Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet dy shtete do ta kalojne fazen e grupit?

Votues
63. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Spanja

    48 76.19%
  • Italia

    34 53.97%
  • Irlanda

    5 7.94%
  • Kroacia

    26 41.27%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 173 prej 173
  1. #161
    Juventini Maska e @Lbaneso
    Anëtarësuar
    15-06-2012
    Vendndodhja
    Shkupi
    Postime
    42
    Italy oeleoeleoeloe
    I'm proud to be @Lbanian

  2. #162
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Shyqyr e kuptoi ai Prandelli qe me Giacherini e Bonuccì nuk fitohet. Balzaretti trregoi nje form te shkelqyer dje gjynah qe e la ne stol dy ndeshjet e para. Abate disi mire por ato krosimet nje nuk e jep te sakte. Th.Motta mbrapa dy sulmuesve gabimi me i madh, do preferòja me shume Marchision qe loz me shpirt dhe pa frike. Sulmii skishte mbeshtetje dje nga mesfusha,gjths tè shohim me tej.

    Forza Italia!!!
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  3. #163
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
    Shyqyr e kuptoi ai Prandelli qe me Giacherini e Bonuccì nuk fitohet. Balzaretti trregoi nje form te shkelqyer dje gjynah qe e la ne stol dy ndeshjet e para. Abate disi mire por ato krosimet nje nuk e jep te sakte. Th.Motta mbrapa dy sulmuesve gabimi me i madh, do preferòja me shume Marchision qe loz me shpirt dhe pa frike. Sulmii skishte mbeshtetje dje nga mesfusha,gjths tè shohim me tej.

    Forza Italia!!!
    E ndoqa ndeshjen e Spanjës me Kroacinë dhe vetëm për golat ndëgjova, me çfarë formacioni startoi Italia dje?


    ps. Urime kualifikimin Spanjës dhe Italisë.
    Sui generis

  4. #164
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Buffon
    Balzaretti Barzagli Chielini Abbate
    Pirlò De Rossi Marchisio
    Motta
    Cassano Di Natale

    Nqs e ke fjalen qe kan qen 6 lojtare te juves ne formacion, thashe per Giacherini qe dy ndeshje è kam pa me vemendje ska kap i top ose te vrapoj ne krah. I vetmi qe po surprizon nga te juves eshte Marchìsio, bravo i qofte.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  5. #165
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
    Buffon
    Balzaretti Barzagli Chielini Abbate
    Pirlò De Rossi Marchisio
    Motta
    Cassano Di Natale

    Nqs e ke fjalen qe kan qen 6 lojtare te juves ne formacion, thashe per Giacherini qe dy ndeshje è kam pa me vemendje ska kap i top ose te vrapoj ne krah. I vetmi qe po surprizon nga te juves eshte Marchìsio, bravo i qofte.
    Jo se kisha aty, doja të shikoja strategjinë e re të lojës që premtoi Prandelli se do të ndjek për këtë ndeshje dhe realisht Balzaretti në krah është më i kompletuar se Bonnuci i cili tek Juventus asnjëher përgjat sezonit nuk ka luajtur në krah gjë që nuk përshtatet fare me të, poashtu mendoj që De Rossi edhe pse bëri ndeshje fantastike si qendërmbrojtës, roli i tij ku do të shkëlqej më shumë është ai i mesfushorit.

    Marchisio dhe Pirlo merren vesh shumë mirë pasi kaluan edhe një sezon së bashku si problem do të merrja krahun e majtë të Italisë dhe pozicionin e Th.Mottës i cili nuk duket shumë në formë këtë sezon.

    Mirëpo alternativat që ka Prandelli janë të pakta andaj duhet tia dal me një formacion të tillë, poashtu përkrah mendimin tënd për Giacherinin, ai ndoshta përshtatet në skuadrën Juventine por aspak në kombëtare treguan 2 ndeshjet e para.
    Sui generis

  6. #166
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Spanje legene, Spanje ordinere, arbitra frikacake, ndeshje skandaloze, gjykim per turp qe tani ka dale duke bere thirrje per respekt gjithandej. Perfundimisht jo 5, por dhe 15 arbitra te vesh, nganjehere nuk mjaftojne.

    Po ku ajo Spanja e madhe, ajo tiki-taka ordinere dhe e shpifur. Kap qarkullo topin pa lidhje, Xavi-Iniesta, Inista-Busqetlla, Busqetlla-Pique, Pique-Casillas, Casillas-S. Ramos, S.Ramos-Arbeloa, Arbeloa-Xavi Alonso, Xavi Alonso-David Silva, David Silva - Torres, Torres e kthe mbrapa. Sulmi asnje lloj produktiviteti. Tani futbollin e shohim per gola apo per me pa se kush e prek topin me bukur. Kroacia me vertet e mbajti topin shume me pak se Spanja, ama ato raste qe i kishte, i kishte flagrante shume me te pastra se Spanja.

    Dhe, mohojeni po te doni, heroi i Spanjes, ekipit me sulmues e spektakolar apo ku di une quajeni si te doni ju, na del portieri. Jo or Zotni, ekipet spektakolare kan pas nxjerr hero ndeshjeje numrin 7, 8, 9 10 apo 11 te ekipit. Pra o sulmusin o fantazistin, jo portierin.

    Dhe me ordinerja, Kroacise i mohohen 2 penallti. E para, kur sulmuesi Kroat tenton te krosoje brenda zones dhe i shkon mbrojtesi Spanjoll me te dy kembet e ne kavilje. Per arbitrin asgje! Turp

    E dyta, gjuhet topi nga korrnja, Busqetlla e terheq per fanelle ne ajer lojtarin kroat, e perplas per toke a thua se jane ne mundje, e prape per arbitrin asgje. Nderkohe qe vete ka mare nje penallti te atille pa u vene topi ne loje akoma.

    Dhe e fundit, Spanja shenon ne pozicion offside. Kur Fabregas jep topin per Iniestan i cili eshet ne pozicion te rregullt, Navas eshte ne pozicion jashte loje, dhe qe nga ky moment nuk duhe te vazhdoje me aksionin. Por ai jo vetem qe mer pjese ne aksion por edhe shenon.

    Nejse, kaloi si kaloi kete vit Spanja nuk fiton. Se nuk te le as Franca e as Anglia me te tilla gjera. Ose ja u kaluan keto, vjen Italia apo dhe Gjermania, nuk do te kete gjithmone Kroat e Irlandez perpara.

    Perfundimisht loje e shpifur, sidomos gjate minutave qe luajti pa sulmues ne fushe. Spanja nxirrte sulmues e Krocia fuste sulmues. PARADOX!

    Spanja e 2008 dhe 2010 ishte shume shume me e bukur se kjo dhe per ate Spanje kam bere vertet tifozllik.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  7. #167
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Cfare viktime lol


    Spanja shenon ne pozicion offside. Kur Fabregas jep topin per Iniestan i cili eshet ne pozicion te rregullt, Navas eshte ne pozicion jashte loje, dhe qe nga ky moment nuk duhe te vazhdoje me aksionin.
    #VamosArgentina

  8. #168
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga no name Lexo Postimin
    Cfare viktime lol



    Këta jan analistat Milanist


    ps. Ene Aqim hoxha u kap me mu tha offside osht kjo
    Sui generis

  9. #169
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    He mer u qeshet ju e? Ore, Navas, kur pasohet topi tek Iniesta, Navas eshte dukshem me i avancuar se sa mbrojtesit Kroat e si rrjedhoje nuk duhet te mare pjese ne aksion. Nejse.

    Po 2 penalltite? Se kur rrezohen kto balerinat e Barcelones nuk menohet 2 her arbitri. Kini ene surrat me qesh ju Lottonerot.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  10. #170
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    He mer u qeshet ju e? Ore, Navas, kur pasohet topi tek Iniesta, Navas eshte dukshem me i avancuar se sa mbrojtesit Kroat e si rrjedhoje nuk duhet te mare pjese ne aksion. Nejse.

    Po 2 penalltite? Se kur rrezohen kto balerinat e Barcelones nuk menohet 2 her arbitri. Kini ene surrat me qesh ju Lottonerot.
    Ore Madaber ti me gjithë mend e ke këtë teorinë e pozicionit jasht loje? Mendoja që po bën batutë.

    Kur pranoi topin Iniesta, Navas ishte në pozicion jasht loje, mirëpo në atë moment që Iniesta pranon topin ai rivendoset në pozicion të rregullt dhe është shumë e drejt që goli nuk u anulua sepse do ishte absurde të anulohej ai gol për pozicion jasht loje.

    Kur Iniesta merr topin Navas është pozicion jasht loje mirëpo pasiv pasi nuk merr pjesë në aksion, por më pas kur pranon Iniesta topin pozicioni i tij bëhe aktiv dhe sipas të gjithë asaj që të gjithë pam Navas nuk ishte më në pozicion jasht loje kur pranoi topin nga Iniesta.
    Sui generis

  11. #171
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Ore Madaber ti me gjithë mend e ke këtë teorinë e pozicionit jasht loje? Mendoja që po bën batutë.

    Kur pranoi topin Iniesta, Navas ishte në pozicion jasht loje, mirëpo në atë moment që Iniesta pranon topin ai rivendoset në pozicion të rregullt dhe është shumë e drejt që goli nuk u anulua sepse do ishte absurde të anulohej ai gol për pozicion jasht loje.

    Kur Iniesta merr topin Navas është pozicion jasht loje mirëpo pasiv pasi nuk merr pjesë në aksion, por më pas kur pranon Iniesta topin pozicioni i tij bëhe aktiv dhe sipas të gjithë asaj që të gjithë pam Navas nuk ishte më në pozicion jasht loje kur pranoi topin nga Iniesta.
    Pra, arbitri ka qene kaq i vemendshem sa ne te qindten e sekondes ka arritur te kuptoje gjithe kete.

    Po ato goditjet me take ne kaviljen e Mandzukic? Po ate grisjen e faneles? Pfff Dalin e kerkojne dhe respekt pastaj.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  12. #172
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Pra, arbitri ka qene kaq i vemendshem sa ne te qindten e sekondes ka arritur te kuptoje gjithe kete.

    Po ato goditjet me take ne kaviljen e Mandzukic? Po ate grisjen e faneles? Pfff Dalin e kerkojne dhe respekt pastaj.
    Un nuk jam tifoz i Spanjës o Madaber se nuk flitet çdoher si tifozë por si realist. Nuk më interesojnë ato kaviljet dhe grisjet e fanellës unë të tregova atë rregullin që po e konteston në lidhje me pozicionin jasht loje.

    Çfarë vëmendje duhet arbitri ka parë vetëm Iniestën në pasimin e parë që është në pozicion të rregullt dhe më pas pasimin deri tek Navas i cili poashtu pastaj ishte në pozicion të rregullt. Navas merr pjesë në aksion në momentin kur bëhet pasimi drejt tij e jo drejt një lojtari tjetër.
    Sui generis

  13. #173
    Mos ma ngacmoni Madaberin se i djeg akoma ajo penalltia e Busquets lol .

    Tani për nja 15 vjet ky nuk do të shohi më as Barcelonë,as Spanjë,as stilin e futbollit që kërkon çdo ekip të imitojë. Ncuq ncuq ncuq...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •