Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Atlantisi
    Anëtarësuar
    13-01-2011
    Postime
    91

    Cool Nryshimi i postimit

    Dua ta fshij sepse e kam shkruar 2 herë të njëjtin mesazh,a ka mundësi ta bëj këtë?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Atlantisi : 29-10-2011 më 16:59 Arsyeja: Dua ta fshij mesazhin sepse e kam shkruar dy herë

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Atlantisi
    Anëtarësuar
    13-01-2011
    Postime
    91
    Përsëri nuk po hapet Ubuntu!2 Herë doli mesazhi i njëjtë si më parë që të pata treguar.
    Ubuntu 11.10 ubuntu tty 1
    Ubuntu login:
    Password:
    Welcome to Ubuntu 11.10 (GNU/Linux 3.0.0-12-generic i 686)
    Documentation:https://help.ubuntu.com
    0 packages can be updated
    0 updates


    Kurse 1 herë tjetër kështu:
    Starting bluetooth
    PulseAudio configured for per-user sessions
    saned disbled;edit /etc/def aut/saned

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e BHGod
    Anëtarësuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    447
    Po behet keq e me keq! Mesazhi i pare nuk duhet te shfaqet, normalisht. Por t'i ke nje karte grafike nVidia (si e imja) e cila shkakton edhe ate problemin kur nuk ka drejtuesit ("drivers") e duhur. Sikur te hapej edhe nje here sistemi, e para gje qe duhet te besh eshte te instalosh perseri paketen nvidia-current. Kete mund ta besh duke perdorur nje nga menyrat grafike recovery qe prej ndezjes se kompjuterit (menyja qe del per te zgjedhur nese do te punosh me Ubuntu apo me Windows).

    Per mesazhin e dyte, eshte me i nderlikuar, dhe i raportuar edhe nga perdorues te tjere. Fatkeqesisht, per shkak te perseritjes te tij, disa jane detyruar te instalojne Ubuntu-n nga fillimi. Per kete nuk di çfare te sugjeroj, perveçse te drejtoj qe te postosh me mire te forumi i Ubuntu-s per zgjidhjen e problemit.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Atlantisi
    Anëtarësuar
    13-01-2011
    Postime
    91
    E instalova përsëri Ubuntun.Provova edhe sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf ruajta skedën,rinisa kompjuterin por përsëri asgjë nuk ndryshoi(më ka bërë shumë nervoz ky problem me zërin.)A ke ndonjë sygjerim tjetër BHGod?Falemnderit për ndihmën tënde

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Atlantisi
    Anëtarësuar
    13-01-2011
    Postime
    91
    E zgjidha problemin,me instalimin e gnome-alsamixer.

  6. #46
    Po të niska mbarë viti i ri 2012, qerrata!

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar më parë nga Atlantisi Lexo Postimin
    Përshëndetje!Para disa ditësh e instalova Ubuntu 11.10,pra versionin e fundit por nuk mund të dëgjoj asgjë,d.m.th. nuka ka fare zë,Këtë problem e kam pasur edhe me versionin 11.04 por pas instalimit të Gnome Alsa mixer u zgjidh problemi,por tash edhe pse e kam instaluar sërish këtë program nuk po ndryshon asgjë,bile as nuk hapet programi fare.Besoj se këtë herë do të më ndihmoni,falemnderit.
    update audio drivers

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •