Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime

  Thumbs down Ta gezosh nenforumin Scion

  Nga nje nenforum i pasur me tema te larmishme dhe me postime te reja dhe te shumta cdo dite, me informacione te bollshme, eshte kthyer ne nje nenforum ku nuk mer pjese me askush pervec scion-it.

  Nese parise fetare te keti forumi i intereson qe nje rival i tyre sic eshte nenforumi Ateist te katandiset ne ate dore halli qe e ka katandisur i nderuari Scion, kjo nuk e ben te pavlefshme Ateizmin & Agnosticizmin, por vetem sa e vdes google searsh ne kerkimin qe bejne lexuesit e pa'regjistruar

  Me duket se ne kete forum nese i permbahesh rregullave mund te shprehesh lirshem mendimin, nderkohe qe po nuk qen idet e Scion te hedhura mbi te bardhe fshihet cdo postim dhe cdo teme. Temat kan pesuar nje fshirje te papare me pare, vend e pa vend jane zhdukur postime te vlefshme.

  Nejse gjithsesi renditjen e temave e ka Scion me nje teme ne vit qe hap, se aq e ka hapsiren e ideve dhe duhet medoemos te rrije ajo teme ne krye per tu diskutuar edhe pse nuk ka asnje lloj interesi nga lexuesit.


  Ah.... do ju kerkoja dhe nje nder, do tu lutesh parise qe pergjigjet ne keto ankesa, qe ta ruaje ate arrogancen e te folurit me ne qe ankohemi kundrejt moderatoreve. Sepse as ne nuk e kemi kohen te tepert per te shkruar duke dhene informacione apo diskutuar dhe sqaruar te tjeret. Mundohuni te jeni me xhentil, se nuk na keni shpirtin ne dore, ate e ka Zoti

  Pershendetje

 2. #2
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Tjeta, EuroStar1

  Nje ankese te tille, ne fakt e prisja me kohe! Cuditem qe e paske bluajtur kaq gjate per te bere nje postim te tipit "hatermbetje".
  Drejt e ne teme, meqe deri ketu erdhi "muhabeti"; une personalisht flas hapur dhe nuk bej "Kaperxime Akrobatike" per te justifikuar hatrin e mbetur nga ndonje pale e dyte apo trete qoft.

  Perse c'arsye qenke pezmatuar me te "Nderuarin(Urryerin)" sa i ke kushtuar dhe nje "elegji" tek forumi i Verejtjeve? Drejt, ama ... fjala fjale, burri burre apo jo?

  Kur me akuzon mua se paskesha fshire postime me vlere, ke ndonje te dhene se kujt apo cilit specifikisht i kam fshire keto postime? Sa per dijenine tende, sepse juve jeni aq te afte sa te krijoni dhe teori shkencore me hamendesime, nje pretendim te ngjashem me ngriti edhe Hyllien dhe disa te tjere qe gjojase une kam fshire postime me vlere, dhe sigurisht i provova gabim. Po te pyes dhe nje here, kujt, dhe ne cilen teme kam fshi postime qe pretendon se kane qene me vlere?

  Per dijenine tende dhe te gjith te tjereve, te gjith postimet jane te markuara "te fshira -soft" ne menyre qe nje s-mod te kontrolloje; si ne rastin tend; pretendimet e paleve per te verifikuar punen e moderatorit.

  E di si eshte muabeti, Eurostar, kjo toleranca ime shpesh me kethehet mua si bumerang, gjithmon kur kam tentuar te sqaroj te tjeret se nuk ka asgje konspirative ne kete mes. Sigurisht, shumica me kane kuptuar dhe biles me kane kerkuar te fshi postime qe vertet pas nje kohe i shikojne si jorelevante dhe jasht teme.

  Sa per ate temen qe nise, besoj "Hatermbetja" ka dashur te thote pikerisht ate, tema eshte tek koshi i forumit dhe S-modet te kontrollojne "vlefshmerine" e vendimit tim.

  Nje keshille prej meje, Eurostar
  Kam vene re shpesh e mbeshtjell veten si Ateist/agnostik dhe une nuk kam asnje problem me kete, problemi behet publik kur ti nepermjet keti personaliteti fiktiv tenton te hapish debate te cilat me gjase favorizojne nje pale tjeter. Tema qe fshiva kishte pikerisht kete si fenomen, ku ti s'bere gje per "Nen-forumin" ku shkruaje, por u mjaftove vetem me ne postim 2 rrjeshtash te tipit:

  Ja psh ne vone e kemi mare vesh qe universi zgjerohet, si shpjegohet qe eshte e shkruar ne Kuran para 1400 vjetesh kur njerzit nuk kishin njohuri ?
  Br,
  S
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 12-10-2011 mė 19:55
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Fort i nderuari Komandant Scion. A mendon qe S-moderatoret kane kohe te hapin koshin e forumit dhe te meren me qindra postime qe ju fshini ? Problemin une nuk e kam te nje apo dy apo dhjete tema qe ti ke apo mund te fshish, mua me inatos fakti qe ne nje diskutim ku duhet te mbizotrojne faktet dhe argumentat, ndodh krejt e kunderta duke lmbizotruar chit chat-et.

  1-) Per temen ne fjale, me duket se kam shkruar jo pak per rreth tre postime te mbushura plot me mbi 20 rrjeshta

  2-) Se si hiqem une, Agnostik apo jo, ti shiko se sa i permbahem rregullave te forumit, nese une kam vene perballe dy teori , e kam bere per te pare te verteten se si qendron.

  3-) Duhet te dish se cfar do te thote Agnostik pastaj te me besh mua leksione te tipit ( Tema jote nuk ka se cfar i duhet nenforumit Ateist ) Ai forum i dashur quhet Ateizem dhe Agnosticizem. Mesoje se cfar do te thote Agnostik dhe pastaj fshij temat sipas qefit te nje " Ateisti "

  Pershedetje

 4. #4
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Vazhdon ti besh lemsh gjerat akoma, nuk tha njeri koshin sepse te gjith postimet jorelevante te fshira jane brenda temes, ku; qoft une, nje s-mod apo dhe admin mund te kontrolloje postimet e fshira te cilat jane te bashke lidhura sipas dates se postimit. Pra ne i shikojme postimet e fshira ne c'do teme. Lejini teorite konspirative, ju lutem

  Pyetja akoma qendron, meqe flasim per "Qindra postime te fshira"

  Me jep Emrin/Nofken e personit qe i kam fshi "postime te vlefshme" si dhe emrin e temes, dhe une do bej rishikimin nje per nje te gjith postimeve ne ate teme.

  Fakti tjeter, une s'kam fshi fizikisht asgje sic pretendon ti. C'do gje eshte e ri-kuperueshme dhe e bashkelidhur me cdo teme. Andaj, kurseji hamendesimet me qindra e mijera se nuk jemi tek dyqani lagjes.

  Sa per postimin e fundit, nuk jame ne humor te merrem me retorike boshe, faleminderit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 13-10-2011 mė 09:12
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Une nuk jam kontrollori i Mod qe duhet te mbaj shenim temat apo postet qe ti fshin. Une e di se si funksionojn temat e fshira dhe koshi i forumit.

  Ti thuaj kete qe topi eshte i imi dhe penalltin e gjuaj vete. Nejse nuk shkruaj me ketu por thjesht desha te ve ne dukje qe ne nuk e kemi kohen teper te shkruajm dhe te na fshihen temat apo postet me te padrejte vetem se jane kundra rrymes se ideve te nje Mod apo S-Mod qe ndoshta nuk ka as tetvjecare e le me pastaj te kapi tema kaq te holla

 6. #6
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Eurostar, moderatoret nuk fshijne shkrime sipas qejfit apo per inate personale sepse ka kush i kontrollon. Plus sic e ka thene dhe vete Scion ata mund te fshijne vetem soft dhe shkrimet mbeten ne teme, pavaresisht se antaret nuk i shohin dot. Nese ka ndonje fshirje jo te drejte atehere ajo rikthehet. Per momentin nuk mundem por me vone do i kontrolloj temat per te pare nese ke ose jo te drejte. Por sa per paranteze po e them qe Scion eshte treguar shume korrekt deri me sot dhe ka zbatuar vetem rregulloren e forumit ne fshirjen e shkrimeve. Ska nevoje per replika pa fund, me jep kohe qe te shoh temat dhe do te pergjigjem prape.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •