Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Mni komunikimin e pajisjeve Apple me MacBook

  Pėrshėndetje,
  kam marrė njė laptop MacBook dhe doja tė dija nėse a ka pėrparėsi ose performancė mė tė lartė nė komunikimin e kėtij laptopi me pajisjet e tjera tė Apple, p.sh. me njė iPhone krahasuar me PC me sistemin windows?

 2. #2
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dalan Lexo Postimin
  Pėrshėndetje,
  kam marrė njė laptop MacBook dhe doja tė dija nėse a ka pėrparėsi ose performancė mė tė lartė nė komunikimin e kėtij laptopi me pajisjet e tjera tė Apple, p.sh. me njė iPhone krahasuar me PC me sistemin windows?
  MacBook world's best laptop !
  The new MacBook can run Windows XP (Service Pack 2 only). You need to download the Boot Camp software from the Apple Web site and follow the instructions carefully. You’ll also need a full copy of XP-SP2. It takes about an hour to create a Windows partition on the hard drive and install the OS.
  The new Intel-based Macs run Windows really well.

 3. #3
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga wimpy Lexo Postimin
  MacBook world's best laptop !
  The new MacBook can run Windows XP (Service Pack 2 only). You need to download the Boot Camp software from the Apple Web site and follow the instructions carefully. You’ll also need a full copy of XP-SP2. It takes about an hour to create a Windows partition on the hard drive and install the OS.
  The new Intel-based Macs run Windows really well.
  O wimpy mos ia fut si kau pelės por lexo mirė se ēfarė kam kėrkuar.

 4. #4
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dalan Lexo Postimin
  O wimpy mos ia fut si kau pelės por lexo mirė se ēfarė kam kėrkuar.
  Ti kerkon te krahasosh molle me portokalla haha
  Nuk krahasohet nje telefon celular me nje kompjuter
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 18-10-2011 mė 06:20

 5. #5
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga wimpy Lexo Postimin
  Ti kerkon te krahasosh molle me portokalla haha
  Nuk krahasohet nje telefon celular me nje kompjuter
  ... a ka pėrparėsi ose performancė mė tė lartėkomunikimin e MacBook me pajisjet e tjera tė Apple, p.sh. me njė iPhone krahasuar me PC me sistemin windows?
  A ka ndonjė kompetent kėtej rrotull se ky nuk ha shqip.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dalan Lexo Postimin
  a ka pėrparėsi ose performancė mė tė lartė nė komunikimin e MacBook me pajisjet e tjera tė Apple, p.sh. me njė iPhone krahasuar me PC me sistemin windows?
  A ka ndonjė kompetent kėtej rrotull se ky nuk ha shqip.
  Fjalet me bold nuk i ke shqip


  njė iPhone krahasuar me PC me sistemin windows
  Vazhdo krahaso molle me portokallle

 7. #7
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Pėrshėndetje Dalan,
  Pasi ke instaluar iTunes nė njė PC diferenca e vetme nė performancė qė do mund tė shikosh, kam pėrshtypjen se nuk ka tė bėjė me OS por me hardware.
  Pastaj me performancė nė komunikim, nėse e ke fjalėn pėr zhvendosjen e tė dhėnave pėrmes kabllove USB nga PC/MacBook <--> Apple Device, kam pershtypjen se ka te beje me shpejtesine e portave USB... dmth 2.0 eshte tjeter gje nga 3.0.
  Megjithese tentoj tė besoj qė suporti i OS X per iOS ėshtė "nativ" dhe mė i shpejtė, zor se do vija dorėn nė zjarr pėr ndonjė avantazh tė ndjeshėm e real ne dicka qė nuk kėrkon ndonje hardware kushedi se ēfarė apo veti tė larta tė OS.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Force-Intruder : 18-10-2011 mė 08:00

 8. #8
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Unė e kam marrė MacBook posaēėrisht pėr tė punuar kryesisht me iPhones pėr unlock, jailbreak e gjėra tė tjera tė kėsaj natyre.
  Jo se PC nuk i bėn, por mjaft herė kam hasur probleme me komunikimin, ngecje, gabime etj.
  Shpresoj qė MacBook tė mė krijojė ndonjė pėrparėsi nė kėtė pikė.

 9. #9
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Aaa po te jete keshtu patjeter qe ke avantazh. Shume nga keto programe kane dale fillimisht per Mac OS e me pas per Windows. Pra ke mundesi shume te mira per te patur avantazh kohor te pakten...

 10. #10
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  39
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Te blesh nje macbook e te thuash se e ke blere vetem per te unlock jailbrake iphone eshte shpenzim lekesh kot. Nuk ka asnje ndryshim ne komunikim apo ne performace pasi si ne windows si ne ios cdo gje me iphone behet nepermjet itunes. i vetmi gje qe ke aritur te besh eshte perdorimi i pawnage tool ne vend te redsnow asnje ndryshim te madh. Nuk este se ti do besh develop te madh per ios ne iphone qe me detyrim te kesh ios po te shpenzosh ato lek me pretekstin e perdorimit per unlock per mua eshte humbje lekesh

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •