Close
Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 351
  1. #41
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    qe Kurani ka mrekulli me numerin 19 kete se luan topi ,
    gabimet ne suren 30 qe solli angmokio dhe ne suren 11 qe po sjell une , nuk mund te hedhin poshte faktin qe te gjithe inicialet e tjera jane shumefisha te nentembedhjeteshit , eshte teper naive te hidhet poshte nje rregull matematikor i ruajtur ne menyre anormale dhe te pashpjegueshme ne Kuran, nderlidheni kete me ajetet 74:30-31,
    vetem mrekullia e shumefishte e inicialeve Ha dhe Mim eshte e mjaftueshme te kuptohet se nuk kemi te bejme me rastesi.
    secili le te gjykoje me ndergjegjen e tij.
    I nderuari Shaban!
    Askush nuk hedh poshte mrekullite e Kuranit. As une e as ndonje tjeter musliman.
    Mrekullite e Kuranit kane shekuj qe zbulohen e vitet e fundit jane zbuluar akoma me shume.
    Kane qene te shumte ato qe kane zbuluar fakte prej mrekullive te Kuranit. Fizikante,matematiciente, historiane, kimiste, biologe etj, muslimane e jomuslimane kane faktuar mrekullite e kuranit. Po pastaj secili prej tyre duhet te deklarohet profet?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  2. #42
    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    I nderuari Shaban!
    Askush nuk hedh poshte mrekullite e Kuranit. As une e as ndonje tjeter musliman.
    Mrekullite e Kuranit kane shekuj qe zbulohen e vitet e fundit jane zbuluar akoma me shume.
    Kane qene te shumte ato qe kane zbuluar fakte prej mrekullive te Kuranit. Fizikante,matematiciente, historiane, kimiste, biologe etj, muslimane e jomuslimane kane faktuar mrekullite e kuranit. Po pastaj secili prej tyre duhet te deklarohet profet?
    a kishte ndonjeri prej tyre te shkruar fjalen rrenje te emrit te tij 19 here ne Kuran?
    dhe a kishte nje profeci ne Kuran per ata , ashtu sic eshte per numerin nentembedjete ne 74:30-31 ?
    dhe a deklaroi ndokush prej tyre qe eshte i derguar?
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  3. #43
    Citim Postuar mė parė nga bazuka Lexo Postimin
    O Bano nuk eshte puna e ndergjegjes ,puna eshte se ka rregulla ne sjelljen a argumenteve dhe fakteve , me vjen keq qe ti se njeh arabishten dhe qe asnjehere nuk je ule ne banken studentore te ndegjosh prof si ligjerojne dhe si sjellin argumente per kete punen a RASHES , ti je nje person qe mundohesh tu tregosh futbollistave si luhet futboll kurse vete asnjehre nuk ke luajtuar futboll ,ndoshta ne PLAY STATION ndoshta , jete ka regulla, mesimet kane rregulla ,argumentet kane rregulla , ti na sjelle neve ketu kopje dhe mundohesh tena tregosh mrekulline e nr 19, kete punen e nr 19 une dhe te tjeret e kemi kaluar para 15 vjetesh.

    sugjerim i imi ,meso arabishten nese don te dish kush ka qene RASHA ,sepse mrekullia e Kuranit eshte pikerisht edhe gj.arabe, eshte shume fantazi dhe knaqsi kur lexon ndonje rregull fetare dhe e argumenton me gj .arabe ,vetem atehere do arish ta kutposh genjeshtren e RASHES
    une do te doja te mesoj arabisht , por fatkeqesisht jam i lidhur me punen dhe per momentin nuk mundem ,
    kjo nuk me pengon mua te mesoj germat arabe dhe te fus germen Ha dhe germen Mim ne kerkim dhe te shikoj rezultatet dhe qe dalin si tek ato tabelat,
    eshte shume e thjeshte per t'a kuptuar nje mrekulli keshtu , pasi rezultati i shifrave flet vete, nuk flet as arabisht e as shqip , por flet gjuhen e argumentit dhe te gjithe ate po kerkojme(argumentin) .
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  4. #44
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Injorant mė dukeni ju i nderuar, sepse duket qartė se si ia shtrembėroni edhe emrin djalit. Unė nuk ia di emrin Banit, mirėpo nuk duhet tė Ironizosh emrin e e tij "Shabon", e kush na qenka injoranti tani kėtu? Unė nuk nuk e kuptova dhe pėr atė tė pyeta, keni bėrė gabim apo e keni bėrė me qėllim, po nqs keni bėrė gabim sigurisht qė atė gabim keni mundur ta pėrmirėsoni tek nocioni ndrysho.

  5. #45
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    Injorant mė dukeni ju i nderuar, sepse duket qartė se si ia shtrembėroni edhe emrin djalit. Unė nuk ia di emrin Banit, mirėpo nuk duhet tė Ironizosh emrin e e tij "Shabon", e kush na qenka injoranti tani kėtu? Unė nuk nuk e kuptova dhe pėr atė tė pyeta, keni bėrė gabim apo e keni bėrė me qėllim, po nqs keni bėrė gabim sigurisht qė atė gabim keni mundur ta pėrmirėsoni tek nocioni ndrysho.
    Bani eshte shkurtimi i emrit Shaban.
    Ne ne Tirone Shabanit i themi Shabon.

    Merr nje sopate e shko caj ca dru me mire!
    Te pakten do ngroheshin ca njerez prej teje.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  6. #46
    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    Nuk calon gomari prej bishti (19 x 142 = 2698.)
    Kurse gomarit te Rashed Khalifes ju prene me kembe e me bisht.
    a mund t'a verifikosh vete si arabishtfoles (sic thua , shpresoj mos te jesh si ata qe dine vetem te lexojne pa i ditur kuptimin) mekuline e ketyre inicialeve e qe eshte e lehte te numerohen ne kompjuter ?

    Kaf Shpeshtėsia e ndodhjes sė “K” nė Suren “K” (Nr. 50) ėshtė 57, 19x3.

    N (NuN) ėshtė 133, 19x7. me shpjegimin e Nun si e shpjegojne vete arabet sunit shiko;http://www.meem.freeuk.com/Noon.html dhe wikipedia shiko;http://en.wikipedia.org/wiki/Nun_(letter)

    S (Sad) 152, 19x8

    J. S. (Ja Sin) 285, 19x15.

    H.M. (Ha Mim) 2147 (19x113)

    `A.S.K. (`Ajn Sin Kaf) 209, ose 19x11.

    Q.H.J.`A.S. (Qaf Ha Ja `Ajn Sad) 137+175+343+117+26 = 798 = 19x42.

    H., T.H. (Ta Ha), T.S. (Ta Sin), & T.S.M. (Ta Sin Mim) 1767 = (19x93)

    bismilahirrahmanirrahim ka 19 germa arabe
    Kurani ka 114 sure 19x6
    6346 ajete 19x334 shiko qe 6+3+4+6=19
    nga surja pa bismilah 9 deri tek surja me dy bismilahe 27 perfshihen gjithesej 19 sure

    menyra se si nderlidhet numeri 19 me Kuranin;

    SURET/ NUMER / NUMERI I AJETEVE
    19-ta / i Sures / per sure

    -----------------------------------
    19x1 -19-ta -99 ajete
    19x2 -38-ta -89 ajete
    19x3 -57-ta -30 ajete
    19x4 -76-ta -32 ajete
    19x5 -95-ta -9 ajete
    19x6 -114-ta -7 ajete
    TOTALI =266 (19x4)


    keto angmokio jane lehtesisht te verifikueshme ,
    gjithashtu verifiko te lutem fjalen rrenje te emrit Rashad(rashada) qe ndodh fiks 19 here ne Kuran , as 18 e as 20, shiko;
    Fjala rrenje e emrit Rashad(rashada) gjendet 19 here ne Kuran ne ajetet ne vijim;
    2:186 dhe 2:256 dhe 4:6 dhe 7:146 dhe 11:78 dhe 11:87 dhe 11:97 dhe 18:10 dhe 18:17 dhe 18:24 dhe 18:66 dhe 21:51 dhe 40:29 dhe 40:38 dhe 49:7 dhe 72:2 dhe 72:10 dhe 72:14 dhe 72:21


    une te provokoj se ti nuk ke aftesine te me sjellesh nje difekt ne keto fakte qe te solla ,
    te lutem verifikoji dhe me thuaj se a ka ndonje gabim ne ato qe solla apo jo,
    pastaj analizo me ajetet 74:30-36 dhe konkludo ashtu si nje njeri i logjikshem dhe inteligjent do te konkludonte ,
    shiko edhe ajete ku profetizohet ardhje e nje resuli 3:81 dhe konfirmohet edhe ne 33:7

    pre pergjigje nqs ke ndonje ankese per sa solla.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 28-10-2011 mė 04:36
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  7. #47
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    a mund t'a verifikosh vete si arabishtfoles (sic thua , shpresoj mos te jesh si ata qe dine vetem te lexojne pa i ditur kuptimin) mekuline e ketyre inicialeve e qe eshte e lehte te numerohen ne kompjuter ?

    Kaf Shpeshtėsia e ndodhjes sė “K” nė Suren “K” (Nr. 50) ėshtė 57, 19x3.

    N (NuN) ėshtė 133, 19x7. me shpjegimin e Nun si e shpjegojne vete arabet sunit shiko;http://www.meem.freeuk.com/Noon.html dhe wikipedia shiko;http://en.wikipedia.org/wiki/Nun_(letter)

    S (Sad) 152, 19x8

    J. S. (Ja Sin) 285, 19x15.

    H.M. (Ha Mim) 2147 (19x113)

    `A.S.K. (`Ajn Sin Kaf) 209, ose 19x11.

    Q.H.J.`A.S. (Qaf Ha Ja `Ajn Sad) 137+175+343+117+26 = 798 = 19x42.

    H., T.H. (Ta Ha), T.S. (Ta Sin), & T.S.M. (Ta Sin Mim) 1767 = (19x93)

    bismilahirrahmanirrahim ka 19 germa arabe
    Kurani ka 114 sure 19x6
    6346 ajete 19x334 shiko qe 6+3+4+6=19
    nga surja pa bismilah 9 deri tek surja me dy bismilahe 27 perfshihen gjithesej 19 sure
    menyra se si nderlidhet numeri 19 me Kuranin;

    SURET/ NUMER / NUMERI I AJETEVE
    19-ta / i Sures / per sure
    -----------------------------------
    19x1 -19-ta -99 ajete
    19x2 -38-ta -89 ajete
    19x3 -57-ta -30 ajete
    19x4 -76-ta -32 ajete
    19x5 -95-ta -9 ajete
    19x6 -114-ta -7 ajete
    TOTALI =266 (19x4)

    keto angmokio jane lehtesisht te verifikueshme ,
    gjithashtu verifiko te lutem fjlaen rrenje te emrit Rashad(rashada) qe ndodh fiks 19 here ne Kuran , as 18 e as 20, shiko;
    Fjala rrenje e emrit Rashad(rashada) gjendet 19 here ne Kuran ne ajetet ne vijim;
    2:186 dhe 2:256 dhe 4:6 dhe 7:146 dhe 11:78 dhe 11:87 dhe 11:97 dhe 18:10 dhe 18:17 dhe 18:24 dhe 18:66 dhe 21:51 dhe 40:29 dhe 40:38 dhe 49:7 dhe 72:2 dhe 72:10 dhe 72:14 dhe 72:21


    une te provokoj se ti nuk ke aftesine te me sjellesh nje difekt ne keto fakte qe te solla ,
    te lutem verifikoji dhe me thuaj se a ka ndonje gabim ne ato qe solla apo jo,
    pastaj analizo me ajetet 74:30-36 dhe konkludo ashtu si nje njeri i logjikshem dhe inteligjent do te konkludonte ,
    shiko edhe ajete ku profetizohet ardhje e nje resuli 3:81 dhe konfirmohet edhe ne 33:7

    pre pergjigje nqs ke ndonje ankese per sa solla.
    Ti keto qe thua i ke kontrolluar vete?
    Nese thua po , genjen, sepse arabishtja lexohet vetem me bashketingellore.
    Une nuk kam nje program ne arabisht qe ti lexoj keto fakte qe po me sjell ti.
    Me jep nje link qe ta shkarkoj!
    Gjithsesi une asnjehere nuk kam mohuar faktet e Kuranit , lexo dhe me siper te kam thene jo vetem une por asnje musliman nuk mund ti mohoj mrekullite e kuranit.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  8. #48
    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    Ti keto qe thua i ke kontrolluar vete?
    Nese thua po , genjen, sepse arabishtja lexohet vetem me bashketingellore.
    Une nuk kam nje program ne arabisht qe ti lexoj keto fakte qe po me sjell ti.
    Me jep nje link qe ta shkarkoj!
    Gjithsesi une asnjehere nuk kam mohuar faktet e Kuranit , lexo dhe me siper te kam thene jo vetem une por asnje musliman nuk mund ti mohoj mrekullite e kuranit.
    te gjitha jane te kotrolluara , po te sjell menyeren se si t'i kontrollosh ato me lart ne postimin ne vijim
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  9. #49
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    te gjitha jane te kotrolluara , po te sjell menyeren se si t'i kontrollosh ato me lart ne postimin ne vijim
    Po te pyes ty , i ke kontrolluar ?
    Mendoj se eshte e drejte qe para se te sjellesh nje postim ta verifikosh me pare.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  10. #50
    1) futu ketu;http://tanzil.net/download/ dhe shkarko tekstin e Kuranit
    2) merr psh(sic kam bere une ) suren 40(copy/paste) dhe beje paste ne programin microsoft word office
    3) tek kerkimi "search" (ne cep djethtas) fute germen Ha ح dhe pastaj Mim م , rezultatet sipas Khalifes duhet te dalin keshtu Ha=64 dhe Mim=380


    verifiko keshtu ne kete menyre nje nga nje suret dhe kontrolloji me Rashad Khalifen ketu;http://masjidtucson.org/albanian/Mre..._e_Kuranit.pdf

    per siguri , merr edhe makinen llogaritese dhe beji edhe vete llogarite (mos i beso vec vetes tende)
    une kam kontrolluar te gjitha sa solla me lart , pervec te sures 19 dhe 20 per shkak te Haa(nuk eshte e njejte me Ha-ne ne suret me Ha Mim), kete e ka verifikuar nje shoku im qe i kam besim, po ashtu edhe suren 36 ai e verifikoi per shkak te veshtiresise se J(ja) , pasi S(sin jo sad) e kisha verifikuar vete.
    te gjitha te tjerat me siper i kam verifikuar me doren time.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 28-10-2011 mė 05:15
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  11. #51
    po ashtu kam numeruar(e thjeshte) qe bismilahirrahmanirrahim ka 19 germa arabe
    Kurani ka 114 sure 19x6
    Kurani ka 6346 ajete 19x334 (duke iu hequr dy ajetet e fundit te sure 9 dhe duke u numeruar edhe bismilahet)
    fjalen rashada ne suret;2:186 dhe 2:256 dhe 4:6 dhe 7:146 dhe 11:78 dhe 11:87 dhe 11:97 dhe 18:10 dhe 18:17 dhe 18:24 dhe 18:66 dhe 21:51 dhe 40:29 dhe 40:38 dhe 49:7 dhe 72:2 dhe 72:10 dhe 72:14 dhe 72:21(ne shume sure eshte si rushdun, ose rashudin ose jarashudin etj por qe eshte e kuptueshme qe eshte e njejta fjale)

    dhe kjo qe eshte po ashtu e lehte ;
    19x1 -19-ta -99 ajete
    19x2 -38-ta -89 ajete
    19x3 -57-ta -30 ajete
    19x4 -76-ta -32 ajete
    19x5 -95-ta -9 ajete
    19x6 -114-ta -7 ajete
    TOTALI =266 (19x4)

    dhe mbase kam verifikuar edhe ndonje gje tjeter , por qe nuk me kujtohet per momentin

    kurse kete tabelen poshte e kam ndertuar me doren time , pasi qe i kam verifikuar vete me doren time (disa here) keto rezultate , kushdo qe do shpjegime se si i nxora shifrat ne tabelen me poshte , jam i gatshem qe t'a bej kete;

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bani : 28-10-2011 mė 05:01
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  12. #52
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    Bani eshte shkurtimi i emrit Shaban.
    Ne ne Tirone Shabanit i themi Shabon.

    Merr nje sopate e shko caj ca dru me mire!
    Te pakten do ngroheshin ca njerez prej teje.
    Injoranti vėrehet shumė leht nė shkrime, shiko se si flet o i nderuar, por unė jam nga Kosova dhe nuk e paskam ditur se ju emrit "Shaban" i thoni "Shabon", sepse tek ne kėtė dialet e flasin tė malsis sė Kosovės dhe qytetarėt tallen me gjuhėn e tyre pastaj, e pėr kėtė unė reagova, kurse sa pėr inicialet Kuranore dhe mrekullitė matematikore tė lė rehat tė merrsh me Banin pra, mirėpo nuk ma do mendja se do ia dalėsh e ta kundėrshtosh atė mrekulli tė Kuranit ku i tėri ėshtė shumėfish i 19-shit, kot e ke nėse mundohesh t'i paraqesėsh disa "fakte" dhe "argumente" kinse pėr ta rrėzuar mrekullin e 19-shit nė Kuran, sepse je sa grimca pėr ta bėrė atė . Unė tani jam nė pun dhe nuk kam kohė tė merrem mė tepėr me "ty" personalisht, mirėpo do gjej kohėn dhe do shkruajm prap ne tė dy, por mė duket se dje i ike debatit qė ishe duke e bėrė me mua!! Jo por ti nuk bėre fare debat me mua. Mua mė kanė pėrjashtuar pėrshkak se nuk kanė mundur t'i kundėrpėrgjigjen shkrimit t'im, por nuk do tė thotė se unė nuk e di matematikėn tani dhe t'i dalloj tė vėrtetat kuranore matematikore, mrekulli tė pakundėrshtueshme.

    Ndėrsa sa i pėrket rekomandimit tėnd qė ti mė dhe tani nė fund, falėnderoj Zotin qė ma ka dhėnė trurin pėr tė studiuar dhe pėr tė arritur tituj dhe suksese tė mėdha nė jetėn time dhe tani unė jam nė karrige brenda zyres time dhe e sjell karrigėn si tė dua, sepse ma ka mundėsuar zoti nėpėrmjet trurit qė unė tani ta kem kėtė vend pune. Kurse ti...?? Ty vėrtet tė nevojiten njė palė syze, sepse vėrtet e tepron duke ndenjur natė e ditė nė forume e duke i zgurdulluar sytė qė kinse tė "zbulosh" diqka apo ku di unė, por fatkeqėsisht interneti dhe forumet nuk tė japin para dhe kam frigėn se nuk ke me ēfarė i blen ato tė shkreta syze, por unė tė rekomandoj qė tė marrėsh dy funde tė tegllave, sepse sigurisht qė ato do tė kryejnė punė. Apo ndoshta ju jeni i paguar nga pseudo "muslimanėt"? Selefi? Hannefi? Sufi? Sufistėt vėrtetė e teprojnė i nderuar!! Shija? Mos vallė jeni vehabist? Sa e keni pagėn mujore?

    Ja ky jam unė... ai i cili i pėrgjigjem ēdo injoranti me tė njejtėn monedhė!

    Tė pėrshėndes .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 28-10-2011 mė 05:06 Arsyeja: .

  13. #53
    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    Injoranti vėrehet shumė leht nė shkrime, shiko se si flet o i nderuar, por unė jam nga Kosova dhe nuk e paskam ditur se ju emrit "Shaban" i thoni "Shabon", sepse tek ne kėtė dialet e flasin tė malsis sė Kosovės dhe qytetarėt tallen me gjuhėn e tyre pastaj, e pėr kėtė unė reagova, kurse sa pėr inicialet Kuranore dhe mrekullitė matematikore tė lė rehat tė merrsh me Banin pra, mirėpo nuk ma do mendja se do ia dalėsh e ta kundėrshtosh atė mrekulli tė Kuranit ku i tėri ėshtė shumėfish i 19-shit, kot e ke nėse mundohesh t'i paraqesėsh disa "fakte" dhe "argumente" kinse pėr ta rrėzuar mrekullin e 19-shit nė Kuran, sepse je sa grimca pėr ta bėrė atė . Unė tani jam nė pun dhe nuk kam kohė tė merrem mė tepėr me "ty" personalisht, mirėpo do gjej kohėn dhe do shkruajm prap ne tė dy, por mė duket se dje i ike debatit qė ishe duke e bėrė me mua!! Jo por ti nuk bėre fare debat me mua. Mua mė kanė pėrjashtuar pėrshkak se nuk kanė mundur t'i kundėrpėrgjigjen shkrimit t'im, por nuk do tė thotė se unė nuk e di matematikėn tani dhe t'i dalloj tė vėrtetat kuranore matematikore, mrekulli tė pakundėrshtueshme.

    Ndėrsa sa i pėrket rekomandimit tėnd qė ti mė dhe tani nė fund, falėnderoj Zotin qė ma ka dhėnė trurin pėr tė studiuar dhe pėr tė arritur tituj dhe suksese tė mėdha nė jetėn time dhe tani unė jam nė karrige brenda zyres time dhe e sjell karrigėn si tė dua, sepse ma ka mundėsuar zoti nėpėrmjet trurit qė unė tani ta kem kėtė vend pune. Kurse ti...?? Ty vėrtet tė nevojiten njė palė syze, sepse vėrtet e tepron duke ndenjur natė e ditė nė forume e duke i zgurdulluar sytė qė kinse tė "zbulosh" diqka apo ku di unė, por fatkeqėsisht interneti dhe forumet nuk tė japin para dhe kam frigėn se nuk ke me ēfarė i blen ato tė shkreta syze, por unė tė rekomandoj qė tė marrėsh dy funde tė tegllave, sepse sigurisht qė ato do tė kryejnė punė. Apo ndoshta ju jeni i paguar nga pseudo "muslimanėt"? Selefi? Hannefi? Sufi? Sufistėt vėrtetė e teprojnė i nderuar!! Shija? Mos vallė jeni vehabist? Sa e keni pagėn mujore?

    Ja ky jam unė... ai i cili i pėrgjigjem ēdo injoranti me tė njejtėn monedhė!

    Tė pėrshėndes .
    goni , eshte e qarte se mrekullise matematikore nuk i humbet vlera kur dy sure nuk ja dalin te jene shumefisha te nentembedhjeteshit , mund te ndodhe ne te ardhmen qe keto probleme te sqarohen ashtu sikur kane ndodhur edhe ne raste te tjera ,
    kete e kane veshtire t'a kuptojne disa , ashtu sikur e kane te veshtire qe te pranojne se ne 3:81 profetizohet nje i derguar qe vjen pas Muhamedit

    pershendetje dhe uroj te jesh mire .
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  14. #54
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Po mor po o Bani, njerėzia ēdo profet dhe lajmtar e ka injoruar, e ka mallkuar, e ka urryer dhe gjithqka qė ėshtė e mundur tė bėhet kundėr tij e ka bėrė. Kėta i kanė faktet nė libėr, por nuk dėshirojnė qė t'i besojnė Zotit tė tyre. Arsyeja ėshtė se Zoti ua ka vu njė perde kėtyre dhe ti nuk ke ēfarė tė ndryshoh as pėr tė mirė e as pėr tė keq, sepse Zoti ka dashur qė tė jetė kėshtu fati i tyre.

  15. #55
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    Injoranti vėrehet shumė leht nė shkrime, shiko se si flet o i nderuar, por unė jam nga Kosova dhe nuk e paskam ditur se ju emrit "Shaban" i thoni "Shabon", sepse tek ne kėtė dialet e flasin tė malsis sė Kosovės dhe qytetarėt tallen me gjuhėn e tyre pastaj, e pėr kėtė unė reagova
    Nqs ke reaguar per kete po ta jap pergjigjen me poshte:
    Shikoje mbeshtetesin tend si i thote vete emrit te vet.
    Shko tek postimi i tij me poshte:

    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    kjo eshte e gjithe e verteta angmokio ,
    edhe nje here te falenderoj per informacionin qe solle dhe je i mirepritur me cdo te re dhe me cdo te vertete,

    paqe dhe gjithe te mirat !

    shaboooni...
    Po ti o Shabon e pranon qe je injorant?





    Mua mė kanė pėrjashtuar pėrshkak se nuk kanė mundur t'i kundėrpėrgjigjen shkrimit t'im,
    hahahaha ky eshte justifikimi me idiot qe kam lexuar ndonjehere ne jeten time.





    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    Ty vėrtet tė nevojiten njė palė syze, sepse vėrtet e tepron duke ndenjur natė e ditė nė forume e duke i zgurdulluar sytė qė kinse tė "zbulosh" diqka apo ku di unė, por fatkeqėsisht interneti dhe forumet nuk tė japin para
    Ja ku e ke pergjigjen injorant qe nuk mban mend se c'shkruan .
    Lexo postimin tend c'fare ke shkruajtur para dy ditesh.

    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    Unė shoh se ti ke postuar 250 herė, kurse unė vetėm 19 herė, kurse nė forume tjera kam postuar dhe kam debatuar e diskutuar me mijera.... Kėshtu qė pak mė ngadal,.
    Gjithsesi nje pjese e keshilles tend eshte e drejte , tash e tutje duhet te kursej kohen time ne debate me injorante si ty.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 28-10-2011 mė 08:16
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  16. #56
    angmokio , leri teorirat dhe mu pergjigj te lutem se a e provove mrekulline ne kompjuter apo jo , nqs ke nevoje per instruksione ...jam ne sherbimin tend !!!
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  17. #57
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
    angmokio , leri teorirat dhe mu pergjigj te lutem se a e provove mrekulline ne kompjuter apo jo , nqs ke nevoje per instruksione ...jam ne sherbimin tend !!!
    Shabono , une nuk zbavitem prej mashtrimeve ndaj nuk kam me kohe te lexoj me mashtrimet e Khalifes.
    Me mjaftojne 3 mashtrimet qe i ke ne krye te temes per te hedhur poshte teorine e nje mashtruesi.

    Mashtrues apo kriminel behesh qofte dhe me nje veper penale, jo me me 3 vepra qe i vertetove dhe vete.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  18. #58
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Kam 3 pyetje!

    1. Si ka mundesi qe Rashed Khalifas i doli bursa per te studiuar ne USA kur rezultatet e tij ishin ''pranueshem''? (ka me mijera studente qe dalin me'' shume mire'' dhe ''shkelqyeshem'' dhe nuk kane shancin ta marrin nje burse te tille)

    2. Si ka mundesi qe USA i ndertoi nje xhami personale Rashed Khalifas?

    3. Si ka mundesi qe kur Rashed Khalifa vdiq ne llogarine e tij bankare numeroheshin 10-tra milione dollare?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  19. #59
    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    Kam 3 pyetje!

    1. Si ka mundesi qe Rashed Khalifas i doli bursa per te studiuar ne USA kur rezultatet e tij ishin ''pranueshem''? (ka me mijera studente qe dalin me'' shume mire'' dhe ''shkelqyeshem'' dhe nuk kane shancin ta marrin nje burse te tille)

    2. Si ka mundesi qe USA i ndertoi nje xhami personale Rashed Khalifas?

    3. Si ka mundesi qe kur Rashed Khalifa vdiq ne llogarine e tij bankare numeroheshin 10-tra milione dollare?
    ti me shtron mua tre pyetje dhe une do te shtroj ty vetem nje pyetje ;
    1) si ka mundesi qe fjala rrenje e emrit Rashad(rashada) ndodh 19 here ne Kuran
    perderisa e pranon qe Kuranin e shkroi Zoti!!!
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  20. #60

    Rashad Khalifa deklaron :Mos ndiqni Rashad Khalifen, por Zotin

    shikoni videon me poshte nga minuta e 9:23 e tutje:

    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

Faqja 3 prej 18 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •