Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 193 prej 193
 1. #181
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  170
  183 falenderime nė 149 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Une jam Dielli....Koheve te fundit shoh se kam shume re te zeza per ball(megjithese edhe perpara nuk munguan),megjithate perseri do te driteroj...

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar dielli1 pėr postimin:

  2043 (14-09-2014)

 3. #182
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Anėtarėsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,177
  Faleminderit
  54
  148 falenderime nė 128 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  KUSH JAM UNE ... ?!
  Une e di qe jam, por
  Kush jam une?
  Nje qenie qe dyshon...!
  Dmth nje qenie jo perfekte..., tani lind pyetja, nga me vjen kjo ide e joperfektshmerise...?
  Une nuk mund te mendoj ekzistencen time jo perfekte pa kuptuar me pare Ekzistencen infinitivisht perfekte.
  Dhe kjo nuk me vjen mua nga vetja..., e as nga bota qe me rrethon...
  Eshte e pa shmangeshme qe ky koncept te me jete dhene direkt nga i Vetmi ekzistues perjetesisht perfekt !

  I bekuari Agustin.


  Psh. Rrethi eshte perfekt... :-)
  Pershendetje
  Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar arbereshi_niko pėr postimin:

  tetovarja87 (28-08-2014)

 5. #183
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Kush jam une....?!
  Po pergjigjem matematikisht kete rradhe , (u lodha duke e shpjeguar vetem me filozofi)

  1- stadi i pare (ne fillim) eshte ky : 1 + 1 = 2

  2- stadi i dyte eshte ky : 1 + 1 = 1

  3- stadi i trete (final) eshte ky : 1 + 1 =.... nuk e di

  ( Albert Anshtajni thoshte : dua te kuptoj mendimin e Zotit nga ana matematikore )

 6. #184
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Une jam Njera - e gjeni dot se kush jam

 7. #185
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Une jam ajo qe me duan te gjith por nuk dua veten....
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 8. #186
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Buse edhe una qenkam si ti.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 9. #187
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2015
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Pėr: Kush jam une....?!

  Gjdo person kur fillon te jete i vetedijesuar per jeten mendon se eshte i persosur,e ketu ne radhe te pare eshte edukimi si kemish e bardhe qe nuk del nga moda, e po u zhlye ne balte nuk del dot me.
  Gjithmon ne mendje kam nje pyetje:Si dukem une ne syt e tjereve?!A mos gje kam lenduar dike
  apo ofenduar pa dashje?
  Tani qe po filloj te rritem po kuptoj se askush nuk eshte i persosur ne gjithqka po ashtu as une!
  E tani te flas per veten:
  Per mus eshte shum e rendesishme shkrimi,leximi dhe recitimi e ndiej veten me rehat.
  Kete pasion e kam qe kur ka filluar te di se qka eshte te shkuash.
  Eshte shum interesante se disa persona mendojn se shkrim leximi eshte vetem per te kaluar kohen por kjo eshte shum me teper se kaq.
  Nuk me pelqen po ashtu qe shum njerez nuk i kushtojn rendesi por une nuk do lejoj qe kjo deshir te mbetet vetem deshire,
  Por do e realizoj QELLIMIN TIM!!

 10. #188
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-11-2015
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Eshte e vertet

 11. #189
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Ti je une sa here qe une mendoje per ty, ndersa ty kthehet ne une atje dhe kjo dihet.

 12. #190
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime nė 123 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  Une jam me e lumtura e kesaj bote...
  E mposhta vuajtjen,trishtimin dhe lotin...
  dhe jeta si demshperblim me dhuroi shpirtin tim dhe shpirtin e shpirtit tim...Vajzen time..
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #191
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  ..per te matur veten kush je, mbyllen syte dhe enderrohen ekstremet, psh nje superkim duke enderruar qe ke vrare zotin dhe po fshihesh, pas ndjenjes hap syte dhe teston stresin dhe gjen sesa kriminel(apo i shtypur) je ne shpirt ose enderron nje super lumturi sikur ke genjyer zotin dhe ke rrembyer nje nga konkubinat e tij shume te bukura me pas teston sesa deshire ke qe te jesh super i lumtur apo me fat sic thuhet rendom!

 14. #192
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  ...asnjehere nuk mund ta percaktoj veten se kush jam une...

 15. #193
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Kush jam une....?!

  ..nese une jam ti dhe ti je dakord qe je une, atehere kush jam une!
  ose nese une nuk jam dhe ti je vetem atehere kush jam une!
  ..nese une jam Zoti perse nuk me bind dot ky fakt
  ose nese une jam Djalli perse ky fakt nuk me poshteron!
  ..une mund te jem kushdo por jo nje ordiner i mbytur dhe humbur ne lumin e uneve, i perplasur ne breg dhe qe qesh me unet e medhenj gjithe diten e djellit apo zotit.

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ciarli pėr postimin:

  Lazo (17-07-2018)

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •