Close
Faqja 0 prej 98 FillimFillim 121050 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1960
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking Klubi i mamave. Brockullat e zogjve tane;)

    Kur isha pa femije i kisha bezdi bisedat rreth femijeve, ndersa sot jam shume kurioze rreth gjithcka qe bejne femijet, brockullat e tyre, jane nje bote misteresh dhe surprizash, prandaj ftoj mamate te ndajne eksperiencen e tyre rreth situatave te ndryshme, qesharake, apo te trishtueshme qe hasin
    Rexhi e ben gati c'do dite , por ne nje teme tjeter
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 13-10-2011 mė 04:13

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    A lejohem te vij edhe une ne kete club.Une nuk jam mama vete akoma por kam vite qe rris mbesat e mia pa maman e tyre kshu qe mund te quhem pothuajse nje e till.Sa per brockulla dy binjaket e mia jan te papara me merzin ndonjeher por kur te vijne si politikane duke te marr me te mira mmmmmmmmmm ti hash

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking

    po me tregonte im shoq
    marije kur nisim biseden ne pune rreth kalamajve, apo s'jane shumica femra, te gjithe e lene punen dhe fillojne e tregojne c'fare beri goca ime, cfare beri cuni im sot,
    kur vjen ndonjeri dhe na nderpret per pune pune, grate i kthehen gjithe inat duke i thene : nuk e shikoni qe jemi te zena

  4. #4
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Marya une punoj ne nje zyre ku jemi te gjithe femra pervec shefit e pervec meje dhe nje tjetre te gjitha kane femije.. kur kemi momente te lira muhabet qe behen ne zyre ( pervec atyre ku ankohemi per shefin ) jane per femite..duke degjuar koleget e mia ka arritur te kuptoj qe ne momentin qe behesh nene gjithcka rrotullohet rreth botes se femijes..
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    me leje? te bej nje sygjerim une? sikur fjalen "brockullat" te titulli ta zevendesonim me "dhuratat"?
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    Uji me gaz nese e qun dhurat kur femija ta ben koken daulle ti qofsh ahhahahah shaka

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking

    brockull, dhurate, quaje si te duash , brockull mu duk me lozonjare per femije , femija ne vetvtete eshte nje dhurate , por nuk ben budallalliqe , por brockulla, pastaj quaje si te duash.........

    nji pyetje per ujin
    femijet behen hileqare, apo lindin te atille?

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    brockull, dhurate, quaje si te duash , brockull mu duk me lozonjare per femije , femija ne vetvtete eshte nje dhurate , por nuk ben budallalliqe , por brockulla, pastaj quaje si te duash.........

    nji pyetje per ujin
    femijet behen hileqare, apo lindin te atille?
    fjala "brockull" permban nje ngjyrim sado te vogel negativ qe nuk mund t'ua ngjitesh femijeve...

    femija behet gjithcka qe ai percepton nga ambienti rreth tij, pra nga te rriturit...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Talking

    ah po

    thuame valle kete femije prinderit e kane mesuar te sillet keshtu

    http://www.youtube.com/watch?v=BHtNrVgaRj8

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    ah po

    thuame valle kete femije prinderit e kane mesuar te sillet keshtu

    http://www.youtube.com/watch?v=BHtNrVgaRj8
    femija nuk percepton vetem ate qe i meson, por edhe ate qe nuk i meson. femija ne video po proteston me te qara, per arsye te paditura por te ndjeshme ndaj te rriturve.

    cudi si pushon kur te rriturit nuk ishin afer...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    ai nuk po qan thjesht ben ashtu qe ti plotesohen tekat nemom kur personi qe i intereson nuk eshte aty ai pushon hehehehhe politakn jan kta femjet e sotem

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
    ai nuk po qan thjesht ben ashtu qe ti plotesohen tekat nemom kur personi qe i intereson nuk eshte aty ai pushon hehehehhe politikan jan kta femjet e sotem
    po tekat dikush do t'ia kete mesuar edhe atij. edhe politiken do t'ua kete mesuar dikush.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
    po tekat dikush do t'ia kete mesuar edhe atij. edhe politiken do t'ua kete mesuar dikush.
    Uji me gaz keni femij ju.????

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    mund te te thoja: "tere femijet e botes", por nuk besoj se do e ndjeje...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    nuk po e kuptoj cfare do te thuash gjithsesi
    Po them qe femijeve te sotem u mesome shume gjera por jane aq te zjaur sa edhe ne na len me goje hapur rasti i femijes ne video nuk mund te them qe jan familja qe e meson te till por eshte tipi femijes i till.Une kam vajzat qe megjithse i mesoj te jene femij te dukuar tamam,vjen nje moment dhe i shoh tek thon fjale ose bejne veprime qe na len me gojen hapur te gjithve prandaj nuk mund te themi qe femijet bejne si i mesojme ne

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
    nuk po e kuptoj cfare do te thuash gjithsesi
    Po them qe femijeve te sotem u mesome shume gjera por jane aq te zjaur sa edhe ne na len me goje hapur rasti i femijes ne video nuk mund te them qe jan familja qe e meson te till por eshte tipi femijes i till.Une kam vajzat qe megjithse i mesoj te jene femij te dukuar tamam,vjen nje moment dhe i shoh tek thon fjale ose bejne veprime qe na len me gojen hapur te gjithve prandaj nuk mund te themi qe femijet bejne si i mesojme ne
    doja te thoja: jam femije...

    me "mesuar" nuk nenkuptova mesim shkolle si p.sh. une te them keshtu e ti ben keshtu. nenkuptova "i behesh shembull" si p.sh. une bej keshtu e ti ben keshtu. femija percepton dhe ia pershtat sjelljen asaj qe thith nga ambjenti i jashtem, pra nga ajo qe ishte aty para tij.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
    doja te thoja: jam femije...

    me "mesuar" nuk nenkuptova mesim shkolle si p.sh. une te them keshtu e ti ben keshtu. nenkuptova "i behesh shembull" si p.sh. une bej keshtu e ti ben keshtu. femija percepton dhe ia pershtat sjelljen asaj qe thith nga ambjenti i jashtem, pra nga ajo qe ishte aty para tij.
    as une nuk nenkuptovamesuar per ne shkolle normalisht nga familja

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    ja zemrat e mia kur ja tek te luajne si mace ska njeri qe i ndalon

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Kur isha pa femije i kisha bezdi bisedat rreth femijeve, ndersa sot jam shume kurioze rreth gjithcka qe bejne femijet, brockullat e tyre, jane nje bote misteresh dhe surprizash, prandaj ftoj mamate te ndajne eksperiencen e tyre rreth situatave te ndryshme, qesharake, apo te trishtueshme qe hasin
    Rexhi e ben gati c'do dite , por ne nje teme tjeter
    hahah Marya, me vertet flas shume per vajzen, por sic thon kur ke femije, me shume flet per femijet e tu sesa veten

    te jemi ne teme vajza ime vdes te imitoj kushuririn e saj, se kam problem ama nipcia ju ngul nje fjal e keqe anglisht qe degjoj nje dite ne televizor dhe nuk ndalon ta thot sa here qe nevrikoset, dhe kjo e imia filloj ta kapi kete fjal dhe e perdor nganjehere, sadoqe i bertas i jap disa dacka, prap e thot....dje ne park nje djal i vogel shume simpatik, po i qepej nga mbrapa dhe po bente gara me te kush perdorte kendin e lojrave me perpara, kjo nga inati qe i dilte perpara, ter inat e shan...obobo u bera flak e kuqe se kishte dhe maman e tij afer :/
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. #20
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Te hysh ne boten e tyre eshte me e lehte se t'u imponosh boten tende...

Faqja 0 prej 98 FillimFillim 121050 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •