Close
Faqja 1 prej 9 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 180
 1. #1
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime

  Thnie t ndryshme...

  Te jesh skllav i frikes do te thote te rrosh ne skllaverine me te keqe

  Rrufeja nje godet, por tremb shume te tjere

  Ujku, qofte edhe i vetem, i shtie friken nje kopeje te tere delesh

  Qeni frikacak me teper leh se te kafshon

  Njerezit qe duan te tmerrojne te tjeret , tregojne me kete se jane vete frikacake
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 2. #2
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Njerezit e gezuar bejne me shume budallalleqe se ata te trishtuarit, por te trishtuarit bejne budallalleqe te medha
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 3. Anetart m posht kan falenderuar Noellag pr postimin:

  Ester Mera (08-10-2013)

 4. #3
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Shume njerez duhen nderuar jo sepse bejne mire, por sepse nuk bejne keq

  Etja per para, fidanishte e cdo te keqeje

  Me e keqe c'eshte duke e keqja e fshehur

  E keqja qe te godase me fort, shtiret si e mire

  Tu besh mire budallenjve eshte njesoj si te hedhesh ujin ne det

  Nga dhurata e duarve te poshtra mos prit te mire

  Te keqen me te vogel duhet ta quajme te mire

  Cdo e mire e kesaj bote mund te shnderrohet ne te keqe

  Kush rri ne peme te mire, do te gezoje edhe hije te mire

  Para se gjithash te jeni te mire: miresia carmatos shumicen e njerezve
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 5. #4
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Nuk ka fitimtar me te madh se ai qe ka fituar mbi vetveten

  Kur ta keni shume pisk dhe gjithcka te jete kunder jush, kur t'ju duket se nuk mund te duroni me as edhe nje minute, mos u terhiqni ne asnje menyre, pikerisht ne momente te tilla ndodh kthesa ne lufte.

  Me besim dhe kurajo njeriu fiton dhe ne situata me te veshtira, por mjaft qe ai t'i nenshtrohet edhe dyshimit me te vogel dhe eshte i mbaruar.

  Mos perbuz kurre vogelalin, te pafuqishmin ne pamje, Muskujtdobti shpesh me mendjen e tij fiton.
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 6. #5
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  E bukur kjo teme
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 7. #6
  YEP! Maska e Mr-Bledi
  Antarsuar
  08-08-2009
  Vendndodhja
  .bat
  Postime
  695
  Faleminderit
  22
  17 falenderime n 16 postime
  mbreme duke pare how i met your moter E05E01 ne fillim ishte kjo:
  All i know, is that i know nothing
  Shqip: Gjithcka qe di eshte se nuk di asgje - Sokrati
  tjeter:
  Ndonjehere vendimi i marre ne sekonden e fundit vlen me shume se ai i menduar gjate

  ETJ ETJ ETJ ETJ
  She's the morphine queen of my vaccine.

 8. #7
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Cdo gje e gjalle eshte e detyruar t'i nenshtrohet ndryshimeve

  Gjithcka rrjedh, asgje nuk rri ne vend

  Ai qe nuk veshtron perpara, mbetet mbrapa

  Ai qe crrenjos gabimet e veta dhe mposht te metat, qe can perpara me energji dhe vazhdimisht, arrin lartesi te medha ne zhvillimin e tij.
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 9. #8
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Fjala dhe mendimi, duart dhe kembet, stili i mire, mendimet e kendshme, duart e shkathta dhe kembet e forta - jane gjera te mrekullueshme, me kusht vec te mos kishte njerez te keqij qe i shperdorojne te tera keto

  Ne te folur njerezit jane te gjithe njelloj dhe vetem veprat e tregojne ndryshimin

  Per fatkeqesite e tyre njerezit jane te prirur te akuzojne fatin, perendite dhe cdo gje tjerer, por vetem jo vetveten

  Nje pjese njerezisht vepron pa menduar, pjesa tjeter mendon, por pa vepruar

  Njerezit mendjeshkurte besojne fatin, njerezit e forte shkakun dhe pasojen

  Rrethanat krijojne njerezit ne po ate mase qe njerzit krijojne rrethanat
  Ndryshuar pr her t fundit nga Noellag : 10-10-2011 m 03:38
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 10. #9
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga shigjeta Lexo Postimin
  E bukur kjo teme
  Flm Shigjo.. Do mundohem te shkruaj sa me shume shprehje ne varesi te kohes se lire...
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 11. #10
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  Pergezime per temen,shume thenje te qelluara!
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 12. #11
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Pergezime per temen,shume thenje te qelluara!
  Njeriu rralle mendon ne drite per erresiren, ne lumturi per fatkeqesine, ne kenaqsi per vuajtjen, por perkundrazi, gjithmone mendon ne erresire per driten , ne fatkeqesi per lumturine, ne mjerim per bollekun

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

  Cdo njeri, sikunder hena, ka anen e vet te pandricuar, te cilen nuk ja tregon askujt

  Veshtiresite kultivojne te njeriu aftesi, te domosdoshme per kapercimin e tyre

  Emri nuk eshte gje dosido, jo me kot Napoleoni per te marre ate emer te madh beri cope e therrime thuajse gjysmen e botes

  Kur nje njeri kryen te njejtin gabim dy here, ai duhet te ngreje duart lart dhe te pohoje ose moskokecarjen, ose kryenecesine e tij

  Njeriu.... arrin dicka kur beson vetem ne forcat e veta

  Njeriun e rendomte e ha meraku si ta vrase kohen, ndersa njeriu i talentuar perpiqet ta shfrytezoje ate

  Nuk ka gje ne bote tjeter per njeriun, pervec bashkimit me njerzit e tjere

  Te mos u pelqesh njerezve te lig, do te thote te jesh i denje per levdate

  Kush mburret papushim me ndonje veti te tij, me kete ai pohon se nuk e ka fare ate

  Eshte me lehte te ndihmosh te uriturit se sa te ngopurit

  Nuk mjafton ai qe je: duhet te jesh ai qe duhet te jesh

  E verberi me i madh eshte ai qe nuk do te shikoje

  Ai qe nuk kupton heshtjen tuaj, me siguri, nuk do te kuptoje as fjalet tuaja

  Ai qe nuk di te ruaje te pakten humben edhe te shumten

  Ai qe jep alarmin , zakonisht vete eshte ne siguri

  Fyhet lehte ai qe nuk eshte fort i kenaqur me vetveten
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 13. #12
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  I lumtur eshte ai qe mund te lidhi ne nje fillimin e jetes se tij me fundin e saj

  Vetem dy gjera i ndihmojne ardhjes se lumturise, besimi dhe dashuria

  Njeriu duhet te qeshe pa pritur lumturine, ndryshe ka rrezik te vdese pa qeshur

  Nga lumturia njerezit budallallepsen me teper se nga fatkeqesia

  Nuk ka per njeriun lumturi me te madhe se sa t'i kushtohet me gjithe shpirt dickaje

  Fatkeqesia nuk e thyen kurre ate qe nuk e thyen lumturia

  Njeriu me i lumturi eshte ai qe u dhuron lumturi nje numri me te madh njerezish

  Rruga e lumturise eshte t'i besh te lumtur te tjeret

  Budallai e kerkon lumturine larg, i urti e kultivon ate prane vetes

  Ne qofte se nuk di ta shijosh lumturine kur ajo te vjen vete ne dore, mos u anko po te shkoje me tej

  Lumturia me e larte eshte ajo qe ngrihet nga thellesite e paskajshme te
  deshperimit

  Nuk ka njeri me te pafat se ai qe nuk ka vuajtur asnjehere

  Kush i trembet vuatjes, vuan nga frika e saj

  Mesoni te vuani. Kush vuan me mend, vuan me pak

  Shmangu kenaqesise qe mund te perfundoje ne hidherim

  Te mos i ndjeje vuajtjet nuk eshte veti e njeriut, por te mos jete i zoti t'i duroje ato, nuk i ka hije burrit

  Ka vetem nje vuajtje: Te jesh i vetmuar

  Njeriu eshte i mire sepse ka vuajtur. Nga vuajtja ai ka marre gjithcka, gjer edhe gjenialitetin e tij

  Sado i hidhur loti qe vesh syrin , e than koha dhe e than durimi

  Trishtimi mund te largohet me cdo lloj mjeti, me perjashtim te dehjes

  Mos u perpiq ta mbysesh hidherimin me vere. Ai di not

  Per njeriun nuk ka gje me te keqe se trishtimi

  E nderoj njeriun qe eshte i afte te buzeqeshi ne fatkeqesi, te mbledhe forca ne hidherim dhe te gjeje burimin e guximit ne meditim

  Sa te mundesh mos ju dorezo trishtimit, ose se paku, mos e shfaq ate

  Shqetesimit e vogla kane qejf te perfliten, trishtimi i thelle eshte i heshtur

  Mos u zpraps para fatkeqesise por drejperdrejt perballe dili

  Lart koken! Edhe me pare jo pak mjerime njohem,Dite dhe me te keqija pame. Do t'i kalojme edhe keto vuajtje
  Ndryshuar pr her t fundit nga Noellag : 12-10-2011 m 17:16
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 14. #13
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Burrat nuk dashurojne gjithmone ate qe cmojne, kurse grate cmojne vetem ate qe dashurojne

  Gruaja eshte me e mire nga c'flasim: ajo qesh me lotet e burrit vetem atehere kur i ka shkaktuar vete ajo

  Grua e zgjuar eshte ajo ne shoqeri te se ciles mund te tregohesh budalla sa te duash

  Ka raste kur nje grua eshte me e forte se njemije burra

  Gruaja qesh kur mundet dhe qan kur do

  Burri kenaqet me lumturine qe shijon , gruaja me lumturine qe sjell

  Ne zemren e gruas jane te gjitha, edhe shpirti , edhe mendja

  Kush levdon grate i njeh pak, kush i shan, nuk i njeh fare

  Grate rralle na e fal xhelozine dhe nuk na e fal kurre mungesen e saj

  Ne gabimin e cdo gruaje eshte faji i burrit

  Gruaja mund te pohoje ndonjehere mekatet, por une nuk njoh asnje qe te kete pohuar dobesite e saj
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 15. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  U bere serioz me ne fund
  urime per temen

 16. #15
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  U bere serioz me ne fund
  urime per temen
  Ne qoftese e rralle dashuria e vertete, miqesia e vertete eshte edhe me e rralle

  Miqte na i njohin ne gezim, ne i njohim ata ne fatkeqesi

  Nuk eshte mik ai qe shpreh keqardhjen, por ai qe te ndihmon

  Mik eshte ai qe nuhat sa here qe ti ke nevoje per ndihme

  Miqte e vertete cdo gje e kane te perbashket

  Hap pas hapi vlen si rregull ne tregti por jo ne miqesi. Tregetia nuk njeh miqesi, por edhe ne miqesi nuk duhet te futet tregetia

  Nje miqesi qe merr fund , ne te vertete as qe ka egzistuar

  I rrezikshem eshte miku kur eshte budalla, me mire nga ky nje armik i zgjuar

  Si mik jo . s'eshte asgje, si armik sjell rrezik shume

  Jeto me njerezit n'ate menyre qe miqte mos t'i besh armiq dhe armiqte t'i besh miq
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 17. #16
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Kur nuk keni armiq, ju kercenon nje gjendje e tille edhe me miqte

  Ai qe, si mik, nuk te ndihmon dot, eshte ne gjendje ne cdo kohe, si armik, te te demtoje.

  Armiqte tane me te eger nuk flasin

  Armiku me i rrezikshem eshte ai qe nuk njihet

  Armiqte me te rrezikshem jane ata, prej te cileve njeriu nuk ka shpresa te mbrohet
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 18. #17
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Duart qe japin ndihme jane me te shejta se buzet qe luten

  Nuk ka detyre me fisnike se sa te ndihmosh te renin

  Kocka qe i hidhet qenit nuk eshte meshire: meshire eshte kur e ndan kocken pergjysme me qenin duke qene vete jo me pak i uritur

  Kush ndihmon keqberesit, nje dite do te pendohet
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 19. #18
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 30 postime
  Te gjith duan te shkojne ne parajse, asnje nuk do te vdese !

 20. #19
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  Pr t mbijetuar, ne duhet t kemi ide, vizione dhe kuraj. Kto gjra rrall prodhohen nga komitetet.do gj me rndsi n jetn ton morale dhe intelektuale fillon me individin, i cili prballet me mendjen dhe ndrgjegjen e tij i vetm n nj dhom.

  Arthur M. Schlesinger, Jr.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 21. #20
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Shekulli i ri vjen, te tjera kohe lindin

  Shkelet me kembe me terbim, ajo qe me pare tmerr frymezonte

  E ardhmja eshte ne te tashmen, por eshte edhe ne te kaluren. Jemi ne qe e krijojme ate. Po te jete e keqe, jemi vete fajtore per kete

  Ne te vertete, vetem pak njerez jetojne me te sotmen. Shumica pergatitet per te jetuar me vone
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

Faqja 1 prej 9 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •