Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 180
 1. #21
  Sensual
  Antarsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Grat e bukura ua lm burrave pa fantazi....
  -Prust-

 2. #22
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Nuk ka njeri te mos e doje lirine, por i drejti e kerkon per te gjithe, i padrejti vetem per vete

  Liria qe sherben per te zhdukur lirine, duhet zhdukur

  Asnje njeri nuk lufton kunder lirise; ne rastin me te skajshem njeriu lufton kunder lirise se te tjereve

  Te gjithe tiranet qe kane jetuar mbi kete toke, kane besuar gjithashtu ne lirine- por ne lirine per vetveten

  Njeriu i lirine nuk synon te sundoje, liria i kundervihet ne mase te barbabarte si skllaverise ashtu edhe sundimit

  Pse eshte kaq e rralle liria? Sepse eshte e mira me e madhe

  Vetem mendjet e lira e ndjejne peshen e vargojne

  Liria nuk eshte te rrish duarkryq, por eshte perdorimi i arsyeshem i kohes, eshte zgjedhja e punes dhe e veprimit

  Ujku dhe qengji e kuptojne ne menyra te ndryshme fjalen "liri"
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Behu filozof per jeten tende . . Timen e drejtoj vet un !!
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 4. #24
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Lufta eshte menyra e zgjidhjes me dhembe te nyjes politike, te cilen nuk e zgjidh dot gjuha
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Si do t udhheqi t tjert, ai q nuk di t udhheq vetvehten?
  Kofucie
  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Mos u prish me vllan pr pun t shokut, sepse shoqria zhduket, vllazria mbetet.
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 7. #27
  faraone Maska e tutankamon
  Antarsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  39
  Postime
  3,018
  Faleminderit
  3
  8 falenderime n 8 postime
  Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone.
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime

  Qllimi yn kryesor n kt jet, sht q t ndihmojm t tjert. Dhe nse nuk mund t'i ndihmosh, t paktn mos ju bj keq..!!
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2011
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E keni gabim kur mendoni se jetoni n nj planet t quajtur Tok. N fakt, ju jetoni ne ferrin e nj planeti tjetr.

  Nse padashur e humbisni nderin, ju prsri mund t mburreni se dikur edhe ju keni qn i ndershm.

  Mos u shqetsoni kur ju ndoten duart, surrati, rrobat apo shpirti! N kt bot, ?do gj lind e pastr pr t'u br pis.

  Kot mundoheni t ecni n jet me plane. Jeta s'sht ve?se ajo q ndodh me ju, ndrkoh q ju keni br plane t tjera.

  N nj grindje midis teje dhe gjith bots, gjithmon mbaj ann e bots.

  Nse doni t dshtoni n politik, flisni me popullin sinqerisht.

  A doni t kuptoni nse dikush sht apo jo i ndershm? Pyeteni, dhe nse prgjigjet "po", ather me siguri sht i pandershm.

  Mos belbzoni me vete pasi keni ngrn dru! Ai tjetri do t kujtoj se ende nuk jeni ngopur.

  Dashuroni tr jetn dhe kurr s'do t'ju shkoj mendja pr t'u martuar.

  Pr te patur sukses n edukimin e nj fmije, kushti i par, sht t mos jeni prindi i tij.

  Nse nuk e keni afr at q dashuroni, do t dashuroni at q keni afr.

  Pr t qn padron t burrave ju mjafton pak bukuri, shum pak zgjuarsi dhe munges absolute mshire.

  Kur mendoni se jeni i lumtur, pyeteni veten nse jeni apo jo i till, dhe q nga ai moment do t pushoni s qni i lumtur.

  Kur t'ju duhet nj test pr fazat e pleqris, i keni si m posht: N fillim harroni emrat, mandej fytyrat, pastaj harroni t mbrtheni pantallonat, dhe n fund harroni t'i zbrtheni ato.

  Kur t mrziteni s qni i ndershm, bhuni nj her i poshtr. Jo pr gj, por thon se nuk mund ta imagjinosh knaqsin q ndjen kur bn nj poshtrsi.
  Ajo qe nuk te vret, te ben me te forte

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2011
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mos e humbisni toruan kur prfundoni n burg! T gjith t burgosur jemi: Disa n qeli me dritare, t tjert n qeli pa dritare.

  Kot mundoheni t gjeni gruan ideale. Gruaja ideale sht... gruaja e tjetrit.

  Mos e merrni me frik kur ju caktojn pr t qeverisur popullin! Nuk mund ta merrni dot me me mend sesa pak mend duhen pr t qeverisur.

  Asnjher mos u dekurajoni nga vshtirsit e jets. Bhuni i durueshm, se... vetm 100 vitet e para jan t vshtir.

  Mkatoni, mkatoni pa frik! Zoti do t'ju fal, sepse at profesion ka ai.

  Kur hyni n zyrn e shefit me idet tuaja duhet t dilni me idet e shefit.

  Shptojeni nga fatkeqsia nj qen dhe bjeni t lumtur, dhe ai s'ka pr t'ju kafshuar. Kjo prbn edhe ndryshimin kryesor midis qenit dhe njeriut.

  Mund t thoni edhe t vrtetn, por vetm kur t'ju mbarohen gnjeshtrat.

  Nse nuk jeni shum i bindur n besimin ndaj Zotit, ju mund t'i drejtoheni atij me kt lutje: "O Zot, nse ka Zot, shptoje shpirtin tim, nse kam nj shpirt!"

  Respektoni mjekt! Ata jan t drguarit e Zotit pr t mbledhur taksat sa her q ju smureni.

  Mos harro! Miqt ven e vijn, armiqt grumbullohen.

  Para se t martoheni bjini syt katr, pas ksaj mbajini gjysm mbyllur.

  Martohuni dhe do t'i jepni fund nj morie marrzish t vogla, pr t filluar nj budallallk t madh.

  Ja fusni kot kur thoni se koha ikn. Zotri! Ikim vetm ne, ndrsa koha mbetet.

  Kot bridhni pas fams dhe lavdis! E para s'sht ve?se tymnaj, ndrsa e dyta nj rastsi. E vetmja gj e sigurt n kt bot sht harresa.
  Ajo qe nuk te vret, te ben me te forte

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Dhimbja dhe Parat...

  Nj dit dhimbja i thot parave...-Sa me fat jeni juve, sepse do njeri lutet pr ju..!
  Parat i pergjigjen...-Juve jeni m me fat, sepse kur njerzit kur kan shum dhimbje kujtojn ZOTIN, familjen dhe shokt, ndrsa kur ata kan shum para i harrojn q t gjith.
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 12. #32
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Nen grumbullin e parave mund te jete varrosur nje shpirt njeriu
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 13. #33
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  mire apo keq, rendesi ka te flitet
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 14. #34
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Antarsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime n 31 postime
  Remember, remember, the Fifth of November, the Gunpowder Treason and Plot...

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Nse ske mjet transporti, dikush nuk ka as kmb.. Nse ankohesh nga nj dhimbje, shiko t tjert q jan t lidhur
  mbi krevate me vite t tra.. Nse ke humbur njeri, ka njerz qe skan asknd! Ndaj mblidh forcat e jeto me ato cka ti ke..!!
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 16. #36
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Mos harro kurre te mirat qe te kane bere, por harroi sa me shpejt ato qe u ke bere ti te tjereve
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 17. #37
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Zgjo ata qe flene edhe leri ata qe te enderrojne........

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  Nuk sht mir t heshtim nse jemi t menur, por nse nuk jemi aq t menur, ather m mir sht t heshtim.

  Charles Caleb Colton (1780 1832)
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 19. #39
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime n 26 postime
  Shkak i varferise eshte shpesh here ndershmeria
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 20. #40
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Kush thote qe lumturin nuk mund ta blesh , nuk ka haber nga Shopping .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •