Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet dy shtete do ta kalojne fazen e grupit?

Votues
63. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  48 76.19%
 • Italia

  34 53.97%
 • Irlanda

  5 7.94%
 • Kroacia

  26 41.27%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 173 prej 173
 1. #161
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Antarsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italy oeleoeleoeloe
  I'm proud to be @Lbanian

 2. #162
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Shyqyr e kuptoi ai Prandelli qe me Giacherini e Bonucc nuk fitohet. Balzaretti trregoi nje form te shkelqyer dje gjynah qe e la ne stol dy ndeshjet e para. Abate disi mire por ato krosimet nje nuk e jep te sakte. Th.Motta mbrapa dy sulmuesve gabimi me i madh, do preferja me shume Marchision qe loz me shpirt dhe pa frike. Sulmii skishte mbeshtetje dje nga mesfusha,gjths t shohim me tej.

  Forza Italia!!!

 3. #163
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
  Shyqyr e kuptoi ai Prandelli qe me Giacherini e Bonucc nuk fitohet. Balzaretti trregoi nje form te shkelqyer dje gjynah qe e la ne stol dy ndeshjet e para. Abate disi mire por ato krosimet nje nuk e jep te sakte. Th.Motta mbrapa dy sulmuesve gabimi me i madh, do preferja me shume Marchision qe loz me shpirt dhe pa frike. Sulmii skishte mbeshtetje dje nga mesfusha,gjths t shohim me tej.

  Forza Italia!!!
  E ndoqa ndeshjen e Spanjs me Kroacin dhe vetm pr golat ndgjova, me far formacioni startoi Italia dje?


  ps. Urime kualifikimin Spanjs dhe Italis.
  Sui generis

 4. #164
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Buffon
  Balzaretti Barzagli Chielini Abbate
  Pirl De Rossi Marchisio
  Motta
  Cassano Di Natale

  Nqs e ke fjalen qe kan qen 6 lojtare te juves ne formacion, thashe per Giacherini qe dy ndeshje kam pa me vemendje ska kap i top ose te vrapoj ne krah. I vetmi qe po surprizon nga te juves eshte Marchsio, bravo i qofte.

 5. #165
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
  Buffon
  Balzaretti Barzagli Chielini Abbate
  Pirl De Rossi Marchisio
  Motta
  Cassano Di Natale

  Nqs e ke fjalen qe kan qen 6 lojtare te juves ne formacion, thashe per Giacherini qe dy ndeshje kam pa me vemendje ska kap i top ose te vrapoj ne krah. I vetmi qe po surprizon nga te juves eshte Marchsio, bravo i qofte.
  Jo se kisha aty, doja t shikoja strategjin e re t lojs q premtoi Prandelli se do t ndjek pr kt ndeshje dhe realisht Balzaretti n krah sht m i kompletuar se Bonnuci i cili tek Juventus asnjher prgjat sezonit nuk ka luajtur n krah gj q nuk prshtatet fare me t, poashtu mendoj q De Rossi edhe pse bri ndeshje fantastike si qendrmbrojts, roli i tij ku do t shklqej m shum sht ai i mesfushorit.

  Marchisio dhe Pirlo merren vesh shum mir pasi kaluan edhe nj sezon s bashku si problem do t merrja krahun e majt t Italis dhe pozicionin e Th.Motts i cili nuk duket shum n form kt sezon.

  Mirpo alternativat q ka Prandelli jan t pakta andaj duhet tia dal me nj formacion t till, poashtu prkrah mendimin tnd pr Giacherinin, ai ndoshta prshtatet n skuadrn Juventine por aspak n kombtare treguan 2 ndeshjet e para.
  Sui generis

 6. #166
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Spanje legene, Spanje ordinere, arbitra frikacake, ndeshje skandaloze, gjykim per turp qe tani ka dale duke bere thirrje per respekt gjithandej. Perfundimisht jo 5, por dhe 15 arbitra te vesh, nganjehere nuk mjaftojne.

  Po ku ajo Spanja e madhe, ajo tiki-taka ordinere dhe e shpifur. Kap qarkullo topin pa lidhje, Xavi-Iniesta, Inista-Busqetlla, Busqetlla-Pique, Pique-Casillas, Casillas-S. Ramos, S.Ramos-Arbeloa, Arbeloa-Xavi Alonso, Xavi Alonso-David Silva, David Silva - Torres, Torres e kthe mbrapa. Sulmi asnje lloj produktiviteti. Tani futbollin e shohim per gola apo per me pa se kush e prek topin me bukur. Kroacia me vertet e mbajti topin shume me pak se Spanja, ama ato raste qe i kishte, i kishte flagrante shume me te pastra se Spanja.

  Dhe, mohojeni po te doni, heroi i Spanjes, ekipit me sulmues e spektakolar apo ku di une quajeni si te doni ju, na del portieri. Jo or Zotni, ekipet spektakolare kan pas nxjerr hero ndeshjeje numrin 7, 8, 9 10 apo 11 te ekipit. Pra o sulmusin o fantazistin, jo portierin.

  Dhe me ordinerja, Kroacise i mohohen 2 penallti. E para, kur sulmuesi Kroat tenton te krosoje brenda zones dhe i shkon mbrojtesi Spanjoll me te dy kembet e ne kavilje. Per arbitrin asgje! Turp

  E dyta, gjuhet topi nga korrnja, Busqetlla e terheq per fanelle ne ajer lojtarin kroat, e perplas per toke a thua se jane ne mundje, e prape per arbitrin asgje. Nderkohe qe vete ka mare nje penallti te atille pa u vene topi ne loje akoma.

  Dhe e fundit, Spanja shenon ne pozicion offside. Kur Fabregas jep topin per Iniestan i cili eshet ne pozicion te rregullt, Navas eshte ne pozicion jashte loje, dhe qe nga ky moment nuk duhe te vazhdoje me aksionin. Por ai jo vetem qe mer pjese ne aksion por edhe shenon.

  Nejse, kaloi si kaloi kete vit Spanja nuk fiton. Se nuk te le as Franca e as Anglia me te tilla gjera. Ose ja u kaluan keto, vjen Italia apo dhe Gjermania, nuk do te kete gjithmone Kroat e Irlandez perpara.

  Perfundimisht loje e shpifur, sidomos gjate minutave qe luajti pa sulmues ne fushe. Spanja nxirrte sulmues e Krocia fuste sulmues. PARADOX!

  Spanja e 2008 dhe 2010 ishte shume shume me e bukur se kjo dhe per ate Spanje kam bere vertet tifozllik.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 7. #167
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  Cfare viktime lol


  Spanja shenon ne pozicion offside. Kur Fabregas jep topin per Iniestan i cili eshet ne pozicion te rregullt, Navas eshte ne pozicion jashte loje, dhe qe nga ky moment nuk duhe te vazhdoje me aksionin.
  #VamosArgentina

 8. #168
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga no name Lexo Postimin
  Cfare viktime lol  Kta jan analistat Milanist


  ps. Ene Aqim hoxha u kap me mu tha offside osht kjo
  Sui generis

 9. #169
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  He mer u qeshet ju e? Ore, Navas, kur pasohet topi tek Iniesta, Navas eshte dukshem me i avancuar se sa mbrojtesit Kroat e si rrjedhoje nuk duhet te mare pjese ne aksion. Nejse.

  Po 2 penalltite? Se kur rrezohen kto balerinat e Barcelones nuk menohet 2 her arbitri. Kini ene surrat me qesh ju Lottonerot.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 10. #170
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  He mer u qeshet ju e? Ore, Navas, kur pasohet topi tek Iniesta, Navas eshte dukshem me i avancuar se sa mbrojtesit Kroat e si rrjedhoje nuk duhet te mare pjese ne aksion. Nejse.

  Po 2 penalltite? Se kur rrezohen kto balerinat e Barcelones nuk menohet 2 her arbitri. Kini ene surrat me qesh ju Lottonerot.
  Ore Madaber ti me gjith mend e ke kt teorin e pozicionit jasht loje? Mendoja q po bn batut.

  Kur pranoi topin Iniesta, Navas ishte n pozicion jasht loje, mirpo n at moment q Iniesta pranon topin ai rivendoset n pozicion t rregullt dhe sht shum e drejt q goli nuk u anulua sepse do ishte absurde t anulohej ai gol pr pozicion jasht loje.

  Kur Iniesta merr topin Navas sht pozicion jasht loje mirpo pasiv pasi nuk merr pjes n aksion, por m pas kur pranon Iniesta topin pozicioni i tij bhe aktiv dhe sipas t gjith asaj q t gjith pam Navas nuk ishte m n pozicion jasht loje kur pranoi topin nga Iniesta.
  Sui generis

 11. #171
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Ore Madaber ti me gjith mend e ke kt teorin e pozicionit jasht loje? Mendoja q po bn batut.

  Kur pranoi topin Iniesta, Navas ishte n pozicion jasht loje, mirpo n at moment q Iniesta pranon topin ai rivendoset n pozicion t rregullt dhe sht shum e drejt q goli nuk u anulua sepse do ishte absurde t anulohej ai gol pr pozicion jasht loje.

  Kur Iniesta merr topin Navas sht pozicion jasht loje mirpo pasiv pasi nuk merr pjes n aksion, por m pas kur pranon Iniesta topin pozicioni i tij bhe aktiv dhe sipas t gjith asaj q t gjith pam Navas nuk ishte m n pozicion jasht loje kur pranoi topin nga Iniesta.
  Pra, arbitri ka qene kaq i vemendshem sa ne te qindten e sekondes ka arritur te kuptoje gjithe kete.

  Po ato goditjet me take ne kaviljen e Mandzukic? Po ate grisjen e faneles? Pfff Dalin e kerkojne dhe respekt pastaj.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 12. #172
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Pra, arbitri ka qene kaq i vemendshem sa ne te qindten e sekondes ka arritur te kuptoje gjithe kete.

  Po ato goditjet me take ne kaviljen e Mandzukic? Po ate grisjen e faneles? Pfff Dalin e kerkojne dhe respekt pastaj.
  Un nuk jam tifoz i Spanjs o Madaber se nuk flitet doher si tifoz por si realist. Nuk m interesojn ato kaviljet dhe grisjet e fanells un t tregova at rregullin q po e konteston n lidhje me pozicionin jasht loje.

  far vmendje duhet arbitri ka par vetm Iniestn n pasimin e par q sht n pozicion t rregullt dhe m pas pasimin deri tek Navas i cili poashtu pastaj ishte n pozicion t rregullt. Navas merr pjes n aksion n momentin kur bhet pasimi drejt tij e jo drejt nj lojtari tjetr.
  Sui generis

 13. #173

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Mos ma ngacmoni Madaberin se i djeg akoma ajo penalltia e Busquets lol .

  Tani pr nja 15 vjet ky nuk do t shohi m as Barcelon,as Spanj,as stilin e futbollit q krkon do ekip t imitoj. Ncuq ncuq ncuq...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •