Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 138 prej 138
  1. #121
    Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
    Madje dhe ne KTV te Jeta Xharra ka qene nje emision per keta homos. Njoni i martuar me femije e grua, thoshte une jam homos. se tani jane keta kolonialistat e huaj ketu e nje shoqeri qe nuk ka repeda nuk eshte shoqeri moderne dhe e civilizuar gjithmone sipas botekuptimit europian.

    Duhet me gjete pedera ku jane e ku sjane.
    Rina ka plot burre e gra qe pas disa vitesh martese e kane "kuptuar" qe terhiqen nga i njejti seks, por kjo eshte teme tjeter. Problemi qendron te e drejta apo jo per te mbajtur femije...

    Nuk arrij te kuptoj pse sa here behet fjale per te tilla gjera thoni: epo duam europen ne! Nese nuk e di, jane te pakta ato shtete te europes qe e kane lejuar martesen e gay-ve.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  2. #122
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Ne Kosove derisa kane ardhur keta te huajte nuk ka pasur pedera dhe kete e deshmojne dhe brezat me te vjeter.

    Mbase nuk e kane ne te gjitha shtetet e BE-se, por te ne e kemi ne kushtetute me insistimin mu te BE-se dhe eshte si parakusht per mu be pjese e saj, medemek duhet me pase pedera per me hy ne Europe.

  3. #123
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Mos te lene zoti pa nene e babe se je ne meshire te botes pastaj.
    Prinderit gay eshte e keqa me e mire sesa te rritesh jetim pa njeri.

  4. #124
    Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
    Ne Kosove derisa kane ardhur keta te huajte nuk ka pasur pedera dhe kete e deshmojne dhe brezat me te vjeter.

    Mbase nuk e kane ne te gjitha shtetet e BE-se, por te ne e kemi ne kushtetute me insistimin mu te BE-se dhe eshte si parakusht.
    Si parakusht mund te pranohet ne aspektin e respektimit te tjetrit, te mos diskriminojme ato persona, qe njihet si forme racizmi e ne shqiptaret, keq me vjen ta them, por jemi raciste shume per te tilla gjera.

    Kjo ama eshte nje problem i mentalitetit tone, edhe po te futemi ne BE s'do e pranojme kurre pranine e gay apo lesbians. Se harroj ca problemi u be atehere me ate Klodin e Big brother.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    [QUOTE=Rina_87;3244997]Madje dhe ne KTV te Jeta Xharra ka qene nje emision per keta homos. Njoni i martuar me femije e grua, thoshte une jam homos. se tani jane keta kolonialistat e huaj ketu e nje shoqeri qe nuk ka repeda nuk eshte shoqeri moderne dhe e civilizuar gjithmone sipas botekuptimit europian.

    Duhet me gjete pedera ku jane e ku sjane. :

    po po

    Ishalla merren masa se mos vet a

  6. #126
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
    Ne Kosove derisa kane ardhur keta te huajte nuk ka pasur pedera dhe kete e deshmojne dhe brezat me te vjeter.

    Mbase nuk e kane ne te gjitha shtetet e BE-se, por te ne e kemi ne kushtetute me insistimin mu te BE-se dhe eshte si parakusht per mu be pjese e saj, medemek duhet me pase pedera per me hy ne Europe.
    Ne Kosov e Shqiperi familja eshte e forte....tjeter gje ne perendim. S'ka ate strukturen qe eshte normale per ne shqiptaret dhe ne kete aspekt kurr mos te ndryshojme!

  7. #127
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Njerezit e shendoshe te asnje shoqerie ne Europe nuk i pranojne as homoseksualet, as prostitutat, as drogaxhite, as tranvestitat dhe kete e di mire dhe as ne nuk mund te bejme dallim nga ta. E ate ca shkruajne ne leter disa homoseksuale te rrjetit te fuqishem europian qe jane pjese e pozitave te rendesishme te BE-se eshte tjeter muhabet.

    Une nuk shkoj me vra nje homoseksual por sigurisht ne rrethin ku jetoj dhe sillem nuk kam deshire te kem njerez te tille te degjeneruar afer vetes., ashtu sic nuk kam qejf te kem prostituta apo drogaxhi, se nuk kane ndonje dallim, se edhe keta jane te demshem per shoqerine njerezore.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 29-10-2011 mė 09:36

  8. #128
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Iza po po dalin ne pah..munde te ndodhe ndonjeher ta braktise gruan me femije e te martohet me nje te dashur!!o zott i madhe

    Sa i urrejj
    Nete ai ka qene homoseksual, por per hire te opinionit, familjes eshte martuar.
    Me mire qe iku sesa t'ia nxij jeten gruas se vet.
    Kam pasur nje koleg homo, ndonje here me vite turp ose me sakt me vinte keq per mendimet qe vershonin ne tru : O zot ca i ke be vetes :-D
    Ishte njeri i mire , AS ne profesionin e vet , gjithmon i gatshem per te te ndihmuar ,nuk i gjeje ndonje te met (pervec homoseksualitetit ) .

    Te 'urryer' ( mendimi im ) jane biseksuelet , corientime seksuale


    Ps. Donim demokracin si ti dhe une , e gezofshim :-D
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  9. #129
    Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
    Ne Kosove derisa kane ardhur keta te huajte nuk ka pasur pedera dhe kete e deshmojne dhe brezat me te vjeter.

    Mbase nuk e kane ne te gjitha shtetet e BE-se, por te ne e kemi ne kushtetute me insistimin mu te BE-se dhe eshte si parakusht per mu be pjese e saj, medemek duhet me pase pedera per me hy ne Europe.
    E dylbera a kishte para lufte?!

  10. #130
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Nuk di ndonje rast para luftes.

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Nete ai ka qene homoseksual, por per hire te opinionit, familjes eshte martuar.
    Me mire qe iku sesa t'ia nxij jeten gruas se vet.
    Kam pasur nje koleg homo, ndonje here me vite turp ose me sakt me vinte keq per mendimet qe vershonin ne tru : O zot ca i ke be vetes :-D
    Ishte njeri i mire , AS ne profesionin e vet , gjithmon i gatshem per te te ndihmuar ,nuk i gjeje ndonje te met (pervec homoseksualitetit ) .

    Te 'urryer' ( mendimi im ) jane biseksuelet , corientime seksuale


    Ps. Donim demokracin si ti dhe une , e gezofshim :-D
    Per hir? e dine qka do te duhej ti benin atij sikur nje video qe kame pare me lopate i rrahnin hahahahahahaa

    Ps ket lloj demokracie me pedera e lezbajka kurre mos e gezofsha.le ta gezoj kush te doje

  12. #132
    Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
    se nuk i lejon te krijojne per vete e per femijen kushte jetese...



    oh, jo. jo kushtet e homoseksualeve. kushtet e femijeve. fakt eshte qe per shume njerez nuk eshte e lehte te rrisin femije.
    pra shoqeria nuk krijon kushte per veten e vet? you sure are confusing


    kushtet e atyre, jane ata qe thone adoptimi eshte e drejta e tyre. Kur eshte e lehte te rrisesh femije? As edhe njehere nuk ka qene e lehte,
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  13. #133
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Homoseksualiteti eshte i lindur l
    ishte nje gay the nje hetero.
    gay i thote heteros: a ta bejme pak ate punen?
    joooo. se nuk dua te behem gay: i thote heteroja.
    - he mo se me here te pare nuk behesh i tille.
    - ok pra. le ta provoj nje here.
    te nesermen gay i thote te njejten gje:
    - ta bejme edhe nje here ate punen?
    - jo ore se nuk dua te behem gay.
    - he se as me here te dyte nuk behesh gay.
    - e po mire.
    diten tjeter, ai "hetero" shkon tek ai gay e i thote:
    - po me here te trete a behem gay???

    homoseksualiteti nuk eshte gjithmone i lindur izidora.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  14. #134
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Eshte patetike qe cdo degjenerim ne kete bote mundohet te arsyetohet si semundje gjenetike, si te pafajshem. Hyni stupc/dru dhe shiko qysh ju kalon semundja brenda sekondit. ose coj ne mal me pre dru e kthjellen, ose coj neper stane ne bjeshke me lope, e dele, se menjehere natyra i natyralizon me gjinine. Me i cu njefare vendi ku po mendoj une kishin pesu menjehere mutacion gjenetik, kuku qysh ishin kthjell, ishin ardhe ne vete.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 29-10-2011 mė 10:07

  15. #135
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Adimiral barcaletat ngelin barcaleta lol
    Me lindjen kuptoj jo se trashigohet me gen , se nuk kemi ndonje teori te qarte nga ata qe e kane studiuar kete fenomen edhe ndikim faktoresh sozial nuk jane( se e ka rraf e ema ne femijeri dhe filloi te urrej gjinin femrore dhe u be homoseksual :-D ) .
    Ose e ke pasur qysh ne femijere kete prirje ose je munduar per hir te opinionit, morali ect ect ta fshehesh bukur dhe kur tu dha rasti e deklaron pa frike lol



    Nqs ke lexuar diku gje tjeter bitte na i posto
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  16. #136
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Iza pikerishte si ne barcolet ndodhe ky degjenerim,binduu mi shoqe

  17. #137
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Adimiral barcaletat ngelin barcaleta lol
    Me lindjen kuptoj jo se trashigohet me gen , se nuk kemi ndonje teori te qarte nga ata qe e kane studiuar kete fenomen edhe ndikim faktoresh sozial nuk jane( se e ka rraf e ema ne femijeri dhe filloi te urrej gjinin femrore dhe u be homoseksual :-D ) .
    Ose e ke pasur qysh ne femijere kete prirje ose je munduar per hir te opinionit, morali ect ect ta fshehesh bukur dhe kur tu dha rasti e deklaron pa frike lol

    Nqs ke lexuar diku gje tjeter bitte na i posto
    mendoj qe homoseksualiteti ne shumicen e rasteve eshte nje devijim i pranishem qe ne lindje. eshte nje devijim qe ndodh edhe nder kafshe.
    por them qe ka edhe shume raste kur ky devijim shfaqet vetem ne moshe madhore.
    per punen e faktoreve social qe permende me lart, po ta siguroj qe e ke gabim 100%.
    ne greqine dhe ne romen e lashte homoseksualiteti i mashkujve ishte tej mase i perhapur (me mire te themi biseksualiteti).
    ishte dicka thuajse normale (nuk di per ilirine lol). mos te shkon nder mend qe te gjithe ishin te lindur te tille? nuk ka kuptim. ishte shoqeria qe i bente te tille.
    luftetaret trojane thuhet se ishin gay. prandaj ishin aq te bashkuar ne beteje. femrat ishin vetem per te bere femije...
    pastaj zeusi. imagjino nje shoqeri qe adhuron ne kulm nje figure biseksuale...

    per t'u kthyer ne shekullin tone. lol.
    nuk te ka rastisur te njohesh apo te degjosh per ndonje femer qe pas shume zhgenjimeve nga meshkuj ne dashuri, ka vendosur te nderroje sponde???
    une kam njohur mjaft femra bisex.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  18. #138
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    pra shoqeria nuk krijon kushte per veten e vet? you sure are confusing
    po sikur t'i gjeje vete njehere arsyet pse prinderit i braktisin femijet ne jetimore.

    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    kushtet e atyre, jane ata qe thone adoptimi eshte e drejta e tyre. Kur eshte e lehte te rrisesh femije? As edhe njehere nuk ka qene e lehte,
    perderisa eshte i drejte adoptimi, atehere duhej te ishte i drejte per te gjithe, pa dalluar si e shpreh dashurine njeri e si tjetri. nje homoseksual mund te jete per nje femije shume me i dashur se nje heteroseksual. edhe e anasjellta mund te ndodhe. por jo nje heteroseksual eshte gjithmone me i dashur per nje femije se cdo homoseksual. dashuria nuk eshte njelloj me orientimin seksual.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •