Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 180
 1. #161
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  132 falenderime n 102 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Shpesh ndjejm aq shume per dike sa kemi frik mos lendohemi ne fund...dhe zgjedhim te heqim dore pa ditur fundin e fundit.....
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 2. #162
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  132 falenderime n 102 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...


  Ai q i prgjigjet me ligsi mirsis sate, bhet mjet pr t br t njohur mirsin tnde dhe ligsin e vet..
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 3. #163
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Emri: 1531696_10152365959648488_1921824670_n.jpg

Shikime: 9050

Madhsia: 27.1 KB
  .....
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 4. #164
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Me mire ti vrasesh deshirat pa u rritur, sesa te rrisesh deshira te parealizuara! (William Blake)
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 5. Anetart m posht kan falenderuar ExTaSy pr postimin:

  pranvera bica (30-08-2015)

 6. #165
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,871
  Faleminderit
  287
  178 falenderime n 145 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Truri kerkon po zemra gjen!

 7. #166
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Koha te ndryshon fytyren,por jo shpirtin.
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 8. #167
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Brengat te kthejne ne nje njeri te Heshtur..
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 9. #168
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime n 133 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  .....mos u deshpero kurre qe ke dashur njerez te cilet me pas kan dale fallso, lere te turperohen ato per ate qe jane!!

 10. #169
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Po i mer shkjau trojet tana.
  Hesht kur ske qka qban.
  Sakrifiko....ahhhhhhhhhhhhh

 11. #170
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  If you want another brother put your father on your mother.

 12. #171
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Music is my Escape from ALL BULLSHIT in Life.

  Album nr-3 i vitit!

 13. #172
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2013
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Duhet te ditsh te mesosh qe te jetosh i e lumtur

 14. #173
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,653
  Faleminderit
  633
  178 falenderime n 161 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here

  Idiot dhe katnar tirone ky!

 15. #174
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-01-2016
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  I zgjuar sht dikush q, n nj plazh nudistsh, mban mend fytyrat e atyre q pa.
  Ilai m i mir pr koll sht fasulja. Pastaj ke frik t kollitesh.
  Merrni para hua nga pesimistt — ata nuk presin qe t'ua ktheni.
  Ndonjher jam aq i menur, sa q nuk e kuptoj asnj fjal q e them.
  Kshilla ime sht q t martoheni. Nse gjeni grua t mir do t jeni t lumtur, nse jo , ather do t bheni filozof.
  Provove dhe ke dshtuar. Pra msimi nga kjo shte: asnjher mos e provo
  Asnjher dhe doher jan dy fjalt, q duhet doher t'i mbash mend, q t'i mos permendsh asnjher.
  Burr sht ajo q mbet kur mashkullit i hiqen nervat.
  T bsh asgj sht shum vshtire, sepse asnjher nuk e di kur sht mjaft.
  Asnjher nuk harroj fytyra, por n rastin tnd me krenari do t bj prjashtim.
  Vajzat e mira shkojn n parajs, vajzat e kqija shkojn kudo.
  do gj sht qesharake, gjersa i ndodh tjetr kujt.
  "Mashkulli zbuloi ARMT dhe shpiku GJAHUN,
  Femra zbuloi GJAHUN dhe shpiku VIKTIMAT (meshkujt).

  Mashkulli zbuloi NGJYRAT dhe shpiku PIKTURN,
  Femra zbuloi PIKTURN dhe shpiku MAKEUP-in.

  Mashkulli zbuloi BOTN dhe shpiku BISEDN,
  Femra zbuloi BISEDN dhe shpiku THASHETHEMET.

  Mashkulli zbuloi AGRIKULTURN dhe shpiku USHQIMIN,
  Femra zbuloi USHQIMIN dhe shpiku DIETN.

  Mashkulli zbuloi SHOQRINE dhe shpiku DASHURIN,
  Femra zbuloi DASHURIN dhe shpiku MARTESN.

  Mashkulli zbuloi FEMRN dhe shpiku SEKSIN,
  Femra zbuloi SEKSIN dhe shpiku DHEMBJET E KOKS.

  Mashkulli zbuloi TREGTIN dhe shpiku PARAT,
  Femra zbuloi PARAT… dhe q ather u menderos muhabeti!

  "
  E di far sht gjja e par q shoh tek femrat? A jan duke m par mua apo jo.
  O Zot pr vete s'dua gj jo… por pr prindrit nje dhndrr t bukur.
  Gabimet e mjekut i mbulon vetm dheu.
  Kush nget shpejt gjen belan, at q nget ngadal e gjen belaja.
  E vetmja arsye q disa humbasin n mendime… sht se u sht e panjohur ajo fush.
  Mos mbaj qndrim negativ, duke thn: nuk do t kem sukses.
  Rekomandohet qndrim pozitiv: do t dshtoj…
  Kurseni ujin. Lahuni bashk me nj shoqe/shok njkohsisht.
  Eksperienca sht nj krehr t cilin e ke tndin kur mbetesh qeros.
  T mos dish nuk sht turp, mjafton t mos e vn re.

  Burimi: Thenie qesharake

 16. #175
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-01-2016
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  THENIE NGA IBRAHIM RUGOVA

  Serbia nuk dshiron ta njoh vendin ton n mnyr paqsore, prandaj ajo bri gjithka pr t na shkatrruar. T gjitha prpjekjet tona pr t gjetur nj zgjidhje paqsore ishin t pamundura. N mnyr q ta shptoj popullin, NATO-s iu desh t ndrhyj.
  Un dua t theksoj se pavarsia e Kosovs duhet dhe do t njihet plotsisht.
  Kosova sht nj vend i vogl, por ka aq shum pasuri q ia ka falur Zoti.
  Kosova sot sht m pran Europs se vendet e tjera t rajonit t Evrops Juglindore.
  Vizioni im sht q vendi yn duhet t integrohet n Bashkimin Evropian, ta transferojm nj pjes t pavarsis son atje. sht gjithashtu detyra jon ta bjm at, nse ne duam t ndrtojm nj treg dhe nj e konomi t shndosh. Ky sht vizioni pr t cilin un jam duke punuar dhe do t vazhdoj t punoj n t ardhmen.
  Sa i prket shqetsimit q shpreh Serbia, ajo nuk ka t drejt pr t ndikuar n privatizimin apo t krkoj ndonj pron, sepse Kosova sht nj ish-antare e Republiks Federale t Jugosllavis.
  Si president i Kosovs, un jam shum i shqetsuar n lidhje me situatn aktuale t punsimit, n rreth 70% t popullsis, e cila sht e re, me potencial t madh, flet shum gjuh t huaja dhe q jan ekspert n shum fusha.
  Si e shihni problemet politike jan t lidhura ngusht me problemet ekonomike. Me ndihmn e politiks, ne do t hapim rrugn pr ekonomin dhe kjo sht arsyeja pse t gjitha kto probleme jan t prfshira n programin e qeveris s sapozgjedhur.
  Gjat ktyre viteve q kan pasuar luftn, problemi m urgjent q ne kemi hasur ishte: pr t aktivizuar ndrmarrjet publike, pr t'i sjell ato deri n nivelin q krkojn tregjet ndrkombtare dhe tani jemi duke u prgatitur pr privatizimin e tyre.
  S pari, ne do t prqndrohemi n privatizimin e ndrmarrjeve t vogla dhe t mesme, vijuar nga industria e mesme dhe pastaj ne do t lvizim drejt industris s rnd.
  Qeveria jon sht e gatshme pr t garantuar investimet, dhe pastaj ne do t krijojm stimujt e taksave. Ne jemi t interesuar t'i kemi t gjitha kto gjra dhe me privatizimin ne gjithashtu duam t krijojm m shum vende pune dhe kushte m t mira pr puntort.
  Ministrit e ndryshme duhet t punojn m shum n promovimin e vendit, pr t ndrtuar imazhin publik t Kosovs. Projekte konkrete duhet prgatitur, n mnyr q t aktivizoni biznesment tan t ken m shum kontakte. Ne duhet t krijojm nj imazh pozitiv pr veten.
  Do t ket shum kompani konkurruese dhe t forta q do t vijn ktu dhe, edhe pse Kosova sht nj vend i vogl q pa dyshim ka shum pr t ofruar pr tregtin globale; nj nga interesat tona kryesore sht q ta shpalos kt n tregun botror.
  Ne patm shum ndihm ndrkombtare, veanrisht nga BE dhe SHBA, ka na ndihmoi pr t dal nga kjo faz e jashtzakonshme, pr t'i dhn ca dinamizm Kosovs.
  Ne kemi euron monedh, ka do t thot shum. Ajo nuk e ka stabilizuar vetm situatn n Kosov politikisht dhe ekonomikisht, por i ka lehtsuar edhe kontaktet e drejtprdrejta q kemi me Europn.

  Burimi: Thenie nga Ibrahim Rugova

 17. #176
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-01-2016
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  THNIE PR DASHURIN

  Nuk i ngjan m asnjrs, q kur t dashuroj un…
  "Premtimi m i bukur q mund t'i bjm njri-tjetrit sht:
  “Do t takohemi nesr srish."""
  Nga gjithka e prjetshme, afatin m t shkurtr t skadimit e ka dashuria.
  T martohesh nuk sht aspak e vshtir; e veshtir sht t jesh i martuar...
  "Un jam n shtpin time.
  Ti n shtpin tnde.
  Epo, njri nga ne sht n vendin e gabuar!"
  Kur mblsia zvendson pasionin, do msojm se kemi dashuruar vrtet…
  "— far sht dashuria pr ty?
  — T mos hequrit dor asnjher, edhe kur bota po shembet prpara syve t tu."
  Dashuria mund t krkohet, t blihet, t dhurohet, t gjindet rastsisht n rrug, por nuk mund t merret me dhun.
  Ka dallim t madh mes plqimit dhe dashuris... Nse t plqen nj lule e kput menjher, ndrsa kur e do e ujit dhe prkujdesesh pr t prgjithmon...
  Pr t shkrir nj zemr q ka vuajtur, duhet dyfishi i dashuris q ka humbur.
  Nse gabimisht kam br nj gabim.. ather konsideroje gabim dhe harroje… por harro vetm gabimin… gabimisht mos m harro mua…
  Nuk ke pr t pasur kurr nj mundsi t dyt pr t krijuar prshtypjen e par dhe mos harro: vetm prshtypja e par mund t t jap mundsin e dyt.
  Kur duam dik pr virtytet e tyre, nuk sht dika e vecant. Por kur fillojm ta duam pr mangsit, ather kjo sht dashuri.
  Dashuria sht si zhurma: t gjith flasin pr t por askush s'e njeh vrtet…
  Zemra ka disa arsye q mendja nuk mund t'i shpjegoj…
  Shum njerz kalojn ne jetn ton, por vetm ata m t rndsishmit arrijn t ln gjurm tek ne.
  Kur sht fjala pr femrat, gjja m e rrezikshme sht se s’mund t jetohet me to, por as pa to.
  "- Pse po qan?
  - M hyri dika n sy.
  - far?
  - Nj kujtim…"
  T sakrifikosh lumturin tnde pr lumturin e nj personi q dashuron, sht me t vrtet dashuria m e madhe q ekziston.
  Mos jeto pr t kaluarn — ajo ka qen dikur. Mendo pr t ardhmen — ajo vjen shum shpejt.
  sht e pamundur t mos dashuroj kur ekziston ti…
  "Femrat jan si mollt n pem.
  M t mirat jan n majen e pems.
  Meshkujt nuk duan t arrijn tek m t mirat, sepse kan frik se rrzohen dhe vriten.
  Si shkmbim, marrin mollt q jan t rna prtok, t cilat, edhe pse nuk jan t mira, jane t lehta pr t’u arritur.
  Si pasoj, mollt q jan n maj t pems, mendojn se dika nuk shkon tek ato, ndrkoh q n realitet — ato jan madhshtore.
  Thjesht duhet t jen t durueshme dhe t presin q mashkulli i duhur t vij, ai i cili do jet aq kurajoz sa t ngjitet deri n maj t pems pr to.
  Nuk duhet t bien pr t’u marr nga t tjert.
  Kush t'ua ket nevojn dhe t’i doj, do bj mos pr t'i arritur…"
  Kur n zemr mungon dashuria, gjithka tjetr bhet e parndsishme.
  Dashuria e prhershme sht xhevahir, i cili ka nevoj pr kuti t art.
  Pr dashurin jap jetn, pr lirin jap dashurin.
  Fjalt e dashuris, t cilat jan gjithmon t njjta, marrin shijen e buzve prej nga dalin.
  Dashuria sht historia e jets s nj gruaje dhe nj epizod n jetn e nj mashkulli.
  Nse nuk t ka prekur dashuria, je duke ecur npr terr…
  T besosh sht fuqia e dyt, sepse e para sht t duash.
  Bukuria mbetet vetm nj skic. sht karakteri ai q e bn nj person t jet nj kryevepr.
  far do t ishte bota pa dashurin? Si xixllonja pa drit.
  Ka persona t cilt q nga koha q i njeh, nuk do pushosh s dashuruari kurr… sepse gjenden n at knd t zemrs.
  Dashuria sht plhur q e thuri natyra, ndrsa fantazia e zbukuroi me qndisje.
  Duaj, vajz! Duaj marrzisht! Dhe nse t thon q dashuria sht mkat, duaje mkatin dhe do jesh e pafajshme.
  Dashuria nuk zgjedh madhshtin, racn, ngjyrn, fen, moshn. Dashuria zgjedh zemrn.
  Dashuria sht si floriri, q s’i humbet vlera asnjher.
  Pak rndsi ka vlera e dhurats. Rndsi ka kush t ka kujtuar.
  N dashuri, t kesh nuk sht asgj. T shijosh sht gjithka.
  Fjalt e mira jan t shkurtra dhe t lehta t thuhen, por jehona e tyre sht e prjetshme…
  Dashuria dhe dshira jan dy gjra t ndryshme: jo gjithka q duam mund ta dshirojm dhe jo gjithka q e dshirojm mund ta duam.
  Truri i dashuruar, s’ka koh pr t menduar.

  Burimi: Thnie pr dashurin

 18. #177
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Banka sht vendi q t jep ombrell kur moti sht me diell por krkon ta ktheni at kur t filloj t bie shi

  - Mark Twain
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 19. #178
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Dita ishte motra e Nates, por te gjithe ishin te zinj ndersa Zoti i kishte zili( i kujton gjithmone neper krijime) ata merreshin me thashetheme dhe nuk shkruanin!

 20. #179
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  Citim Postuar m par nga ExTaSy Lexo Postimin
  Brengat te kthejne ne nje njeri te Heshtur..
  Sikur ia pasna dediku vetes ... Brengat me kane kthy ne nje njeri te Heshtur..
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

 21. #180
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Thnie t ndryshme...

  ..frika, frika biri im! ajo eshte arsyeja dhe instinkti me i larte ne jete qe nuk e ndaloi dot asnje tiran!

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •