Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet dy shtete do ta kalojne fazen e grupit?

Votues
63. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Spanja

    48 76.19%
  • Italia

    34 53.97%
  • Irlanda

    5 7.94%
  • Kroacia

    26 41.27%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 173
  1. #141
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    kroatet i urrejn serbet nisoj si shqiptaret

    menoj qe aleate te vetem ne ballkan kroatet kemi
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  2. #142
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Kroatet e deshen shume dhe luftuan me zemer per kualifikim por nuk iu deshi kesaj rradhe. Xavi dhe Iniesta me asistet alla barca iu mohuan kualifikimin per ne qerekfinale.

    Italia, keshtu zhag zhag...do te shkoj ne finale. Me pak fat edhe kthehet ne shtepi me trofe.

  3. #143
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    NGADAL BEK SE KA HENDEK I THA KROACIA SPANJES

    pa fat kroatet

  4. #144
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2012
    Postime
    199
    Po e nxjerr edhe njehere te faqja e re ketu qe te shofin shqiptaret ,
    Citim Postuar më parë nga Blizoo Lexo Postimin
    Kroacia nuk arriti të fitojë ndaj Spanjës dhe të sigurojë çerekfinalen në EURO 2012 mirëpo arriti të fitojë simpatinë e shqiptarëve pasi tifozët kroat në çdo moment kanë mbështetur Kosovën e pavarur në Euro 2012.





    derjansi

    kroatet i urrejn serbet nisoj si shqiptaret

    menoj qe aleate te vetem ne ballkan kroatet kemi
    Zyrtarisht nga shteti Kroat , 3.000 shqiptare kane luftuar per Kroacine , jo zyrtarishte 5.000 !

    Mesiq falënderoi shqiptarët që luftuan për Kroacinë


    [Mesiq falënderoi shqiptarët që luftuan për Kroacinë] Prishtinë, 8 janar - Presidentit i Kroacisë, Stipe Mesiq, të premten është pritur me nderime më të larta në Kosovë. Atij i ishte organizuar një pritje ceremoniale nga Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), ndërsa është pritur nga presidenti Fatmir Sejdiu, të cilit i ka shprehur përkrahjen e plotë të vendit të tij për të gjitha proceset nëpër të cilat po kalon Kosova. Presidenti Sejdiu ka shprehur falënderimin e tij më të thellë për mënyrën energjike dhe konsistente të presidentit Mesiq në mbështetje të së drejtës së popullit të Kosovës. Për përkushtimin e Kroacisë për Kosovën dhe kontributin e presidentit Mesiq, presidenti Sejdiu e ka nderuar atë me “Medaljen e Artë të Pavarësisë”, për kontributin e jashtëzakonshëm për pavarësinë dhe zhvillimin e Kosovës si shtet demokratik. Mesiq ka thënë se vizita e tij është në shkallën e katërt të bashkëpunimit mes dy vendeve, pas njohjes, vendosjes së marrëdhënieve diplomatike dhe emërimit të ambasadorit në Prishtinë. Ai e ka përmendur ndihmën heroike të shqiptarëve në luftën e Kroacisë, duke thënë se këtë ndihmë asnjëherë nuk do ta harrojë popullit kroat. “Kroacia është gjithsesi e gatshme t’i ndihmojë Kosovës me dije, përvojë të vetë në cilëndo fushë, duke përfshirë këtu edhe në rrugën për Bashkimin Evropian, e cila sot duket ende si e ardhme e largët, por që Kosova e pavarur, në çka jam i sigurt, një ditë do të shkojë”. Presidenti në largim i Kroacisë, gjatë të së premtes do të mbajë një fjalim para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, do të shpallet “Qytetar Nderi” i Prishtinës, do të zhvillojë takime me biznesmen, ndërkaq pritet ta vizitojë edhe fshatin Janjevë të banuar edhe nga komuniteti kroat në Kosovë. / Zhurnal /
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blizoo : 18-06-2012 më 17:30

  5. #145
    Me erdhi shum keq per Kroacine.Zhvilloi nje ndeshje tipike burrerore,me karakter duke vene zemren ne fushe.Me pelqeu grinta dhe shpirti luftarak i Kroateve.Nje falenderim duhet ti dergojme tifozeve Kroate per ato xhestet PRO Kosoves se pavarur.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  6. #146
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Perfundimisht deshmon se s'merr ere fare nga futbolli.....fundja, çfare mund te presesh prej nje tifozi juventin!!
    O ball-cekan .
    Sa here duhet te te injoroj une in order qe te mos me ngjitesh me si m.... mbas kepuces?

    Njerez si puna jote qe grrisen ore e minute me njerezit jane prove e gjalle qe as e kane gjujt ndonjehere me kembe topin.

    Koke-tule, ik edhe ngrisu me shoket e tu, jo me mua.

  7. #147
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    o poetik ca ishte tu than baloteli qe ja msheli gojen ai tjetri se me met merak lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  8. #148
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207
    Me me shume fat, kroatet mund te shenonin me rastet qe krijuan dhe te fitonin. Gjate pjeses se dyte gjuajtjen e pare ne porte spanjollet e kryen ne minuten 85', pavaresisht se mbizoteronin ne mbajtjen e topit por qe gjithsesi e kishin te pamundur te dilnin ne lojen e tyre, ku deshperimisht gjate pjeses se pare gjuanin nga distanca. Merita e bllokimit te lojes spanjolle i takon pergatitjes se larte fizike te kroatet, disiplines, dhe pa dyshim trajnerit Bilic, ku perseri fati nuk qe me Kroacine gjate Euro 2008, kur turqit i eleminuan me penallti. Kroatet largohen nga ky europian me pershtypjet me te mira, te nje vendi te vogel me nje zemer te madhe per futbollin, ku levrojne cilesi gjate ketyre dy dekadave dhe kane luajtur si te barabarte ndaj ekipeve te kalibrit te larte, ne pjesen derrmuese duke i mposhtur.
    relata refero

  9. #149
    Nuk ka kuptim te kualifikohej Kroacia e te ikte Italia...ashtu sic nuk pati kuptim te ikte Hollanda e te vazhdonte Greqia...

  10. #150
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anëtarësuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266
    Mos Besoni Te Italianet

    Keta Jan Si Maceve ,kan Shta7 Jete Nuk Vdesin Kurre..
    Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

  11. #151
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Ja sonte e meritonin kroatet po nejse.. se sonte ishte ndeshja e pare qe e shikova qe nga fillimi i kampjonatit

  12. #152
    i/e regjistruar Maska e bianco_neri
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    411
    Ai momenti kur Italia kalon grupin...Dhe fillon te mendosh per finalen
    #finoallafineforzaJuventus

  13. #153
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-06-2012
    Postime
    199
    Citim Postuar më parë nga Bamba Lexo Postimin
    Nuk ka kuptim te kualifikohej Kroacia e te ikte Italia...ashtu sic nuk pati kuptim te ikte Hollanda e te vazhdonte Greqia...
    Tere historine e futbollit Italia ashtu e ka .. gjdo here fiton e kurre nuk luan futboll !

  14. #154
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anëtarësuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266
    Citim Postuar më parë nga bianco_neri Lexo Postimin
    Ai momenti kur Italia kalon grupin...Dhe fillon te mendosh per finalen
    ca finale re, italia ka me e pa finalen ne televizor
    Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

  15. #155
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga toni007 Lexo Postimin
    ca finale re, italia ka me e pa finalen ne televizor


    hahhahaha ne HD apo 3D apo krejt te thjesht ne Analog

  16. #156
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga Blizoo Lexo Postimin
    Tere historine e futbollit Italia ashtu e ka .. gjdo here fiton e kurre nuk luan futboll !
    kan lujt basketboll!

    ato kurvat e spanjes lujn futboll.pse nuk fitun me italine?

  17. #157
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    o poetik ca ishte tu than baloteli qe ja msheli gojen ai tjetri se me met merak lol
    Idioti mo duket deshte ti thoshte prandellit qe edhe ai shenon, jo vetem di natale.

    Me thene te drejten, balotelli duhet te luaje fillimisht, e di natale te jete si zevendesues.
    Balotelli esht me i fuqishem ne ajer dhe e mbron topin me mire se di natale.

    Problemi tjeter i italise esht se prandelli po e luan me shume se cduhet casanon.

    Mua do me pelqeje me shume gionvico-balo, meqe te dy jane te rinj e te shpejte be kundersulme.

    E keqja e prandellit esht se ska mare fare recognized wingers.
    Une kujtoja se pepen e kishte mare ai, por as ate se kishte mare.

    Pra ai te gjithe mesfushoret i ka mare defensive dhe attacking ones.


    Nuk luhet futboll keshtu.

    Balzaretti lujti shkelqyeshem sot.
    Abate na hapi zorret. Tamam si maggio.

    E veshtire te fitohet europiani me te tille sulmuesa.

    E mori borinin edhe ska per ta lujt fare, edhe pse esht good option si a wide attacker.

    Sot lujti me diamantin ne mesfushe.

    Skandal fare.

  18. #158
    Super gola bëri mbupi sonte .
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  19. #159
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Kroacia e meritoj por pa fat..

  20. #160
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anëtarësuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Kisha deshire te kalon Kroacia, por jo te bie Italia.
    Do kishte qene bukur te fitonte Kroacia ndaj Spanjes, do isha gezuar sikur qe kaloi italia me tej.
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •