Close
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 125
 1. #1
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,207

  21-vjetori i PD, Berisha ndrpret fjalimin pr arsye shndetsore

  Kryeministri Sali Berisha sht detyruar t ndrpres fjalimin e tij n ceremonin e 21-vjetorit t krijimit t Partis Demokratike, pasi ka shfaqur dobsi fizike. Kryeministri sht ndjer keq dhe sht larguar nga podiumi i ndihmuar nga shoqruesit e tij, pr shkak t nj luhatjeje tensioni. Ai ka qendruar pak momente prapa skens dhe m pas ka ln Pallatin e Kongreseve i shoqruar nga skorta e tij. Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, njkohsisht nnkryetare e PD, ka deklaruar se gjendja e t fiktit e kryeministrit ka ardhur si pasoj e nj gjendjeje virale q nuk ka vend pr shqetsim. Para se t ndrpriste fjalimin, kreu i qeveris ka folur pr krijimin e Partis Demokratike, duke e cilsuar at si ngjarjen m madhore n vitin 1990.

  Festojm sot krijimin e partis s par pluraliste n Shqipri. N vitin 1990 studentt e Tirans, t udhhequr nga tribuni Azem Hajdari, do t mblidheshin me nj kuraj t pashoq dhe do t gjunjzonin n rrug dhe kudo diktaturn komuniste m t egr n Evrop dhe do t themelonin Partin Demokratike, deklaroi ai. Por viti 90, sipas kryeministrit, nuk sht vetm viti i themelimit t PD, por edhe i lirive dhe t drejtave t njeriut, q sot garantohen me Kushtetut.

  Por viti 90 sht edhe ditlindja e lirive, kshtu q sot ne nuk festojm thjesht datn e themelimit t nj partie, por ne kemi ditlindjen e dyt, at t lirive, ndrsa kombi yn feston ngjarjen m t madhe n historin e tij q nga 28 nntori i 1992, pohoi Berisha. Ne sot festojm vitin e mrekullis s lirive tona, t garantuara n Kushtetut, si nj vend q ka me dhjetra parti parlamentare e jashtparlamentare, u shpreh ai.

  Kryetari i padiskutueshm i PD theksoi se, sot Shqipria sht nj vend i fjals s lir, vots s lir, tolerancs fetare, i respektimit t plot t t drejtave t minoriteteve, si dhe nj shtet ku funksionojn shteti ligjor e rendi kushtetues. M tej kreu i ekzekutivit prmendi nj sr arritjesh t shnuara nga kabineti i djatht, q sipas tij e kan futur Shqiprin n rrugn e integrimit evropian.

  Shqipria sht vendi me t ardhura t mesme m t larta, sht vendi me vdekjen foshnjore m t ult, sht vendi ku turizmi n vitet e fundit sht 10-fishuar, tha Berisha. Ne qndrojm t vendosur, q me reforma t thella t shohim Shqiprin nj vend t zhvilluar e t begat. Arritjet n fushn e integrimit n vitet e fundit jan merit e qeveris s djatht t Partis Demokratike, shtoi ai.

  T-CH
  relata refero

 2. #2
  Epo ia marre mendt nga genjeshtrat qe ka thene

  Te me falin simpatizantet e tij, por mua me behet qejfi.... meqe ai vete kurre nuk do pranonte te linte nje diskutim per gjys, ia beri te mundur Zoti

  La vita non si spiega, si VIVE!

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  E kan helmue socijalistat me naj helm te sillur nga greku

 4. #4
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015
  Shpresoj qe te behet me mire mos te na le ne gjyst te rruges tani.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking

  Citim Postuar m par nga Uriel Lexo Postimin
  Kryeministri Sali Berisha sht detyruar t ndrpres fjalimin e tij n ceremonin e 21-vjetorit t krijimit t Partis Demokratike, pasi ka shfaqur dobsi fizike. Kryeministri sht ndjer keq dhe sht larguar nga podiumi i ndihmuar nga shoqruesit e tij, pr shkak t nj luhatjeje tensioni. Ai ka qendruar pak momente prapa skens dhe m pas ka ln Pallatin e Kongreseve i shoqruar nga skorta e tij. Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, njkohsisht nnkryetare e PD, ka deklaruar se gjendja e t fiktit e kryeministrit ka ardhur si pasoj e nj gjendjeje virale q nuk ka vend pr shqetsim. Para se t ndrpriste fjalimin, kreu i qeveris ka folur pr krijimin e Partis Demokratike, duke e cilsuar at si ngjarjen m madhore n vitin 1990.  T-CH
  ..........

 6. #6
  Nuk cofi?
  Apo akoma asgje e re?
  Duhet te plotesoje numrin 3,mbas Naltmadhenise,dhe "TE URTIT" Godo.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e il_padrino
  Antarsuar
  30-04-2005
  Vendndodhja
  holland
  Mosha
  43
  Postime
  166
  Citim Postuar m par nga Alti Elezi Lexo Postimin
  Nuk cofi?
  Apo akoma asgje e re?
  Duhet te plotesoje numrin 3,mbas Naltmadhenise,dhe "TE URTIT" Godo.
  i treti i verteti... te roje partia ne rradhe te pare
  Jetoj me rastesin sepse asgje nuk eshte e rastesishme

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,861
  Postimet n Bllog
  1
  Gjynaf i shkreti... u lodh mo i gjori shko ketu e shko atje...gjendje emocionale dhe pa zarar!

 9. #9
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  Epo ia marre mendt nga genjeshtrat qe ka thene

  Te me falin simpatizantet e tij, por mua me behet qejfi.... meqe ai vete kurre nuk do pranonte te linte nje diskutim per gjys, ia beri te mundur Zoti
  Per shendetin nuk duhet folur keq, sado urrejtje te kesh per te. Mund te thuash cdo gje si politikan per ate qe ka bere , por jo per shendetin e keq dhe ta mallkosh. Vetem njerez me shpirt te deformuar e bejne kete.

  Nese ju gezoheni kaq shume per shendetin e nje njeriu ,cfar do thoni nese ai eshte behet me mire dhe vazhdon te jetoje me gjate sa c'ua pret mendja , dhe se nje dite mund te ndodhe qe ju vete te ndiheni keq nga shendeti ne nje moment ?

  Nese jeni kaq te zote rrezoni ate me vote, mos prisni natyren ta beje kete.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Noellag : 12-12-2011 m 16:32
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 10. #10
  edhe sikur te mos rroje me asnje minut,a'i vulen si hero e legjend,e ka vendose perjetesisht ne cdo zemer shqipetari...armiqt i marrshin te ligat!

 11. #11
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Antarsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,633
  gjynof berisha. po ato simptoma qe ka ai vijn ka zemra. vallaj i fort osht me gjith ato gjona qe ka mur mbi vete. ai duhet te delegoje pergjegjsi se do muri vetem m'qaf. s'osht e leht politika. shikjoni si osht bo hilary clinton sikur me qen 100 vjec.
  no glove no love

 12. #12
  Citim Postuar m par nga Noellag Lexo Postimin
  Per shendetin nuk duhet folur keq, sado urrejtje te kesh per te. Mund te thuash cdo gje si politikan per ate qe ka bere , por jo per shendetin e keq dhe ta mallkosh. Vetem njerez me shpirt te deformuar e bejne kete.

  Nese ju gezoheni kaq shume per shendetin e nje njeriu ,cfar do thoni nese ai eshte behet me mire dhe vazhdon te jetoje me gjate sa c'ua pret mendja , dhe se nje dite mund te ndodhe qe ju vete te ndiheni keq nga shendeti ne nje moment ?

  Nese jeni kaq te zote rrezoni ate me vote, mos prisni natyren ta beje kete.
  e di i thone kesaj.................,bjeri bjeri se i bie mire.

 13. #13
  Citim Postuar m par nga Noellag Lexo Postimin
  Per shendetin nuk duhet folur keq, sado urrejtje te kesh per te. Mund te thuash cdo gje si politikan per ate qe ka bere , por jo per shendetin e keq dhe ta mallkosh. Vetem njerez me shpirt te deformuar e bejne kete.

  Nese ju gezoheni kaq shume per shendetin e nje njeriu ,cfar do thoni nese ai eshte behet me mire dhe vazhdon te jetoje me gjate sa c'ua pret mendja , dhe se nje dite mund te ndodhe qe ju vete te ndiheni keq nga shendeti ne nje moment ?

  Nese jeni kaq te zote rrezoni ate me vote, mos prisni natyren ta beje kete.
  Ku e pe ti qe e mallkova?? Ku e pe ti qe fola keq per shendetin?? Thjesht thashe qe me tere keto pune qe ka, tere keto "llapa -llapa" lart e poshte, eshte normale qe heret apo vone do i vinte nje debolese fizike. Nuk ka me moshen e nje 40 vjecari-....
  Sa per dijeni tenden, nuk i uroj askujt vdekjen apo semundjen!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 14. #14
  Citim Postuar m par nga POKO Lexo Postimin
  edhe sikur te mos rroje me asnje minut,a'i vulen si hero e legjend,e ka vendose perjetesisht ne cdo zemer shqipetari...
  Po po ehe ehe po po,Te forumi i Pd-se dhe i Ps-se,po eshte hero.

 15. #15
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Ndoshta eshte paralajmerim te terhiqet nga politika shqiptare. Si individ nuk e njoh e nuk e di por si politikan ta shpif.
  Ndryshuar pr her t fundit nga loneeagle : 12-12-2011 m 16:42
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #16
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  Ku e pe ti qe e mallkova?? Ku e pe ti qe fola keq per shendetin?? Thjesht thashe qe me tere keto pune qe ka, tere keto "llapa -llapa" lart e poshte, eshte normale qe heret apo vone do i vinte nje debolese fizike. Nuk ka me moshen e nje 40 vjecari-....
  Sa per dijeni tenden, nuk i uroj askujt vdekjen apo semundjen!
  Mos u merzit,se nuk bie rrufeja ne Hale.

 17. #17
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Citim Postuar m par nga TikTak Lexo Postimin
  gjynof berisha. po ato simptoma qe ka ai vijn ka zemra. vallaj i fort osht me gjith ato gjona qe ka mur mbi vete. ai duhet te delegoje pergjegjsi se do muri vetem m'qaf. s'osht e leht politika. shikjoni si osht bo hilary clinton sikur me qen 100 vjec.
  lol Hillary tani duket mire ka qene me skandal ne early 90's i futi me miliona dollare operacion edhe tani po i shkrin fytyra ahaha. I agree me ty politika eshte rough nuk thone kot "njeriu ha njerin"
  I LOVE GOD

  j&g

 18. #18
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  Ku e pe ti qe e mallkova?? Ku e pe ti qe fola keq per shendetin?? Thjesht thashe qe me tere keto pune qe ka, tere keto "llapa -llapa" lart e poshte, eshte normale qe heret apo vone do i vinte nje debolese fizike. Nuk ka me moshen e nje 40 vjecari-....
  Sa per dijeni tenden, nuk i uroj askujt vdekjen apo semundjen!
  Sa keq te paska ardhur per te... Se po te jete puna se qejfi yt, gezimi i madh perbrenda vjen ngaqe eshte mire, te kerkoj ndjese .
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 19. #19
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  Citim Postuar m par nga Alti Elezi Lexo Postimin
  Mos u merzit,se nuk bie rrufeja ne Hale.
  Nuk ma merte mndja se do ta ofendoje kaq shum halen me kt krahasim.

 20. #20
  Citim Postuar m par nga Noellag Lexo Postimin
  Sa keq te paska ardhur per te... Se po te jete puna se qejfi yt, gezimi i madh perbrenda vjen ngaqe eshte mire, te kerkoj ndjese .
  Noellag... shko hidhi nje grusht uje fytyres se po lexon vetem mbrapsh!
  Nuk me erdhi keq fare, une e kam thene gjithmone qe Salen e kam shume bezdi, kshuqe po te semurej e te hiqte dore nga politika,nuk do me vinte keq fare. Ama,nga kjo e te arrish te thuash qe po mallkoj dike, apo po tallem me shendetin e dikujt, ka nje rruge te gjate ne mes!

  Nuk kam ndermend te jap shpjegime ty Noellag, mendimin tim dhashe!
  Shnet!

  La vita non si spiega, si VIVE!

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •