Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359

  Arrestohen 17 persona pr krime kibernetike [Dreambox]

  Policia e Kosovs, gjegjsisht Drejtoria pr hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit (DHKEK), n bashkpunim me njsitet speciale operative si dhe sektor t tjer t specializuar pr krimet kompjuterike, arrestoi 17 t dyshuar dhe kontrolloi 35 lokacione t ndryshme n tr territorin e Kosovs.

  Policia e Kosovs ka ndrmarr kt operacion me dyshimin e bazuar se persona t dyshuar kan kryer veprn penale Krime Kibernetike (kompjuterike) q sanksionohet me ligjin pr parandalimin dhe luftimin e krimit kibernetik ligji nr. 03/1-166 neni 4 veprimet e pa autorizuara, neni 10 interceptimi pa autorizim dhe neni 11 transfer i pa autorizuar.

  Po t njjtit dyshohet se kan kryer veprn penale Shmangie nga tatimi neni 249 par. 1 i KPK-s dhe veprn penale Mashtrim nga neni 261 par. 1, thuhet n nj njoftim t PK-s.

  Gjat ktij operacioni, t zhvilluar n rajonet Prishtin, Gjilan, Ferizaj, Prizren, Pej e Mitrovic, policia ka kontrolluar 35 lokacione, me rast edhe ka arrestuar 17 persona t dyshuar.

  T dyshuarit, sipas policis, jan: Leonard T., 1992, Gazmend M., 1976, Agron S.,1978, Kadri S., 1979, Agim R., 1970, Burim Q., 1966, Bajram H., 1972, Besnik G., 1987, Bashkim S., 1979, Florin B., 1973, Arbnor G., 1990, Milot R., 1987, Misin B., 1978, Kadri G., 1986, Ylli Zeka, 1973, Bajram K., 1987 dhe Ideal M., 1978.

  N kt operacion, policia gjithashtu ka konfiskuar edhe aparatura t ndryshme elektronike n cilsi t provave materiale, si: 28 shtpiza t kompjuterve, 2 kompjuter llap-top, 84 DREAM BOX, 13 Resiver (marrs t sinjalit televiziv), 10 telefona celular, si dhe listn e klientve e materiale t ndryshme q mund t prdoren si dshmi.

  N baz t procedurs preliminare hetimore dyshohet se personat e dyshuar kan arritur q prmes serverve t veant t bjn shprndarjen e kanaleve televizive tek klient n mnyr t pa autorizuar duke prfituar nga ky veprim i kundrligjshm dhe duke dmtuar kompanit e licencuara pr nj gj t till si dhe buxhetin e Republiks s Kosovs, thot policia.

  Ndrkaq, personave t arrestuar u sht caktuar masa e ndalimit policor pr 48 or.

  Vlen t ceket se vetm gjat ksaj jave nga shtylla e hetimeve t Policis s Kosovs, n kuadr t angazhimeve t zyrtarve policor nga departamentet e ndryshme n luft kundr kriminalitetit, jan arrestuar 52 persona t dyshuar pr vepra t ndryshme penale. / Burimi zri /

  A mendoni se po i afrohet fundi Card Sharing ?
  Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

 2. #2
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  them se JO.

  po ta kesh per nevoja personale te rruan bishtin policija

 3. #3
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,430
  Shume ma mire do te ishte sikur keta Police, te kishin arrestuar,edhe ato serbet ne Mitrovice

 4. #4
  Po keto nuk kane pune tjeter qe merren me kto pislliqe? pfff
  I kane dyqanet e serviset me software, filma, muzike e lojra te kopjuara e shkojne e merren me kanalet pa pagese. Apo se aty xhiron me shume leku, neper pika basti?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •