Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Unhappy mac book i vjedhur

  kam ne dore nje mac boob a1342 te perdorur. kishte te instaluar win7 ultimate. ja dhashe nje mikut tim qe ka pak idene e mac. ariti ta formatonte,por me thote qe eshte i vjedhur dhe nuk mund ti beje dot gje. a ka ndonje menyre shpetimi,apo do jem i detyruar ta perdor me win.faleminderit

 2. #2
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga ateko Lexo Postimin
  kam ne dore nje mac boob a1342 te perdorur. kishte te instaluar win7 ultimate. ja dhashe nje mikut tim qe ka pak idene e mac. ariti ta formatonte,por me thote qe eshte i vjedhur dhe nuk mund ti beje dot gje. a ka ndonje menyre shpetimi,apo do jem i detyruar ta perdor me win.faleminderit

  Nje pjese e botes, ne dore i ka, por s'hap tema ne forum per to.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Nje pjese e botes, ne dore i ka, por s'hap tema ne forum per to.
  Dakort. Shume dakort. Po kur smer vesh,seshte gabim te pyesesh. Nejse. Mua ky shoku me thote qe ta kam riparuar dhe tani punon me Mac,por nuk duhet te futesh ne internet. Sepse laptopi figuron i vjedhur ne rjet dhe do te te bllokohet. Prandaj ju pyes,a ka derman per kete gje apo jo.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Kujt ja paske fik deren pash at zot?
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 5. #5
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  Kujt ja paske fik deren pash at zot?
  Ndonje mafiozi, se ata ngaqe kane shume dhe pa djersen e ballit (lol), s'dine ku i lene. Ne te tjeret, i ruajme si syte e ballit. Biles ndonjehere i fshijme edhe pluhurat.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Lol mu ma merr menja se do ket qon naj student i shkret qe ka shku ne banjo per 5 min e kur o kthy aha

  Korazon 0 and 7? Ca bohet kshtu moj cuc lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 7. #7
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Studentet kendej nga FL...e marrin me vete ne banjo.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Studentet kendej nga FL...e marrin me vete ne banjo.
  Po fukarej na te florides lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 9. #9
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  39
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Ska ca te bejne. Gjeja e pare shiko modelin e laptopit nese ka nje LoJack Chip te instaluar. Apple sma mer mendja te kete nje te tille po per siguri kontrolloje. Nese Laptopi nuk ka asnje chip te tille atehere mjafton vetem ti besh nje format komplet HDD edhe instalo complet os x nga fillimi duke fshire komplet te gjitha particjonet nje me nje particjonin EFI, edhe cdo particjon HFS qe egziston. E vetmja gje nese je ne nje shtet qe ka kontrata me Apple atehere smund ta cosh ne Apple Store per riparime pasi nese pronai e ka flagur numrin serial si te vjedhur atehere laptopi do te te mbahet e ti mund te maresh ndjekje penale po kesaj shume mire mund ta anashkalosh pasi mund te thuash se e ke blere nga dikus e nuk e dije nese ishte i vjedhur.


  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •