Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet dy shtete do ta kalojne fazen e grupit?

Votues
44. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Hollanda

  27 61.36%
 • Danimarka

  6 13.64%
 • Gjermania

  41 93.18%
 • Portugalia

  8 18.18%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 194
 1. #41

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Platini 1 - 0 Netherland.

  Ndryshuar pr her t fundit nga BlooD_VenoM : 09-06-2012 m 19:29
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 2. #42
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Ju ca pitja ktyne pretedenteve hollandez..lol

  Platini eshte me origjine Daneze?!
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 3. #43

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Ju ca pitja ktyne pretedenteve hollandez..lol

  Platini eshte me origjine Daneze?!
  Pe ndeshje ti ? I pe dy rastet me duar te Danezve ? Po si pate pare,shikoji dhe hajde shif piten ketu lol.

  Ci fac,bine ?

  http://www.youtube.com/watch?v=0draDLYCGkQ
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #44
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Pe ndeshje ti ? I pe dy rastet me duar te Danezve ? Po si pate pare,shikoji dhe hajde shif piten ketu lol.

  Ci fac,bine ?

  http://www.youtube.com/watch?v=0draDLYCGkQ
  E pash ndeshjen.Futbolli ky eshte.Nuk fiton gjithmone me i mire.Penallti ishte sade fare,po ce do.Hollanda favorite gjasme,sduhet te mereni me albitrat.Ti shfrytzonit rastet e tjera qe u krijuan.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 5. #45

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  E pash ndeshjen.Futbolli ky eshte.Nuk fiton gjithmone me i mire.Penallti ishte sade fare,po ce do.Hollanda favorite gjasme,sduhet te mereni me albitrat.Ti shfrytzonit rastet e tjera qe u krijuan.
  Epo keto episode vendosin ndeshjen.Nje penallti ketu,nje tjeter me perpara qe e kapi prap me dore ai,dhe shtylla.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #46
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Epo keto episode vendosin ndeshjen.Nje penallti ketu,nje tjeter me perpara qe e kapi prap me dore ai,dhe shtylla.
  Gabimet jane njerezore.Hollanda sot te pakten duheet te merte nje barazim minimumi fare,ose mos e quani veten favorit.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 7. #47

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Gabimet jane njerezore.Hollanda sot te pakten duheet te merte nje barazim minimumi fare,ose mos e quani veten favorit.
  Ti ja fut si kau peles. Gabimet jane njerezore ? Jane 4 sy aty per ate pune,arbitri kryesor dhe anesor. Favoritet e bene te tyren,krijuan rastin ,iu mohua haku.
  Favorit nuk e quajme veten,na quajne te tjeret.Nuk themi vet ne qe jemi favorite,e thone analstiat keshtuqe...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 8. #48
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Ti ja fut si kau peles. Gabimet jane njerezore ? Jane 4 sy aty per ate pune,arbitri kryesor dhe anesor. Favoritet e bene te tyren,krijuan rastin ,iu mohua haku.
  Favorit nuk e quajme veten,na quajne te tjeret.Nuk themi vet ne qe jemi favorite,e thone analstiat keshtuqe...
  ...keshtu qe...thjesht deshtuat.Meruni me albitart tashi.Nuk ja fus kot fare si kau peles.Ta thashe edhe nje here qe prekja e topit me dore ishte,pra penallti,por ama ishte e pa vullnetshme.Nuk eshte se topi po shkonte drejt rrjetes per gol,dhe ai e ndali me dore.Jan ca ligje ne futboll qe duhen respektuar.Hollanda zhgenjeu dhe pik.
  Ndryshuar pr her t fundit nga {A_N_G_E_L_69} : 09-06-2012 m 20:38
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 9. #49
  Ragnald
  Antarsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Blood , lerini tifozlliqet menjane.
  Asnje nga ato dy raste sishin penallti se lojtaret e kapen pa dashje.

  E dyta edhe mund te jepej, por prape do konsiderohej si vendim i rende.

  Hollanda ishte mire ne sulm, por berrnut ne mbrojtje.

  Sdel nga grupi nqs nuk permisohen ne mbrojtje.

  Mua me shume me erdhi inat me portugaline.

  Kane alamet lojtaresh dhe lujne futboll negativ.

  Kur po e humbin ndeshjen , erdhen ne vete dhe e ben cope gjermanine.

  Tranjer leshi.

  Portugalia i ka lojtaret me te mire se gjermani, por historikisht i ka pase tranjeret idiota.

 10. #50
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Blood , lerini tifozlliqet menjane.
  Asnje nga ato dy raste sishin penallti se lojtaret e kapen pa dashje.

  E dyta edhe mund te jepej, por prape do konsiderohej si vendim i rende.

  Hollanda ishte mire ne sulm, por berrnut ne mbrojtje.

  Sdel nga grupi nqs nuk permisohen ne mbrojtje.

  Mua me shume me erdhi inat me portugaline.

  Kane alamet lojtaresh dhe lujne futboll negativ.

  Kur po e humbin ndeshjen , erdhen ne vete dhe e ben cope gjermanine.

  Tranjer leshi.

  Portugalia i ka lojtaret me te mire se gjermani, por historikisht i ka pase tranjeret idiota.
  Portugalia lojtar me te mire se Gjermani????Mfal serjozisht e ke kte,apo je akoma i emocjonuar nga humbja e kristines qe tre topa kapi gjithsej????
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 11. #51

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Blood , lerini tifozlliqet menjane.
  Asnje nga ato dy raste sishin penallti se lojtaret e kapen pa dashje.

  E dyta edhe mund te jepej, por prape do konsiderohej si vendim i rende.

  Hollanda ishte mire ne sulm, por berrnut ne mbrojtje.

  Sdel nga grupi nqs nuk permisohen ne mbrojtje.

  Mua me shume me erdhi inat me portugaline.

  Kane alamet lojtaresh dhe lujne futboll negativ.

  Kur po e humbin ndeshjen , erdhen ne vete dhe e ben cope gjermanine.

  Tranjer leshi.

  Portugalia i ka lojtaret me te mire se gjermani, por historikisht i ka pase tranjeret idiota.
  Po ta le menjeane rastin e pare mqs ishte pak i dukshem..po i dyti ?! Ishte rremuje ne zone,patjeter qe duhej te jepej,lere distancen e topit apo vullnetin e lojtarit.Askush nuk niset ta kapi me qellim topin ne zone,ca do te thote kjo qe s duhet te jepet ? Aty ishte ne aksion e siper,ai top prishi nje aksion,i hoqi nga kontrolli topin sulmuesit.Per eshte penallti safi.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #52
  Ragnald
  Antarsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Portugalia lojtar me te mire se Gjermani????Mfal serjozisht e ke kte,apo je akoma i emocjonuar nga humbja e kristines qe tre topa kapi gjithsej????
  Me ty sbej muabet se smerr vesh nga futbolli.

 13. #53
  Ragnald
  Antarsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Po ta le menjeane rastin e pare mqs ishte pak i dukshem..po i dyti ?! Ishte rremuje ne zone,patjeter qe duhej te jepej,lere distancen e topit apo vullnetin e lojtarit.Askush nuk niset ta kapi me qellim topin ne zone,ca do te thote kjo qe s duhet te jepet ? Aty ishte ne aksion e siper,ai top prishi nje aksion,i hoqi nga kontrolli topin sulmuesit.Per eshte penallti safi.
  Lojtari po terrhiqej shpejt ne zonen e tij.
  Huntlear me shume ja ngeci topin ne dore sesa dora e tij u be shkak per ndalimin e aksionit.
  Nuk kishte ku ta conte krahun ai.
  Nuk mbahen krahet gjithmone mbrapa shpines, se te kalon sulmuesi lehte ashtu se ske balance.
  Keto gjera shihen me vemendje para se ta marri vendimin arbitri.

  Nuk ishte ai shkaku i humbjes se hollandes.

  Hollanda sluante si ekip, edhe ishin kot kur luanin pa top ne kembe.

  Kujtonin se do e rrihnin danimarken lehte.

  S'kishin shpirt ne loje fare , pa determinim.

  E meritonin humbjen per kete shkak te vetem.

 14. #54
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Duke anashkaluar rastet e dyshimta pr 11-metrsh, Holanda sot ishte dobt n realizim, pati dhjetra raste por nuk konkretizoi asnj, kjo mangsi mund ti kushtoj shum pasi do t ket ndeshje direkte me Portugalin pr kalimin e grupit gj q e vshtirson ende m shum kalimin n fazn eliminatore t Hollands.
  Sui generis

 15. #55
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Me ty sbej muabet se smerr vesh nga futbolli.
  Te thuash qe Portugalia ka lojtar me te mire se Gjermania jo e jo qe smer vesh nga futbolli fare,por je aut komplet ne cdo sens.Mbroje ate qe thua argumentoje.Mos u terhiq duke me then mua qe smar vesh nga futbolli.Te pakten tregohu i sjellshem dhe mos thuaj dicka qe te perket ty.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 16. #56
  Ragnald
  Antarsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Ne cfare reparti eshte me e mire gjermania, ma thuaj, pa i mare lojaret tek e per tek fare se aty del bllof?

 17. #57
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Ne cdo aspekt.Duke filluar qe nga trajneri e duke perfunduar te lojatri fundit rezerve.

  Gjermania eshte skuadra e dyte me e shtrenjte pas Spanjes.Kete e thote Fifa Uefa edhe e gjithe bota.


  Kshu qe me vjen keq per ty qe dole kaq bllof.


  Me ty jam une ai qe sduhet te flas fare sepse smer vesh nga futbolli.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 18. #58
  Ragnald
  Antarsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Di shqip ti?

  Pyeta se ne cfare reparti te fushes gjermani eshte me lart se portugalia?

  A di ne menyre specifike te pergjigjesh pa me permend fifen ti mua?

 19. #59
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  Lexo me vemendje orti gjo e trash ta kam shkruar.Ne cdo aspekt.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 20. #60
  Ragnald
  Antarsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Hej, kur te thashe qe smerr vesh, nuk ta thashe per ofendim.
  Gjykimi qendron me vend

  Mos me humb kohen kot me lojra fjalesh.

  Hajde gjej shoket tani.

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •