    no glove no love

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anëtarësuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar më parë nga Noellag Lexo Postimin
    Per shendetin nuk duhet folur keq, sado urrejtje te kesh per te. Mund te thuash cdo gje si politikan per ate qe ka bere , por jo per shendetin e keq dhe ta mallkosh. Vetem njerez me shpirt te deformuar e bejne kete.

    Nese ju gezoheni kaq shume per shendetin e nje njeriu ,cfar do thoni nese ai eshte behet me mire dhe vazhdon te jetoje me gjate sa c'ua pret mendja , dhe se nje dite mund te ndodhe qe ju vete te ndiheni keq nga shendeti ne nje moment ?

    Nese jeni kaq te zote rrezoni ate me vote, mos prisni natyren ta beje kete.
    e di i thone kesaj.................,bjeri bjeri se i bie mire.

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga Noellag Lexo Postimin
    Per shendetin nuk duhet folur keq, sado urrejtje te kesh per te. Mund te thuash cdo gje si politikan per ate qe ka bere , por jo per shendetin e keq dhe ta mallkosh. Vetem njerez me shpirt te deformuar e bejne kete.

    Nese ju gezoheni kaq shume per shendetin e nje njeriu ,cfar do thoni nese ai eshte behet me mire dhe vazhdon te jetoje me gjate sa c'ua pret mendja , dhe se nje dite mund te ndodhe qe ju vete te ndiheni keq nga shendeti ne nje moment ?

    Nese jeni kaq te zote rrezoni ate me vote, mos prisni natyren ta beje kete.
    Ku e pe ti qe e mallkova?? Ku e pe ti qe fola keq per shendetin?? Thjesht thashe qe me tere keto pune qe ka, tere keto "llapa -llapa" lart e poshte, eshte normale qe heret apo vone do i vinte nje debolese fizike. Nuk ka me moshen e nje 40 vjecari-....
    Sa per dijeni tenden, nuk i uroj askujt vdekjen apo semundjen!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anëtarësuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar më parë nga POKO Lexo Postimin
    edhe sikur te mos rroje me asnje minut,a'i vulen si hero e legjend,e ka vendose perjetesisht ne cdo zemer shqipetari...
    Po po ehe ehe po po,Te forumi i Pd-se dhe i Ps-se,po eshte hero.

  15. #15
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Ndoshta eshte paralajmerim te terhiqet nga politika shqiptare. Si individ nuk e njoh e nuk e di por si politikan ta shpif.
    Ndryshuar për herë të fundit nga loneeagle : 12-12-2011 më 16:42
    I LOVE GOD

    j&g

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anëtarësuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Ku e pe ti qe e mallkova?? Ku e pe ti qe fola keq per shendetin?? Thjesht thashe qe me tere keto pune qe ka, tere keto "llapa -llapa" lart e poshte, eshte normale qe heret apo vone do i vinte nje debolese fizike. Nuk ka me moshen e nje 40 vjecari-....
    Sa per dijeni tenden, nuk i uroj askujt vdekjen apo semundjen!
    Mos u merzit,se nuk bie rrufeja ne Hale.

  17. #17
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga TikTak Lexo Postimin
    gjynof berisha. po ato simptoma qe ka ai vijn ka zemra. vallaj i fort osht me gjith ato gjona qe ka mur mbi vete. ai duhet te delegoje pergjegjsi se do muri vetem m'qaf. s'osht e leht politika. shikjoni si osht bo hilary clinton sikur me qen 100 vjec.
    lol Hillary tani duket mire ka qene me skandal ne early 90's i futi me miliona dollare operacion edhe tani po i shkrin fytyra ahaha. I agree me ty politika eshte rough nuk thone kot "njeriu ha njerin"
    I LOVE GOD

    j&g

  18. #18
    Larguar Maska e Noellag
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Vendndodhja
    Ne zemrat tuaja
    Postime
    2,583
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Ku e pe ti qe e mallkova?? Ku e pe ti qe fola keq per shendetin?? Thjesht thashe qe me tere keto pune qe ka, tere keto "llapa -llapa" lart e poshte, eshte normale qe heret apo vone do i vinte nje debolese fizike. Nuk ka me moshen e nje 40 vjecari-....
    Sa per dijeni tenden, nuk i uroj askujt vdekjen apo semundjen!
    Sa keq te paska ardhur per te... Se po te jete puna se qejfi yt, gezimi i madh perbrenda vjen ngaqe eshte mire, te kerkoj ndjese .
    Larguar

    Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  19. #19
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar më parë nga Alti Elezi Lexo Postimin
    Mos u merzit,se nuk bie rrufeja ne Hale.
    Nuk ma merte mëndja se do ta ofendoje kaq shumë halenë me këtë krahasim.

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga Noellag Lexo Postimin
    Sa keq te paska ardhur per te... Se po te jete puna se qejfi yt, gezimi i madh perbrenda vjen ngaqe eshte mire, te kerkoj ndjese .
    Noellag... shko hidhi nje grusht uje fytyres se po lexon vetem mbrapsh!
    Nuk me erdhi keq fare, une e kam thene gjithmone qe Salen e kam shume bezdi, kshuqe po te semurej e te hiqte dore nga politika,nuk do me vinte keq fare. Ama,nga kjo e te arrish te thuash qe po mallkoj dike, apo po tallem me shendetin e dikujt, ka nje rruge te gjate ne mes!

    Nuk kam ndermend te jap shpjegime ty Noellag, mendimin tim dhashe!
    Shnet!

    La vita non si spiega, si VIVE!

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •