Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 102
  1. #1
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583

    28 nëntor 2011: 99 vjetori i shpalljes së Pavarësisë të Shqipërisë

    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 28-11-2011 më 02:10
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  2. #2
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    FILLUAN FESTIMET MADHESHTORE TE FESTIMIT TE DITES SE FALMURIT 99 VITE ME PARE NE VLORE BACI ISMAIL QEMALI BASHKE ME ATDHETARET DASHAMIRSIT E POPULLIT SHQIPETAR NGRITEN NE SHESHIN E VLORES FLAMURIN TONE ME TE VJETERIN NE EVROPE ME TE BUKURIN NE EVROP POR EDHE NE BOTE DHE TREGUAN SE SHQIPERIA PREJ SOTE SHPALLE PAMVARSIN.

    VLLEZER E MOTRA SHQIPETAR/E URIME DITEN E FLAMURIT E RUAJTEM ME SHEKUJ E MBROJTEM ME GJAK DHE DO TA MBEROJM SA TE JETE NEVOJA.

    EDHE PSE AQ ME GEZIM PO EDHE AQ ME DHIMBJE PO E PRESIM 99 VJETORIN E PAMVARSIS PASI ISMAIL QEMALI SHPALLSI PAMVARSIN NE NJE SHTET QE ISHTE I TERE SHQIPERI KURSE SOTE PO FESTOJM NE DISA SHTETE TE NDARE TE SHKELUR NGA FUQIT E MEDHA POR POPULLI SHQIPTAR NUK JU NDALE KURE BASHKIMIT PERSERI TE TROJEVE SHQIPTARE SIQE E FALI ZOTI SOTE PO NDERTOHEN RRUGE PA FUNDE ,AUTOSTRADA PO BEHET REFORMA PER BASHKIM PO DALIN NE SKENE FAKTE SE SHQIPERIA NATYRALA ESHTE AFER REALIZIMIT KUSH E DONE E DONE KUSHE E KUNDERSHTON KOTE PASI BASHKIMI VEQE SE ESHTE REALIZUAR AFRO 60% TE TROJEVE SHQIPTARE JAN BASHKUAR NE MAQEDONI POPULLI SHQIPTAR ESHTE AFER NDARJES SE MAQEDONIS NE MALE TE ZI MALESIA KERKON AUTONIMI DHE ASKUSH NUK MUNDET ME NDALU KOSOVA SHTET SHQIPERI NE NATO GJITHCKA PO LEVIZ NE TE MIREN TONE FALE ZOTI QE 100 VJETORIN TA PRESIM TE BASHKUAR SIQ ISHTE PARA 100 VITEVE GJITHCKA GATI MANIFESTIME KONCERTE GJITHCKA NE TROJET ETNIKE SHQIPTARE.

    PRISHTINA DHE E TERE KOSOVA E TERA KUQ E ZI

    SHQIPERIA SI GJITHMONE KUQ E ZI

    MAQEDONIA KUQ E ZI SHKUPI DHE ZIRTARISHTE FILLONE NDERTIMIN E SHESHIT SKENDERBEG QE TREGON GJITHCKA NE PAHE SE SHQIPTARET JANE SHTET NE VETE DHE BASHKIMI ESHTE ME I MUNDUR SE KURE

    ULQINI PLAVA GUCIA TE TERA KUQ E ZI GJITHE SHQIPTARET ME TE VENDOSUR SE KUR SHQIPONJA DO TE VALVITET SI ASNHEHER ME PARE URIME URIME URIME POPULLI SHQIPTAR





    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 28-11-2011 më 01:50
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  3. #3
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583


    foto nga prishtina e tera kuq e zi neser pret flamurin gjigande te nisur nga vlora drejt prishtines nga aleanca kuq e zi

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  4. #4
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    sote ne vlore aleanca kuq e zi shpalosi fillimin e festes se flamurit 99 vite pamvarsi por jo edhe shtete

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  5. #5
    Të lutem, a ma bën një nder si shqiptari - shqiptarit ? Të lutem, ke aty mundësinë e "ndrysho" që do thotë: a është e mundur që këtë urimin ta shkruash në një Shqipe të pastër, dhe sa më shumë të kuptueshme ?!

    Nuk ta kam me të keq, e kuptoj se kjo klima e festimeve të emocionon pak, por jo aq sa të të ndikojë kaq shumë në mënyrën e të shkruarit në një shqipe të bukur, ashtu siç është...

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anëtarësuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Gezuar o lale!

  7. #7
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    prishtina prishtina



    sote ne vlore
    Ndryshuar për herë të fundit nga ismani : 26-11-2011 më 16:50
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  8. #8
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    FOTO NGA TIRANA GJITHCKA FANTASTIKE GJITHCKA GATI GZUAR SHQIPETAR





    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  9. #9
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583


    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  10. #10
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    gjithë Shqiptarve mbarë botës URIME
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  11. #11
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    dita erdhi shqiperia e tera ne kembe kombi shqiptar i gjithi me i bashkuar se kur o sote o kure shqiperi natyrale bashkimi erdhi shqiponja dikrenare valvitet si asnjeher me pare ne trojet e veta etnike e tere ballkani ne feste tirana si asnjher me pare PRISHTINA KUQ E ZI E TERA SHKUPI GJITHASHTU POR NE SHKUP ME E MIRA RUHET PER NE MBEREMJE PASI FILLONE EDHE ZIRTARISHTE FILLIMI I SHESHIT SKENDERBEG GZONI VLLEZER E MOTRA SHQIPTARE GZONI GZONI DHE VETEM FESTONI
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  12. #12
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    Me aktin e Shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, Kryetari i Qeversisë së Përkohshme Ismail Qemali, më 29 nëntor me një letër i njofton gjashtë Fuqitë e Mëdha: Anglinë, Italinë, Austro-Hungarinë, Francën, Gjermaninë dhe Rusinë.
    Në këtë letër Kryetari i Parë Shqiptar, ndër të tjera shkruan:

    “Kam nderin t’i njoftojë Shkëlqesitë tuaja se delegatët e të gjithë krahinave shqiptare, pa dallim feje, të mbledhur dje në Asamblenë Kombëtare në qytetin e Vlorës, shpallën Pavarësinë e Shqipërisë dhe kanë ngritur një Qeveri të Përkohëshme. Shqiptarët po gëzohen që munden të hynë në familjen e popujve të lirë të Orientit, duke mos pasur për qëllim tjetër veç se të jetojnë në paqë dhe harmoni me të gjithë shtetet fqinje, shpresojmë se ky ndryshim i jetës politike dhe kombëtare i Qeverisë së Përkohëshme të Shqipërisë, ka për t’u njohur prej qeverive tuaja dhe evropiane. Kryetari i Qeverisë së Përkohëshme Ismail Qemali- Vlorë”

    Ne foto, kartolina e pare shqiptare kushtuar Pavarsise.

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  13. #13
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    FOTO NGA PRISHTINA





    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  14. #14
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    Mesazhi i 28 nëntorit? - Nëse populli ynë ka armiq, nuk jemi të vetmit; dijeni se, asnjë armiqësi nuk mund ta dëmtojë popullin tonë më tepër se armiqësia jonë ndaj njëri-tjetrit !

    Dhe armiqësia sjell armiqësinë; kur njerëzit shtypin njëri-tjetrin, ata shtypin veten e tyre. Prandaj jemi të shtypur. Jo nga të tjerët. Por nga vetja jonë. Andaj, nëse kjo datë shënon një ngjarje të rëndësishme për popullin tonë, le të shënojë edhe këtë të vërtetë, të vërtetën e inatosjes dhe kokëfortësisë, e cila ndau dhe përçau. Jo vetëm ne.

    Dhe mbajeni mend: Nuk mund të përparojë një shoqëri, e cila jeton/funksionon nën hijen e errët të inatit dhe kokëfortësisë. E dituria bashkë me edukatën, është rruga e ndritur dhe e sigurt drejt bashkimit, forcimit dhe çlirimit intelektual, shpirtëror e moral.

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  15. #15
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Gezuar festa SHQIPE....

    ps/me pelqyen keta fotot e Tiranes,bravooo
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  16. #16
    I larguar Maska e Enkeleu
    Anëtarësuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
    Postime
    4,298
    Të gjithë shqiptarve kudo që janë , URIME festat e nëntorit !

    I lumtur është ai që nuk shpreson në asgjë, sepse nuk zhgënjehet asnjëherë...!

  17. #17
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    Kjo është Shqipëria
    E keshtu e krijoi Perëndia
    Me dor të vetë e ka qëndis rinia
    Me dor të vetë e kemi shkruar
    Për Shqipëtarët është Shqipëria
    Kush e prek Qoftë MALLKUAR...!


    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  18. #18
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    Lëvizja Qytetare ZGJOHU!-SHKUP
    Rreth FLAMURIT të përbashkuar,
    Me një dëshirë dhe një qëllim,
    Të gjithë Atij duke iu betuar,
    Të lidhim besën për shpëtim.......

    Gëzuar të gjithëve ditën e madhe të 28 Nëntorit, le të jetë FLAMURI ynë edhe në vitet e ardhshme simbol i bashkimit shqiptar sikur edhe gjatë historisë sonë të lavdishme që nga Skenderbeu e deri në ditët e sodit.


    JU URON TE GJITHEVE GZUAR DITEN E PAMVARSIS SE SHQIPERIS SE BEKUAR NGA ZOTI KUSH E PREKE QOFTE MALLKU

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  19. #19
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    NGA SHOQATA CAMERIA JU URONE TE GJITHEVE PAMVARSIN E SHQIPERIS QOGFSHIN GJITHMONE TE BASHKUAR

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  20. #20
    albania is the best Maska e ismani
    Anëtarësuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    FOTO NGA TIRANA NJE SUPER SHQIPONJE ME NJE SUPER IDE TE REALIZUAR NGA KUSH TJETER PERVEC KOMBIT SHQIPTAR TEK ZOGU I ZI FANTASTIKE THJESHTE

    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës
    Nga Albanino në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 2055
    Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
  2. Programi i kandidatit Lulzim Basha per Tiranen
    Nga shigjeta në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 56
    Postimi i Fundit: 15-10-2011, 07:07
  3. Qosja: "Zgjidhja është bashkimi i Shqipërisë me Kosovën"
    Nga Liridona në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 22-05-2009, 13:38
  4. Fullani, zyrtari me i pasur ne Shqiperi-20000 USD ne muaj
    Nga BARAT në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 12-02-2008, 07:15
  5. Dosja antishqiptare e Greqisë, 1912-2007
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •