Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime n 36 postime

  Ja se cilat jan 10 makinat m t shpejta t vitit 2011

  Nga Enkelejda Gjuzi

  do vit prodhuesit e makinave bjn hapa t reja n modelet e tyre duke br q teknologjia gjithnj ti afrohet piks s fundit. Blersit gjithmon trhiqen nga perfomranca e makins, por cilat jan makinat e vitit 2011 q arrijn shpejtsin m t lart brenda pak sekondave? Renditja e tyre sht br duke i krahasuar mbi shkalln e sekondave q makina arrin shpejtsin nga zero n 60 milje pr or (e cila 1 milje sht e barabart me 1.6 km). Pr vitin 2011 Nissan GT-R sht makina q arrin shpejtsin m t madhe n pak sekonda edhe pse kjo makin ishte planifikuar t nxirrej n shitje n 2012 shitjet e saj kan nisur.

  10 Jaguar XFR (2010-2011) Kushton: 82,875 dollar Nga zero n 60 pr 4.5 sekonda.

  9 Ford Shelby GT500 (2011) Kushton: 49,605 dollar Nga zero n 60 pr 4.4 sekonda.

  8 Mercedes-Benz C-Class AMG (2007-2011) Kushton: 59,805 dollar Nga zero n 60 pr 4.4 sekonda.

  7 BMW X6 M (2010-2011) Kushton: 90,375 dollar Nga zero n 60 pr 4.3 sekonda.

  6 Cadillac CTS-V (2011) Kushton: 65,390 dollar Nga zero n 60 pr 4.2 sekonda.

  5 Audi R8 (2011) Kushtin: 118,450 dollar Nga zero n 60 pr 3.9 sekonda.

  4 Chevrolet Corvette (2010-2011) Kushton: 113,500 dollar Nga zero n 60 pr 3.9 sekonda.

  3 Bentley Continental Supersports (2010-2011) Kushton: 272,195 dollar Nga zero n 60 pr 3.8 sekonda.

  2 Porsche 911 (2010-2011) Kushton: 136,450 dollar Nga zero n 60 pr 3.6 sekonda.

  1 Nissan GT-R (2009-2012) Kushton: 90,950 dollar Nga zero n 60 pr 3.6 sekonda
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e alketi83
  Antarsuar
  28-06-2010
  Postime
  3,611
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Interesante keto info por jane shume gabim, ajo dihet qe Bugatti eshte makina me e shpejte ne mph dhe ne 0 to 60. Kjo lista me posht eshte bere na varesi te shpejtesis ne mph por mund te shihet dhe 0-60

  Fastest Cars In The World: Top 10 List 2011-2012

  1. Bugatti Veyron Super Sport: 267 mph, 0-60 in 2.4 secs.

  2. Hennessey Venom GT: 260 mph, 0-60 in 2.5 seconds

  2. Koenigsegg Agera R: 260 mph, 0-60 in 2.9 secs

  3. SSC Ultimate Aero: 257 mph, 0-60 in 2.7 secs

  4. Saleen S7 Twin-Turbo: 248 mph, 0-60 in 2.8 secs

  5. Koenigsegg CCX: 245 mph, 0-60 in 3.2 secs

  6. McLaren F1: 240 mph, 0-60 in 3.2 secs

  7. Gumpert Apollo: 224 mph, 0-60 in 3.0 secs

  8. Noble M600: 223 mph, 0-60 in 3.7 secs

  9. Pagani Zonda Cinque Roadster: 217 mph, 0-60 in 3.4 secs

  9. Ferrari Enzo: 217 mph, 0-60 in 3.4 secs

  9. Jaguar XJ220: 217 mph, 0-60 in 3.8 secs

  10. Ascari A10: 215 mph, 0-60 in 2.8 secs

  10. Pagani Zonda F: 215 mph, 0-60 in 3.5 secs

  http://www.thesupercars.org/fastest-...d-top-10-list/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •