Close
Faqja 26 prej 26 FillimFillim ... 16242526
Duke shfaqur rezultatin 501 deri 507 prej 507
  1. #501
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
    Edhe? Jacobgold eshte nje fetar i kampit tjeter si puna jote.
    Une u kam bere nje pyetje shume fetareve e qe e perseris dhe nje here:

    A eshte e vertete qe paragjykimi eshte cilesi e besimtarit?
    JO nuk eshte aspak e vertete, sepse besimtari nuk pargjykon asgje, ai vetem beson ne nje liber i cili njihet si fjale e Nje Krijuesi te Madh. Eshte e kunderta ajo cfare ti e thua. Cfare mund ta quajme Teorine e Darvinit ne ne kete rast...?!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 12-07-2012 mė 09:53

  2. #502
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
    JO nuk eshte aspak e vertete, sepse besimtari nuk pargjykon asgje, ai vetem beson ne nje liber i cili njihet si fjale e Nje Krijuesi te Madh. Eshte e kunderta ajo cfare ti e thua. Cfare mund ta quajme Teorine e Darvinit ne ne kete rast...?!
    Gon i dashur!!
    Ndoshta nuk eshte i qarte koncepti i "paragjykimit", por eshte e pamundur qe nje besimtar te mos jete paragjykues, perderisa, per te, ēdokush qe nuk eshte ne fene e tij, eshte ne rruge te gabuar!! Kur nderton nje gjykim mbi personin apo vepren e tij, duke u nisur mbi bindjet e tua, pamvaresisht objektivitetit, atehere kemi te bejme patjeter me nje "paragjykim"!!
    Tjeta..!
    Jarigas

  3. #503
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    25-09-2011
    Postime
    329
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Si me kishte shpetuar kjo batute

    Myslot dhe te krishteret bastarde perandorak, ndersa hebrejt me rrenja rracore

    hajde histori hajde
    Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
    Veti dalluse e bastardeve eshte mungesa e edukates dhe respektit ndaj tjerve, ndersa fyerja eshte ajo qe i ve vulen.
    Bastard do te thote nje njeri qe eshte lindur nga prind te pa martuar!

    Shembull: Gruaja perdhunohet dhe lind femija! Dashnorja mbete shtatezene dhe lind femija: keto femije quhen bastarde!

    E kam perdorur ate fjale ne kuptimin e mirfillte dhe te plote te fjales!

  4. #504
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    Citim Postuar mė parė nga JacobGold Lexo Postimin
    Bastard do te thote nje njeri qe eshte lindur nga prind te pa martuar!

    Shembull: Gruaja perdhunohet dhe lind femija! Dashnorja mbete shtatezene dhe lind femija: keto femije quhen bastarde!

    E kam perdorur ate fjale ne kuptimin e mirfillte dhe te plote te fjales!
    .....a e kuptove Scion qe une nuk flas me paragjykime, ndersa me bastardet e vertet dhe armiqet e kombit duhet te mirreni ju qe kujdeseni per mbarvajtjen e ketije forumi, ngelet ne ndergjegjen tuaj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 12-07-2012 mė 17:57

  5. #505
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanė
    Postime
    1,813
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Gon i dashur!!
    Ndoshta nuk eshte i qarte koncepti i "paragjykimit", por eshte e pamundur qe nje besimtar te mos jete paragjykues, perderisa, per te, ēdokush qe nuk eshte ne fene e tij, eshte ne rruge te gabuar!! Kur nderton nje gjykim mbi personin apo vepren e tij, duke u nisur mbi bindjet e tua, pamvaresisht objektivitetit, atehere kemi te bejme patjeter me nje "paragjykim"!!
    Tjeta..!
    Mire de Jarigas, kjo gje duhet te merret subjektivisht ne kete rast, sepse nuk eshte vetem fetari "naiv" qe paragjykon, por jane edhe keta "mendje ndriturit", "intelektualet", "larg pamesit" ateisto-politeist, madje keta paragjykimit ia bashkangjesin edhe injorancen e pa fund. Sipas ateisteve ne nuk dijme asgje dhe se ne jemi shume shekuj mbrapa tyre...! A mund ta quajme edhe kete paragjykim?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 13-07-2012 mė 07:21

  6. #506
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Prishtina75,
    Me rregull, ty dhe te gjith fetareve qe nxirrni fekale nga goja juaj lipset t'ju fshi postimet shoqeruar me nga nje Karton te Kuq. Une te tregova qe, si ty, dhe ai Jacob Gold eshte fanatik fetar qe nuk shikon me larg se hunda e vet.

    Gati ne cdo teme jane me qindra postime qe permbajne sharje dhe fyerje nga me te ultat! Dhe e di nga cilet jane? Shumica, jane myslimane te terbuar qe as nje as dy shajne, fyejne, ulet a thua jane ne menopause.

    Une, nuk e kam idene se c'nenkupton me forumin ateizem-agnosticizem por di qe gjithmone kam toleruar me teper se c'duhet!

    Per kunderpeshe,
    Ne nenforumin tend Prishtina, sa per dijeni, postimet e c'do antari pos Ramazan_it fshihen pa paralajmerim. Nese ti mendon qe kjo eshte rruga e duhur ... me thuaj.
    E nese jo, gezohu tolerances se ketij forumi, diskuto si njeri ose mbylle sqepin.
    Veteviktimizimi, si traume sociale-fetare qe ju karakterizon, nuk pi uje ketu!
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  7. #507
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Me kerkese te hapesit te temes, kjo teme mbyllet per arsye se eshte ezauruar dhe nuk sjell ndonje risi ne debat.

    Ju faleminderit per mirekuptimin.
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Faqja 26 prej 26 FillimFillim ... 16242526

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •