Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 180
  1. #161
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Për: Thënie të ndryshme...

    Shpesh ndjejm aq shume per dike sa kemi frik mos lendohemi ne fund...dhe zgjedhim te heqim dore pa ditur fundin e fundit.....
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  2. #162
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Për: Thënie të ndryshme...


    Ai që i përgjigjet me ligësi mirësisë sate, bëhet mjet për të bërë të njohur mirësinë tënde dhe ligësinë e vet..
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  3. #163
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Thënie të ndryshme...

    Emri:  1531696_10152365959648488_1921824670_n.jpg

Shikime: 10354

Madhësia:  27.1 KB
    .....
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  4. #164
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Për: Thënie të ndryshme...

    Me mire ti vrasesh deshirat pa u rritur, sesa te rrisesh deshira te parealizuara! (William Blake)
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ExTaSy për postimin:

    pranvera bica (30-08-2015)

  6. #165
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Thënie të ndryshme...

    Truri kerkon po zemra gjen!

  7. #166
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Për: Thënie të ndryshme...

    Koha te ndryshon fytyren,por jo shpirtin.
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  8. #167
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Për: Thënie të ndryshme...

    Brengat te kthejne ne nje njeri te Heshtur..
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  9. #168
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anëtarësuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Për: Thënie të ndryshme...

    .....mos u deshpero kurre qe ke dashur njerez te cilet me pas kan dale fallso, lere te turperohen ato per ate qe jane!!

  10. #169
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Thënie të ndryshme...

    Po i mer shkjau trojet tana.
    Hesht kur ske qka qban.
    Sakrifiko....ahhhhhhhhhhhhh
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  11. #170
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Thënie të ndryshme...

    If you want another brother put your father on your mother.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  12. #171
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Thënie të ndryshme...

    Music is my Escape from ALL BULLSHIT in Life.

    Album nr-3 i vitit!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  13. #172
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2013
    Postime
    58

    Për: Thënie të ndryshme...

    Duhet te ditsh te mesosh qe te jetosh i e lumtur

  14. #173
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594

    Për: Thënie të ndryshme...

    Sorry. The administrator has banned your IP address. To contact the administrator click here

    Idiot dhe katnar tirone ky!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  15. #174
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-01-2016
    Postime
    19

    Për: Thënie të ndryshme...

    I zgjuar është dikush që, në një plazh nudistësh, mban mend fytyrat e atyre që pa.
    Ilaçi më i mirë për kollë është fasulja. Pastaj ke frikë të kollitesh.
    Merrni para hua nga pesimistët — ata nuk presin qe t'ua ktheni.
    Ndonjëherë jam aq i mençur, sa që nuk e kuptoj asnjë fjalë që e them.
    Këshilla ime është që të martoheni. Nëse gjeni grua të mirë do të jeni të lumtur, nëse jo , atëherë do të bëheni filozof.
    Provove dhe ke dështuar. Pra mësimi nga kjo ështe: asnjëherë mos e provo
    Asnjëherë dhe çdoherë janë dy fjalët, që duhet çdoherë t'i mbash mend, që t'i mos permendësh asnjëherë.
    Burrë është ajo që mbet kur mashkullit i hiqen nervat.
    Të bësh asgjë është shumë vështire, sepse asnjëherë nuk e di kur është mjaft.
    Asnjëherë nuk harroj fytyra, por në rastin tënd me krenari do të bëj përjashtim.
    Vajzat e mira shkojnë në parajsë, vajzat e këqija shkojnë kudo.
    Çdo gjë është qesharake, gjersa i ndodh tjetër kujt.
    "Mashkulli zbuloi ARMËT dhe shpiku GJAHUN,
    Femra zbuloi GJAHUN dhe shpiku VIKTIMAT (meshkujt).

    Mashkulli zbuloi NGJYRAT dhe shpiku PIKTURËN,
    Femra zbuloi PIKTURËN dhe shpiku MAKEUP-in.

    Mashkulli zbuloi BOTËN dhe shpiku BISEDËN,
    Femra zbuloi BISEDËN dhe shpiku THASHETHEMET.

    Mashkulli zbuloi AGRIKULTURËN dhe shpiku USHQIMIN,
    Femra zbuloi USHQIMIN dhe shpiku DIETËN.

    Mashkulli zbuloi SHOQËRINE dhe shpiku DASHURINË,
    Femra zbuloi DASHURINË dhe shpiku MARTESËN.

    Mashkulli zbuloi FEMRËN dhe shpiku SEKSIN,
    Femra zbuloi SEKSIN dhe shpiku DHEMBJET E KOKËS.

    Mashkulli zbuloi TREGTINË dhe shpiku PARATË,
    Femra zbuloi PARATË… dhe që atëherë u menderos muhabeti!





    "
    E di çfarë është gjëja e parë që shoh tek femrat? A janë duke më parë mua apo jo.
    O Zot për vete s'dua gjë jo… por për prindërit nje dhëndërr të bukur.
    Gabimet e mjekut i mbulon vetëm dheu.
    Kush nget shpejt gjen belanë, atë që nget ngadalë e gjen belaja.
    E vetmja arsye që disa humbasin në mendime… është se u është e panjohur ajo fushë.
    Mos mbaj qëndrim negativ, duke thënë: nuk do të kem sukses.
    Rekomandohet qëndrim pozitiv: do të dështoj…
    Kurseni ujin. Lahuni bashkë me një shoqe/shok njëkohësisht.
    Eksperienca është një krehër të cilin e ke tëndin kur mbetesh qeros.
    Të mos dish nuk është turp, mjafton të mos e vënë re.

    Burimi: Thenie qesharake

  16. #175
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-01-2016
    Postime
    19

    Për: Thënie të ndryshme...

    THENIE NGA IBRAHIM RUGOVA

    Serbia nuk dëshiron ta njohë vendin tonë në mënyrë paqësore, prandaj ajo bëri gjithçka për të na shkatërruar. Të gjitha përpjekjet tona për të gjetur një zgjidhje paqësore ishin të pamundura. Në mënyrë që ta shpëtojë popullin, NATO-s iu desh të ndërhyjë.
    Unë dua të theksoj se pavarësia e Kosovës duhet dhe do të njihet plotësisht.
    Kosova është një vend i vogël, por ka aq shumë pasuri që ia ka falur Zoti.
    Kosova sot është më pranë Europës se vendet e tjera të rajonit të Evropës Juglindore.
    Vizioni im është që vendi ynë duhet të integrohet në Bashkimin Evropian, ta transferojmë një pjesë të pavarësisë sonë atje. Është gjithashtu detyra jonë ta bëjmë atë, nëse ne duam të ndërtojmë një treg dhe një e konomi të shëndoshë. Ky është vizioni për të cilin unë jam duke punuar dhe do të vazhdoj të punoj në të ardhmen.
    Sa i përket shqetësimit që shpreh Serbia, ajo nuk ka të drejtë për të ndikuar në privatizimin apo të kërkojë ndonjë pronë, sepse Kosova është një ish-anëtare e Republikës Federale të Jugosllavisë.
    Si president i Kosovës, unë jam shumë i shqetësuar në lidhje me situatën aktuale të punësimit, në rreth 70% të popullsisë, e cila është e re, me potencial të madh, flet shumë gjuhë të huaja dhe që janë ekspertë në shumë fusha.
    Siç e shihni problemet politike janë të lidhura ngushtë me problemet ekonomike. Me ndihmën e politikës, ne do të hapim rrugën për ekonominë dhe kjo është arsyeja pse të gjitha këto probleme janë të përfshira në programin e qeverisë së sapozgjedhur.
    Gjatë këtyre viteve që kanë pasuar luftën, problemi më urgjent që ne kemi hasur ishte: për të aktivizuar ndërmarrjet publike, për t'i sjellë ato deri në nivelin që kërkojnë tregjet ndërkombëtare dhe tani jemi duke u përgatitur për privatizimin e tyre.
    Së pari, ne do të përqëndrohemi në privatizimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, vijuar nga industria e mesme dhe pastaj ne do të lëvizim drejt industrisë së rëndë.
    Qeveria jonë është e gatshme për të garantuar investimet, dhe pastaj ne do të krijojmë stimujt e taksave. Ne jemi të interesuar t'i kemi të gjitha këto gjëra dhe me privatizimin ne gjithashtu duam të krijojmë më shumë vende pune dhe kushte më të mira për punëtorët.
    Ministritë e ndryshme duhet të punojnë më shumë në promovimin e vendit, për të ndërtuar imazhin publik të Kosovës. Projekte konkrete duhet përgatitur, në mënyrë që të aktivizoni biznesmenët tanë të kenë më shumë kontakte. Ne duhet të krijojmë një imazh pozitiv për veten.
    Do të ketë shumë kompani konkurruese dhe të forta që do të vijnë këtu dhe, edhe pse Kosova është një vend i vogël që pa dyshim ka shumë për të ofruar për tregtinë globale; një nga interesat tona kryesore është që ta shpalosë këtë në tregun botëror.
    Ne patëm shumë ndihmë ndërkombëtare, veçanërisht nga BE dhe SHBA, çka na ndihmoi për të dalë nga kjo fazë e jashtëzakonshme, për t'i dhënë ca dinamizëm Kosovës.
    Ne kemi euron monedhë, çka do të thotë shumë. Ajo nuk e ka stabilizuar vetëm situatën në Kosovë politikisht dhe ekonomikisht, por i ka lehtësuar edhe kontaktet e drejtpërdrejta që kemi me Europën.

    Burimi: Thenie nga Ibrahim Rugova

  17. #176
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-01-2016
    Postime
    19

    Për: Thënie të ndryshme...

    THËNIE PËR DASHURINË

    Nuk i ngjan më asnjërës, që kur të dashuroj unë…
    "Premtimi më i bukur që mund t'i bëjmë njëri-tjetrit është:
    “Do të takohemi nesër sërish."""
    Nga gjithçka e përjetshme, afatin më të shkurtër të skadimit e ka dashuria.
    Të martohesh nuk është aspak e vështirë; e veshtirë është të jesh i martuar...
    "Unë jam në shtëpinë time.
    Ti në shtëpinë tënde.
    Epo, njëri nga ne është në vendin e gabuar!"
    Kur ëmbëlsia zëvendëson pasionin, do mësojmë se kemi dashuruar vërtet…
    "— Çfarë është dashuria për ty?
    — Të mos hequrit dorë asnjëherë, edhe kur bota po shembet përpara syve të tu."
    Dashuria mund të kërkohet, të blihet, të dhurohet, të gjindet rastësisht në rrugë, por nuk mund të merret me dhunë.
    Ka dallim të madh mes pëlqimit dhe dashurisë... Nëse të pëlqen një lule e këput menjëherë, ndërsa kur e do e ujit dhe përkujdesesh për të përgjithmonë...
    Për të shkrirë një zemër që ka vuajtur, duhet dyfishi i dashurisë që ka humbur.
    Nëse gabimisht kam bërë një gabim.. atëherë konsideroje gabim dhe harroje… por harro vetëm gabimin… gabimisht mos më harro mua…
    Nuk ke për të pasur kurrë një mundësi të dytë për të krijuar përshtypjen e parë dhe mos harro: vetëm përshtypja e parë mund të të japë mundësinë e dytë.
    Kur duam dikë për virtytet e tyre, nuk është diçka e vecantë. Por kur fillojmë ta duam për mangësitë, atëherë kjo është dashuri.
    Dashuria është si zhurma: të gjithë flasin për të por askush s'e njeh vërtet…
    Zemra ka disa arsye që mendja nuk mund t'i shpjegojë…
    Shumë njerëz kalojnë ne jetën tonë, por vetëm ata më të rëndësishmit arrijnë të lënë gjurmë tek ne.
    Kur është fjala për femrat, gjëja më e rrezikshme është se s’mund të jetohet me to, por as pa to.
    "- Pse po qan?
    - Më hyri diçka në sy.
    - Çfarë?
    - Një kujtim…"
    Të sakrifikosh lumturinë tënde për lumturinë e një personi që dashuron, është me të vërtetë dashuria më e madhe që ekziston.
    Mos jeto për të kaluarën — ajo ka qenë dikur. Mendo për të ardhmen — ajo vjen shumë shpejt.
    Është e pamundur të mos dashuroj kur ekziston ti…
    "Femrat janë si mollët në pemë.
    Më të mirat janë në majen e pemës.
    Meshkujt nuk duan të arrijnë tek më të mirat, sepse kanë frikë se rrëzohen dhe vriten.
    Si shkëmbim, marrin mollët që janë të rëna përtokë, të cilat, edhe pse nuk janë të mira, jane të lehta për t’u arritur.
    Si pasojë, mollët që janë në majë të pemës, mendojnë se diçka nuk shkon tek ato, ndërkohë që në realitet — ato janë madhështore.
    Thjesht duhet të jenë të durueshme dhe të presin që mashkulli i duhur të vijë, ai i cili do jetë aq kurajoz sa të ngjitet deri në majë të pemës për to.
    Nuk duhet të bien për t’u marrë nga të tjerët.
    Kush t'ua ketë nevojën dhe t’i dojë, do bëjë çmos për t'i arritur…"
    Kur në zemër mungon dashuria, gjithçka tjetër bëhet e parëndësishme.
    Dashuria e përhershme është xhevahir, i cili ka nevojë për kuti të artë.
    Për dashurinë jap jetën, për lirinë jap dashurinë.
    Fjalët e dashurisë, të cilat janë gjithmonë të njëjta, marrin shijen e buzëve prej nga dalin.
    Dashuria është historia e jetës së një gruaje dhe një epizod në jetën e një mashkulli.
    Nëse nuk të ka prekur dashuria, je duke ecur nëpër terr…
    Të besosh është fuqia e dytë, sepse e para është të duash.
    Bukuria mbetet vetëm një skicë. Është karakteri ai që e bën një person të jetë një kryevepër.
    Çfarë do të ishte bota pa dashurinë? Si xixëllonja pa dritë.
    Ka persona të cilët që nga koha që i njeh, nuk do pushosh së dashuruari kurrë… sepse gjenden në atë kënd të zemrës.
    Dashuria është pëlhurë që e thuri natyra, ndërsa fantazia e zbukuroi me qëndisje.
    Duaj, vajzë! Duaj marrëzisht! Dhe nëse të thonë që dashuria është mëkat, duaje mëkatin dhe do jesh e pafajshme.
    Dashuria nuk zgjedh madhështinë, racën, ngjyrën, fenë, moshën. Dashuria zgjedh zemrën.
    Dashuria është si floriri, që s’i humbet vlera asnjëherë.
    Pak rëndësi ka vlera e dhuratës. Rëndësi ka kush të ka kujtuar.
    Në dashuri, të kesh nuk është asgjë. Të shijosh është gjithçka.
    Fjalët e mira janë të shkurtra dhe të lehta të thuhen, por jehona e tyre është e përjetshme…
    Dashuria dhe dëshira janë dy gjëra të ndryshme: jo gjithçka që duam mund ta dëshirojmë dhe jo gjithçka që e dëshirojmë mund ta duam.
    Truri i dashuruar, s’ka kohë për të menduar.

    Burimi: Thënie për dashurinë

  18. #177
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Për: Thënie të ndryshme...

    Banka është vendi që të jep ombrellë kur moti është me diell por kërkon ta ktheni atë kur të fillojë të bie shi

    - Mark Twain
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  19. #178
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Thënie të ndryshme...

    Dita ishte motra e Nates, por te gjithe ishin te zinj ndersa Zoti i kishte zili( i kujton gjithmone neper krijime) ata merreshin me thashetheme dhe nuk shkruanin!

  20. #179
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-04-2009
    Postime
    368

    Për: Thënie të ndryshme...

    Citim Postuar më parë nga ExTaSy Lexo Postimin
    Brengat te kthejne ne nje njeri te Heshtur..
    Sikur ia pasna dediku vetes ... Brengat me kane kthy ne nje njeri te Heshtur..
    Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

  21. #180
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Thënie të ndryshme...

    ..frika, frika biri im! ajo eshte arsyeja dhe instinkti me i larte ne jete qe nuk e ndaloi dot asnje tiran!

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •