Close
Faqja 0 prej 98 FillimFillim 121050 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1960
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

  Kur isha pa femije i kisha bezdi bisedat rreth femijeve, ndersa sot jam shume kurioze rreth gjithcka qe bejne femijet, brockullat e tyre, jane nje bote misteresh dhe surprizash, prandaj ftoj mamate te ndajne eksperiencen e tyre rreth situatave te ndryshme, qesharake, apo te trishtueshme qe hasin
  Rexhi e ben gati c'do dite , por ne nje teme tjeter
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 13-10-2011 mė 04:13

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  A lejohem te vij edhe une ne kete club.Une nuk jam mama vete akoma por kam vite qe rris mbesat e mia pa maman e tyre kshu qe mund te quhem pothuajse nje e till.Sa per brockulla dy binjaket e mia jan te papara me merzin ndonjeher por kur te vijne si politikane duke te marr me te mira mmmmmmmmmm ti hash

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking

  po me tregonte im shoq
  marije kur nisim biseden ne pune rreth kalamajve, apo s'jane shumica femra, te gjithe e lene punen dhe fillojne e tregojne c'fare beri goca ime, cfare beri cuni im sot,
  kur vjen ndonjeri dhe na nderpret per pune pune, grate i kthehen gjithe inat duke i thene : nuk e shikoni qe jemi te zena

 4. #4
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,900
  Marya une punoj ne nje zyre ku jemi te gjithe femra pervec shefit e pervec meje dhe nje tjetre te gjitha kane femije.. kur kemi momente te lira muhabet qe behen ne zyre ( pervec atyre ku ankohemi per shefin ) jane per femite..duke degjuar koleget e mia ka arritur te kuptoj qe ne momentin qe behesh nene gjithcka rrotullohet rreth botes se femijes..
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  me leje? te bej nje sygjerim une? sikur fjalen "brockullat" te titulli ta zevendesonim me "dhuratat"?
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Uji me gaz nese e qun dhurat kur femija ta ben koken daulle ti qofsh ahhahahah shaka

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking

  brockull, dhurate, quaje si te duash , brockull mu duk me lozonjare per femije , femija ne vetvtete eshte nje dhurate , por nuk ben budallalliqe , por brockulla, pastaj quaje si te duash.........

  nji pyetje per ujin
  femijet behen hileqare, apo lindin te atille?

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  brockull, dhurate, quaje si te duash , brockull mu duk me lozonjare per femije , femija ne vetvtete eshte nje dhurate , por nuk ben budallalliqe , por brockulla, pastaj quaje si te duash.........

  nji pyetje per ujin
  femijet behen hileqare, apo lindin te atille?
  fjala "brockull" permban nje ngjyrim sado te vogel negativ qe nuk mund t'ua ngjitesh femijeve...

  femija behet gjithcka qe ai percepton nga ambienti rreth tij, pra nga te rriturit...
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking

  ah po

  thuame valle kete femije prinderit e kane mesuar te sillet keshtu

  http://www.youtube.com/watch?v=BHtNrVgaRj8

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  ah po

  thuame valle kete femije prinderit e kane mesuar te sillet keshtu

  http://www.youtube.com/watch?v=BHtNrVgaRj8
  femija nuk percepton vetem ate qe i meson, por edhe ate qe nuk i meson. femija ne video po proteston me te qara, per arsye te paditura por te ndjeshme ndaj te rriturve.

  cudi si pushon kur te rriturit nuk ishin afer...
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  ai nuk po qan thjesht ben ashtu qe ti plotesohen tekat nemom kur personi qe i intereson nuk eshte aty ai pushon hehehehhe politakn jan kta femjet e sotem

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
  ai nuk po qan thjesht ben ashtu qe ti plotesohen tekat nemom kur personi qe i intereson nuk eshte aty ai pushon hehehehhe politikan jan kta femjet e sotem
  po tekat dikush do t'ia kete mesuar edhe atij. edhe politiken do t'ua kete mesuar dikush.
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
  po tekat dikush do t'ia kete mesuar edhe atij. edhe politiken do t'ua kete mesuar dikush.
  Uji me gaz keni femij ju.????

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  mund te te thoja: "tere femijet e botes", por nuk besoj se do e ndjeje...
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  nuk po e kuptoj cfare do te thuash gjithsesi
  Po them qe femijeve te sotem u mesome shume gjera por jane aq te zjaur sa edhe ne na len me goje hapur rasti i femijes ne video nuk mund te them qe jan familja qe e meson te till por eshte tipi femijes i till.Une kam vajzat qe megjithse i mesoj te jene femij te dukuar tamam,vjen nje moment dhe i shoh tek thon fjale ose bejne veprime qe na len me gojen hapur te gjithve prandaj nuk mund te themi qe femijet bejne si i mesojme ne

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
  nuk po e kuptoj cfare do te thuash gjithsesi
  Po them qe femijeve te sotem u mesome shume gjera por jane aq te zjaur sa edhe ne na len me goje hapur rasti i femijes ne video nuk mund te them qe jan familja qe e meson te till por eshte tipi femijes i till.Une kam vajzat qe megjithse i mesoj te jene femij te dukuar tamam,vjen nje moment dhe i shoh tek thon fjale ose bejne veprime qe na len me gojen hapur te gjithve prandaj nuk mund te themi qe femijet bejne si i mesojme ne
  doja te thoja: jam femije...

  me "mesuar" nuk nenkuptova mesim shkolle si p.sh. une te them keshtu e ti ben keshtu. nenkuptova "i behesh shembull" si p.sh. une bej keshtu e ti ben keshtu. femija percepton dhe ia pershtat sjelljen asaj qe thith nga ambjenti i jashtem, pra nga ajo qe ishte aty para tij.
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
  doja te thoja: jam femije...

  me "mesuar" nuk nenkuptova mesim shkolle si p.sh. une te them keshtu e ti ben keshtu. nenkuptova "i behesh shembull" si p.sh. une bej keshtu e ti ben keshtu. femija percepton dhe ia pershtat sjelljen asaj qe thith nga ambjenti i jashtem, pra nga ajo qe ishte aty para tij.
  as une nuk nenkuptovamesuar per ne shkolle normalisht nga familja

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  ja zemrat e mia kur ja tek te luajne si mace ska njeri qe i ndalon

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  Kur isha pa femije i kisha bezdi bisedat rreth femijeve, ndersa sot jam shume kurioze rreth gjithcka qe bejne femijet, brockullat e tyre, jane nje bote misteresh dhe surprizash, prandaj ftoj mamate te ndajne eksperiencen e tyre rreth situatave te ndryshme, qesharake, apo te trishtueshme qe hasin
  Rexhi e ben gati c'do dite , por ne nje teme tjeter
  hahah Marya, me vertet flas shume per vajzen, por sic thon kur ke femije, me shume flet per femijet e tu sesa veten

  te jemi ne teme vajza ime vdes te imitoj kushuririn e saj, se kam problem ama nipcia ju ngul nje fjal e keqe anglisht qe degjoj nje dite ne televizor dhe nuk ndalon ta thot sa here qe nevrikoset, dhe kjo e imia filloj ta kapi kete fjal dhe e perdor nganjehere, sadoqe i bertas i jap disa dacka, prap e thot....dje ne park nje djal i vogel shume simpatik, po i qepej nga mbrapa dhe po bente gara me te kush perdorte kendin e lojrave me perpara, kjo nga inati qe i dilte perpara, ter inat e shan...obobo u bera flak e kuqe se kishte dhe maman e tij afer :/
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 20. #20
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Te hysh ne boten e tyre eshte me e lehte se t'u imponosh boten tende...

Faqja 0 prej 98 FillimFillim 121050 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •