Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 180
 1. #41
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Kush ka pare mjerimin e burrit nuk ka pare asgje, duhet te shohe mjerimin e gruas; kush ka pare mjerimin e gruas, as ai nuk ka pare asgje- duhet te shohe mjerimin e femijes


  Hygo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Noellag : 13-11-2011 m 14:34
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  "..Tri gjra provohen n tri raste: qndresa prpara rrezikut, menuria gjat zemrimit dhe miqsia n nevoj..
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 3. #43
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  egoismi eshte forma me e mire e dashurise ndaj vetes .
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 4. #44

  Antarsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  "Njeriu shpesh takon fatin e tij, n rrugn q mori pr ta shmangur at.."

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Ai q pranon kshilla, sht m i madh se ai q jep, sepse, sa leht sht t japshkshilla. aq r-nd sht ti pranosh. Dyshimi sht gur argjendari i s vrtets, kush dyshon n marrdhniet eprditshme, sgabon asnjher, kush dyshon n veprimet e veta, bhet filozof.
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 6. #46
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Me me deshire do te behesha gjykates ne ndonje shqyrtim mes dy armiqeve te mi, sesa mes dy miqve (Biasi)
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 7. #47
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Nje veper e bere pa mendje edhe mund te ndreqet, por fjala e thene pa mendje nuk kthehet me mbrapsht
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  veTem kerko ..!! e pamundura mund T coj ne aTe qe eshTe e mundur ...!!!
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 9. #49
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  kur ke femijet e vegjel ke halle te vogla..... femijet e medhenje halle te medhaja
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Ne jete, 3 gjera mendoi dy here para se ti besh:

  - nje ZEMER para se ta thyesh,
  nje DERE para se ta perplasesh,
  dhe FJALEN para se ta thuash...!!
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 11. #51

  Antarsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mu kujtua Omer Kajami

  Kur nje grua skuqet kur flet e ben burrin te ndihet mbret..

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Nuk ka gjra t pamundura, thjesht ka njerz pa kurajo...
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 13. #53
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  C'do jete duhet te kete disa kohe me shi

  Longfello


  Jeta pak gje mund t'i mesoje atij, qe nuk ka mesuar te duroje vuajtjen

  Graf


  Ne qoftese doni qe jeta t'ju buzeqeshe, dhurojini ju me pare asaj humorin tuaj te mire

  Spinoza
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 14. #54
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  jeto ne menyre te tille qe jeta te te buzeqeshe e jo te qeshe me ty.
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 15. #55
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime
  Nese i bej gjerat ndryshe nga ti, nuk do te thot qe e kam gabim.

 16. #56
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,688
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  nuk te haroj por ti se di a mundesh,nuk te kerkoj se nuk po me duhesh,nuk ia vlen te mendoj per ty,kush ka faj ti vet e di....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  nje dru e shtrembur prish gjith stifin
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 18. #58
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime
  Koha nuk vdes njerzit lodhen me kohen dhe vdesin.

  Shkenca nuk njef meshire.

 19. #59
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  “Shpresa ssht thjesht ndjenja e siguris q do gj do t mbaroj mir. Shpresa sht ajo ndjenj e thjesht q t bn t kuptosh sesi jeta dhe puna e kan nj kuptim”

  “Shpresa sht orientimi i thell i shpirtit njerzor q mund t mbahet n koht m t errta”.

  “Elementi tragjik i njeriut modern ssht injorimi i kuptimit t jets s tij, por fakti q kjo e shqetson at pak e m pak”.

  Vaclav Havel
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 20. #60
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  shurdhit mos i fol kot se nuk te degjon.
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •