Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Maja Aliēkaj - MAYA

  Maya e Petrit Lulo - O ne Maj o ne Dhjetor

  O moj vajza lozonjare
  Je si hena genjeshtare
  S'ta fiksoj fytyren dot
  Ne te ralle ti del e plot'

  O se keshtu me beri nena
  Qe te dal ashtu si hena
  Driteplote dhe e pafaj
  Vetem ne dhjetor e maj

  Ref
  Moj hena qe del ne Vlore
  aman me bere hidhtor (?)
  prite e mos u be njetok
  o ne maj a ne dhjetor

  Nuk e di i varferi
  Kush eshte hena kush je ti
  Se kur dilni tok te dyja
  Habiten gjithe djemuria

  Me mire hene dy here ne vit
  Te gjithe boten llamburit
  Se flaka qe del cdo dite
  Asnjeri nuk i hedh syte

  Ref….

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-09-2011 mė 20:22
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,120
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Maya e Petrit Lulo - O ne Maj o ne Dhjetor

  O moj vajza lozonjare
  Je si hena genjeshtare
  S'ta fiksoj fytyren dot
  Ne te ralle ti del e plot'

  http://www.youtube.com/watch?v=xAz6nBgbRQg

  Nje nga kenget me te bukura te repertorit te saj !

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime  Hall Me Ty Qef Me Ty
  nuk e di se kur gabova
  kur te lash a kur te mora
  bera mira bera keq o si tja bej
  o si ta ndreq .

  Refreni
  hall me ty qef me ty
  te kam dite nat ne sy
  kur te kisha nuk te doja
  kur me ike te kerkoja

  mos u tall me dashurine
  eshte si lule do kujdes
  ta kam falur shpirtin tim
  o fale mend sa te kesh jet .

  zemrat tona jan marr vesht
  rrin bashk e zbehen dy
  e keshtu moj zemra ime
  o je per mua o jam per ty.

  Refreni
  hall me ty qef me ty
  te kam dit e nat ne sy
  kur te kisha nuk te doja
  kur me ike te kerkoja
  kur te kisha nuk te doja
  kur me ike te kerkoja
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HELEN OF TROY : 13-10-2011 mė 14:54

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Nuse Do Te Bej Ne Gusht

  http://www.youtube.com/watch?v=b8iD5...ayer_embedded#!

  Qe diten qe te kam pare
  me nga mendja s'me je ndare
  mezi pres te vij behar
  te te sho o moj se s'gjej deraman

  Nuse moj do te bej ne gusht
  do ta qep moj vellon e ngusht
  kur ta ve gjerdan ne gush
  aman eshte vap do digjem prush

  Do te stolis me te ralla
  si hirushia ne peralla
  vetem mos me thuaj
  xhan o shpirt o zemero

  Nuse moj do te bej ne gusht
  do ta qep moj vellon e ngusht
  kur ta ve gjerdan ne gush
  aman eshte vap do digjem prush

  Ne kurbet shume vajza njoha
  bukuroshe e bell hola
  kush ma mori zemren time
  vetem ti o moj shqiptaria ime

  Aman moj aman
  se me dogje xhan

  Aman moj aman
  Se me dogje xhan

  Nuse moj do ta bej ne gusht
  do ta qep moj vellon e ngusht
  kur ta ve gjerdan ne gush
  aman eshte vap do digjem prush

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Guri i rende ne vend te vet

  Si zogjt e korbit u ndame
  morem boten ane e mbane
  greqine edhe kanadane
  italin dhe gjithe dynjane

  aman aman moj shqiperi
  ka dy pleq ne cdo shtepi
  luten nenat ne avlli
  kthehuni oh femijt e mi

  ah moj gjermani e shkrete
  me more gjith ato vjete
  ne shqiperi do vij per jete
  se ketu o moj me ka lezete

  aman aman moj shqiperi
  ka dy pleq ne cdo shtepi
  luten nenat ne avlli
  kthehuni oh femijt e mi

  jemi ilir dhe ariane
  pse ta harrojme vatane
  te zotet por per te tjeret
  mbetem dere me dere

  aman aman moj shqiperi
  ka dy pleq ne cdo shtepi
  luten nenat ne avlli
  kthehuni oh femijt e mi

  zemra ime po ju flete
  dhe kenga ma ben te lehte
  te ju coj nje amanete
  GURI I RENDE MOJ NE VEND TE VETE.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Beni94
  Anėtarėsuar
  08-12-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  522
  Faleminderit
  9
  51 falenderime nė 27 postime
  Ndjehem vetėm kur largohesh ti
  Mė mungon
  Kur mė fal ti njė veshtrim tė ftoht
  Mė trishton

  Eja, eja me mua
  Eja, eja tė dua
  Eja, eja po vuaj
  Njė fjal zemre ma thuaj

  Mė shiko ti
  Syt qė flasin shum
  I kuptoj
  Mė beso ti
  Kur nuk je s'jetoj

  Mos ik...

  Eja, eja me mua
  Eja, eja tė dua
  Eja, eja po vuaj
  Njė fjal zemre ma thuaj

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •