Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  FARK, flet deshmitari 007

  Hagė, dėshmitari: UĒK rivalitet me FARK, trupat e Rugovės

  Njė dėshmitar i marrė nė mbrojtje ka dhėnė kėtė tė hėnė dėshminė e tij nė procesin gjyqėsor nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Hagės ndaj ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka pėrshkruar kryesisht rivalitetin mes UCK dhe Forcave te Armatosura tė Republikės sė Kosovės (FARK), qė luftuan kundrejt serbėve nė vitin 1998 dhe 1999.

  Dėshmitari i mbrojtur, i cilėsuar ndryshe 007 tha sot nė Hagė se nė qershor te vitit 1998 nga Shqipėria hyri njė brigadė e FARK, por u urdhėrua nga komandanti njė dege tė UCK, Haradinaj tė ktheheshin nga kishin ardhur.

  Por, ndersa komandanti i madh i UCK ishte Hashim Thaci, (kryeministri aktual i Kosovės), FARK ishte krijuar nga Presidenti i ndjerė, Ibrahim Rugova.

  Sipas dėshmisė, Haradinaj mbėrriti nė kampin e FARK, nė fshatin Papracani, shtiu nė ajėr dhe urdhėroi komandantin e FARK, Tahir Zemaj tė ikte prej aty. Zemaj, sipas dėshmitarit e kritikoi sjelljen e Haradinaj dhe e kėshilloi duke thėnė “Ne nuk duhet tė luftojmė mes nesh”.

  Brigada e FARK qėndroi pak kohė nė kėtė fshat dhe mė pas u largua. Dėshmitari pohon se ndihmėsi i Haradinaj, Idriz Balaj i njohur si Togeri erdhi nė FARK dhe mori 5 ushtarė nė marshim me vete, tė cilėt mė vonė u vranė.

  Dėshmitari thekson se ai personalisht i arratis nė Malin e Zi dhe prej andej nė njė shtet europian ku dhe gjeti strehim.

  “Unė po pėrballesha me mundėsinė pėr t’u vrarė dhe askush nuk do e merrte vesh nėse u vrava nga serbėt apo nga shqiptarėt”, tha 007 nė gjyq.

  Ramush Haradinaj pas luftės sė Kosovės sherbeu pak muaj si kryeministėr nė vendin e tij, por nė vitin 2005 u padit pėr krime kundėr serbėve, romėve dhe civilėve shqiptarė.

  Nė vitin 2007, ai dhe Balaj u liruan pėr mungesė provash, ndėrsa njė bashkėpunėtor i tretė, Lah Brahimaj, u dėnua me gjashtė vjet nė burg. Por, Paneli i Apelit i Gjykatės urdhėroi njė rigjykim, duke thėnė se gjyqi i parė u zhvillua nė njė "atmosferė ku dėshmitarėt ishin tė frikėsuar".

  Gjatė procesit, disa dėshmitarė kanė vdekur dhe disa tė tjerė kanė refuzuar tė dėshmojnė nė kėtė gjyq. (bw)

  Shpėrndaje Komente (11) Kthehu | 26.09.2011
  si ta ken bo qato une me kon me rrym i kisha myt mos mi lon njerzit e shkollum me krye punen e vet boll mu ka dhimt ramushi po si te kish bo qesi sene net rrin aty se nuk i vyn as grujes vet

  gjilanasi 27.09

  EDHE PAS 12 VITEVE PASKA NJEREZ QE E FLASIN TE VERTETEN E HIDHUR QE KA NDODHUR ME 1998 NE PRAPAQAN E RRETHINE.KRIMI NUK VJETROHET,DHE GJITHE DESHMITARET NUK MUND TE VRITEN,DIKUSH MBETET PER ME E TREGUE TE VERTETEN.FATI YNE ESHTE I TILLE,QE GJATE HISTIRISE JEMI VRA NE MES VETI.PER FAT TE KEQ TONIN,GJITHE PATRIOTET ME NE ZA QE NGA 1878 E DERI ME TANI,NUK JANE VRA NGA ARMIKU YNE SHEKULLOR,POR JANE VRA NGA VET SHQIPTARET,APO MA MIRE ME THANE SHQIP-FOLSIT...!

  IKRASNIQI 27.09

  Vet kthimi i brigades te FARK tregon sa kan dasht me luftue komandantat e Hashimit.Marre qe hiqen ushtaraket profesionista e emnohen analfabete, pa e kry as ushtrine.Qesaj pune i vjen era keq, sepse asht sabotim i luftes.Marre per prokurorin e Hages qe thote se nuk asht vra asnji deshmitar.Mos e ka ngjy dikund se heren e pare jan dhane nha 13 milion me ble lirine.Po Tahir Zema a ishte deshmitar? Ku asht tash? Sabahate Tolaj e Isuf Haklaj i vrau badiguardi i pare i Ramushit ,Bedri Krasniqi.Vert ministri i kesaj partie asht angazhu me ik nga burgu, kur ishte ne drejtsi.Keto bajne vaki vetem ne Kosove.Kujt ki duhet nji shtet kriminel?Cfar lirie asht kjo?Pej tute edhe Vesel Muriqi po i han fjalt e po ban biznese bashke ,e kusheri ,e Dautin.Kush i vrau oficeret e megimit dhe si pshtoi Vesel dallaverja? Une jam gjall thoshte V eseli.O i shkrete ti u vrave njihere, pse lun nbisht tani.Ani edhe per rugove he zoti ta marrofte ftyren.E verteta duhem me e thane se ndihmohet atdheu.Visar Thaci

  Visar Thaci 27.09

  e bafshi me shnet nqofse asht e verte e ishalla kurre sdilni prej burgu

  oberhausen ferizaj 26.09

  bota sot


  .

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  po kush jan kta FARK

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ke vene harten e shqiperise etnike ti o ben mirpo ne mendje je polpotist khmer rruzh.. qe me kte "pyetje" tregon se je i solidarizuar me vrasesit e pabese..me ata qe kan bere te njejten pune si arkani e sllobodani..
  gjithsesi djemt e FARK qe ti mir e di kush kan qen jan me te mire se ty..

  shoket e tu e tuitoret ideologjkik te tu.. nuk bejne shqiperi etnike..
  ata bejne llapushnik.. spac e burrel..shkaktojne eksod e gjithmon kan qene.. "qeni i keq qe sjell uk-arkanin.. ne torishte.. pra ne vatrat ku jetojn fmit e grat shqiptare te pambrojtura.. te cilve ju me komunikata pi hamburgi e londre ja coni serbine me tenka.. drejt e neper shpija..

  mjafton nje "pyetje" e vogel or ben e ju del ftyra e zeze..

  ..

  edhe i her ngushellime nenave te Farkistave te vrare ne pabesi nga idriz kanibal- balajt e daut m.ut haradinajt.. me porosi te klos katanave..

  ..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 27-09-2011 mė 04:48

 4. #4
  he he hee... Maska e halla mine
  Anėtarėsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  brojė
  Postime
  1,466
  po kush jan kta FARK
  kurkusha..
  shpiuna e udbasha u paten bashku me urdher te shkijeve per shku e me ja ngul thiken mas shpine UCK-se.. por duke qene friksa e tuca te mdhaj edhe s'guxonin te mos niseshin (sepse i kishin marre dinart e shkijeve) edhe me shku ne fron nuk ju a mbante.. mbeten kurrkund.. ne mal kan humbur as sot nuk jan gjetur ende.. kurkunja nuk ja nin per ta hiq.. veq nej shkau qe don me jua lyp kusurin qe nuk e kan kry punen ateher
  Asnjė kompromis, kurr asnjėher.. deri n'apokalips!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  eh zoti vraft

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233

  Brari;

  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  ke vene harten e shqiperise etnike ti o ben mirpo ne mendje je polpotist khmer rruzh.. qe me kte "pyetje" tregon se je i solidarizuar me vrasesit e pabese..me ata qe kan bere te njejten pune si arkani e sllobodani..
  gjithsesi djemt e FARK qe ti mir e di kush kan qen jan me te mire se ty..

  shoket e tu e tuitoret ideologjkik te tu.. nuk bejne shqiperi etnike..
  ata bejne llapushnik.. spac e burrel..shkaktojne eksod e gjithmon kan qene.. "qeni i keq qe sjell uk-arkanin.. ne torishte.. pra ne vatrat ku jetojn fmit e grat shqiptare te pambrojtura.. te cilve ju me komunikata pi hamburgi e londre ja coni serbine me tenka.. drejt e neper shpija..

  mjafton nje "pyetje" e vogel or ben e ju del ftyra e zeze..

  ..

  edhe i her ngushellime nenave te Farkistave te vrare ne pabesi nga idriz kanibal- balajt e daut m.ut haradinajt.. me porosi te klos katanave..

  ..
  ozotri un harten etnike e kam ne shpirt dhe un njoh vetem nje ushtri ecila ishte ne teren kurse ket FAKRUN te betohem kurr nuk e kam taku ne teren un joo por nje se kam te kjart si farku paska ekzistu si ushtri dhe pska qen e ne rrezik si pas ktyre deshmitarve nga uck pse nuk u mbrojt dote thot se edhe me numra po duket paskan qen shum pak kurse UCK po del se kishte me shum ushtar

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  ne guzic e ke or ben.. harten e trojeve..

  ti dhe hallminja..

  ata qe e kan ne zemer harten e trojeve nuk vrasin ne pabesi bashkatdhetarin e tyre..

  ta dish mir kte.. ne se sta ka sqarue gjyshi yt..

  ..

  le te shohim cka thot popli ne komentet ne bota sot per temen ne fjale..

  -


  O MILET sot nuk pote vete kush qka ke qen por kush je sot,,Ne luft esht luftuar per komb dhe per liri ..Kurse ne Liri luftohet per Karrik ,,ishalla Lirohet Ramush haradinaj se kjo familje ka dhan shum deshmor per ket liri qe na e gezojm,,Ramush jena te gjith me ty,

  Drenicaku Polac 28.09


  pershendetje te gjith e dim kush kan qen shqiponjat e zeza te cilet kan vra me shum shqiptar (FARK-ista) se serb dihet shum mir ku ka ardh thaqi ne prapaqa e i ka than ramushit lufto me tahir zemen si me shka aty o kur jan prish raportet zemaj haradinaj dihet re ramushi u hy te musajt ne strrellc ne gjys te nates qe ti faroj komplet kete e din e gjith bota dihet boterish se isuf haklin e sabahate tolaj i ka vera ish truproja i ramushit dihet se keta kan luftu per karrit jo per kosov keta i kan vra te gjith keta duhet te denohen se keta ja kan kajt nonen kosoves keta nuk e qliruan kosoven ne e humbem luften se 2 na kan vera 1 ta kan dhunu po flm prej NAtos se intervenoj se tash ishim te gjith jasht kosoves ne dhimben deshmoret se per kan kan derdh gjak per disa shqipfolsa te cilet bejn kontraband me shkije ne graqanc me dillera droge e tj pra kjo osht kosova e cila ka met me goj hapur edhe nipet tan do ti ndjennj pasojat e keyre marapazeve te ramush haradinit e te thaqit

  strrelci 27.09


  Pershendetje Qaush edhe un besoj qe ndo nji tradhtar si astrit Haraqija a bujar bukoshi a naj pedekist se Legjendari Ramush Haradinaj esht i Paqt Si Loti ju Lutem Drejtsi e Nderuar nese Ramushi Fajsohet ather Krejt Shqiptart jan Fajtor e Fajtor jan pse jan Gjall kam Besim te Plot se edhe Rasti i Legjendes Tjeter Fatmir Limajt e Njajta esht krejt e Kurdist nga qarqet serrbe ne bashkpunim me tradhtart e Kombit Shqiptar Rroft Kombi Shqiptar Rroft Drejtsija e Ishalla e Thot te Verteten qe nuk jan Fajtor e ata qe mundohen mej flliq zoti i flliqt me krejt kabilen qe e kan.

  ZOGU 27.09


  O shokė e shoqe, o shqiptarė e shqiptare, o njerėz. E kan ngatrru deshiren e kosovarėve me realitetin.Asht deshirė e tėgjithėve pa mėdyshje tė jen forca shqiptare kto krisma qe sot e pshurren shkinen plakė e shkinen e re sot ne veri te Atdheut timė Kosovė, porse nuk jan mjerisht. jam gėzu mjaft kur kam vrejt se si shkau i shkines ikte para tytave te Kforit.Mė kujtonte ikejt tona dikur.Gėzim kam patur edhe pse nuk asht njerėzore me u gėzu kur dikush ndiqet.ndersa per kta tre njerėz qe po gjykohen kam njė mendim mbėshtetur nė fakte.Kta e bastardhuan Diasporen, nuk ka mundėsi me u mobilizu ma diaspora gjersa te frymoin Haradini e hashimi, Ali Ahmeti e Xhavit Haliti. Pra kta edhe atdhen e ban pelen. Shikoni se si e shkaktoi masakren e fshatit Pastasel te komunes se Rahovecit ky Haradini me 13 shokė. Shikoni ne qfar gjendje e ka sjellė Dukagjinin.Edhe shėrbėtor me tentu me u punėsu duhet marr leje nga kta njerėz. Pra ne nuk kem nevoi pėr FEUDAL tė mesjetes. Kta na kthyn atje.Nato na qliroi

  Atƫdhe 27.09


  Kur kame qene i vogel,kur thojshin pleqt \\"i ka ra shi n\\\'kollomoq\\" lidhje s\\\'kisha qa don me thone ajo fjali.Tash n\\\'pleqeri po e kuptoj qfar domethanje ka.Dezertoreve,shpiunave,kolaboracionisteve e turli beterit i ka ardhe vera kah dera.Kur thojshin se Gjermoni n\\\'vakt t\\\'lufes se dyte boterore,ne te gjitha anet kish pas pagu shpijuna me pare, vetem te Shqiptaret i ka gjete pa pare,hiq nuk besojsha.Ndoshta nuk jane pa pare.Tuk ja qesin nji shifer edhe nej shkronje,kushedi ku ja kane premtu ndonji vend me jau siguru jeten.Veq nji send nuk jame kah e kuptoj, disa komentues po thone se Hashimi e ka qu Ramushin ne burg.Kete mund ta marr me mend, se Hashimi ta sill n\\\'gisht krejt Avropen e Ameriken se jo gjykaten e Hages, por qysh po mundet me i gjete deshmitaret nga radhet e FARK-ut, hiq nuk po me hyne ke koke.Po Thaqi ka qene hasmi i FARK-ut more.Prej hotel Rognerit, i ka perzone prej Kosove dhe i ka bere pik e pes.Mbaju o Ramush trimi se kot e kane pasha nji Zot qe me ka fale.

  Destan Begu 27.09


  Pershendetje Fati Plotsisht ke te Drejt Vllezer Ramush Haradinaj esht Legjend e Gjall e UQKs shka ka dhan Familja Haradinaj Per Shlirim te Kosoves Mashkuj Askush nuk ka dhan e kam fjalen Ball per Ball me Shkja ktu po shifet nga qijelli se dikuj ktu brenda po i shkon per shtati mej fut ne Burg edhe serrbija me than qyre kta jan vra ner veti e dihet qka ka ba shkjau ktu Si Ramush Haradinajn si Fatmir Limajn se kan Luftu o Burra e Darsem pa Mish nuk kam nij qe ka e do spijun qe jan likudu kjo ndodh qdo kund ne Bot e mosni ju lutem se na i kem nji dor qe jan ne pushtet qe kurr Luften me Sy pa se kan ne Kosov veq nepermes TVJu kisha Lut Drejtsis Nderkombtare ta ket para sysh Gjendjen qe kemi qen nga Okupusi Shkja,

  ZOGU 27.09


  mua ma merr mendja se esht ndonje tredhtar qe flet ne emer te FARKIT,asgje tjeter meshum,

  qaushi 27.09


  Une per ket tem nukdi qka te komentoj keshtu po ndegjoj ,,Por nje e di ate po thom se mos te ishe Ramushi sot Dugagjin ishin hala shkjet..Por Qka MUNDESH KURR MOS BON gjaku nuk humb

  Drenicaku Polac 27.09


  Disa komentues po i ferkojne duart dhe po i gezohen denimit te Ramush Haradinajt. Me ju thene te drejten nuk e kam per qejfi Ramushin. Nuk e njoh personalisht, por nga te bemat e tij nuk me pelqen. POR NJE GJE E MADHE EDHTE QE ME SHTYNE TA PERKRAH dhe ky eshte GJAKU I VENAVE SHQIPTARE. SE KAM ZGJEDHE, POR ZOTI KA VENDOSE TA KEM VELLA. Shpallja e Ramushit fajtor eshte shperblim per Serbine e cila do qe ta amnistoje vetveten duke gjykuar UCK-ne. O burra, qe vllaut tuaj syte po doni me ia nxjerre! Perse nuk po kerkoni te gjykohen kriminelet serb qe me se paku 20.000 me numer jane (me se paku...,por ndoshta 100.000). Pse 20.000? Sepse sejcili nga ne eshte deshmitare qysh na kane dhunuar nenat, motrat dhe vajzat tona, 20.000 vajza e gra eeeejj 20.000. Ramushi hajde100 burra i paska vra (shumica tradhtare). Keq po ma keq shkijet! E ju pinia gjakun vellaut tuaj, a shkijet darsem po bajne prej gezimit. Shkoni ne Jarinje e diljuni perpara shkive ne paci by.., se ketu trim mbi trima.

  Fati (Vjene) 27.09


  Per bese bolle fshtire e paska Ramushi me shpetu kesaj here.007-shin e paska per kundershtar.A po e shifni qe Xhems BONDI kurr nuk dozohet.Edhe pse ka dezertu, ai e dine qe \\"masandej jane mar nja 5 djem dhe pastaj u vrane\\".Oj Kosove oj martire,po shumkush,pot qet iftire.Me falni,kesaj radhe po e le me kaq.Nuk me punon truri te shkruaj per X, Y, 007, e 008.

  dESTAN bEGU 27.09


  Emore ramush aj rametlia ta rrasi tshtini nja 3 muj ne qeveri edhe ta rrasi kepen veq sa met prish me Thaqin e ka pas jo ma shum se sot kejt njerzt e ti jan kundra teje edhe kan me ta rras Nqoft se i ke ba ato qka akuzoesh te qofshin perhajr nqoft se nuk i ke ba shum pom dhimesh edhe besoj qe 99% qka akzoesh si ke ba po qka me ba. I sho do komente jo e qoj Thaqi ne hag jo e qoj aj jo ky nqoft se jan te verteta at\\\'her mos u kapni shum per te Thaqit ju komentus se sjuman i thaqit kejtve

  Meli 27.09


  malleku qofeshin ata shqipetare qe veran bite mate devoteshem te kosovese pase lufetes se kosovese keta dejem kosovare pase lufetes nuk ih verave serbi po dora shqipetarite mose harroni shqipetare se keta djeme qe verate pase lufete se kosoves edhe ketyne ju ka kajete nena te vorri e verteta eshete kejo kuje ti dhembe eh verteta po mose keni derte se oshete sheruse

  deqan 27.09


  populli thot,kush han huder i vjen era...ka pas krime ne ate kohe,shume kush e dine edhe ata te trete qe jane aty,por populli per momentin nuk po don te flas me arsye...e verteta do te del nje dite.

  0007 27.09


  O DRITON I GJILANIT ty esht desht me te vra me gjith familje bre at,,,ta bohsha se spse se lodh at kok veq po e lshojshe si lopa baglen veq u desht me vra kta me vra kta apo arsyt pse u vra ky e ky kush ishte Tahir Zemaj te gjith qe kan mbaru akademi ne jugosllavi shpijuna e ktu shpijunat qe i ka njoft te gjith si hudbashi i njoftur SELIM BROSHA pse u vra ???pa u marr ne PYTJE ME U ZBULU EDHE TE GJITHA RROJT E TIJ ??? po u vra per ti mbulu rrojt se kan bashk punu bash ata qe e vrajten,

  ballisti i gjilanit te karadakut 27.09


  O NUSHI mbasi po thu qe pak ka mbyt esht desht s,pari ty me ta Q,me krejt qe i ke bre berllog i kosoves pushken ne kroh dhe veq me vra o dibidus a pe perek pak at koke si ty ta kish mbyt vllaun a baben po qiftin tone si kafsh a figur njeri pernime esht desht me lidh me naj shtall ,po ku ki pa tronditje ma te madhe le qe e perzunen nga kosova me ushtri qe edhe ata jon ardh me vdek si kta se mos ishte kosova pron private e Ramushit apo e Tahir zemajt dhe ne vend se mi bashku fprcat kta konfrontohen ne mes veti TURP e perte,jam per ata kush shka ka bo le te pergjigjet ,po kush e vrajti TAHIRIN EDHE PAS LUFTE QE TREGON SE LUFTA ISHTE PER POZITA bile edhe me nji djal pesgjasht-mdhet vjeq nip i Tahirit.vetum me vjen keq qe tahiri ka mendu qe shqiptar s,bon me vra ket e kishte gabim SE KUSH E LYP EDHE PLUMIN DUHET ME JA DHON pa dhimbje ose prite nga aj si qe edhe ka ndodh ,PRA KA LIGJE TE NATYRES QE JAN SHUM TE FORTA ma te forta se ligjet e shoqris ,dhe gjith duhet vepru sipas ligjeve te naty

  ballisti i gjilianit te karadakut 27.09


  Ja me ne fund po del gjithe ajo qe u be gjate luftes nga komandantet e veteshpallur. Deshmitari 007 nuk duhet te frigohet nga askush e as nga ata qe bene krime ndaj shqiptareve, t“i thote te gjitha nje nga nje sepse do ju bente ndere atyre qe ende mendojne qe u jane vrare anetaret nga militare e paramilitare serb dhe s“u ka shkuar mendja qe ua ka vrare dora e komandanteve kriminel shqiptare. Ne Kosove s“ka gjyqesi as funksionale e as profesionale per te hapur procese dhe per ti ndeshkuar te gjithe Kriminelet qe vrane popullin e vet. Fshehja e krimeve ne vend nga institucionet done te thote edhe fshehje e mareveshjeve qe bejne me Serbine ne deme te Kosoves. Populli nga tani duhet te mendoj qe ne te ardhmen ti votoj me te miret e jo kriminelet qe vrane dhe lene sote e asaj dite femite, grate dhe nenat duke lotuar per me te dashurit e tyre.

  Riza Zeqiraj 27.09


  une jam i mendimit se Zoti Ramush Hajradina e meriton me denu per dy arsye: 1)-se ka qen dasht me i vra te gjitha ata TRADHTAR 2)-edhe pse nuk ka pas mundesi ne luft me i hjek kto ndyresira ka qen dasht me ja u djek edhe shtepit me gjith familja pas luftes ,pastaj le te dalin e te deshmojn kta far lypsa

  Driton-Gjilan 27.09


  Per Bekimin .Tu mallkofet emri qe nuk e meriton ta mbaish ket emer.Po si mund ta quajsh njeriun Zot o bubrreci i mamit .Une personalishet nuk jam kunder Ramushit sepse per veq luftes qe ka bere me shume nuk sij sen.Ama te deklarosh ne at menyr jame i siguret se as vet Ramushi po as familja e tij nuk e prenoin -apo deshiroin.ZOT eshte vetem nji ALLAHU I MADHERISHEM .

  Qerim Syla 27.09


  shka jeni bre tuj fol tahir zemn e ka vra jarani i femnes se e ka lan shtazan po mos ja futni kot veq aj si sethot te vertetn se tan e din

  A-nga strellci 27.09


  une jom agimi nga gjakova kerkoj falje se se thash me zemer po veq dashta me dit se shka po shkrujn komntust se ramushin e kem hero te gjall dhe dhasht ilumi zot shpejt tna ktheht e kush po jep komnte kunraj rambos a xh.u e mallkoft

  AgimGJakova 27.09


  Na komentust ,folim qysh na mteket,disa gjera i dijm,a do tjera i dine ata te cileve u eshte vrare familjari,besa e din se qysh dhe kush e ka vrare.Mirpo pershkak t\\\'ardhemes dhe te.......deri me sot bahen qe nuk e din se kush i ka vrare.Ne anen tjeter s\\\'duhet te gjithe luftetaret te futen ne nji these,sepse mbas lufte te shumica u pa se per cfare qellimi.Doren ne zemer,ata trima lufetetar,qe i dulen shkaut perballe,ata u vran u plagosen,e ata qe peshtuen,sot nuk jan ne pozita t\\\'nalta,por jane te paster ne shpirte,dhe as kush s\\\'mund t\\\'jau bene me gishte.Edhe nji gje e di se edhe ne luftate e ma pareshme na Shqiptaret jemi vrare n\\\'mes veti,jo Partizan ,jo Ballist jo tradhtare,kurvare dreqi e i biri, pra kemi qene t\\\'foret ne mes veti.

  zeka 27.09


  asht e vertet se populli i kosoves e han edhe kashten ne kohen e luftes ne rrafshn e dugagjinit ne fshatin prapaqan komuna e deqanit ka qen shtabi profesional i uqk-se me komanden direkte nga gjenerali i forsave te kosoves dr ibrahim rugoves dhe i ter kosoves me ushtar dhe epror te shkolluar por siqdo her armiku i vet shqiptarit nuk asht serbija por vet shqiptari ket e kemi tradit deri sa nuk jemi unuk dhe te bashkuar serbija knaqet me neve.psh kushtetuta e kosoves dhe sovraniteti ku jan.

  luftetari 27.09


  o ti dem pe di q a po du me te than me fal; por pe meriton se spote njo dhe spe di se sa i vjeter je veq haram aja nanen qe te karrit mere m....... ku eshte Tahir Z ema shkite se kan myte por m... si ti

  kenti 27.09


  oo pak ka myt ramushi sa ukan duft mi myt.se hala shum kan met shpijunat ekan que qatje kta se mos tkish pas shpijuna ma ky ish en liri te gzue lirn si e fitoj RRNOFSH RAMUSH TRIMI..

  nushi 27.09


  tatri,afrimi. Sikur ju flet edhe serrbija, (nana e juve). Se ju edhe gjat luftes bashk jeni kan. do dalin te gjitha nje dite si thojm na per ledin. KUSH E SHAN KET NJERI. KOMANDANT RAMUSH HARADININ. VEQ MUJ ME THAN ATA NJERZ JAN KOPILA TE SHKAUT.

  Meti 27.09


  Komenti

  flamuri mos fol kot por eshte mir te folesh ralite 27.09


  Rrofshin trimat e lirise,rofte miqesia shqiptaro-amerikane dhe BE.Poshte tradhtaret analfabet sic eshte nje nga Suedia,jo falimenderuesit e Luftes se shenjet te UCK-es,rrugaqet qe rine vetem kafeve te shtetit dhe paguhen nga Serbia permes taalibanve mjekrrosh zinje.

  Dukagjin Prishtina 27.09


  RAMUSHI eshtė zot,,e ju qe thuani shkoft e e mos u ktheft,,ju shkoni vet ne rrs,,ky deshmitar po shihet se eshtė bashkpuntor i shkijeve,,dhe per nje azil eshtė gati te bej gjdogje,,bile edhe ta fyj kombin e vet,,Ramushi do te duhej te denohej per atė qka nuk e ka berė e jo per atė qe e ka berė,,,si psh do te duhet ta vriste edhe ket bashkpuntor te shkojeve apo gjithė ata qe po e kritikojn ketu,,Ramushi ka vrarė shkije,,e juve qe po ju dhimben shkijet,,shkoni ne rrs,,

  bekimi 27.09


  Kush e zgjodhi shtabin e pergjitheshem te UCK-se,dhe sa profesionist ishin shefi dhe antaret e shtabit?Cili nga keta hajnat e Zvicres kishte ndonje grad sado te vogel ushtarake qe te merrnin gjithe ate pergjegjesi qe kerkon lufta?Cili nga antaret e byros politike te UCK-se perfshire edhe shefin e tyre kishte ndonje pergatitje ose pervoj politike qe te udheheq luften?Lereni muhabetin e odave,se koha do te tregoj sa ,,atdhetare\\\'\\\' ishin kta hajnat qe jan sot ne Qeveri.Po kta kriminel manipuluan edhe Haradinajt,eshte e vertet se fillimisht z.Haradinaj kishte pranuar qe Kol.Zemaj te jet Komandant i pergjithshem ne zonen e Dugagjinit por kto hajnat me aftesit e tyre ugurzeza manipuluan gjendjen dhe z.Haradinaj nuk kishte aftesin dhe kohen te resheshoj intrigat e ktyre banditve.Edhe vrasja e Kol.zemajt eshte bere nga njerzit e SHIK-ut natyrisht me djallezin dhe dinakerin e SHIK-isteve per te ja mveshur Haradinajt,sepse dihet se Haradinaj kishte nje konflikt verbal me Kol.Zemajn gjat luftes.

  geni 27.09


  \\"deshmitari\\"007 si luftar i FARK-ut e pastaj dezertor i ushtrise se Kosoves kur thote se u morren 5 djeme e me vone u vran as nuk thote si quheshine e as prej kujt u vran ata djem,por supozon se ket e bene luajt e Ramushitn te cilet edhe i mbeten besnik komandantit te tyre deri ne fund.por si duket Haga i ka premtu 007 azil ne ndonje vend ne Evrope e aj tani llomotite gjithqka.turp.

  arbeni metzingen 27.09


  ooo burra nese nuk denohet ramushi kesaj hera nga TRIBUNALI HAGES shum e njerin ka me vra prap ne Kosove,kur te kthehet,por eshte nje fjal SHKOFT E MOS U KTHEFT,EDHE ramushi u shku en HAG E MOS U KTHEFT EN KOSOVE KURR,SA TA KA JETEN JET

  AgimGjakova 27.09


  mjer njerzit si ju qė japin vleraime kush ka pas te drejt e kush jo. mė mire me i qit para ligjit e me ju tregue popullir se ēfare kan bere se me vra njerz per fjal te hallkut se tani varret po hapen se gjaku nuk humb e mjere aj qe i ka te lyera duart me gjakė te popullit te vete e per Ibrahim Rugoven E tahir Zemen leporoshat e kuq nuk mund te flasin sepse flasin me gjuhen e Fatos Nanos dhe rusise raft mbi ju dora e zotit e klysh te kuq se ju vetem shqiptar keni dit me vra

  agimi 27.09


  shum keq kur po i zb ulojm gabimet tona por e dim se kush ka qen armiku yn dhe kundra kuj kemij luftue e pse sot po i akuzojm njerzit ton lufta esh luft kush ka qen n luft shum mir e din se nuk mujsh te gjitha me i pas n kontroll por toleranc nuk ka nevoj me komentue per n jerzit ton kta edin mir se cka ka ber shkau dhe askush nuk po permend masakrat e tyre dhe mastaralleqet po vec shqiptaret pamar parasysh se ka pas gabime me dashje apo pa dashje duhet ti harojm dhe te bashkohemij se lufta me shkavin nuk ka perfundue flm

  dijaspora 27.09


  o ti daja dajak po dojshe pre dajono viq e allahi tmarroft po ti je prej strellci veq shkoni tuj jep komnte per ket legjnd se na solli lirin e luftoj per kosov e ty o daj allahi te mallkoft e turpi shqiptaris mbuurem me ramushin allahi e ndimoft prej ktyne shitanave si sja dojn tmirn kosovs e jon tpagun nga shkijt

  gjakova 27.09


  Pėr Deqanasin Ramushi ka bėr luftė qlirimtare me i mbyt shqiptarėt se kan vdek shumė shqiptar prej Ramushit e pėr kėt arėsye po denohet e jo se sa shkije i ka mbyt po sa shqiptar i ka myt ky

  Afƫr Deqanit 27.09


  Valla ndoket qata qka kan luftu kunder shkive jan te vran gjat luftes edhe mas luftes e ata qka jan met gjall si kan shti hunt ne politik e mu pasunu sikur qita ramushat hashimat sulltanat etj. etj.hajni veq paren e din zot.

  Dreqi suedi 27.09


  nuk esht gjykim politik as i R.Haradinajt as I F .Limaj sepse gjerat kan ndodh e per kit arsye duhet te gjykohen se u paten qu pesh do`` luftar ``te`` lirise``e nuk e ngojshin baben Rugov po si duket disa i kan ra pishman e disa do ti bin ma von mos te ishte beteja e Loxhes e ajo e Koshares per luften e Kosoves kishim me fol veq per te masakruar dhe te vrar civil keshtu qe rrnoft Farku ,kol,T.Zemaj e I.Rugova

  diti 27.09


  4 luftetare te brigades mergimi ende jon te zhdukur dikush duhet te pergjigjet per keta deshmor thojke i madhi tahir zema icli ishte nje nder strateget e medhoj te kosoves qe aq shum e deshi drejtsia duhet te triumfoj aj qe ika duart meh gjak te pergjigjet

  deqani 27.09


  e kush guxon mej dal BUKOSHIT NE RRUG MEJA ZAN RRUGEN,PARET E 10 VJETVE QE I PERMENDNI JU JAN DHAN vendlindjes thrret,kurse tjerat gjinden ende ne fonde te bankave gjermane,bukoshi juka kerku ne parlament te hapet debati per kto pare,po jakupit nuk i pelqej hiq,besa edhe ne debate tjera ka deklaru se esht i gatshem me deshmu edhe centin e fundit,pyetne pdk ku jan parat,kurse FARKI ishte ndertu qe nga viti 91, e ju hyenat ja moret pak para shlirimit,JUjeni tradhtaret qe i shkuat Rugoves 10 prapa dhe ne fund ja lat zgjedhen ne lloq,ja kthyt shpinen me propaganden e REGJEP QOSES DHE GJAVIT HALITIT,MENE KRYE ME UDB,DHE JU JA DOLET TA SHKATRRONI GJITH AT FORC QE PATEM,rugova pat then ne nje koh qe uck e kontrollon serrbija,Majeni mend se nje dit dot dalin keto ne shesh dhe ju jeni fajtor per perkrahjen e juaj qe ja dhat pdk dhe udb,gjavit haliti rrike ne konsullata jugosllave dhe nga aty doli e erdhi ne drenic pasi vdiq i madhi ADEM JASHARI,GJE qe gjaviti e kerkoj vrasjen e ademit shum her,

  qaushi 27.09


  Mete me te meta perbes kurxha nuk te kuptova qka deshte me thane ,hajt me bacen kulloti lopte se nuk je per me komentu.

  Afrimi 27.09


  ramushi esht hero i gjall,ka pas gabu ne nje koh te shkurter,por per fat ne nje koh shum te shkurter,FARKUT DHE GJITHA INSTITUCIONET QE I PREGADITI rugova erdhen vendlindja thrret dhe i vran i debun dhe ju shpallen vllavrasje,dhe gjitha dokumentet dhe institucionet e pregaditta i morren nen kontroll shiku me udb,ramushi esht plitikisht ne burg,por jaka gatuar hashimi,e jo farku,AI qe ka dhan 70 mij MARKA let urdherojn te hashim gjavit halit tadiqi se aj ika,njerzit tjer kan dhan njerz,,,,e spo i permendin,te gjith ne qe dham pare per vendlindja thrret kemi financu kriminelet me te mdhej ne kosov,me pare tonen na tradhtuan dhe hypen ne pushtet,rrnoft eulexi dhe BLLACA,e kujna i dhem kjo dije qe esht me kriminelet meni grazhd tu hanger,

  qaushi 27.09


  valla bre pome kopni kur po nij qesij sene po qysh mos me vra shpijuna sikur ka qen dem muja ne pej qe ka punu me shkije tan jeten ata q ken punu me shkije gjat koheve 92 .boll mir jaukemi bo ata skan qen vllaznit ton.sa iper ket .ramushit odasha mir po mos me pa kon ramushi tash peja ishte edame si mitrovoca .po leni keto komente.mos luni me legjnd te gjalla.

  hastriti 27.09


  me sa me duket me ne fund do te dal ne shesh vrasesi i TAHIR ZEMES sa po duket keta te ramushit e paskan likviduar

  daja 27.09


  Po shifet se siq e pat cek Rrahman Morina ketu paska pas hy nji sherr i madhe.Dy ushtri duke ja bere njera tjetres me sy.Ndersa Serbia duke masakrue gra e femi. Tani po bindem se nuk paskesha pas njohuri fare..Dhe tani po e kuptoi se qfar tragjedie paska vuajt populli i shkret tersishte i pa mbrojtur nga as kushi.Per kundrazi rreziku nga dy anet.Njeren ane nga vet shqiptaret e ne anen tjeter nga kriminelet e Serbis.ALLAHU na ruajt e na mbrojt nga qafirat.

  Tafkusuri 27.09


  Brravo Ramush te koft, i ke vra shkiet magjupt edhe tradhtart e kombit, bol ke vra po hala paska tradhtar.Tradhtart e farkit ne kryje me Ibrahim Rugoven edhe me hajnin bukoshi, qe na ka plaqkit 10 vjet ne diaspor ,edhe me ne fund e banen farkun per mi perqa popullin e me lyftu mes veti,,Kjo ide krejt e din qe asht pregadit ne beograd,po sia dolen per fat te mir.Po me intereson se si mujn me u sill te lir hala do tradhetar si bukoshi ne Kosov .DERI KUR MA

  Bashkim 27.09


  Per NAIM MALOKUN,ti dhe kolegu i yt ZYRAPI,behuni njehere ne jete burra dhe rrefehuni per te vertetat e luftes.Ti e dine mire intervisten tende se je nen komanden e qeverise se KOSOVES dhe institucioneve te saja e atehere udheheqes ishte I.RUGOVA.Per te i ikur pergjegjesive formuat partin e PQLK TE CILEN VETE E SHKATERRUAT.Tani eshte momenti i fundit te kontriboni ne shpetimin e ketij vendi.Mos hezitoni se siq duket me teper keni vrare minj se armiq.Historia nuk te fale,ndaj pasardhesve ju leni faqen e bardhe.Shiqoni si po aktualizohet pas shume dekadash se a ka qene tradhetare apo patriot Esad Pashe Toptani.

  KONTIeli4599@gmail.com 27.09


  Gjykimi i rambos do te dihet nese ashtu apo keshtu.Por ēka dua te theme eshte se edhe te huajt luftene Uēk e quajne konflikt dhe jo me termin ushtarak duke ditur se asnje zone nuk e kishte zaptuar me lufte per ti bere kundershtarit me dije.Perveē koshares ku edhe televizionet e huaja jepnin live luftimet ,tjeterkund me shume eshte zhvilluar guerile se sa ,je lufte bashkekohore siē duhej te behej.Pavaresisht zhurmagjinjeve te paguar e verteta per luften e kosoves do te dihet sepse dihet boterisht qysh i ka luftu lpk e atehershme luftetaret kundershtar me vrasje me ndihmen e Klosit dhe te Fatosit.Keta te farkut jane kane ne disa fronte luftarake ēka eshte me keqja me dy fronte majtiste shqiptare.I vrajten njerezit me plumba si Luigj Gurakuqin dhe ju thane trathtare.Po me e mira eshte qe nuk eshte ardh deri te nje luft e brendshme

  shabani 27.09


  Deshmitari x e ka ik b...n ne evrope kur u shpartallu brigada e tahir zemes.Ku ka qene ky kur eshte bere marreveshja qe tahir zemaj te jete komandant ndersa ramushi zevendes i tij,sot ne hage thoshte une nuk di per kete marrveshje.Pse tahir zemen bukoshi nuk e ktheu perseri ne front,sepse e la ushtrine te shpartalluar,mos rastesisht ramushi e shtyri te dezertoje.Pse ramushi qendroj ne kosove edhe pse pat mbetur me 3-4 ushtare,sepse ka zemer LUANI.Ramushit i kane ikur ushtaret ndersa tahir zemaj ka ikur nga ushtria\\"per te mbrojtur popullaten civile\\".Lufte te vertete qe ende kane trauma shkijet eshte lufta e koshares ne krye me salih qekajn dhe agim ramadani,tahir zemaj veq ne eskurzion ka qene.Per krimet qe kane mundur ti bejne eshte balaj(togeri)e asesi ramushi.LIRI per Ramushin,vdekje tradhetareve te kombit.

  prizrenasi bonn gjermani 27.09


  FARK-U KA QENE USHTRI E QEVERISE SE KOSOVES,ME KUADRO PROFESIONISTE DHE ME NJI SHTRIRJE NE GJITHE KOSOVEN.MINISTRI A.KRASNIQI KA QENE KOMANDANT I FARK-UT.KOMANDANTAT ME ,,BATERIJA,,NUK I KANE LEJUE TE LUFTOJNE BASHKE ME UQK-N.PER ME U NDAL VLLA-VRASJA,FARKU ESHTE TERHJEKUR NE SHQIPERI ME URDHER TE KOLONEL TAHIR ZEMAJ DHE MIRATIMIN PREJ MINISTRIT KRASNIQI...!

  IKRASNIQI 27.09


  tatri,afrimi. Sikur ju flet edhe serrbija nana e juve se ju edhe gjat luftes bashk jeni kan do dalin te gjitha nje dite si thojm na perledin!

  Meti 27.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  vazhdojn komentet

  -


  Ju komentues te nderuar,mund te shkruani qfar te deshironi per rastin ne fjale.Asnje koment nuk ma mbushi mendjen se ka diqka te vertete.Ne te gjithe duhet ta dijme nje faktjykimi i Ramushit eshe Politik dhe asgje me shume.Ketu eshte ka gjykohet Lufta e Kosoves.Eshte ka kerkohet me u barazu denimet me Serbine,me u denue dikush me fakte ose pa to,vetem me i thane Serbise se qe ne denojme edhe Kosovar.Ketu eshte padrejtesia!Serbia ka bere lufta pushtuese dhe gjenocid dhe krime tek krejt popujt e ish Jugosllavise,andaj aty edhe kriminelet jane.Ramushi ka bere lufte qlirimtare dhe ne mbrojtje,andaj ketu eshte sdhe turpi i ketij gjykimi politik.Per rastet qe flasin disa komentues per kete teme,me duken shume te palogjikshme dhe feminore.Vlersimet duhet ti japim pa inate,pa gjelozi,e kurrsesi te vlersojme njejt si armiqt e Kosoves.Une e due Kosoven,andaj ne kete rast shpresoj ne lirimin e Ramushit!!!

  Deqanasi 27.09


  Pa meti mose po dishe shum per FARK.S Muj me mar parasysh prej kujt i keni informatat,Hajt me bacen hyne ne bire te miut ose pergaditi plackat e baja te bashkpuntort ne srbi se stekoke kurxha ma i mir se srbi,

  Afrimi 27.09


  Vdekje tradhtarve,sabotusve te luftes,liri per clirimtaret!Mbeshtetje pa rezerve per herojin e gjalle Ramush Haradinaj dhe clirimtarve te tjere qe gjenden neper burgje!Sdo te ket sukses asnje fabrikim dhe produkt i beogradit!

  Aladini 27.09


  Ramush LDK-eja esht fut ne kosov kur vrejten se UCK-eja po ben ofenziva te hatashme dhe dashten me mar bajrakin e luftes me 3% e atdhetarve dhe po kjo LDK -qe shkaktare se beri dallime ne UCK dhe sot don te jet deshmitare per krime nen hijen e shkaut..... por jam i bindur se Ramushi ka luftu per liri e jo per 3% qe dhan Atdhetart me dekada vetum familja ime ka qen shum mbi 70mij marka.....Ramush kjo do te zbardhet edhe po deshmohet dita-dites..... kta deshmitart e mbuluar pse kan frig??? per arsye se kan qen dhe jan me qellime negative!!!!! UCK-eja esht drejtesia dhe vullneti kombtar!!!!!

  abaz-UCK 27.09


  Po e shkruaj kete koment i nxitur nga padituria e shume komentuesve ketu. Se pari FARK-u eshte krijuar nga Qeveria e Kosoves, nga Bukoshi, pa lejen e Rugoves i cili kategorikisht ka qene cdo here kunder cdo lufte. Se dyti FARK-u ka ardhe ne KS ne gjysme te luftes dhe ka dashte ai me njerzit e vete te udheheqe luften, kjo natyrisht qe nuk eshte pranuar, pastaj ata shveshin uniformat e FARK-ut dhe veshin ato te UCK-se per te krijuar huti, por nuk dojne te jene nen urdhrat e Shtabit te Pergjitheshem, atehere pasi ata ishin vetem disa dhjetra qe nuk ishin ne gjendje te vdesin per Kosoven por te udhheqen nga larg luften ne menyre qe pas saj te mundnin Rugoven ne zgjedhje. Rugova dhe Bukoshi nuk kane komunikuar as nje here qe para lufte tani vetem pas vdekjes se Rugoves Bukoshi arrin te bashkohet me djemt e Rugoves per qellime shume te ulta politike, ato qellime i ka pas cdo here. Luften clirimtare ne Kosove e ka bere vetem UCK-ja, prandaj lavdi te gjithe luftetarve te saj edhe Ramushit.

  UCK-isti 27.09


  Qaush te pershendes njeriu ma i mire se i miri eshte ai qe tregon te verteten dhe e mbron te mirin dhe fol mir per te mirin zoti ta shperbleft me te mira se ti je deshmitar i gjall se ke qendru gjat ter kohes me Ramushin ne luft

  Kojshija 27.09


  Ky deshmitar i Rrejshum me shifer 007 ma mire eshte kane me dale si burre me deshmu e jo si kurve. Ky deshmitar eshte Dezertori Rrustem Teta. Ky me tradhtaret e tjere kane ike nga Kosova e kane dorzu krejt armatimin Shkive dhe kane ike te Kumbaret e tyre ne Cerrnogore ku kane fjete 2 nete ne shpi te Shkaut se bashku me Tahir Zemaj e Ramiz Muriqin dhe prej aty ka ik ne prendim.Tani Ky Kolaboracionist del e deshmon kunder Herojve te gjalle te Kosoves.Duhet edhe nje Lufte ne Kosove per me pastru kete vend nga Krymat e UDB e Serbis

  Xhimi 27.09


  Po si me ja ba kesaj pune te vrava dhe hesht ,jo gjaku del ne shesh, haradnaj-bala dhe lahi duhet denuar me nga 30 vjet burg dhe konfiskue pasurin . e me ju dhan shqiptarve dil prap vrani shqiptar he zoti ju marroft, se nuk kini pas ku me vra serb,duhet zbulue edhe tjert se ka bukur shum ksi pisash ,vrava shqiptar msheftas,e ma von jam patriot .

  qudia 27.09


  Eee more ti qe po quhesh (meti) sta kan vra ty kerkon se nuk kishe fol ashtu edhe se kishe quajt hero se kta kan vra e pre sakan mujt veq me ardh qe tu kujan sot ktij i deshtoj por ky tjetri ka vra mashum e po sillet neper amerik po rre gjyks e as populli as historia nuk jau fal kurr....Se kamera n*kungj madh e ......

  tatri 27.09


  Krenohem qe gjithmone kame kene ne krahun e FARK.ut,dhe perkrahes i tyne dhe kame kontribu shume per ta..Ne gjithe Mergaten kame pas kontakte me keta Oficer qe sot i kame para syshe keta Patriota te vertete,si Tahir Zemaj Agim Ramadani Sali Qeku Ekrem Rexha e tje...Krenohem qfare burra ishin ata,dhe do mbeten per jete ne Historin e Popullit Shqiptare,dhe shume te tjere,qe shpejte do i njehe Populli,se vertet luftuan per Kosoven,por jo keta flliqana te hashimit e xhavitit,jane vetem Tradhtare te shitun per Lek te armiku shekullore,pra te sllavet...

  Mjerim Kosova 27.09


  shqiptar te deshpruar\\"\\"Po shpresove, ka rrezik tė dėshpėrohesh; po tentove, ka rrezik tė dėshtosh?. Por ėshtė e nevojshme tė kalosh rreziqe, sepse rreziku mė i madh nė jetė ėshtė tė mos rrezikosh asgjė. Njeriu qė nuk rrezikon asgjė, nuk bėn asgjė, nuk ka asgjė, nuk ėshtė asgjė, dhe nuk bėhet asgjė. Mund tė shmangėsh vuajtjen dhe ankthin, por nuk mund tė mėsosh, tė ndjesh, tė ndryshosh, tė pėrparosh, tė dashurosh dhe as tė jetosh. I lidhur me zinxhir nga siguritė e tua bėhesh skllav. Ke hequr dorė nga Liria. Vetėm njeriu qė rrezikon dhe lufton per atdhe ai ėshtė me tė vėrtetė i lirė.

  luij PZ 27.09


  kane mund me i ba ndoshta se e kan pas klosin,fatosin,mejdanin me veti.Hasha eshte taku mas pari ne greqi me ambasadorin amerikan.Dalngadal po vjen pleqnia krejt sendet kane me dal ne drite viti 1945 ne fakt 1998 do te zbardhet nga mos kush historianet.E verteta do ti turperoje do rrahagjyksa

  liridoni 27.09


  Ky fare Deshmitari 07 paska fituar azil ne shtetet e jashtme me kete rrene. Tash e mbron rrenen edhe para gjyqit se azili i shkon. Po thi prokurori more, ku e kane hulumtua njeriun qe ia zene bishtin me dere.

  Fati (Vjene) 27.09


  ev Ev se qfar njerz na paskan udhehequn ket luft te 98es e 99es kjo eshte per ne at kohe tradhetar.idijota.te pa bese ,shkie,hasum te vlazrive tane e qka jo zi e ma zi ishalla kalbeni qaty ku jini qusk e kurr nuk dilni nga ajo biruce turp bre te poshter.

  dema 27.09


  Per juve farkistat e dim mir si jeni te shkolluar e besa edhe DIPLOMAT NGA KUSH I KENI MARR!!! EDHE MIK SHPIJE KEND E KENI PAS E KOM FJALEN PER MARTESAT E ATYRE QE JUVE JU UDHEHEQEN GJAT LUFTES.PE DINI JU QKA PO DU ME THAN.

  Meti 27.09


  Rrnofsh o legjend Ramush Haradini. Po kta si te kritikojn nuk din kush je ti i kan ndexhu kto fjale e kafene e ne rruge.Po edhe nese asht bere naj gabim ka qene luft dhe lufta i ka pasojat e veta. Po ky asht njeri shum meritor te ky nuk ka tilimili si te kta tjert komandant e vet shpallur.

  Meti 27.09


  M siguri edhe perpara u kanen e dishme edhe sot po vertetohet se,Tahir Zemaj e kan nvera, ? une te veras vellaun shqiptar e une jam heroj kjo nuk vlen.

  Qobani Vrella e Gadimes 27.09


  Une mendoj qe ne duhet ti lejm te keqijat qka ka bere Zotri Ramush Haradinaj. Sot ne jena ne nje situate qe ne duhet te qendrojme bashk. Ky njeri ka bo ndoshta keq tek ne, vetem ka kontribu edhe shum. Duhet me punu me kthy Haradinajn dhe me shiku perpara, e me punue per popull!

  Flamur 27.09


  po kete informate e kemi dite qe nga viti 1998.......................te gjithe Ushtaraket me akademi ushtarake jane vra nga analfabetet gjenerala me auto shkolle te kryer...dhe me kollin e keq te kryer....dhe me fruthin e kryer. FARKU _RUGOVA dhe SHBA>>>>>>>>tjerat jane rrena dhe tradheti kombetare

  FARK-isti 27.09


  nuk asht mire te lavderohem, por jam shum krenare qe kam qen dhe do te mbetem ne hije te FARKUT dhe ishe presidenti DR. IBRAIM RUGOVA dalngadal po ece drejtesia me zotin kolonel AHMET KRASNIQI jam i lumtur sedo te ulen njerzit kriminel qe vran herojt e popullit te KOSOVES komandant DRINI , ndersa ju komandantet te uqk????

  shefqeti bruksel 27.09


  Marre marre ramush!

  Thaqi 27.09


  1000perqind ashte e vertet qe uck[ushtria clirimtare e kacakve]nuk ka leju qe FARK-s te mer pjes ne luft kunder Armikut srb,Qkaku qe te mos vij deri te vllavrasja FARK-s eshte detyru te largohet me Urdher te Komandantit Suprem Ibrahim Rugoves,Faktet tregojne qe populli ne Kosove eshte tradhtu nga uck ,Rasti i Rahovecit me komun rasti i Dragobilit,.Nese ju miret biografia e ish komandanteve te uck do te shihni qe kan qen bashkpuntora srb,Behet pyetja si eshte e mundur qe nje ushtri qe i ka 50000 ushtar te mos mund ta qliroj as nje fshat e leje qytet,si eshte e mundur qe nje ushtri te lejoj te vriten masakrohe e dhunohen qaq numer i madhe i popullsis civile.Eshte mire qe edhe ne Kosove te formohet dhe te gjykohen te gjithe tradhtart ne krye me pdk,

  Ish Eprori 27.09


  Po shifet qartė se ata tė cilėt kan vrarė popujt e vet sot ulen nė parlament e ata qė kan qen njėrėz tė vėrtet edhe ushtar e komandanta tė vėrtet tė ushtris sė Kosovės ata apo kan vdekur apo jan tė pa punė pėr arėsye se ata nuk kan vra shqiptarė sikur ky kryemadhi se po mė duket burg tė pėrjetshėm ėshtė pak.

  Cima 27.09


  Komenti

  platori 27.09


  Krejt i pregaditun asht ky *** gjyqi,rroft komandanti i gjall,dhe heroj i gjall i kosoves ,i Madhi Ramush Hajradinaj

  Drenica 27.09


  @Tringa te lutem ket e kam ndigju nga shum por nuk e kam dit qe ramushi e ka ber ,se nuk tregonin po shum kush thoshte thaqi i ka dergu ose uqk ,luftoi kunder fark-ut,veq qe ramushi del kurr se kisha besu ,e ka ba poshtersin hajrin ja paft tradhtis,kurr ma nuk me intereson edhe ndihma kam dhan per qlirimin e tina,po kot paskan shku si me vendlindja thrret e xhavitoviqit

  zhitia llap 27.09


  Po Thuhete qź Zoti źshte i Madhe,se nga Qelija dhe Urdhere ati Fare Burim-Jermiqit me Votue kundere,Edukatźs Fetare si pere Shqiptaret Musliman dhe Katalik,po ti mendove qe pshtona,a-Jo se kta te Europese me kone Burra te mire si lojne prinderit,Femijne Ndahen e Sjon Ngushte e po,jon Ngushte pere ty.Pra po te ishine Njerzit e Afte qe i Vrate ju do Komandanta apo spo di si me ju thone se Komandante me Zore je bo se jo me Meritź.Po Hajduka jeni ju Krejte,u bate Biliardera e Populli-Shqiptare,pa Dallim Feje po Vuane,edhe Pere Buke,po ja si ju do te Denoheni Krejte Rene,do ti Vie Koha edhe Do tjerve po njihere po i Duhet Europese se po Maroni Shpija si me Kone ne Amerike e jo-Kosoven me Popullat pa Buke.Po ja tashe e Hane Burgun e Ishalla Edhe do Fare Tjere Tuate dhe te Tjerve e Hajne,se Mbytshi Njerze te Shkolluare e,More Bac,ju po mendoni qź nuk ka Zot,Jo Jo-Kźqe jeni Edukuare me Pralla te Pabesimtarve te juaj,qe reni shume sidomose ana e juaj,ku Mbyten Njerzit edhe sode si para do D,PEJ

  DrejtĆŖsija 27.09


  VERTETA her do kur do dele ne pahe. Bandat e Dukagjinit me qender ne Deqane jane me te keqi se bandat e shkive ne Mitrovice.

  QUNI-Ushtare i Farkut. 27.09


  Ooo ose do tė pastrojnė kosovėn nga kėta monstrum komandanta ose dotė jaheqin pavarėsin kosovės.Mjaft kosova ka heshtur pėr 13 apo 14 vjet,mjaft kosova ėshtė plaēkit edhe grabit nga te hujt po edhe me shumė nga tė fortit e vet.Jam i bindur se evropa dhe amerika qė kanė bėrė tėrė kėtė mund politik,ushtarak dhe ekonomik pėr kosovė,nuk kanė pėr tė lėnė ta humbin ose nėpėrkembin tė pa aftėt apo askushėt.Kėtė her jamė shum opitimist se zgjedhjet e reja pas 2 viteve kan pėr tė sjell fytyra tė reja profesoniste ne organizime politiko-shoqėrore dhe pėr njė jetė mė mirė ne kosovė.E gjith kjo ngulfatje e deritanishme ka qenė nga mos aftėsia e njerėzve te pa thirrur ne postet kyqe.E kėto poste fatkeqsisht i patėn zėnė me sllogone,me forcė,me gryken e armės,ose duke gėnjyer popullin se unė jam sakrifikuar,unė kam luftuar,ose unė kam kontribuarTash kosova do ta merr rrugėn e mbarė tė zhvillimit,tė mirėqenjes, tė qetėsisė dhe sundimit te ligjit.Me njė fjalė ditė tė mira po vijnė pėr kosovėn.

  Me tregu emrin me kullosin pastaj kuajt mbi varr 27.09


  krejt kto jan rrena aj dishimtar paha marr pare tmira dh e epaha siguru nived nevrop aj flet shka asht mazi por ramushin

  muharremi 27.09


  O popull i Kosovės mos u frigoni mo, tregone historinė e vėrtetė e mos lejoni tė themelohet shteti i Kosovės me materjal dhe themele tė gabuara....Po Vllau i Ramushit Dauti ka spjegu nė detaje nė TV se si Ramush Haradinaj e vrau miun pėrpara Naim Malokut dhe se si nga \\"friga\\" Naimi u shporr...Kėto jan tė vėrteta tė zbardhura....Shumė e kjartė u dėshmua disa herė qė udhėheqsia kryesore e tashme e AAK dhe PDK gjat luftės nėn hijen e luftės kundėr shkaut kan luftuar edhe egėrsisht kundra LDK dhe kojshive tė vet, tamon sikur Serbėt nėn hijen e luftės sė parė dhe dytė botrore luftuan egėrsisht kundėr shqiptarve. Edhe Serbėt edhe AAK e PDK e rrejtėn familjen dhe popullin e vet se gjaja se po zhvillojn luftė kundra anmikut.

  Kosovari nga Zvicrra 27.09


  E kame dite qe nga fillimi i luftes qe keta n jerze si hashimi dhe ramushi jane vetem argat te shkaut,ramushi pa dije ,kurse hashimi ka kene i paguar nga shkiet me luftu kunder Ushtrise Shqiptare dhe Profesionale te FARK.ut..kjo eshte mase e verteta..ju lumte Deshmitarve..pra Rugova ishte ai Formoi Ushtrine me Superiore kunder shkive..tash po dalin senet ne sheshe dhe jame krenar per keto.edhe pse pak eshte vone..Ahmet Krasniqi,Tahir Zemaj,Agim Ramadani,dhe disa Oficer Shqiptare qe edhe srbia e ka pas probleme me luftu kunder tyne jane Likuidu nga Shqiptaret..hashimi eshte aktori kryesore per Disfaten e luftes Shqiptaro sllave...Rugova eshte Krenaria Shqiptare,dhe do mbetet per 100 vitet e ardhme..I kofshim Fale per jete..Komandantit Suprem te Forcave te Armatosura te Kosoves..FARK..Me nderime.Jam deshmitare i ngjarjeve te luftes,Trdhtaret e sotem kane Emer,keta jane,i pari eshte xhavit haliti,i dyti eshte hashimi,dge keshtu me rradhe,deri te ramushi,etj,etj.Te gjithe kane Emra.

  A....Hoti 27.09


  Per mendimin tim edhe Thaqi me bashkpuntor duhet me dal para gjygjit, se edhe ata kan ber krime mbas lufte.

  Pashki Gjermani 27.09


  Me vjen keq, qe edhe nje here po ju jepet mundesia kolaboracionistave e spiunave me dėshmu kunder qlirimtarėve, se sikur ti ftonte gjykata e hagės me dėshmu kundėr serbeve, qe ben masakra ne Kosovė jam e bindur se nuk do te deshmonin sepse ishin sherbetoret e tyre sikurse vesel muriqi e te tjere, dhe se e aso kohe ai mbrohej ne Mal te zi ku kembe e asnje qlirimtari nuk mund te shkelte aty sepse komandantet malazez qe benin masakra ne kosove do ti likudonin, por keta te FARK-ut kishin privilegje sepse ishin dora e zgjatur e tyre. Drejtesia do te trimufoj edhe nje here dhe shume shpejt ramushi dhe te tjeret do te lirohen, si te pafajshem sepse luftuan drejte e luftun armikun dhe se nuk paten frik prej tyre nuk u strehuan neper shtet fqinj po i qendruan perballe e ju te mjere ikni prej kosove se nuk e keni vendin ketu sepse i keni be shume deme vendit tuaj.

  Tringa 27.09


  Mos e shani ket burr bote. I vetmi KOMANDAT esht ky si misionin e zones se vet e ky kre 99,99% shiqoni do gjana pak ma gjersisht. te urojm lirim sa ma te shpejt o trim mbi trima.

  Meti 27.09


  Nuk po mundem me kuptu qysh e ka lan FARKu nje analfabet te hyje ne kampin tende e te shtyj me arme ose te miren 5 ushtare me veti.Ketij Hajerdines eshte dashur me ja nge 9 copa ne balle aty ne kamp.Ketu shihet me se miri se pse ka luftu UCK.Keta kan luftu per me i mar pozitat e me vjedh keta nuk kan luftu me cliru Kosoven.Keta hajnat asnje centimeter nuk ekan cliruar por vetem i kan vjedhur te hodhat qe kan ardh nga diaspora dhe i kan tradhtuar popullin sikur ne Rahovec.

  Flamuri 27.09


  valla nuk ashte i pari deshmitar ky qe tregon ksi ngjarje te verteta tregojne edhe me shume qe ma shume jane rujt mbrapa shpine se prej armikut perballe,marri i qofte ketyre qe kane vra vllezer shiptare???

  arber 27.09


  Per bese bre shqiptar shumė injorant jeni, po gjykata e hages nuk po merret nese UCK-ja eshte Dakordu me FARK-un ose anasjelltas, Haga po merret me disa raste te izoluara ku flitet se jane vrare kolaboracionistet shqiptarė dhe disa civil serb, nuk e di qlidhje kane keto ne mes veti, po me dhimset ky deshmitarė, ky argat i serbisė, keto gjana duhe te diskutohen ne kosove, e jo te shkon atje pa e pytur kush, fundja kjo eshte deshmi koti, nuk ka asnje relevance ne rastin ne fjalė,,veq po humb kohe kote ky i mjere, shihni se qfare itenerari ka pase njehre, vete strehimi i tij ne mal te zi, te jep me kuptu se qfare njeriu idiot eshte ky,,,,,,

  beni 27.09


  Kjo ėshtė lufta e Uēk-sė,me tė cilėn duhet apo nuk duhet tė krenohemi.

  drela 27.09


  kunder shqiptareve ne kosove kane luftuar te gjithe per tna zhduke nga faqja e dheut, kur e thash te gjithe, aty perfshiva edhe vet shqiptaret prandaj po me duket se ramushi me dy shoket e vet mire e ka vendin atje ku eshte perderisa paska ende te gjalle qe po ia thone te vertetes shume te hidhur shqiptare \\"gjaku nuk hup kurre\\"

  anti P.D.K 27.09


  po qka ju vyke me ba fark ajo uck u kan qysh moti mir ja kan ba u dasht mej vra se ata kan qen kunder kosoves nejse aj i madhi i ka pas fajet se shkojke shpesh ne beograd edhe ata e kan msu qysh me i shti mes veti shqiptart e tani me harru serbin edhe ne realitet ish kan qashto se bota kish me na thann ju keni probleme mes veti rroft uck e hashimi i madh

  dritoni 27.09


  Kto jan shum te verteta se qka kan ba , dhasht Zoti qe mos te dalin ne shesh krejt se qka kan ba kta kriminel se qesh Bota me ne?.Kta jan edhe sot te interesuar qe ti vrasin kundershtaret, ne Kosovė nuk ka shtet ketu eksitstojn bandat, secila e ka pushteitn e vet Rajonal, keta bajn se qka te dojnė, si ne kohen e Ali Bungut, kjo asht kosova e qlirueme nga shkau dhe e okupueme nga bandat shqiptare

  Gurbeti 27.09


  ikni more shpijuna more treathetar Ramushi ka pas luft me shkije e me vllaznit e shkive siq ini ju po ju nuk kini vend ne kosovė more perj marres more ju ini sikur ai far Mushk Jakupi edhe farki i karit po kush ke ai fark i vet qujtur more trathetaret e Shqiptareve ini ju

  Shabani 27.09


  Po mesiguri se kto jan te verteta. Se qita analfabeta pe udheheqin shtetin e Kosoves sot Qobani kryetar qobani minister qobani polic, qobani msus ski qka pret pej atyne po shihet qysh u met kosova sot as ne tok as ne qill.

  Dreqi suedi 27.09


  oh frenoni shqipe se njerz te ult jeni nuk osht ashtu qka thot ky rrugaq ne hag se paka a shum po dihet kush osht po sjaka que mrapanica me luftu e tash fjal ky peder se ni ramush ka lind kosova per pushk e ky kysmet shpejt nkosov me emer te zotit vet qeky i hages ka mej ra ne gjuj lirim te shpejt rambos i desheroj dhe shokve te tina .qaush.asllanaj.pozhar

  qaush asllanaj 27.09


  Fjala e urte popullore thot;Pa honger huder nuk te vjen era.Por kush e hangt i baft mire.

  Ahmet Mehmeti 27.09


  sipas Tahir Zemajt http://www.trepca.net/2001/zemaj/zem...as-betejes.htm

  Beec 27.09


  http://www.albmilitary.com/index.php?topic=33.0Ne mund t\\\'ju kishim ndihmuar. Nuk ishte teper e veshtire te rrethoheshin pjese pjese, t\\\'u priteshin furnizimet, te rraskapiteshin dhe te asgjesoheshin 40000 trupat Serbe pergjate kufinit, me mbeshtetjen a Forcave Ajrore Amerikane.http://chinauncensored.com/index.php...ture&Itemid=30 Por juve i kishit kamet te koka dhe koken te kamet, dhe ishit te infiltruar nga Sherbimet Sekrete Serbe. N\\\'vend me vrojt nga Serbi, spijunojshit dhe i shkulshit gurmazin e shpirtin njani tjetrit, per nji karrike te qelbet qi mos e gzofshi. http://www.dailymotion.com/video/x8t...-tanks-fi_news

  Artiljeri 27.09


  Nese asht e vertet kurr liri me sy mes pashi, jam kan sympatisant i madh i ramushit edhe pare kam pas dhan doher, da shikojm te verteten nese ka drejtsi.

  Besimi 27.09


  odjal si ramushi ska kosova por shqiptaret ekosoves edojn thujin jo tvetin turp per kosovare qe pobojn ksi parolla per ramushin aj osht xhall nuk ka vdekur aj dot lirohet jam i sigurt se esht atdhetar

  ismet imeri 27.09

  -


  Kjo ngjarje ka ndodhure,per fat te keq,si ka thane deshmitari ka ndodhure,dhe fal te madhit Tahir Zema,kjo ngjarje nuk ka eskaluare,per fat te keq,shume luftetare ne front jane vrare nga vet luftetaret,e tjere,per arsyje dhe per veti te dobeta,vetem pse ka qene apo ka perkrah rrugen e presidenit,apo vetem pse ka qene perkrahese i FARK-UT=,keto gjera po dalin edhe kane me dale ende ne shesh dhe te dihet fetyra e ketyre luftetarve te vertet se sa e kane dashte atedheun apo intersat e tyre per pushtet,per pasuri apo per rivalitet tjera,ketu do te kuptojme edhe shume te verteta tjera qe kane ndodhe,nuk kisha dashure te nenqmohet vlerat e njerzeve qe kane kontribuare,per qliminin e kosoves,me zemer me Uniforma te UQK qe kane luftuare per kete vende me zemer pa pasure dhe menduare asnje interese per pasuri,per pushtet por vetem per qlirimin e tije prej shkive dhe per lirin e tyre kane flijuare dhe dhane cdo sende prandaj per hire te atyre nuk eshte mire te pergjithesone te gjithe

  besarti 27.09


  pak osht mej denu kta i kan vra ushtaret e pafajshem vetem se kan qene te nje krahu tjeter kta e meriotjn me u kalb aty se dihet krejt qka kan bo me pas dasht Tahir Zema i kish vra kta hajna po ska dasht mej perly durt me gjakun e tyre e kta kan thon na gjall Tahir zema nuk rrin ne ks ishalla zoti i vret kta edhe thaqin bashk

  strellci 27.09


  nuk besoi qe e ka than te verteten deshmitari

  vushtrria 27.09


  BOLL E KAM DASHT VEQ KY RAMBO KUNDER TAHIR ZEMES A E JA DHI.... TRIMNIN A PUN PASKA TRADHTAR JE PREJ SODI RAMBUSHI MARRE TE KOFT GJYNAH QE JE VLLA ME SHKELZENIN

  Llapjani 27.09


  per qishtu edhe une po them ishalla kurre sdel nga burgu me shku e me gju ne ajer e me i marren 5 ushtar e me i pushkatu marre ju qofte kane mendue se gjaku jet i hupt e jo qe besa se manen e ka gjaku ashtu qe herdo kur ka me dalen ne shesh edhe baba jem me kanen qesi njeri kisha pasen qef qe kure mos me dalen nga burgu po keta a kane luftu per liri e me i mbrojten njerezit nga Vrasja apo vet me i vra.

  Llapi 27.09


  si ta ken bo qato une me kon me rrym i kisha myt mos mi lon njerzit e shkollum me krye punen e vet boll mu ka dhimt ramushi po si te kish bo qesi sene net rrin aty se nuk i vyn as grujes vet

  gjilanasi 27.09


  EDHE PAS 12 VITEVE PASKA NJEREZ QE E FLASIN TE VERTETEN E HIDHUR QE KA NDODHUR ME 1998 NE PRAPAQAN E RRETHINE.KRIMI NUK VJETROHET,DHE GJITHE DESHMITARET NUK MUND TE VRITEN,DIKUSH MBETET PER ME E TREGUE TE VERTETEN.FATI YNE ESHTE I TILLE,QE GJATE HISTIRISE JEMI VRA NE MES VETI.PER FAT TE KEQ TONIN,GJITHE PATRIOTET ME NE ZA QE NGA 1878 E DERI ME TANI,NUK JANE VRA NGA ARMIKU YNE SHEKULLOR,POR JANE VRA NGA VET SHQIPTARET,APO MA MIRE ME THANE SHQIP-FOLSIT...!

  IKRASNIQI 27.09


  Vet kthimi i brigades te FARK tregon sa kan dasht me luftue komandantat e Hashimit.Marre qe hiqen ushtaraket profesionista e emnohen analfabete, pa e kry as ushtrine.Qesaj pune i vjen era keq, sepse asht sabotim i luftes.Marre per prokurorin e Hages qe thote se nuk asht vra asnji deshmitar.Mos e ka ngjy dikund se heren e pare jan dhane nha 13 milion me ble lirine.Po Tahir Zema a ishte deshmitar? Ku asht tash? Sabahate Tolaj e Isuf Haklaj i vrau badiguardi i pare i Ramushit ,Bedri Krasniqi.Vert ministri i kesaj partie asht angazhu me ik nga burgu, kur ishte ne drejtsi.Keto bajne vaki vetem ne Kosove.Kujt ki duhet nji shtet kriminel?Cfar lirie asht kjo?Pej tute edhe Vesel Muriqi po i han fjalt e po ban biznese bashke ,e kusheri ,e Dautin.Kush i vrau oficeret e megimit dhe si pshtoi Vesel dallaverja? Une jam gjall thoshte V eseli.O i shkrete ti u vrave njihere, pse lun nbisht tani.Ani edhe per rugove he zoti ta marrofte ftyren.E verteta duhem me e thane se ndihmohet atdheu.Visar Thaci

  Visar Thaci 27.09


  e bafshi me shnet nqofse asht e verte e ishalla kurre sdilni prej burgu

  oberhausen ferizaj 26.09

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2006
  Postime
  45

  FARK,flet deshmitari oo7

  Kjofte mallkue shejtani,shume e te zezat naj bani-Me keto deshta te filloi per kete teme.Historia eshte mesuesja e jetes e per ne shqiptaret shtremruesja e jetes.Ne vend qe historine ta shkruene e verteta tek ne e shkruan forca.Kete histori te 12 viteve jemi deshmitar te vertete vet qe e kemi perjetue,Tani kur po shkruhet kjo histori aq me shkon qe te iki prej kosove dhe te shkoi me jetue ne Turqi te vllaznit e Hashimit dhe njerzit qe bene historine tone dhe po done me ja pershtate veti edhe me i shpalle shpetimtar.Dy ftyra me te ndritura te FARKUTdhe te UQK jane Rrustem Berisha dhe Anton Quni.Me keta krenohet edhe FARK u edhe UQK.Duke lexuar keto shkrime del ne pah se te gjithe te vrarit luftetar jane vrare nga UQK dhe tani i shpallin deshmore pa u vra asnje serb-shkja.Edhe nese prej ketyre shkrimeve ka vete 30%te verteta si per mire edhe per keq vaj halli per ne dhe brezat qe do vijne dhe popullin e mjere shqiptar ne pergjithesi.Si per Ramushin edhe per Hashimin.Mjerisht per at njeri qe ka ngreh gisht ne trupin e Ahmet Krsniqit,Tahir Zemajt e te tjerve si keta.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-03-2010
  Postime
  2

  Question krejt gjykimet e hages kunder shqipetareve jan politike

  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  eh zoti vraft
  imagjinoni sa krime ikan ba serbet e ne gishta mundesh me i numrua ata qe haga po i gjykon ku jan ata serb qe kan ber gjithato masakra neper gati te gjitha komunat ekosoves. po lerini zenkat mes vedi o shqipetar se serbet jan me mija kriminel e do te mbesin te paprekur apo e shifni si po e miklojn serbin keto ditet efundit

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Anėtarėsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,092
  Brari
  se ka pase keqkuptime dhe ndonje konflikt ne mes te UCK&FARK nuk e mohon askush,po ky deshmitari 007 po rren sa po munet,po e thot vjerrshen qe ja ka mesu prokuroria,shoku i tij deshmitari X ka bere vetevrasje......shume ushtar te UCK kan marre denime te renda me deshmi te ketyre deshmitareve rrenca te cilet per para e azil e akuzoin edhe nenen e vet.

 12. #12
  Ende humbni kohen e juaj dhe mirreni me FARKUN e Fikret Avdicit. Nuk eshte koha te humbasim energjine per kete lloje krijese te UDB-se te Serbise.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  arian..

  thx qe cfaq mendimet e tua ketu..si gjithmone ti je ai khmer rruzhi qosist..

  mirpo me intereson.. se sa si ty ne vv mendojne keshtu si ti..?

  jini shum.. a te gjith keshtu a vec ti?

  nejse..po me perforcove bindjen se vv eshte degez e LPK-se.. e asaj pjeses qe ska evoluar.. qe ka mbetur enveruce e kriminale..

  komisari juaj eshte shoki qos..

  ai e do kosoven kasaphane..sikurse shqiperine ne kasaphane..

  thx ariani i albinit te qoses.. se lpk-se se hamburgut.. e i klosit te terbacit..

  ..

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Me keso rrenash te rrenacakve po hartohen deshmi kunder shqiptarve ne Hage dhe ne EULEX. Edhe Dick Marti ka fol me rrenacak te tipit te till por kta do te perfundojn neper parqe te metropoleve te perendimit si coftina, si X e si Y si 007 si 005 hahahaaaaa... brari mos beje vetevrasje.

 15. #15
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  arian..

  thx qe cfaq mendimet e tua ketu..si gjithmone ti je ai khmer rruzhi qosist..

  mirpo me intereson.. se sa si ty ne vv mendojne keshtu si ti..?

  jini shum.. a te gjith keshtu a vec ti?

  nejse..po me perforcove bindjen se vv eshte degez e LPK-se.. e asaj pjeses qe ska evoluar.. qe ka mbetur enveruce e kriminale..

  komisari juaj eshte shoki qos..

  ai e do kosoven kasaphane..sikurse shqiperine ne kasaphane..

  thx ariani i albinit te qoses.. se lpk-se se hamburgut.. e i klosit te terbacit..

  ..
  Ore Plako - ju gje tjeter s'dini dhe gje tjeter nuk thoni perpos qe llomotitni me ate goje te brishte qe keni. E kuptoj fare mire qe ju mungon nostalgjia e JUGOSLLAVISE dhe te gjitha ato perfitime e privilegje qe keni pase nga ajo kohe. Mirepo nje gje duhet ta dishe ore i gjore - se Krijesa e Quajtur Jugosllavi me nuk egziston.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ARIANI_TB : 28-09-2011 mė 15:11
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  pra vv-isti qosisti arian e shikisti kosovell e paskan mund jugosllavin duke vra sabahet e drin..

  kam mendu se kini dasht me luftu arkana..

  por jo.. deri tash vec kini vertetue se vec shqiptar paski dit me vra..

  nejse..

  vv-ja pra eshte seksion special i shikut klosist fahrudinoist..

  thx qe e shpallni kaq me lezet..

  ..

 17. #17
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  pra vv-isti qosisti arian e shikisti kosovell e paskan mund jugosllavin duke vra sabahet e drin..

  kam mendu se kini dasht me luftu arkana..

  por jo.. deri tash vec kini vertetue se vec shqiptar paski dit me vra..

  nejse..

  vv-ja pra eshte seksion special i shikut klosist fahrudinoist..

  thx qe e shpallni kaq me lezet..

  ..
  Ore Braro Plako ende Llomottit nga ajo goje e juaja e brishte. Te kam thene ore ********** se ju gje tjeter s'dini perpos qe te shkretoni. E nese keshtu ju pelqen vetem vazhdoni te hani.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 18. #18
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  Hagė, dėshmitari: UĒK rivalitet me FARK, trupat e Rugovės
  Njė dėshmitar i marrė nė mbrojtje ka dhėnė kėtė tė hėnė dėshminė e tij nė procesin gjyqėsor nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Hagės ndaj ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. .

  eh more i zi qysh qenke duke shkuar si qeni ne rrush..shihe kolegun tend cka i ndodhi ne gjermani..ndonje dite do te te gjejme edhe ty te '' vetvarur '' diku rrugeve te europes..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •