Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 48
 1. #21
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  isha kur isha ne itali me mbeten vetem kujtimet eh me nji kohe bongiorno a tutti

 2. #22
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga dibrani2006
  isha kur isha ne itali me mbeten vetem kujtimet eh me nji kohe bongiorno a tutti
  ::
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  LIGNANO SABIA D'ORO
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  per ata qe jane te interesuar te dine per yoga dhe meditimin

  RITIRO DI PRIMAVERA 2006

  Siamo felici di invitarvi al Ritiro di Primavera 2006 presso lo Sport Hotel Panorama, Fai della Paganella (TN).
  Arrivo: Ven. 14 Aprile ore 16:00 - Partenza Lun. 17 ore 15:00 - Info. Tel. 045/8004881 ore 9:30-13:00 Prenot. Tel. 0461/583134
  Namaskar!
  siamo felici di invitarvi al Ritiro di Primavera 2006, presso lo Sport Hotel Panorama, Fai della Paganella.

  Il Trentino alto Adige avrą una nuova opportunitą di ospitare il Ritiro di Primavera nel 2006.

  Fai della Paganella č situata nelle dolomiti (quota 1000m), con le sue meraviglie naturali, panorami stupendi ed una rinvigorante aria di montagna, č il luogo perfetto per risollevarsi dallo stess della vita quotidiana e trovare tranquillitą e armonia dentro se stessi.

  Lezioni regolari di asanas (posizioni) per energizzare il corpo, sublimi meditazioni, gioiosi kiirtan, delizioso cibo vegetariano ed una incantevole compagnia spirituale sono sempre stati l'attrazione del Ritiro di Primavera, rendendolo il pił grande evento Ananda Marga dell'anno nella regione.

  E' un'opportunitą per vivere l'esperienza di meditazioni pił profonde, ristabilirsi nella regolaritą delle pratiche spirituali, e condividere tre giorni con i compagni di viaggio sul Sentiero della Beatitudine.

  L'hotel offre eccellenti strutture per mantenere i bambini ispirati ed impegnati in attivitą creative.

  Vi vorremmo ricordare che il numero dei posti č limitato e quindi vi consigliamo vivamente di prenotare prima possibile. I posti verranno riservati in base all'ordine di prenotazione.

  Non vediamo l'ora di incontrarti a Fai della Paganella.

  Il comitato organizzatore


  Info. Tel. 045/8004881 ore 9:30 - 13:00

  romaregoffice@berlinsector.amps.org

  Prenotazioni: Tel. 0461/583134

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e che_guevara86
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  verdalle anej ktej
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje forumista qe rrini dhe jetoni ne itali. Se kush kishte permend 28 nentorin kuq e zi ne mes italise. Pe me lale e kemi ba kete vit qe kaloi. Flamurin me nje disko dhe te gjith aty duke kercy qef ne fillim dhe ne fund himnin ec baba per qaf krrabe thuj top fare muhabeti asht se me u mbledh njeher shqiptaret seshte gje e keqe . Ec mer gjini nje qytet pershembull ketu ku jam une ne Genova. Cuna goca burra gra pa dallime moshe seksi krahine apo moshe rendesi ka te jei shqiptare ose shqiptare :P

 5. #25
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  22-05-2006
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dikur dhe ju do ti nėnshtroheni priftėrinjve tė rinj me xhaketė dhe kravatė qė do tju kėrkojnė edhe atė pak qė ju pėrket .... lirinė ...


  ende nuk ėshtė vonė

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e nio DeeJay tori
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Bollokume Party......torino

  ME RASTIN E DITES SE VERES STUDENTET SHQIPTAR TORINO ORGANIZOJNE

  BOLLOKUME PARTY......

  JENI TE FTUAR TE GJITHE.
  HYRJA VETEM PER STUDENTET 5- EURO BASHKE ME NJE KONSUMACION.

  ORA 22:30--23:00 DERI NE MENGJES HERET

  VENDI: PIER 7-9-11 MURAZZI DEL PO TORINO.

  NQS DESHIRONI TE SHIKONE FOTO DHE VIDEO NGA PARTYT E KALUARA:

  www.studentetshqiptartorino.blogspot.com
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  red and black i dress...

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dhe une isha ne Itali kam jetuare pak koe me te veret me ka pelqyer por me shum qe me pelqente ne itali se mesova gjuhen shum shpejt dhe ishte shum e let por jo mire por me te veret shum mu pershtatke gjuha italine dhe shum e let per ta mesuar se di ... shum fjal ishin dhe ne gjuhen don shqipe.

  Uroj fat gjithe shqiptareve ku do qe jan.
  RROSH E QOFSH MOJ E MIRA SHQIPTARI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga LuLiKraS : 25-02-2007 mė 19:40

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e nio DeeJay tori
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  nje here ne muaj ketej ne torino ne bejme feste me muzike shqip e moret vesh........

  si nuk na thate gje? do vini s'do vini?.........
  red and black i dress...

 9. #29
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  35
  Postime
  932
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga nio DeeJay tori
  nje here ne muaj ketej ne torino ne bejme feste me muzike shqip e moret vesh........

  si nuk na thate gje? do vini s'do vini?.........
  Komplimenta per festen.Pashe nga fotot qe kishte dale mire , gjithsesi ne studentet ne Bari i bejme me bukur
  Divide Et Impera
  " Yo soy cubano, latinoamericano
  y pa’ todos mis hermanos yo les quiero cantar"

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2006
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ah sa mir ju nga italia....ne kendej nga franca rrofshin arabet se shqiptaret e kan humbur fare... o nio deejay tori a njef njeri qe ka receten e ballakumeve se me shkoj goja leng...

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e nio DeeJay tori
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  pershendetje

  receten e bollokumeve ta dergoj une vetem se te heqin truni kur ti pjekesh.....


  meqe ra fjala me date 1 maj ne organizojme nje feste tjeter...

  ti qe je ne france nuk je dhe shume larg mund te vish.... bej nje grup me shqiptare edhe hajde......

  kurse nga bari ne torino eshte nje ēik larg.... me behet qefi qe organizohem edhe ne bari festa te tilla
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  red and black i dress...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e nio DeeJay tori
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  EXTRA-comunitarian PARTY TORINO

  mire se te na vini....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  red and black i dress...

 13. #33
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  33
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ui ui, te gjitha festat ne Torino behen re?
  ncncnc... po ne firenze s'behet gje hic?
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 14. #34
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  35
  Postime
  1,726
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Dt 26/09/2007

  StudentetShqiptarTorino ne bashkepunim me WebShqip.com,Disco Pier 7-9-11 dhe Birra Tirana organizuan me rastin e rikthimit te studenteve dhe ardhjen e studenteve te rinj:

  Balkan Beat Party "Mire se erdhet ne Torino"

  Fotot e ktyre festave mund ti shikoni ne www.webshqip.com dhe www.studentetshqiptartorino.blogspot.com
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kacaku basket : 28-09-2007 mė 12:04
  Mendoj qė ekzistojnė dy gjėra tė pafundme: Universi dhe Injoranca njerzore, por pėr Universin kam akoma disa dyshime. (Albert Einstein)

  Punimet e mia nė Jasc Paint Shop Pro
  Punime nga studentėt e shkollės Angelo Blue

 15. #35
  Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  REPUBBLICA ITALIANA
  Mosha
  42
  Postime
  815
  Faleminderit
  1
  21 falenderime nė 20 postime

  Wink

  Peshendetje te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen ne Itali.

  In Bocca al lupo a tutti :P

 16. #36
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  35
  Postime
  932
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga kacaku basket Lexo Postimin
  Dt 26/09/2007

  StudentetShqiptarTorino ne bashkepunim me WebShqip.com,Disco Pier 7-9-11 dhe Birra Tirana organizuan me rastin e rikthimit te studenteve dhe ardhjen e studenteve te rinj:

  Balkan Beat Party "Mire se erdhet ne Torino"

  Fotot e ktyre festave mund ti shikoni ne www.webshqip.com dhe www.studentetshqiptartorino.blogspot.com
  Klodi si ambjent i bukur lale.Femnat mesa shof qekan ma te bukura knej nga Puglia se anej nga Torino.Kot me te pyt Klodo, ti je noi antar kryesie i shoqates se studentave ne Torino ene me fondet si ja ben ajo shoqata qe financohet? Ndihmohet nga Ministria e Jashtme e Shqiperise?


  Ciao
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sherri : 02-11-2007 mė 14:27
  Divide Et Impera
  " Yo soy cubano, latinoamericano
  y pa’ todos mis hermanos yo les quiero cantar"

 17. #37
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  33
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga sandokani Lexo Postimin
  Peshendetje te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen ne Itali.

  In Bocca al lupo a tutti :P
  Crepi lupua re.
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 18. #38
  Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  REPUBBLICA ITALIANA
  Mosha
  42
  Postime
  815
  Faleminderit
  1
  21 falenderime nė 20 postime

  !

  Citim Postuar mė parė nga pulcina86 Lexo Postimin
  Crepi lupua re.

  ) Ciao Pulcina

 19. #39
  Comunicazione & Marketing Maska e Albmaster
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  REPUBBLICA ITALIANA
  Mosha
  42
  Postime
  815
  Faleminderit
  1
  21 falenderime nė 20 postime

  Wink

  Citim Postuar mė parė nga Sherri Lexo Postimin
  Klodi si ambjent i bukur lale.Femnat mesa shof qekan ma te bukura knej nga Puglia se anej nga Torino.Kot me te pyt Klodo, ti je noi antar kryesie i shoqates se studentave ne Torino ene me fondet si ja ben ajo shoqata qe financohet? Ndihmohet nga Ministria e Jashtme e Shqiperise?


  Ciao  HAHAHHHAHHAHAHAAHHA SHERRI ama kish ku me u fal gjete mer :P Po qe per ministrine e Jashtme Shqiptare (siamo messi bene :d )

  Albmaster

 20. #40
  £u & £i Maska e xlindax
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  33
  Postime
  734
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga sandokani Lexo Postimin
  ) Ciao Pulcina
  Ciao Sandokan.
  Ogni xsona che passa nella mia vita č unica...
  Xkč lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Organizime dhe aktivitete
  Nga anabanana nė forumin Shqipe nė Kanada
  Pėrgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 19-02-2014, 16:28
 2. Aktivitete dhe organizime nė Greqi
  Nga rolua nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 09-11-2013, 05:59
 3. Aktivitete, organizime ne PA, SHBA
  Nga Fiori nė forumin Shqipe nė SHBA
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 10-11-2011, 09:05
 4. Ne cfare aktivitete beni pjes?
  Nga *~Rexhina~* nė forumin Mentori akademik
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-10-2006, 15:40
 5. Aktivitete, organizime, ne Angli
  Nga Shijaksi-London nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 173
  Postimi i Fundit: 06-10-2003, 21:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •