Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime

  A mund te qendroj me ne kete forum

  Citoj fjalet e "forumistit" Bluebaron, ne drejtimin tim:

  Shife grekafonin, te ha buken e te permbys pjaten. Te thone edhe faqezi qelbesirat. Erdhen si hyzmeqare e ju dhame edhe toke. Tani te thone "beni se duam ne, se keshtu na pelqen ne".

  Ai B0llja thote zgjidhja e problemit. Se ēa problemesh kane qelbesirat kete vetem ata e dine. Shkolla po, gjimnaze po, universitete po, ēa te grekes duan akoma. Duan t'u puthim kembet ne token tone.

  Ky spurdhjaku Ilia Spirra qe me shume me ngjan me llacifac se me grekafon, te thote edhe faqezi, edhe patriot maskara. Jo ore zoti Spirra, te bejm si t'ju vij per mbare haleve.

  Zoti Spirra e qenve, laj gojen e duart fort me klor kur te flasesh e te shkruash per shqiptaret. Edhe ne qofshin kriminele e terrorista, perseri jane miliarda here me te mire se ju spurdhjaket qe quheni grekafone. Hale njerez ...
  Po pyesja veten, a nuk ka forma te tjera argetimi se sa te merresh me rrugaēe neper forume te tilla.
  Po te kishte ky forum nje minimum dinjiteti, kete person duhet ta kishte larguar prej kohesh...
  Le te me japin moderatoret nje pergjigje...dhe nese te gjithe jane si ky, le te heqin emrin tim nga forumi, se u be mbi 40000 e s`ka nevoje per te tjere...

  po! keshtu eshte! intelektualet e kane shume te veshtire ta thone fjalen e tyre se sulmohen nga rrugacet.... mund te durohet ne nje fare menyre debati i nxehte, apo edhe arroganca, pasi njerezit jane te ndryshem, por kurrsesi te tilla qendrime ndaj "njeri-tjetrit", dhe te tille vijojne te qete te shajne ku ta kene qejfin....edhe ne futboll njehere paralajmerohesh e me pas del me te verdhe...., edhe sikur te hysh me emer tjeter....., por kete emer kam kohe qe e degjoj ne kete forum...pra perfundimisht s`ja vlen te humbesh kohen ketu
  -udha e mbare dhe vijoni te ziheni "mes vedit", ...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 29-09-2011 mė 06:38
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime
  Kur e pane qe nuk u eci,perfaqesuesit e "minoritetit" e kthyen pllaken dhe kerkuan qe formulari i censusit te jete ne greqisht,dhe kur kjo kerkese u refuzua ata menjehere dolen dhe thane se do ta bojkotojne kete census.Pasi e pane se nuk do te mund te behet ky regjistrim ashtu sic deshen greket atehere po mundohen ta sabotojne,me shpresen se censusi do te shtyhet perseri ne nje te ardhme te afert ku ata mund te imponojne kushtet e tyre te regjistrimit qe te munden te nxjerrin sa me shume greke ne Shqiperi.Ne nuk jemi kunder regjistrimit,por jemi kunder dy pyetjeve.te perkatesise etnike dhe te fese,pasi e para nuk mund te vetdeklarohet pasi kerkohen te tjera kushte per te percaktuar etnine,dhe e dyta nuk mund te percaktoje asgje ne lidhje me personin,pasi fene mund ta ndryshosh sa here te duash.
  Brari edhe nese ne te dy kemi debate me njeri tjetrin per arsye politike,perseri keto jane debate shqiptaresh,por qe te japesh rruge per komentet e nje provokatori te felliqur grek sic eshte ai ilia spiru,qe ne te gjithe forumin mbron dulen dhe bollanon,te cilet kane arritur deri aty sa te kerkojne autonomi te Himares e te Korces(te cilat nuk njihen e nuk jane zona minoriteti),atehere te bej thirrje ti therresesh mendjes se padashur po vepron njeloj si komunistet dikur,te cilet vella kishin komunistin jugosllav e grek,e armik kishin nacionalistin shqiptar.Theksoj,padashur po behesh i tille,por nese vazhdon ne kete rruge dhe nuk kupton se cpo behet do jesh njelloj si provokatoret e tjere.Une jam i djathte dhe gjithmone kam ndihmuar te djathten,por kombi im qendron mbi te gjitha rrymat politike dhe mbi te gjitha fete e botes,dhe per ceshtjen tone kombetare jam gati bashke me djem te tjere te shkojme ne ekstrem.Ju bejme thirrje te gjithe forumit shqiptar,mos qendroni indiferent ndaj provokimeve te fqinjeve pasi ata vetem nje gje kane dashur,duan dhe do te duan,coptimin e shqiperise.
  Sa per provokatoret e bollanos e te dules,ju keshilloj te rrini urte se jeni te gjithe te piketuar e te listuar.Do te vije dita qe do jepni llogari,ndaj mbylleni me te mire.U paralajmeruat.
  Lexo forum i nderuar kete postim te Geni Kondit qe permban fyerje e kercenime. Kuptohet se kercenimi eshte per mua, megjithese une jap mendimin tim te lire ne forum, e s`kam kurrfare lidhje me personat qe permend "forumisti".
  Edhe nje aresye tjeter per t`a braktisur kete forum...., cerdhe rrugacesh
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 29-09-2011 mė 08:51
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime
  Kush e paska fshire postimin tim rreth epiteteve shumengjyreshe te grekafonit Ilia Spirra ndaj shqiptareve kuq e zi ???


  Me siguri ndonje "vella orthodox" i tij qe militon ketu ne Forum.


  Aq legen e ftyrqen duhet te jesh ti o plehre qe e ke fshire postimin tim, sa e lejon nje Spirre qensh si Ilia Spirra te vije e te etiketoje si maskarenj e faqezi nje grup djemsh e vajzash shqiptare.

  Ptuuu, shkherdhate qe i thua vetes shqiptare ...
  ...vazhdon historia...bluebaron duhet te jete "Skuthi i vogel",...e kushedi sa nicke tew tjera.
  ketu pska share edhe moderatoret
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Pyetjes tėnde nuk mund ti pėrgjigjem pasi ėshtė ēėshtje dėshire nga ana jote. Je i lirė tė frekuentosh ose jo forumin - askush nuk ka tė drejtė tė imponojė qėndrimin tėnd. Ndėrsa pėrsa i pėrket gangsterrėve tė forumit, herėt a vonė do e gjejnė veten tė pėrjashtuar, derisa nuk janė tė aftė tė japin mendimin e tyre pa ofenduar palėn tjetėr. Ėshtė thėnė me dhjetra herė: nuk janė tė nevojshme nacionalizmat dhe patriotizmat virtuale, qė nuk shėrbejnė pėr gjė tjetėr pėrpos banalizmit dhe degjenerimit tė diskutimeve. Nuk mjafton shlyerja e postimeve qė shkelin rregulloren, dhe nė vend qė tė ndėrgjegjėsohen pėr sjelljen e tyre, luajnė nė pozicionin e garipit.
  relata refero

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •